Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΦΟΡΟΥΜ

ΦΟΡΟΥΜ Οτιδήποτε έχει σχέση με το φόρουμ μας, όπως νέα, αναβαθμίσεις και τυχόν προβλήματα που μπορεί να έχει κάποιος.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 22-05-11, 19:51
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Περαστικά! εχω αυτο το μοτερ σχεδον σε μαμα κατάσταση με 0.7bar πιεση σταθερά από το 2003 (2003-τελος 2007) σε starlet gt και αρχες 2008 μεχρι σήμερα σε Corolla EE111 (εχει κανει πανω απο 150.000χλμ) και δεν εχω κανενα προβλημα. Εντυπωση μου κανει αυτο που εγινε γιατι και φίλοι που παιζουν με Ct9 σε μαμα κατασταση εσωτερικα το μοτερ στα 0.9 δεν ειχαν θεμα! δεν μας ειπες μαμα τουρμπινα ειχες? και τι wastagate actuator? ενας φιλος μια φορα είδε το μπαρομετρο να βαραει κοφτες και μετα ΚΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΟΥ!!!! και τελικα απλα στα καλα καθουμενα κολησε το actuator με το κλαπετο κλειστο και ανεβαζε συνεχεια πιεση!!! το αποτελεσμα ηταν σπασιμο μπιελων και οχι μονο μιας, τρυπα στην πολλαπλη εξαγωγή και ραγισμα στην τουρμπινα στο μαντεμι! τα μαμα actuator ειναι χαλια, ειδικα αν ειναι πειραγμενο οπως μερικοι πολυ ΚΑΚΩΣ κανουν να βαζουν ελατηριο πανω τους ή να το χτυπανε για να στραβωνει το σιδερακι για να παιξουν μεγαλυτερη πιεση κτλ τοτε ειναι θεμα χρονου να γινει η ζημια! γιαυτο σε ρωταω τι ειχες πανω! τωρα να επαθε ζημια η αντλία βενζινης, νερου ή λαδιου μου φαινεται εμενα ποιο απίθανο!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 22-05-11, 20:31
Το avatar του χρήστη atos
atos Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 12-04-2010
Μοντέλο: ΕΕ111/ΕΕ101
Περιοχή: Λαμια
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 53
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 177
atos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
η τουρμινα μαμα ειναι.η wastegate ειναι χτυπιμενη.το αυτοκινητο αυτο το εχω 2 βδομαδες.εχω κ μια εε101 με το ιδιο μοτερ εδω κ 4 χρονια κ δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα κ σε εκεινo χτυπιμενη wastegate.ο παραληλος λειτουργει κ σαν αντικοφτης μηπως εδωσε περισοτερη πιεση κ δεν το πηρα χαμπαρι!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 22-05-11, 20:41
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
ΠΟΤΕ δεν χτυπαμε το wastegate actuator!!! και ο φιλος μου που ειπα πριν αυτο ειχε κανει και δουλευε με την Ct9 στα 0.9 ΠΟΛΥ καιρο χωρις προβληματα! μια μερα ομως κολλησε και ΜΠΑΜ!!!! δεν ειναι προτιμότερο να δωσεις 80-100 αντε 150 ευρώ να βαλεις πχ ενα HKS wastegate actuator που ειναι σταθερο και ρυθμιζομενο και αξιόπιστο να εχεις το κεφαλι σου ήσυχο? αν βρειτε τι φταιει πες μας να ξερουμε, αλλά εγώ πιστευω πολύ πως στην εκανε το wastegate actuator και τπτ αλλο! ο εγκεφαλος ή ο αντικοφτης πιεσης δεν δινει μονος του παραπανω πιεση ενω το actuator μπορει να το κανει!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 22-05-11, 20:51
Το avatar του χρήστη atos
atos Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 12-04-2010
Μοντέλο: ΕΕ111/ΕΕ101
Περιοχή: Λαμια
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 53
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 177
atos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
αυτο δεν το ηξερα!!!οπως κ να εχει εγινε τωρα κ αν δεν παθεις δεν θα μαθεις!!!βρηκα μοτερακι να του βαλω κ ετσι θα το κυκλοφορισω συντομα.το σιγουρο ειναι οτι θα το δουλευω με 0,7 το πολυ.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 22-05-11, 21:00
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Δες και εδω μια http://www.tercelreference.com/artic...tallation.html απλα για να ξερεις, δεν ξερω και σιγουρα αν ειναι από το actuator αυτο που επαθες αλλα το θεωρω περισσοτερο πιθανο σε σχεση με ολα τα αλλα! εξαλου το εχουν παθει και αλλοι που το ειχαν χτυπημενο, ειπα για εναν που ξερω προσωπικα αλλα δεν ειναι ο μόνος! μερικοι αντι να το χτυπανε βαζουν ενα χοντρο ελατηριο να τραβαει το κλαπετο αντιθετα ωστε να το αφηνουν κλειστο περισσοτερη ωρα!!! οσο ποιο σκληρο και κοντο ειναι το ελατηριο τοσο περισσοτερη πιεση σηκωνει! φαντασου τι θα γινει αν βαλεις λαθος ελατηριο και μεινει πολυ ωρα κλειστο το κλαπετο! αντε γεια μετα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΦΟΡΟΥΜ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,12792897 seconds (77,96% PHP - 22,04% MySQL) with 31 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:59.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)