Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > Μοτερ. > 4AGZE 16V

4AGZE 16V 1600 compressor 16v twingam

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Τρομπα λαδιου στα τελευταια της......
  #1  
Παλιά 03-09-10, 12:10
THEMIS2281 Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 30-01-2008
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 146
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 212
THEMIS2281 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Τρομπα λαδιου στα τελευταια της......

Καλημερα παιδες!
Η τρομπα λαδιου στο 4ΑGZE μου αρχισε σιγα σιγα παραδηδει τα οπλα....το καλο ειναι οτι ειναι η ιδια τρομπα που φορανε και τα 20v και τα απλα 4AGE!
Στην Αθηνα μου ζητανε 180-200 ευρο μονο για το ανταλακτικο οταν απο ebay αμερικης την βρισκω με 40 ευρο!!!! και απο Αγγλια με 140!!!
Εχει αλλαξει κανεις για να με ενημερωσει ποσα του πηγε και κυριος απο που πηρε το ανταλακτικο?!
Θα το εφερνα απο Αμερικη αλλα ποιος ξερει ποσο καιρο θα μεινει στα Ελληνικα τελωνεια μεχρι να θυμηθουν να το εκτελωνησουν και τ'αμαξι το χρειαζομαι!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-09-10, 18:17
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
έχω φέρει πράγματα από πολλές χώρες αναμεσα τους Κίνα, Αμερική, Ταιβαν κτλ κτλ και δεν είχα ποτέ θέμα με τελωνεία, απλά κάνει 2-3 weeks να σου έρθει! επίσης θα είναι ακριβότερα τα μεταφορικά και αν έχει βάρος μπορεί να σε χρεώσουν για το τελωνείο. Εμένα είχε γίνει αυτό με κάτι από Ταιβαν και μου έβαλαν πάνω 20 ευρω!
Το ανταλλακτικό δεν ξέρω πόσο κάνει, αλλά δεν βρίσκεις μεταχειρισμένη? αν και μάλλον καλό είναι να μπει νέα! αλήθεια πως ξέρεις ότι η δικιά σου εχει πρόβλημα? πως το καταλαβες?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-09-10, 18:31
Το avatar του χρήστη jason
jason Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 23-02-2007
Μοντέλο: suzuki swift sport
Περιοχή: αργυρούπολη
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 2.649
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 474
jason είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
τελωνειο παιρανει αν ειναι εκτος ευρωπαικης ενωσης και κοστιζει πανω απο 200 ευρω νομιζω.αλλα μπορεις να του πεις να του πεις να γραψει αλλη τιμη η να γραψει στο κουτι οτι ειναι δωρο.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-09-10, 18:49
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
jason δεν πάει έτσι! τι ειναι το 200 ευρώ? είναι ανάλογα τι πάρεις, το μέγεθος, το βάρος κτλ κτλ. Μερικοί μπορεί να το δώσουν σαν δείγμα ή δωρο και να γλιτώσεις αλλά αυτό λίγες φορές και πρέπει να το πούμε στον πωλητή και αν θέλει. Φίλος είχε πάρει απο Ιαπωνία πράγματα για glanza και έκαναν κοντά στα 1000 ευρώ, είχε αναρτήσεις, αντιστρεπτικές κτλ, οπότε πολύ βαρος και όγκος και τελωνείο 300 ευρώ! αν πάρεις ένα μικρό πραγματάκι όπως εγώ πχ δεν έχω πληρώσει μια παραπάνω εκτός τα κανονικά μεταφορικά που λέει στο ebay. Μια φορά πήρα από Ταιβαν ένα kvm switch με μεγάλο κουτί και κάπως βαρύ το πακετο και είχε πχ 40 ευρώ με τα μεταφορικά και μου έβαλαν να πληρώσω άλλα 20 για τελωνείο. Ηρθε σπίτι μου EΛΤΑ ταχυμεταφορές και μου ζήτησαν αυτοί! για την τρόμπα όμως θα είναι λίγα τα χρήματα, ουτε μεγάλο κόστος είναι, ουτε και βαριά και μεγάλη στον όγκο! Αν την έχει στο ebay Αμερικής 40 ευρώ με μεταφορικά, άντε το τελωνειο να πάει 20-30 ευρώ. Και πάλι σχετικά με τις άλλες τιμές είναι τσάμπα!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-09-10, 19:39
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 837
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Να πας να την παρεις γνησια απο αντιπροσωπια!
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-09-10, 19:45
THEMIS2281 Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 30-01-2008
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 146
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 212
THEMIS2281 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Το θεμα μου με το να το παραγγειλω απο Αμερικη δεν ειναι το ''αν'' θα το παραλαβω αλλα το ''ποτε''.
Οταν ειχα παραγγειλει τροχαλια για το κομπρεσορα απο την αλλη πλευρα του ατλαντικου ειχε μεινει στα τελωνεια της Ελλαδας σχεδον 50 μερες.....ειχα φρικαρει...καθε μερα τους επαιρνα τηλ και τους εκραζα
Δεν μπορω να ρισκαρω να μεινω χωρις αμαξι κανα μηνα...
@NikiforosGT: Το καταλαβα οτι αρχιζει και παραδιδει επειδη οταν το βαζω μπρος κρυο κανει ενα στιγμιαιο γρυλισμα το μοτερ και μενει αναμενη η λυχνεια του λαδιου για κανα δυο δευτερολεπτα....το οποιο σημαινει οτι αργει να σηκωσει πιεση στο λαδι....επεισης ακριβως τα ιδια συμπτωματα ειχε το Nissan Primera ενος φιλου....το προηγουμενο μηνα βαρεσε στροφαλο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > Μοτερ. > 4AGZE 16V

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τρομπα Βενζινης xoupou SUPPORT 19 25-10-10 23:44
Kαταναλωση λαδιου. AE_101 SUPPORT 8 24-08-10 21:15
Ηλεκτρικη τρομπα βενζινης Kostis TOYOTA COROLLA KE30 10 30-09-08 16:39
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΜΠΑ ΝΕΡΟΥ makis7 TOYOTA COROLLA 111(G6) 2 10-01-08 20:06
Τελευταια Συναντηση Peter ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ 9 30-07-04 16:48



Page generated in 0,13826299 seconds (79,50% PHP - 20,50% MySQL) with 37 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:00.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)