Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > Θελω βοηθεια

Θελω βοηθεια Ζητηστε βοηθεια και θα χαρουμε να σας βοηθησουμε μονο περι χρησης του forum.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 18-02-14, 00:46
Το avatar του χρήστη χρηστος
χρηστος Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 28-01-2014
Μοντέλο: avensis t22 vvti
Περιοχή: ευβοια αρτακη
Μηνύματα: 209
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 146
χρηστος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλησπερα.αυτο πιστευω και εγω.υπερκυβισμος η' ολοκληρο μοτερ 1zz.αληθεια με ολοκληρο μοτερ εχει μπερδεμα με τα ηλεκτρικα η' ειναι απλη υποθεση?
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 18-02-14, 01:29
Το avatar του χρήστη GiWrGoS@XXX
GiWrGoS@XXX Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μοντέλο: E11 1.4 vvti g6
Περιοχή: athina
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 686
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 295
GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα GiWrGoS@XXX έχει φοβερή αύρα
κουτι μπαινει νομιζω, δεν εχεις θεμα...ιδια μοτερ ειναι ...Με το 1ΖΖ κανεις την δουλεια ποιο ευκολα και οικονομικα απλα αν δεν το ανοιξεις , παιρνεις γουρουνι στο σακι, μπορει να σου βγει σουπερ...μπορει να καιει λαδια και να την πατησεις....με τον υπερκυβισμο εχεις στην ουσια καινουργιο μοτερ ,αρα τουλαχιστον 100.000χλμ εγγυημενα...φυσικα και με τον υπερκυβισμο υπαρχει κινδυνος αστοχιας,αλλα πλεον εχουν γινει πολλοι υπερκυβισμοι και μπορουν τα παιδια εδω να σε καθοδηγησουν σε ολα οσα αφορουν τον υπερκυβισμο...
Αφου θες την μεγιστη αποδοση ,αγορασε ενα μοτερ 1ΖΖ απο celica ,λυσε το και παρε το καπακι και τον στροφαλο , τα υπολοιπα κρατα καβατζα για ανταλλακτικα.Με τον 1800αρη στροφαλο , τα πιστονια τα δικα σου απο 1600 και το καπακι του celica θα παρεις το μεγιστο δυνατο απο τον υπερκυβισμο στην δικη σου περιπτωση , χωρις να χρειαστεις προγραμμα ή να χρειαζεσαι οπωσδηποτε 100αρα βενζινη.Και θα εισαι και απολυτα νομιμος μιας και τα νουμερα στο μπλοκ θα ειναι του 1600,δεν θα φαινεται τιποτα αλλαγμενο.
Αν θες την πιο οικονομικη επιλογη ..η αγορασε σκετο στροφαλο και τα περιφερειακα που θα χρειαστουν
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 18-02-14, 11:17
Το avatar του χρήστη χρηστος
χρηστος Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 28-01-2014
Μοντέλο: avensis t22 vvti
Περιοχή: ευβοια αρτακη
Μηνύματα: 209
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 146
χρηστος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
καλημερα.τα νουμερα στο μπλοκ ειναι πτεσμα.ολα γινονται.απο την αλλη ομως αυτο που λες οτι παιρνεις γουρουνι στο σακι ισχυει.και αν σου κατσει στραβη αντε βγαλε ακρη με τους μαντραδες και τα επιπλεον εξοδα(και την γκρινια της γυναικας - στα ελεγα εγω, ολο με το αυτοκινητο ασχολησε, καλα να παθεις και αλλα πολλα και σου ανεβαινει η πιεση στο τελος και τον παιρνεις κλαρινο).ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον.θελει ψαξιμο και υπομονη
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 18-02-14, 12:13
Το avatar του χρήστη pilotos7
pilotos7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-10-2008
Μοντέλο: Corolla E-11 f/l G6
Μηνύματα: 1.784
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 369
pilotos7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Φιλε μου αφου δεν παιζει χρημα με την λογικη εχω 5-6 χιλιαδες ευρω και θελω να τα πεταξω(να φτιαξω το αυτοκινητο) αστο στην ησυχια του.Επισης αν βαλεις μοτερ 1ΖΖ πρεπει να λυσεις καθρεπτη(οχι αυτον που κοιταμε αν ειναι ωραιο το μαλλι) και να αλλαξεις το γραναζι θεσης στροφαλου(ειναι πανω στον αξονα του στροφαλου) γιατι αλλιως δεν θα παρει ποτε μπροστα.
__________________


Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 18-02-14, 12:32
Το avatar του χρήστη χρηστος
χρηστος Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 28-01-2014
Μοντέλο: avensis t22 vvti
Περιοχή: ευβοια αρτακη
Μηνύματα: 209
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 146
χρηστος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
θα δω τι θα κανω.σε αυτο που λες εχεις δικιο.για σοβαρη μετατροπη θες 5000+ευρω.τα θελουμε φθηνα καλα και γρηγορα.anyway σε ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 18-02-14, 21:33
Το avatar του χρήστη tom ks
tom ks Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 31-08-2010
Μοντέλο: corolla G6 vvt-i
Περιοχή: Ιωαννινα
Ηλικία: 32
Μηνύματα: 315
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 198
tom ks είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
αν παρεις ολοκληρο μοτερ 1ΖΖ καλυτερα να το λυσεις γτ σιγουρα θα καιει λαδια κ σαν μοτερ αν ειχε δουλεψει υγραεριο ακομα χειροτερα! θα πρεπει να το στειλεις σε καλο ρεκτιφιε ΕΓΓΥΗΜΕΝΟ. με τα ρευματα πρεπει να κανεις αυτο που ειπε ο πιλοτος αν εισαι 3ΖΖ! Εγω θα αγοραζα πραγματα κ οχι ολοκληρο μοτερ! θα βρεις μπιελες στροφαλα κεφαλη κτλ σε πολυ καλες τιμες! Λογικα επειδη το δικο σου οπως σχεδον ολα θα εχει οβαλ στους κυλινδρους θα χρειαστεις κ μεγαλυτερο πιστονι 79,5 λογο ρεκτιφιε!
__________________
1ZZ GUTS INSIDE...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 18-02-14, 21:57
Το avatar του χρήστη χρηστος
χρηστος Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 28-01-2014
Μοντέλο: avensis t22 vvti
Περιοχή: ευβοια αρτακη
Μηνύματα: 209
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 146
χρηστος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
καλησπερα.στροφαλος μπιελες πιστονια απο 1zz εχω βρει με 400 ευρω.πολλαπλη εισαγωγης και πεταλουδα πανω απο 200ευρω.απλα σκεφτομουν να αφησω τα δικα μου πιστονια και για καλυτερη συμπιεση και για να αποφυγω το ρεκτιφιε.ελεγα να κανω γυαλισμα στο μπλοκ και ροϊκη στο δικο μου καπακι
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 19-02-14, 00:25
Το avatar του χρήστη tom ks
tom ks Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 31-08-2010
Μοντέλο: corolla G6 vvt-i
Περιοχή: Ιωαννινα
Ηλικία: 32
Μηνύματα: 315
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 198
tom ks είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από χρηστος Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα.στροφαλος μπιελες πιστονια απο 1zz εχω βρει με 400 ευρω.πολλαπλη εισαγωγης και πεταλουδα πανω απο 200ευρω.απλα σκεφτομουν να αφησω τα δικα μου πιστονια και για καλυτερη συμπιεση και για να αποφυγω το ρεκτιφιε.ελεγα να κανω γυαλισμα στο μπλοκ και ροϊκη στο δικο μου καπακι
κοιτα να δεις! η τιμη ειναι καλη αλλα οτι και να παρεις θα το στειλεις ρεκτιφιε να κοιταχτουν ολα σωστα! μπορει να σ τυχει ραγισμενος στροφαλος η στραβη μπιελα! την εχω πατησει για αυτο σου τα λεω κ τωρα φτιαχνω δευτερο μοτερ! ροικη σε αυτες τις κεφαλες δεν αξιζει! γενικα εχουν μεγαλες θυριδες κ για 2 αλογα αν θα τα παρεις κ αυτα δεν αξιζει γτ ειναι πολλα τα λεφτα! Η κεφαλη απο 1ΖΖ εχει μεγαλυτερες βαλβιδες! Το celica κ το mr2 εχουν διαφορετικο εκκεντροφορο εισαγωγης! καλυτερα να κρατησεις τα 1,6 πιστονια αλλα αν το γυαλισεις ενω εχει ηδη οβαλ θα το κανεις χειροτερα! αν δεν καις τωρα λαδια αστο οπως εχει αλλιως η θα βρεις αλλον κορμο σωστο χωρις οβαλ, λιγο δυσκολο βεβαια η κανεις ρεκτιφιε τον δικο σου κ βαζεις μεγαλυτερο πιστονι! οτι κ να κανεις θα πρεπει να στειλεις τα πραγματα ρεκτιφιε! Βασικο ΠΟΛΥ αυτο κ προσοχη σε ποιον ρεκτιφιατζη! Ακομα αυτος που θα σου δεσει το μοτερ θα πρεπει να δωσει βαση στα μεταλλα μπιελας γτ η καθε μια θελει διαφορετικα μεταλλα! αν δεν εχει σωστο διακενο θα φαει μεταλλα γτ η θα ειναι σφιχτο πολυ η αλλιως θα εχει μεγαλο διακενο κ δεν θα μπορει να δημιουργησει στρωση φιλμ το λαδι κ ο στροφαλος θα παταει στα μεταλλα! ακομα κατι τελευταιο μην βαλεις αλλο μπλοκ κ αλλο καβαλετο στροφαλου! αυτα πανε μαζι για να εχουν το ιδιο ακριβως πατημα! Ελπιζω να μην σε κουρασα! οποιος μαστορας σου πει τα αντιθετα απο αυτα που σου ειπα μην τον εμπιστευτεις! θα την πατησεις οπως εγω κ ειναι κριμα να πεταξεις λεφτα!
__________________
1ZZ GUTS INSIDE...
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 19-02-14, 11:34
Το avatar του χρήστη χρηστος
χρηστος Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 28-01-2014
Μοντέλο: avensis t22 vvti
Περιοχή: ευβοια αρτακη
Μηνύματα: 209
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 146
χρηστος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες γιατι βλεπω οτι το εχεις ψαξει και εσυ το θεμα.θελει ψαξιμο γιατι μπλεκεις χωρις να το καταλαβεις.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 19-02-14, 14:29
Το avatar του χρήστη χρηστος
χρηστος Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 28-01-2014
Μοντέλο: avensis t22 vvti
Περιοχή: ευβοια αρτακη
Μηνύματα: 209
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 146
χρηστος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
απορια.λοιπον καταληγω σε στροφαλο, μπιελες, πολλαπλη εισαγωγης και πεταλουδα απο 1zz.ολοσωμη εξατμιση φ54 με ελευθερο μεταλλικο καταλυτη 3 300αρη.πιστονια τα δικα μου μιας και δεν εχω καταναλωση λαδιου και για μεγαλυτερη συμπιεση.με αυτα χρειαζεται αποκλειστικα χρηση 100αρας βενζινης???τα μπεκ μου αρκουν ή χρειαζονται απο 1zz???
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > Θελω βοηθεια

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
μετατροπη προφυλακτηρα basilakiscorolla TOYOTA COROLLA E 12 12 10-11-12 13:37
Μετατροπη πλεξουδας για 4E-FTE UNIQUE TOYOTA COROLLA 111(G6) 20 04-05-11 12:23
μετατροπη 101 1,3. σε gt 1,3 nontaspap2 ΦΟΡΟΥΜ 1 04-12-09 18:15
Μετατροπη pro fL σε F/L mpesikos TOYOTA COROLLA T-SPORT 20 21-01-09 23:01
μετατροπη μοτερ jason Η.R.D. 7 16-07-08 19:02



Page generated in 0,16952395 seconds (82,79% PHP - 17,21% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 04:11.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)