Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΤΟ COROLLA CLUB

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 20-11-14, 00:01
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Χρηστο εννοειται οτι αν δεν τρεξω θα κατεβω!!!
Για τα λοιπα θα τα πουμε ελπιζω απο κοντα!!!Ειναι πολλα.......


Φανη οπως προειπα το δυναμομετρο του μαρκας ΜΑΗΑ το εχει αρκετα χρονια!!!ΔΕΝ ειναι new ,αν εκανε καμια αναβαθμιση δεν ξερω ,αλλα αυτο ειχε ανεκαθεν!Τωρα απο θεμα αισιοδοξο -απαισιοδοξο ειναι σχετικη εννοια!!!
Το θεωρουν καποιοι το ΑΥΣΤΗΡΟΤΕΡΟ της αγορας!!!
Σιγουρα πιο αυστηρο απο του ΜΑΙΚΟΝ!!!
ΣΑΣ βεβαιω ΔΕΝ ειναι οχι τουλαχιστον απο το Dynomet που ειχε το POWER αλλα και εμεις το DYNOMET που εχουμε στο Βολο!!!
Nα υπενθυμισω Νοεβριος 2010 ,στο POWER εβγαλα 295.5 αλογα , στον Φωτεινελη στην Μεταμορφωση τοτε 312 την ιδια μερα μετα απο μια ωρα και την προηγουμενη αλλα και την επομενη στον Βολο 289 αλογα!!!
Μαλιστα με 0.9 bar που αναγκαστηκα να κοψω στο ΜΑΗΑ το εβγαλε 211 και την επομενη με την ιδια πιεση στον Βολο 200 ακριβως ενω και το ΤΤ φιλου που κατεβηκαμε μαζι εβγαλε τοτε 222 αλογα ΜΑΗΑ και την επομενη 211 στον Βολο(11 αλογα διαφορα στα 200 )

Να πω για να μην παρεξηγηθω οτι αυτα εγιναν το 2010!!!Τωρα αν απο τοτε το εχει σεταρει 1,5 ή 10 φορες και τωρα ειναι καλυτερο ή χειροτερο δεν το γνωριζω και δεν ειμαι σε θεση να το ξερω ,απλα εγω λεω τι ειδα και μετρησα οχι με 1 αλλα με 2 αμαξια την ιδια ημερα και ωρα!!!

Απλα ηταν στην Μεταμορφωση,πηγε στο Κορωπι και εδω και ενα μηνα ξαναεφυγε και πηγε Πειραια!!!

Δεν το ξερω το μερος ,αλλα για εμας μεσω Εθνικης ειναι και πιο μακρια απο τον ΜΑΙΚΟΝ αλλα και πιο δυσκολα να το βρουμε!!!
ΑΥΤΟ βεβαια ειναι και το τελευταιο που με νοιαζει αν ειναι να κανουμε 700χμ πηγαινε ελα δεν θα κολησουμε στα +10 του Πειραια,απλα το αναφερω οτι αν βολευει το μερος ειναι θεμα απο που ειναι-ερχεται ο καθενας!!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 20-11-14, 00:36
Το avatar του χρήστη pilotos7
pilotos7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-10-2008
Μοντέλο: Corolla E-11 f/l G6
Μηνύματα: 1.784
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 369
pilotos7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μηχανες μετραει;
__________________


Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 20-11-14, 07:41
Το avatar του χρήστη panagiotisfx
panagiotisfx Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 31-07-2007
Μοντέλο: Ε12 pro f/l
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.038
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 307
panagiotisfx είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pilotos7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μηχανες μετραει;
Μονο γουρουνες.
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 20-11-14, 08:31
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.499
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
ημουν σιγουρος οτι εσυ γιαννη εισαι ο top expert που ξερω με αποψη πανω σε δυναμομετρα και ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα ... εχει κανει καποιες αναβαθμισεις καλιμπραρισματα κτλ ...

οσο για την τοποθεσια οπως μπαινεις στην αθηνα συνεχιζεις ευθεια στον κηφισσο και στο τελος του μπανεις πειραια και ειναι μολις ενα στενο διπλα ...

δεν μπαινουν μηχανες ...
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 20-11-14, 09:25
Το avatar του χρήστη endurasKE-30
endurasKE-30 Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 07-02-2005
Περιοχή: Εκει που θελω να ειμαι!!!!
Ηλικία: 45 male
Μηνύματα: 6.655
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 906
endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα
Γαμωτο!!!!!!!!
Τοτε εχω σεμιναριο για Win Server 2012 και σχολαω 5.30!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Επειδή το παλιό είναι αλλιώς...
****** KE-30 ******
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Υποχθόνιων Επιχειρήσεων
http://img22.imageshack.us/img22/7020/followxr9ly1jn0vz1.gif

Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 20-11-14, 09:29
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Τι win server ρε... Βαλε linux server να μην ξανα-ασχοληθεις...

Κυριακάτικα σεμιναριο ρε γμτ !!?
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 20-11-14, 15:07
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Φανη ελπιζω να κατεβω να τα ξαναπουμε!!!
Δεν με προβληματιζει το μερος απλα το ανεφερα.....

Ευχομαι να πανε ολα καλα με τις μετρησεις ,να μετρηθουν ολα καλα και σωστα χωρις παρατραγουδα ,γιατι εχω προσφατα ΠΟΛΛΑ παρατραγουδα ,με προ μηνος περιπου, με το Dynoday του Greek Renault Club που ειχα κατεβει με το Punto!!!

Απλα ειμαι της αποψης οτι ομαδα που νικα δεν την αλλαζεις και η ομαδα του ΜΑΙΚΟΝ μπορει να μην ηταν η καλυτερη ή το φαβορι ,αλλα σε 3 συνεχομενα dynoday <νικουσε> ΠΑΝΤΑ!!!

Φτανει ομως με την γκρινια μου ,σας επρηξα και καταντω κουραστικος και γραφικος ισως και ΦΥΣΙΚΑ κατι τετοιο ΔΕΝ θελω να συμβει!!!

Τα λοιπα ευχομαι απο κοντα.......


ΥΓ:Pilotos και να ηθελε να μετρησει μηχανες ,θεωρητικα δεν θα μπορουσε ,με τετοια ραουλα που εχει (λεια) θα σπινιαριζε με 4η ακομα και το 50αρι Townmate του Θειου μου και αν κατεφερνε τελικα να το κανει να μην σπινιαρει ,να κατσει πανω για βαρος-τριβη θα εκανε 10 λεπτα να φτασει κοφτη απο 1500 στροφες που πατανε απο τα φορτια-φρενα που βαζει για να κανει την μετρηση!!!

Για την ιστορια απο αμαξι σε αμαξι ,σε γρηγορη ροη-απανωτα πατηματα και σε δυνατα αμαξια πρεπει να περιμενει αναγκαστικα να κρυωνουν τα φρενα απο οτι ενα αδρανειακο που δεν εχει φρενα, οποτε να ξερετε οτι ΙΣΩΣ λεω ΙΣΩΣ δεν θα υπαρχει ροη η ιδια οπως του ΜΑΙΚΟΝ π.χ.!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis gt : 20-11-14 στις 15:15.
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 20-11-14, 15:14
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.110
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 875
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Ο ΜΑΙΚΟΝ ήταν πάντα πολύ καλός και πολύ εξυπηρετικός, ποτέ δε μας δημιούργησε πρόβλημα και πολλές φορές ανέχτηκε τις "παραξενιές" μας με επιπλέον από τα προβλεπόμενα δύο πατήματα πολλών από εμάς. Φέτος προέκυψε ο Φωτεινέλης, αυτό δε σημαίνει ότι ρίχνουμε μαύρη πέτρα, δε παντρευόμαστε κανέναν, απλά είπαμε να δοκιμάσουμε και κάτι άλλο.
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 20-11-14, 15:27
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Αντρεα σε καμια περιπτωση δεν ριχνω μαυρη πετρα και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν παντρευομαστε και κανεναν.......
Εξαλλου δεν εχουμε συμφερον απο κανεναν,δεν βαζουμε λεφτα σε καμια τσεπη,την πλακα μας και το χαβαλε μας κανουμε!!!

Απλα ο λογος που εγω αν ερθω ΔΕΝ θα δυναμομετρησω δεν εχει να κανει με την αλλαγη-αντικατασταση του ΜΑΙΚΟΝ σε καμια περιπτωση ,αλλα με την επιλογη 1ον της οικογενειας Φωτεινελη(αν και δεν εχω κανενα προσωπικο γενικα ,αλλα ειδικα απο την ΜΙΑ και μοναδικη εμπειρια μου το 2010 μαζι τους στην τοτε μετρηση του Punto μου) και 2ον στην επιλογη του ΜΑΗΑ ως τυπο δυναμομετρου εκ κατασκευης οχι εκ ρυθμισεως και εγω να το αγοραζα δεν θα μπορουσα να κανω κατι ......


Αυτα για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις!!!

Για την ιστορια υπαρχουν και αλλοι 2 στο μυαλο μου στην Αθηνα που μου ερχονται με την πρωτη , χωρις να εχω καποιο οφελος ,ξερω οτι ειναι πολυ οκ και ειναι
1ος chiptronic με δυναμομετρο ΤΑΤ που εχω μετρηθει και ειναι και πολυ οκ τυποι
και 2ος ο Dynoworx που εχεις μετρηθει και εσυ Αντρεα στο VAMAG ,εγω δεν εχω παει εκει ,αλλα οταν ηταν το VAMAG στην Θηβα στου Freddy με το προπερσινο dynoday του Greek Renault Club!!!

Εκτιμηση το ΤΑΤ πιο αυστηρο απο το DASTEK της ΜΑΙΚΟΝ ισως και απο το ΜΑΗΑ του Φωτεινελη(δεν μπορω να το πω με απολυτη ακριβεια) αλλα και το VAMAG το γνωριζεις και εσυ Αντρεα ομοιο σχεδον με του ΜΑΙΚΟΝ και πιο αισιοδοξο θα λεγαμε απο το ΜΑΗΑ(και αυτο με εκτιμηση του 2010),θα φανει φετος απο σενα!!!


Φυσικα υπαρχουν και αλλοι με αλλα δυναμομετρα π.χ Δημητριαδης επισης Πειραια με δυναμομετρο MUSTANG που μετρα ΜΟΝΟ ροδες!
GEARTECH ,extreme Tuners,Νικηφορος και οι 3 με DYNAPACK που μετραν πλημνες!(και ο Μαλλιωρας δεν ξερω αν το εχει ακομα....δε τον ακουω πια)
Plex Tuning του Ανδριανακη που μετρα παλι πλημνες με το Rotortest δυναμομετρο του !!!
Dynojet του Στρατη στον Πειραια επισης ΤΡΟΧΟ!

Σε αυτους δεν εχω μετρηθει συγκυριακα ΠΟΤΕ!!!

Υπαρχουν και αλλοι οπως της POWERCHIPS που πηγαμε με το Renault Club και ειχαμε τα ευτραπελα που σας προειπα με Dynomet !

Ακομα υπαρχουν τα Dynorace και Dimtech που δεν γνωριζω ιδιοκτητες και δεν τους ακουω στην Πιατσα!
Υπαρχει αλλο ενα της REACTION αν δεν κανω λαθος του Κακκου του Προγραμματιστη και το ΜΑΗΑ του συνεπιθετου Τσακανικα στον Πειραια και ΣΙΓΟΥΡΑ ξεχναω και αλλα .......

Οι επιλογες αρκετες!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis gt : 20-11-14 στις 15:37.
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 20-11-14, 16:20
neoklis Offline:
 
Εγγραφή: 10-06-2009
Ηλικία: 50 male
Μηνύματα: 2.447
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 426
neoklis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
άρα είναι για 1 πάτημα
2 δύο ρε αντρέα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
2016 Corollaclub Dynoday - 10 Δεκεμβρίου 2016 corollapatra ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ 74 22-12-16 13:44
2014 Dyno Day CorollaClub, Τι περιμένουμε? Roy-D ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ 53 07-10-14 13:01
2013 Corollaclub Dynoday - 7 Δεκεμβρίου 2013 giannis gt ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ 276 15-02-14 11:21
2012 Corollaclub Dynoday - 8η Δεκεμβρίου 2012 corollapatra ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ 363 18-12-12 18:46



Page generated in 0,19193006 seconds (82,99% PHP - 17,01% MySQL) with 46 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:16.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)