Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA VERSO

TOYOTA COROLLA VERSO All editions

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 14-09-14, 13:29
vlachojim Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 14-09-2014
Μηνύματα: 2
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
vlachojim είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλησπερα!

Ειμαι νεος στο forum. Εχω ενα yaris 1300 '02 και θελω να παρω ενα Verso μεταχειρισμενο. Εχω οδηγησει και το 1600 και το 1800 και μου εχει προκυψει ενα 1800 αυτοματο απο νησι αλλα δεν το εχω οδηγησει και δεν ξερω απο αυτοματα. Εχει καποιος να μου πει καποια γνωμη? Sorry που το εβαλα εδω αλλα δεν ξερω πως να δημιουργησω νεα συζητησει!!!
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 14-09-14, 17:48
PeterIoannou Offline:
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Μοντέλο: Avensis ZZT223
Περιοχή: Ambelogardens
Ηλικία: 54 male
Μηνύματα: 1.633
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 408
PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος
Αυτόματο ΤΟΥΟΤΑ οδηγώ εδώ που είμαι εδώ και 9 μήνες και παρότι δεν ήμουν λάτρης του αυτόματου, τώρα όταν οδηγώ αυτοκίνητο με χειροκίνητο κιβώτιο, αισθάνομαι λίίίγο στενάχωρα.
Σε γενικές γραμμές, πρέπει να συνηθίσεις την υστέρηση του συνόλου κινητήρα-κιβώτιο στην απόκριση στις αλλαγές φορτίου, δηλαδή στο πάτημα του πεντάλ του γκαζιού. Επίσης, θα πρέπει να συνηθίσεις όταν σταματάς σε φανάρια ή γενικότερα ακινητοποιείς το αυτοκίνητο και έχεις επιλεγμένη την D(rive), αν αφήσεις το φρένο το αυτοκίνητο θα πεταχτεί μπροστά και θα χτυπήσεις είτε τον μπροστινό είτε κάποιον πεζό. Επίσης, όταν σταματάς βγάζεις ταχύτητα για να μην φθείρεις άδικα τον δίσκο.
Τέλος, όταν στις στροφές πας να πατήσεις το γκάζι -ειδικά στα ηλεκτρόγκαζα- αρχικά θα σου δώσει την εντύπωση πως φρενάρει και αμέσως μετά επιταχύνει...
Από την άλλη, η άνεση στην οδήγηση, η ευκολία χειρισμών και η απουσία άγχους στο ξεκίνημα στην ανηφόρα σε κάνουν να το συμπαθήσεις μέχρι και να το αγαπήσεις (αν παραβλέψεις την λίγο αυξημένη κατανάλωση σε σχέση με το χειροκίνητο)!
ΟΜΩΣ, αν είσαι από τους ανθρώπους που όταν οδηγούν με άνεση ΧΑΛΑΡΩΝΟΥΝ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ (μέχρι σημείου ύπνου) καλύτερα κοίταξε κάτι άλλο...
__________________
Fast cars do not kill.
Slow drivers, do!!!
Saneatsu Abukara

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PeterIoannou : 14-09-14 στις 17:49. Αιτία: Διόρθωση ορθογραφίας
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 15-09-14, 13:09
vlachojim Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 14-09-2014
Μηνύματα: 2
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
vlachojim είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Σε ευχαριστω! Η αληθεια ειναι οτι δεν με ενθουσιαζει η ιδεα του αυτοματου αλλα οταν παιρνεις μεταχειρισμενο...! Το θελω για Αθηνα οποτε μαλλον θα πρεπει να εξοικιωθω για να μην εχω προβλημα. Παντως, οσον αφορα την καταναλωση, οπως και να 'χει θα του βαλω γκαζι!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA VERSO

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Corolla Verso 1.8 Ερώτηση... BillyVan ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 22 25-06-06 16:42
Corolla Verso... Roy-D ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 0 07-01-06 15:04
Corolla Verso Aleifg1 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 1 03-01-05 19:36
My new car... New Corolla Verso merruse ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ 6 12-08-04 16:41
ΝΕΟ COROLLA VERSO TAKAROS PHOTOS 5 19-02-04 22:59



Page generated in 0,11536908 seconds (76,85% PHP - 23,15% MySQL) with 28 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:51.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)