Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
απαντηση
  #21  
Παλιά 29-01-10, 13:15
keichi Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 855
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 264
keichi είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
απαντηση

Σωστος ο Νικηφορος στο θεμα των ελαστικων!Παιδια κοιταξα για τζογους.Μπαλακια,βιδες,ασφαλειες,ακρομπαρα,φουσκες ,ημιαξονια,κρεμαγιερα...Δεν υπαρχει τζογος πουθενα.Ολα ειναι αψογα.Παω σημερα για ευθυγραμμιση για τελευταια φορα και βλεπουμε...Αμα ισιωσει,ισωσε αλλιως δεν ασχολουμαι αλλο...Αν δεν ισιωσει θα μεινει οπως ειναι το συγκεκριμενο θεμα...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 29-01-10, 14:49
T.T. Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 25-06-2008
Μηνύματα: 14
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
T.T. είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Επιμενω στην αλλαγη που προανεφερα.Εννοειται πωσ θα αλλαξει η φορα του ελαστικου,σε καμια περιπτωση ομωσ αυτο δεν θα μασ εμποδισει να δουμε το αποτελεσμα που περιμενουμε δηλαδη απο εκει που τραβαει πχ αριστερα μετα θα τραβαει δεξια.Οταν βγαλουμε το συμπερασμα δεν θα αφησουμε φυσικα τα λαστιχα με αναποδη φορα...

βρε φιλε keichi για να τραβαει τοσο πολυ ειναι λιγο δυσκολο να οφειλεται σε λαθοσ ευθυγραμμιση ειδικα οταν δεν εκανεσ μονο μια,τι στον κορακα σε ολα τα κουμπουρια-ευθυγραμμισαδεσ επεσεσ;Μην βιαστεισ να βγαλεισ συμπερασμα μετα τη σημερινη ευθυγραμμιση.Επαναλαμβανω οτι για να δουμε απλα αν ενα ελαστικο ειναι στραβο δεν μασ εμποδιζει το αν το βαλουμε με αναποδη φορα.Καλα αποτελεσματα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agapiou : 29-01-10 στις 20:17. Αιτία: συγχώνευση posts...
Απάντηση με παράθεση
απαντηση
  #23  
Παλιά 29-01-10, 20:14
keichi Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 855
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 264
keichi είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
απαντηση

Το μυστηριο λυθηκε και δυστυχως εχω προβλημα.πηγα για ευθυγραμμιση στην αντιπροσωπια.Το αυτοκινητο ηθελε οντως ευθυγραμμιση διοτι τραβαει πολυυυυυ ελαχιστα πλεον.Ο λογος που συνεχιζει να τραβαει ειναι οτι στην αντιπροσωπια ανακαλυψαν οτι ο εμπρος δεξης τροχος εχει λιιιγο καμπερ παραπανω απ τον αριστερο.Δε μου ειπαν στα σιγουρα τι ειναι διοτι ηθελε ψαξιμο μου ειπαν,ομως ειπαν οτι το πιθανοτερο κατα 99% ειναι οτι φταιει η μπουκαλα του αμορτισερ.Οποτε συντομα θα παμε για αμορτισερ.Καιρος ηταν...Ποτε δε τα χω αλλαξει!χαχαχαχα!Προς το παρον ομως μενει οπως ειναι διοτι πλεον τραβαει ανεπαισθητα!Σχεδον καθολου!Καμια σχεση με πριν την ευθυγραμμιση.Τωρα το θεμα ειναι τι αμορτισερ να αρχισω να ψαχνω?Να βαλω τα μαμα?Ειναι πολυ καλα αλλα και ακριβα...
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 29-01-10, 20:24
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 532
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Για θυμισε μας λιγο τι μοντελο εχεις, και ακομα, τι ακριβως ζητας απο την αναρτηση.
__________________
Αφεντικο, θα θελα να μου κανεις μια αυξηση. Οχι για μενα, αλλα για τη φουκαριαρα την τσεπη μου!!!!
http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=14305
Απάντηση με παράθεση
απαντηση
  #25  
Παλιά 29-01-10, 20:49
keichi Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 855
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 264
keichi είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
απαντηση

corolla liftback 1600 vti.Ειμαι ευχαριστημενος με τις δυνατοτητες της εργοστασιακης αναρτησης.Το στριβω πολυ δυνατα ακομα και μ αυτη.Δεν εχω περισσοτερες απαιτησεις.Μια χαρα το στριβω με αυτα τα στανταρ...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 30-01-10, 17:51
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Εμένα μου είπε η Toyota 280 ευρω τα kyb excel-G αλλά προτίμησα να βάλω τα kyb AGX (αυτά που έχω τώρα δλδ) και έσκασα 600, αλλά ο λόγος είναι ότι ήθελα οπωσδήποτε ρυθμιζόμενη σκληρότητα (έχει 4 σκάλες μπρος-πισω) και τις ρυθμίζεις εξωτερικά από πάνω με κατσαβιδάκι και ο άλλος λόγος είναι ότι τα μαμα αμορτισερ δεν αρκουν για τον 4E-FTE. Και με μαμα ελατήρια που έχω πάνω είμαι ευχαριστημένος εγώ με τον τρόπο που οδηγαω, αν όμως το πλακώσεις σε τιμονιες και τουρμπίσματα απότομα και ελιγμούς κτλ τότε δεν αρκούν για αυτό το μοτερ, βασικά χάνεις την μούρη φεύγει δεξιά-αριστερά (δεν πετάει κόλο) και πιστεύω οτι το κάνει επειδή μπροστά είναι ποιό ψηλά από πίσω και είναι και μαλακά (και είναι και από levin), εγώ όμως δεν το πάω ετσι... στο θέμα της ευθυγράμμισης παρατήρησα ότι αν πχ ξεπαρκάρω απο μια στενή θέση και έχω το τιμόνι στριμένο τέρμα αριστερά ο τροχός κάνει κάτι σαν να χοροπηδάει έχει μια περίεργη αίσθηση, ενώ τερμα από την άλλη δεν το κάνει! τι λέτε να είναι? θέμα ευθυγράμμισης ? επίσης θέλω και μπαλάκια ψαλιδιών μήπως έχει σχέση αυτό ? νομίζω αρχισε και να τραβάει το τιμόνι λιγάκι!
Απάντηση με παράθεση
απαντηση
  #27  
Παλιά 30-01-10, 21:21
keichi Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 855
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 264
keichi είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
απαντηση

Εριξα μια δευτερη ματια εγω ο ιδιος στο αμαξι και ειδα οτι οι δυο χοντρες βιδες που συγκρατουν το αμορτισερ στο κατω μερος ηταν σχεδον τελειως χαλαρωμενες.Αφου τις εσφιξα με καστανια πολυ δυνατα βγηκα εθνικη και το αμαξι παει καρφι!Το προβλημα λυθηκε και το αμαξι παει τελεια!Δε τραβαει καθολου!Εγινε αλφαδι!Το θεμα ομως ειναι πως και γιατι λυθηκαν αυτες οι βιδες?????????????Δε θελω ουτε να το σκεφτομαι..............


Ξεχασα!!
Φιλε Νικηφορε το χοροπηδημα το εκανε και σε μενα κανα δυο φορες παλια!Τωρα δε το χει ξανακανει!Δε ξερω τι ειναι!Μηπως απ το διαφορικο τιποτα??Λεμε τωρα....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agapiou : 30-01-10 στις 21:58. Αιτία: συγχώνευση posts...
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 31-01-10, 09:03
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
αν είχε πρόβλημα το διαφορικό θα έκανε και θόρυβο! εγώ φοβάμαι μην είναι τίποτα λυμένες βίδες όπως λες, γιατί όταν άλλαξα ελατήρια, τα άλλαξα μόνος μου οπότε δεν έχουν σφιχτεί με αερόκλειδο! πάντως στο σταρλετ είχα κάνει πάρα πολλές βγάλε-βάλε αμορτισερ μόνος μου και ποτέ δεν λύθηκε τίποτα, ούτε χαλάρωσε κάτι. Εσένα τι παρουσιασε που είχαν χαλαρώσει οι βίδες? μέσα στην week θα παω σε κάτι φίλους με βουλκανιζατερ και θα ρίξουμε μια ματιά αν έχει χαλαρώσει τίποτα στις αναρτησεις μπας και....αλλιως να φτιάξει λίγο ο καιρός να αλλάξω μπαλακια ψαλιδιών και ένα πίσω άκρο ζαμφορ και ευθυγράμμιση μετά.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 31-01-10 στις 09:15.
Απάντηση με παράθεση
απαντηση
  #29  
Παλιά 31-01-10, 18:47
keichi Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 855
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 264
keichi είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
απαντηση

Φιλε οι υποψιες μου μπηκαν οταν το πηγα στην αντιπροσωπια προχτες για ευθυγραμμιση.Μου ειπαν οτι κατι δε παει καλα με το καμπερομα του εμπρος δεξιου τροχου.Αυτο εδιχνε το μηχανημα.Τον δεξι τον εδειχνε με -1 μοιρα μειωμενη καμπερ.Πολυ πραμα.Μου ειπαν οτι δε ξερουν γιατι και οτι θελει ψαξιμο και οτι μαλλον απ τις μπουκαλες (αμορτισερ) πρεπει να ναι.Επισης και εγω γνωριζω οτι η καμπερ ειναι στανταρισμενη απ το κατασκευαστη και μου μπηκαν ιδεες.Μ αυτες τις υποννοιες ελυσα το τροχο και αρχισα να ψαχνω κοντα στη μπουκαλα.Και βρηκα χαλαρες τις βιδες...Τις καργαρισα με οση δυναμη ειχα με μια καστανια και ολα οκ...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 31-01-10, 22:12
Το avatar του χρήστη Ζήσης
Ζήσης Offline:
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 1.227
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 329
Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα
Όταν βάλαμε τις 15" ζάντες στο αυτοκίνητο μου μετά απο λίγο καιρό άρχισε το αυτοκίνητο στην εθνική οδό να τρέμει το τιμόνι κ το αυτοκίνητο πίγενε δεξιά κ αριστερά!!!!! Όταν το πίγαμε σε ένα μηχάνημα για να δούμε τί ήτανε έβγαλε κ στα δύο μπροστινά λάστιχα (αφήνω ένα παραθυράκι για το αν ήταν κ τα δύο λάστιχα) -1 μοίρα αλλά ποτέ δεν καταλάβαμε γιατί έγινε αυτό!!!!!
__________________
http://www.auto24.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ευθυγραμμιση-ζυγοσταθμιση (που?) erasmos SUPPORT 9 27-11-08 16:09



Page generated in 0,16992092 seconds (82,64% PHP - 17,36% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:02.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)