Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Νέος ΚΟΚ ?
  #1  
Παλιά 14-12-09, 18:10
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Νέος ΚΟΚ ?

http://www.yme.gr/getfile.php?id=2224
Αυτό το βρήκα μετά από προτοπή φίλου που τον έγραψαν επειδή μίλαγε σε κινητό. Είχε μαζί του φίλο μας από τροχαίο και γύρναγαν από το νοσοκομείο και όμως τον έγραψαν! πρόστιμο 50 ευρώ για πληρωμή μέσα σε 10 μέρες αλλιώς είναι 100 και αφαίρεση διπλώματος για 1 μήνα!!! και είχε και επαγγελματικό! προσοχή αν δείτε πολλά έχουν να κάνουν με αφαίρεση διπλώματος!!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 14-12-09, 18:26
thomas620 Offline:
 
Εγγραφή: 06-06-2007
Μοντέλο: corolla g6
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 178
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 223
thomas620 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
δεν έχουν τι να κάνουν και αλλάζουν τον κοκ συνέχεια!τι επειδή τον είχαμε 8 χρονια?εχει παλιώσει!!!τον αλλάζουμε!!!οι πολιτικοί δεν παλιώνουν???
__________________

There's got to be just more to it than this
Or tell me why do we exist
I'd like to think that when I die
I'd get a chance another time
And to return and live again
Reincarnate, play the game
Again and again and again.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-12-09, 18:33
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
έχω ένα βιβλιαράκι ΚΟΚ 2007 που είχαν βάλει στα ΝΕΑ και έχει 100 αλλαγές τώρα! η πλάκα είναι ότι δεν το λένε πουθενά στις ειδήσεις κτλ, πρέπει να είμαστε το μαντείο των Δελφών να μπαίνουμε στο YME και να ψάχνουμε! θα πω μερικά χαρακτηριστικά σημεία.

1) όποιος κάνει θόρυβο από ηχοσύστημα έχει αφαίρεση διπλώματος 1 μήνα και 200 ευρώ πρόστιμο!
2) από θόρυβο εξάτμισης τα ίδια και για να πάρουμε πίσω το δίπλωμα την κάνουμε στα όρια μέσα και πάμε χαρτί από το υπουργείο!
3) για καυσαέρια τα ίδια με πριν!
4) για προσπέραση εκεί που δεν επιτρέπεται 700 ευρώ πρόστιμο!

Δεν τα έχω διαβάσει ακόμα όλα αλλά τα 200αρια τα έχουν για πλάκα! και τώρα έχει όλο αφαίρεση διπλώματος και όχι πινακίδων! και αυτό είναι χειρότερο!
Οποιος έχει συσκευή να εντοπίζει ή να ενοχλεί τα ρανταρ της αστυνομίας έχει 2000 ευρώ πρόστιμο!!!! αφαιρεση διπλώματος 30 μέρες και άδεια κυκλοφορίας 60 μέρες!!!!
Για όποιον την έχει δει Soumaxer στον δρόμο έχει 700 ευρώ πρόστιμο και αφαίρεση διπλώματος 1 μηνα.
Αν δεν ανάβουμε φλας 80 ευρώ μόνο (πάλι καλά!)
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-12-09, 18:56
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 754
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
να προστεσω και εγω κατι που εμαθα πριν λιγο καιρο.για παραβιαση ερυθρου σηματοδοτη,υπερβολικη ταχυτητα και καποιες ακομα παραβασεις εκτος απο το προστιμο και την αφαιρεση πινακιδων και διπλώματος υπάρχει και η ρητή εντολή να μην μπορεις να παρεις πίσω τα χαρτια σου πριν τη λήξη της ποινής σου.την πάτησε συναδελφος μου με ερυθρο σηματοδοτη και εβαλε λυτους και δεμενους,ακομα και βουλευτή αλλά ο διοικητής ήταν ανενδοτος (Διοικητής Περιστεριου αν θυμαμαι καλα)
δυστηχως ασχημαίνουν τα πραγματα με τον ΚΟΚ αλλά κακα τα ψεματα ειναι για το καλο μας αν και ο ελληνας δεν καταλαβαινει απο προστιμα και ποινες και αυτο φαινεται εδω και χρονια
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-12-09, 19:01
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Το καλό είναι ότι σε σύγκριση με τον ΚΟΚ 2007 σε μερικές ασήμαντες κάπως παραβάσεις, μειώσανε τα πρόστιμα! πχ για παρκάρισμα έγινε 40 ευρώ από 80 (ανάλογα το σημείο) σε πεζοδρόμια έγινα 40 πάντως, για φώτα, κόρνα κτλ. Αλλά εκεί που μας πειράζει περισσότερο ανέβηκαν πολύ!!! με 2 κόκκινα δλδ το δίπλωμα πάει! και μετά πρέπει να παρακολουθήσουμε τα μαθήματα από την αρχή το 50% αυτών θεωρητικά και πρακτικά και εξετάσεις για να το πάρουμε!!! με 15 βαθμούς το χάνουμε και τα κόκκινα έχουν 9 βαθμούς! σε μερικά πραγματα ειναι σωστά να γράφουν, αλλά όμως όταν πχ έχει κίνηση και είσαι 2 ωρες στο ίδιο φανάρι (βλέπε Θηβών και Αγίου Βασιλείου στο Περιστέρι) κάποια στιγμή πρέπει να πας και σπίτι σου! και όχι να κοιμάσαι στο αμάξι οπότε θα περάσεις με κόκκινο από τα νεύρα σου, εγώ το έχω ρημάξει πάντως. Πάντως ενώ λέει όποιος πηγαίνει κάτω από το επιτρεπόμενο όριο 80 ευρώ πρόστιμο ποτέ δεν άκουσα να γράψουν κανέναν! έχεις έναν βλάκα πάει με 30 και τον προσπερνάνε όλοι παράνομα, μετά ποιος φταίει? δεν λέω ότι δεν είναι σωστά αυτά που βάζουν αλλά να την πληρωνει και καμιά φορά αυτός που πραγματικά φταίει! εντάξει αν βγαίνεις εθνική και πας με την τελική μετά καλά κάνουν και σε γράφουν. Για μερικά χλμ παραπάνω είναι λογικά τα πρόστιμα πάντως. Βιβλίο ΚΟΚ παίζει κάπου? δύσκολο να διαβάζω το PDF!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 14-12-09 στις 19:08.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-12-09, 19:05
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 412
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
2) από θόρυβο εξάτμισης τα ίδια και για να πάρουμε πίσω το δίπλωμα την κάνουμε στα όρια μέσα και πάμε χαρτί από το υπουργείο!
Επειδη για το συγκεκριμμενο τελευταια εχω δει να γινονται πολλοι ελεγχοι και μαλιστα τους γραφαν σχεδον ολους τι ισχυει τελικά?Καπου παλιοτερα ειχα ακουσει οτι μπορεις να ισχυριστεις οτι δεν μπορει να σε γραψει για θορυβο αν δεν εχουν μαζι κλιμακιο υπεχωδε,αν μετρανε με συγκεκριμμενο τροπο(το μηχανημα σε συγκεκριμμενη αποσταση απο το τελικο και με καποιες στανταρ στροφες του μοτερ...τελικα τι ισχυει απο ολα αυτα???...
__________________
本物の男性はダウンヒル·バトル



すべてはバランスについてです
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-12-09, 19:12
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Αυτο που λες ισχύει κανονικότατα! έγραψαν φίλο μου με ΥΠΕΧΩΔΕ κλιμάκιο και ντεσιμπελόμετρο και μετά άλλαξε εξάτμιση! απλά ειναι άγραφος νόμος! δεν το λέει στον ΚΟΚ! λες να τους συμφέρει? γιατί στο ΚΤΕΟ δεν μετράνε θόρυβο ξέρεις? γιατί απλά δεν έχει εκεί κλιμάκιο ΥΠΕΧΩΔΕ! ο θόρυβος ανοίκει στον ΥΠΕΧΩΔΕ και όχι στην τροχαία! και για το ηχοσύστημα πρέπει να σε μετρήσουν κανονικά! δλδ ο άλλος πως θα κρίνει αν το έχεις δυνατα? πχ αν είναι Καλοκαίρι και έχεις ανοιχτά παραθυρα απλά? εντάξει αν έχει ο άλλος μέσα στο κάμπριο 20 ηχεία τα θέλει ο κ.......ος του. (το έχω δει και αυτό!!!!) Αλλά σε νορμαλ καταστάσεις πως κρίνει ο αστυνομικός?
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-12-09, 19:18
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 412
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο που λες ισχύει κανονικότατα! έγραψαν φίλο μου με ΥΠΕΧΩΔΕ κλιμάκιο και ντεσιμπελόμετρο και μετά άλλαξε εξάτμιση! απλά ειναι άγραφος νόμος! δεν το λέει στον ΚΟΚ! λες να τους συμφέρει? γιατί στο ΚΤΕΟ δεν μετράνε θόρυβο ξέρεις? γιατί απλά δεν έχει εκεί κλιμάκιο ΥΠΕΧΩΔΕ! ο θόρυβος ανοίκει στον ΥΠΕΧΩΔΕ και όχι στην τροχαία! και για το ηχοσύστημα πρέπει να σε μετρήσουν κανονικά! δλδ ο άλλος πως θα κρίνει αν το έχεις δυνατα? πχ αν είναι Καλοκαίρι και έχεις ανοιχτά παραθυρα απλά? εντάξει αν έχει ο άλλος μέσα στο κάμπριο 20 ηχεία τα θέλει ο κ.......ος του. (το έχω δει και αυτό!!!!) Αλλά σε νορμαλ καταστάσεις πως κρίνει ο αστυνομικός?
Με αλλα λογια λες οτι απαιτεις αν σου πει οτι κανεις θορυβο παραπανω απο το κανονικο οτι δεν μπορει να σε γραψει,αν δεν εχει μαζι του κλιμακιο του υπεχωδε???Το θεμα ειναι ελαχιστοι απο μας το γνωριζουν αυτο και θα δεχονταν μια κληση αμαχητι...Και οπως ειπες υπαρχουν τοσοι αγραφοι νομοι που ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για κατι η να αμφισβητησεις τον αστυνομικο εκεινη την στιγμη...
__________________
本物の男性はダウンヒル·バトル



すべてはバランスについてです
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-12-09, 19:26
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1023
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Το έχουν κάνει πολλά άτομα πάντως! και όχι μόνο αυτό πρέπει να σε μετρήσουν! τώρα αν το κάνουν με τον σωστό τρόπο είναι άλλο θέμα! πχ αν είσαι σε λεωφόρο το μέτρημα θα βγεί παραπάνω και θα σε γράψουν! πάρε ένα ντεσιμπελόμετρο να δεις πως μετράει κα θα καταλάβεις! είναι πολύ ευαίσθητο. Και αν δεις σε δρόμους που την στήνουν για καυσαέρια και μετρήσεις δεν έχεις δει εκεί φορτηγάκι να γράφει ΥΠΕΧΩΔΕ? έχω δει πολλές φορές! υπόψην μετράνε και θόρυβο εκτός τα καυσαέρια! μακριά λοιπόν!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-12-09, 22:19
Το avatar του χρήστη agapiou
agapiou Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 20-05-2009
Μοντέλο: Ε12 f/l 5d 1.4
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 3.441
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 530
agapiou θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Ο Κ.Ο.Κ. άλλαξε το 2007. Προσωπικά δεν έχω ακούσει να έχει αλλάξει πάλι. Ξέρω περίπτωση που ακινητοποίησαν παπί (δηλαδή το πήγαν στο τμήμα ) επειδή είχε ελεύθερη εξάτμιση. Χωρίς μέτρηση. Και το παλικάρι για να πάρει το παπί θα έπρεπε να την αλλάξει. Για το βιβλίο Κ.Ο.Κ που ρωτάς, θα βρεις στα βιβλιοπωλεία.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agapiou : 14-12-09 στις 22:49.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
νέος και λευκός miy@ki Ειμαι νεος 12 01-05-12 14:18
Νέος cool23 Ειμαι νεος 21 05-09-11 22:17
Νέος με KE-35. rockie Ειμαι νεος 9 12-09-09 22:03
Νέος?! E12Sport Ειμαι νεος 23 04-11-08 18:27
Νέος... led Ειμαι νεος 0 01-08-07 12:32



Page generated in 0,17445993 seconds (83,57% PHP - 16,43% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:50.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)