Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΤΟΠΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ > ΕΔΩ Aν. Μακεδονίας & Θράκης . > Συναντήσεις - Εκδρομές Θράκης

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιά 18-06-10, 22:09
Το avatar του χρήστη Ζήσης
Ζήσης Offline:
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 1.227
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 329
Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από corollapatra Εμφάνιση μηνυμάτων
Θεωρώ ότι η αρκετή ροπή που έχετε οι υπερ/νοι δεν σας βοηθά ιδιαίτερα στο άνοιγμα από στάση (ενώ σας ευνοεί σημαντικά εν κινήσει). Η δική μου γνώμη είναι ότι θα είσαι κοντά του-δίπλα του μέχρι να μπει lift η 1η του... Μετά θα φύγει αρκετά γρήγορα... Έτσι δε, και μπει καλά η 2α εντός lift (πράγμα εύκολο στην facelift TS του Θοδωρή), θα φύγει πολυυυυυύ γρήγορα... Γνώμη μου...
Συμφωνώ για ακόμα μια φορά με τον Αντρέα(corollapatra) κ το μόνο που θα προσθέσω είναι η δυναμομετρήσεις του Θάνου(th@nos) του Θοδωρή(TmNemesis) κ του Μιχάλη(COROLLAKIAS MIXALHS) (βάζω του Μιχάλη για το γεγονός οτι δεν είναι ούτε Ε11 ούτε Ε12 αλλά Auris) για να βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του όσον αφορά τις γραμμές κ τις καμπήλες! Ελπίζω να μην νομίζει κανένας οτι μεροληπτώ υπέρ κανενός απλά προσπαθώ να δω απ'έξω τί κ πως κάνει το καθένα αυτοκίνητο!
Φιλικότατα Ζήσης!
Υγ. Του Μιχάλη η δυναμομέτρηση έχει κ χωρίς κ με πρόγραμμα διαγράμματα κ είναι κ στον τροχό!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1.jpg
Εμφανίσεις:  86
Μέγεθος:  163,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2.jpg
Εμφανίσεις:  83
Μέγεθος:  163,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  DSC00487.JPG
Εμφανίσεις:  76
Μέγεθος:  46,7 KB  
__________________
http://www.auto24.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ζήσης : 18-06-10 στις 22:34.
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 19-06-10, 01:11
Το avatar του χρήστη COROLLAKIAS MIXALHS
COROLLAKIAS MIXALHS Offline:
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μοντέλο: auris 1800cc υπ/κβ
Περιοχή: ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 540
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 276
COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός COROLLAKIAS MIXALHS είναι ένας φάρος φωτός
Και να προσθεσω οτι η μετατροπη μου ειναι με στροφαλο ,πιστονια,μπιελες,εισαγωγη,πεταλουδα απο 1ζζ. Κυριλε μετατροπη.Και για να βοηθησω στο τριτο διαγραμμα το ζηση η μπλε και κοκκινη γραμμη ειναι ιπποι και ροπη μετα το προγραμμα και μαυρη με γκρι ,ιπποι και ροπη πριν. Ζηση με καλυψες.
__________________
Όταν μεγαλώσω θα γίνω...Tsport !!!
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 19-06-10, 07:43
neoklis Offline:
 
Εγγραφή: 10-06-2009
Ηλικία: 50 male
Μηνύματα: 2.447
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 426
neoklis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από corollapatra Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα μου φαίνονται υπερβολικά χαμηλά τα νούμερα, τη στιγμή μάλιστα που έχουμε δει πολύ μεγαλύτερα σε άλλες TS, κοντά στα 185 άλογα. Θα κοιτάξω να κάνω και εγώ μία δυναμομέτρηση, αλλά πιστεύω ότι δεν πρέπει να γίνει καλοκαίρι με τις ζέστες...
οταν ειχα 4.000χλμ και ειχαμε παει ολοι η παρεα του corollaclub για dyno η δικια μου εδειξε αν θυμαμε καλα 178,6 εσκασα και βλεπωντας το γεματος απορια με βλεπει ο υπευθηνος του POWER και μου λεει μην μιλας καθολου αλλα βγαζουν ακομα πιο λιγα απο οτι αναγραφουν οχι μονο τουοτα αλλα και αλλες μαρκες και μου ειπε αν θα κανεις στις 20.000 40.000 θα βλεπεις διαφορες γιατι ακομα το μοτερ ειναι κλειστο..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alex-poli Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενδιαφέρουσα μέρα σήμερα...
Λοιπόν και εγώ συνφωνώ με τον Σταμάτη, οι καιρικές συνθήκες (ζέστη) και διάφοροι παράμετροι δεν επιτρέψαν στα αυτοκίνητα να δείξουν την πραγμάτικα εικόνα. Προσωπικά το χειμώνα θα ξανακάνω..Κατα τα αλλα υπέροχα. Ορίστε μερικές φώτο (είναι πολλές όλες) και σιγά σιγά 2 βίντεο για κάθε αμάξι
ρε παλικαρια τι δυναμομετρο ειναι αυτο?
πρωτη φορα το βλεπω!!!!!!!!!!!!!

με κοφτη 5ης 237

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sotoskap : 19-06-10 στις 10:04. Αιτία: Συγχώνευση Posts
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 23-06-10, 13:19
Το avatar του χρήστη Ζήσης
Ζήσης Offline:
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 1.227
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 329
Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα
Βρήκα 2 βιντεάκια με μια Ts pro f/l κ με μία f/l κ είπα να τις ανεβάσω μήπως κάνουμε μια "αντιπαραβολή" με την Ts του Θοδωρή
  1. Τs profacelift
  2. Ts facelift
YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
__________________
http://www.auto24.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΤΟΠΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ > ΕΔΩ Aν. Μακεδονίας & Θράκης . > Συναντήσεις - Εκδρομές Θράκης

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
26η Συνάντηση παραρτήματος Αν. Μακεδονίας & Θράκη&# Alex-poli Συναντήσεις - Εκδρομές Θράκης 47 05-02-12 00:01
25η Συνάντηση Αν. Μακεδονίας & Θράκης Alex-poli Συναντήσεις - Εκδρομές Θράκης 0 22-09-11 17:36
24η Συνάντηση Αν. Μακεδονίας & Θράκης Alex-poli Συναντήσεις - Εκδρομές Θράκης 14 22-08-11 10:20
23η Συνάντηση Αν. Μακεδονίας & Θράκης Alex-poli Συναντήσεις - Εκδρομές Θράκης 23 30-06-11 16:47
21η Συνάντηση Αν. Μακεδονίας & Θράκης Alex-poli Συναντήσεις - Εκδρομές Θράκης 0 01-02-11 07:35



Page generated in 0,13592005 seconds (79,43% PHP - 20,57% MySQL) with 31 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:33.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)