Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

OFF TOPIC Εδώ μπορείτε να γράφετε ό,τι θέλετε!! Από ειδήσεις μέχρι τι φαγητό έχετε σπίτι!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Γνώμες για Ιντερνετ
  #1  
Παλιά 11-03-11, 20:27
Το avatar του χρήστη jdtech
jdtech Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 16-08-2007
Μοντέλο: Corolla E12 1.4
Μηνύματα: 9
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
jdtech είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Γνώμες για Ιντερνετ

Παιδιά είδα μια νέα προσφορά που έχει βγάλει η forthnet με 24.90 για 12μηνο και με ψήνει καθώς τα οικονομικά είναι ζόρικα. Τώρα έχω hol από την οποία δεν είμαι ούτε δυσαρεστημένος ούτε εντυπωσιασμένος. Σκέφτομαι να αλλάξω γιατί στα λεφτά του οικονομικού πακέτου της forthnet βλέπεις και μπάλα μέσω streaming. Καμιά άποψη
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 11-03-11, 20:51
Το avatar του χρήστη TmNemesis
TmNemesis Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 30-09-2006
Μοντέλο: T Sport f/l 5d
Περιοχή: Johannesburg
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 1.879
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 406
TmNemesis θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Εμένα προσωπικά μου έχει σπάσει τα νεύρα.
Το internet κόβεται συνέχεια...η ταχύτητα αυξομειώνει...
Την κρατάω μόνο για το πακέτο nova που έχω,αλλιώς θα...

Αντίθετα με conn-x που έχω στο γραφείο είμαι υπέρ ευχαριστημένος κανένα πρόβλημα και πολύ καλή ταχύτητα.
__________________


Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 11-03-11, 20:53
kpagonaris Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 23-03-2009
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 304
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 215
kpagonaris είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εγώ φίλε μου, είχα forthnet και το γύρισα σε hol. Βέβαια για τη δουλειά που το θέλει κανείς. Αν είναι για τους αγώνες που προανέφερες, τότε πράγματι το πακέτο προσφοράς ακούγεται καλό!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 11-03-11, 22:30
Το avatar του χρήστη sotoskap
sotoskap Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Περιοχή: Βέροια
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.595
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 383
sotoskap είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παρά την προσφορά τo conn-x πάλι είναι πιο φθηνό, ε?? http://oteshop.ote.gr/storefront/-/c...per_offer.html

Από αξιοπιστία σίγουρα είναι καλύτερο!
__________________
Σημασία δεν έχει πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, άλλα πόσο γρήγορα μπορείς να το οδηγήσεις...!!!!...Γιατί το όριο είναι μια λεπτή γραμμή που δύσκολα πιάνεται αλλά εύκολα ξεπερνιέται....


Που & Που είναι καλό να κάνουμε μια παύση από την αναζήτηση της ευτυχίας και απλώς να είμαστε ευτυχείς....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-03-11, 22:55
Marios50 Offline:
banned
 
Εγγραφή: 16-02-2010
Μοντέλο: Ε 111
Μηνύματα: 272
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Marios50 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
H τιμή αυτη του connx είναι μονο για το ιντερνετ.
Τηλέφωνα και πάγιο είναι χωριστά
Αυτο της forthnet ειναι double play (δλδ τηλ και ιντερνετ)
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 12-03-11, 08:26
Το avatar του χρήστη Gorillas
Gorillas Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Μοντέλο: E12 1,8 3d Sol
Περιοχή: Κοκ. Μύλος
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 2.432
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 514
Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός
Eγώ έχω forthnet και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Όταν πρωτοέκανα την σύνδεση είχα ταχύτητα 6mbs και τώρα 12. Εδώ και ένα χρόνο δεν έχω πάρει ούτε μια φορά στην εξυπηρέτηση πελατών, ούτε αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 12-03-11, 14:20
Το avatar του χρήστη JL_e10
JL_e10 Offline:
 
Εγγραφή: 13-08-2006
Μοντέλο: 2001 Avensis T22
Περιοχή: Newcity of Nikaia
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 3.148
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 533
JL_e10 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Πιστευω οτι το ολο θεμα ειναι και λιγο αναλογα με την περιοχη που μενεις, οσον αφορα το σημα. Φερ ειπειν, εγω μενω Νεαπολη Νικαιας -που γενικα εχει θεματακια με τηλεφωνικες γραμμες αλλα και με το ρευμα- και τις μερες που ριχνε χιονι, εγω δεν ειχα Ιντερνετ ενω η κοπελα μου ειχε κανονικοτατα. Μιλαμε παντα για 2play της forthnet.
__________________
Αφεντικο, θα θελα να μου κανεις μια αυξηση. Οχι για μενα, αλλα για τη φουκαριαρα την τσεπη μου!!!!
http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=14305
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 12-03-11, 18:41
Το avatar του χρήστη Speed_
Speed_ Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 19-11-2008
Μηνύματα: 348
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 223
Speed_ είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Όπου και να πας πάνω κάτω τα ίδια είναι. Εγώ ανήκω στην Forthnet.

Δεν θα σου πω ποια να επιλέξεις.

Στο Live Streaming δεν ξέρω αν χρειάζεται να κάνεις εγγραφή στο Novasports για να δεις τον αγώνα που δείχνει ή όχι. Δεν το αναφέρει πάντως αυτό πουθενά.

Λέει μόνο ότι 5' πριν την έναρξη, στην δεξιά πλευρά της σελίδας έχει ένα κουμπί που λέει "Είσοδος".

Μετά από 15' που άρχισε ο αγώνας και μπήκα να τον δω, δεν υπήρχε τέτοιο πλήκτρο. Αν είναι μόνο να μπεις πριν την έναρξη του αγώνα και μετά τέλος, τότε είναι κάτι το λάθος.

Σε σύγκριση με άλλες χώρες και κυρίως με την Αμερική, είμαστε πάρα πολύ πίσω σε ταχύτητες γενικώς.

Διάβασε και κάτι το περυσινό που είναι και κάπως διαφωτιστικό για την αγορά ADSL.

Σε κλοιό πιέσεων βρίσκεται ο ΟΤΕ που βλέπει να «αιμορραγεί» ακατάπαυστα το πελατολόγιό του, έχοντας χάσει πάνω από 1,5 εκατομμύρια συνδρομητές σταθερής τηλεφωνίας την τελευταία τριετία, ελέω ανταγωνισμού και... ΕΕΤΤ.

Στο ίδιο διάστημα, οι επιδόσεις του στο ADSL μάλλον απογοητεύουν, κερδίζοντας μόλις 2 στους 10 νέους πελάτες. Μάλιστα, στο τρίτο τρίμηνο του 2010, ο ΟΤΕ όχι μόνο δεν πρόσθεσε νέες ευρυζωνικές συνδέσεις, αλλά υπέστη και μείωση με 7.000 αποσυνδέσεις συνδρομητών. Από το τελευταίο τρίμηνο του 2007 μέχρι και το εννεάμηνο του 2010, ο ΟΤΕ εμφανίζεται να έχει χάσει 1.486.000 πελάτες σταθερής τηλεφωνίας. Η «αιμορραγία» αυτή μάλιστα έχει μόνιμο χαρακτήρα, με τις «διαρροές» ανά τρίμηνο να υπερβαίνουν τους 100.000 πελάτες.
Το τελευταίο τρίμηνο του 2010 δεν έχει ακόμα ανακοινωθεί, είναι όμως βέβαιο ότι η χρονιά θα κλείσει με τις απώλειες σε βάθος τριετίας να υπερβαίνουν τους 1,5 εκ. πελάτες.
Στο ADSL
Φτωχές είναι οι επιδόσεις του και στο ADSL. Το 2007 επί συνόλου 1.135.000 χρηστών ευρυζωνικών υπηρεσιών, στον ΟΤΕ ανήκαν οι 825.000 συνδρομητές.
Τρία χρόνια μετά, οι ευρυζωνικές συνδέσεις έφθασαν τις 2.500.000, ωστόσο στο διάστημα αυτό ο Οργανισμός πρόσθεσε μόλις 310.000 χρήστες. Ο ΟΤΕ βέβαια θεωρώντας υπεύθυνο της αιμορραγίας πελατών του την ΕΕΤΤ, καταλογίζει στην Επιτροπή ότι διατηρώντας εντός ρύθμισης την αγορά σταθερής τηλεφωνίας, τον αναγκάζει να πουλά ακριβότερα από τους ανταγωνιστές.
Οι ανταγωνιστές του από την άλλη μπορεί να αυξάνουν τη δύναμη τους στον χάρτη των τηλεπικοινωνιών, αυτό όμως δεν τους καθιστά οικονομικά υγιείς. Η «αχίλλειος πτέρνα» των εναλλακτικών παρόχων, παρά την ενίσχυση της πελατειακής τους βάσης, είναι τα περιορισμένα περιθώρια κέρδους που οδηγούν σε ζημίες και οι μεγάλες δανειακές τους υποχρεώσεις.
Η Forthnet βαρύνεται με υπέρογκα δάνεια που φθάνουν τα 336 εκ. ευρώ. Η εταιρεία πάντως θέλει να εκμεταλλευτεί τον «άσο» της Nova, με συνδυαστικά πακέτα τηλεφωνίας και συνδρομητικής τηλεόρασης.
Σε τροχιά αναζήτησης κεφαλαίων είναι και η HOL που τα δανειακά της βάρη παραμένουν μεγάλα φθάνοντας τα 200 εκ. ευρώ. Η εταιρεία ετοιμάζεται για αύξηση μετοχικού κεφαλαίου, αν και η Vodafone έχει δηλώσει πως δεν πρόκειται να συμμετάσχει.
Η Wind έχοντας απαλλαγεί οριστικά από τα δάνεια, κινείται με μεγαλύτερη άνεση στο πεδίο του ανταγωνισμού. Το μεγάλο άλλωστε όπλο της είναι ότι αποτελεί τον μοναδικό πάροχο που προσφέρει παράλληλα προϊόντα σταθερής και κινητής τηλεφωνίας, αλλά και γρήγορο Ιντερνετ.
  • 100.000 συνδρομητές κατά μέσο όρο φεύγουν κάθε τρίμηνο, την τελευταία τριετία, από τον ΟΤΕ
  • 7.000 μειώθηκαν οι ευρωζωνικές συνδέσεις του ΟΤΕ το τρίτο τρίμηνο του 2010
Διοίκηση
Οι αλλαγές, προάγγελος συγχώνευσης με Cosmote
«Αρωμα» συγχώνευσης με Cosmote φέρνουν οι σαρωτικές οργανωτικές αλλαγές στον ΟΤΕ που αποφάσισε η διοίκηση του Οργανισμού.
Με τις αλλαγές που προώθησε ο νέος ισχυρός άνδρας του ΟΤΕ, Μιχάλης Τσαμάζ, τις «θέσεις-κλειδιά» στον Οργανισμό καταλαμβάνουν στελέχη της Cosmote με τα οποία συνεργάστηκε ο ίδιος στο διάστημα που κατείχε τα ηνία της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας. Ο Μιχάλης Τσαμάζ είναι ξεκάθαρο ότι με τις αλλαγές αυτές θέτει τις βάσεις για τη λειτουργική ενοποίηση του ΟΤΕ με την Cosmote, δημιουργώντας παράλληλα και μία διοικητική ομάδα έμπειρων και έμπιστων στελεχών.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 12-03-11, 19:06
Το avatar του χρήστη sotoskap
sotoskap Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Περιοχή: Βέροια
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.595
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 383
sotoskap είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλό θα είναι να γράψεις και την πηγή του κειμένου που αναδημοσίευσες (εκτός αν είναι δικό σου), για πολλούς και διάφορους λόγους.
__________________
Σημασία δεν έχει πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, άλλα πόσο γρήγορα μπορείς να το οδηγήσεις...!!!!...Γιατί το όριο είναι μια λεπτή γραμμή που δύσκολα πιάνεται αλλά εύκολα ξεπερνιέται....


Που & Που είναι καλό να κάνουμε μια παύση από την αναζήτηση της ευτυχίας και απλώς να είμαστε ευτυχείς....
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 12-03-11, 19:15
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Επειδη βλεπω πως δεν το εχει αναφερει κανεις αλλος, εγω εχω ΟΝ.

25 ευρω το μηνα (προσφορα αν υποβάλεις ηλεκτρονικα την αιτηση σου για τους πρωτους 12 μηνες - μετα θα παει στα 32,50) με απεριοριστο DSL μεχρι 24mbps (13 εχω πραγματικα και 16 σε download), απεριοριστα τηλεφωνα σε σταθερα αστικά και υπεραστικα, και απεριοριστα τηλεφωνα σε σταθερά σε 24 χωρες του εξωτερικου.

Με παιδεψανε λιγο στην αρχη γιατι εκανα μεταφορα γραμμης και ειχαν μπλεξει λιγο τα μπουτια τους, αλλα απο τοτε που συνδεθηκα δεν εχω κανενα προβλημα (φτου φτου φτου)...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Γνώμες για ζάντα TARZAN TOYOTA COROLLA 111(G6) 10 22-11-09 17:58
Γνώμες για μικροαναβάθμηση κωνσταντίνος TOYOTA COROLLA E 12 75 01-09-09 02:16
Εσεις με τι ταχυτητα μπαινετε στο ιντερνετ?? ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ OFF TOPIC 2 21-02-08 00:20
Καποιος που ξερει απο ιντερνετ panagiotisfx TOYOTA COROLLA E 12 22 24-01-08 23:56
Ερωτηση Για Αγορα Απο Το Ιντερνετ manoliske30 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 6 14-09-06 19:18



Page generated in 0,18517089 seconds (80,48% PHP - 19,52% MySQL) with 47 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:13.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)