Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

TOYOTA COROLLA E 12 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 01-04-11, 12:04
CTS03 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 14-07-2005
Μηνύματα: 810
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 311
CTS03 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Όλοι από 2 διυλιστήρια παίρνουν, Ελληνικά Πετρέλαια και Μότορ Όιλ, απλώς είναι άλλα δίκτυα διανομής. Τα προβλήματα νομίζω έχουν να κάνουν με τις εγκαταστάσεις και τους ανθρώπους στα βενζινάδικα.

Οι δικοί μου κώδικες για επιλογή βενζινάδικου: Νέα εγκατάσταση, μακριά από τη θάλασσα και υγρά εδάφη (κατ' εκτίμηση!), οικογενειακή επιχείρηση, μεγάλη και σταθερή τοπική πελατεία (όχι περαστικοί, εθνικές), σταθερός πελάτης.

Οι δεξαμενές μαζεύουν πάντα νερό κάτω. Αν έχει πέσει η στάθμη δεν πρέπει να σου δώσει βενζίνη, αλλά πρέπει να είναι σοβαρός και να σε σέβεται σαν πελάτη.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 01-04-11, 17:20
Το avatar του χρήστη Speed_
Speed_ Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 19-11-2008
Μηνύματα: 348
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 223
Speed_ είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Πρέπει να είναι 45lt το 1.4 γιατί και εγώ ποτέ δεν έβαλα πάνω από 48 lt με ζόρισμα. Απλά στο βιβλιαράκι δεν το ξεχώρισαν με τα κυβικά και άφησαν του 1.6

Μόνο Shell και από τα ιδιόκτητα της.
Τα πρώτα 6 χρόνια που ήταν και νορμάλ η τιμή της VPower μόνο αυτήν έβαζα.
Με €35.00 φουλάριζα. Ωραίες εποχές!!!!!

Aegean δεν βάζω ακόμα και €0.50 να την πουλάνε. Από δύο έχω βάλει και την έχω πατήσει άσχημα.

BP ποτέ, γιατί έχουν την ακριβότερη βενζίνη από όλους.

Είναι πάντως καθαρά θέμα του πόσο καλός και ευσυνείδητος είναι ο Πρατηριούχος.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 01-04-11, 17:42
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από diafanh-psyxh Εμφάνιση μηνυμάτων
αν μένεις Σεπόλια μπορείς να δοκιμασεις ενα βενζιναδικο στην Αγ.Μελετίου.είναι κάτω από την αχαρνών και όπως ανεβαίνεις την αγ Μελετιου ειναι στο δεξι σου χερι.αγ μελετιου 133 ή 138 δεν θυμαμαι.εγώ εκει βάζω πάντως τελευταια και το αυτοκινητο παει μια χαρα.
Για το AEGAEN μιλάς? από εκει βαζω! το πρόβλημα νοθευμένης όμως που αναφερα σε προηγούμενο ποστ μου ήταν από αυτό το βενζινάδικο!
Το θέμα νοθείας ΔΕΝ έχει σχέση με την μάρκα αλλά ουτε και με την τιμή της βενζίνης! είναι καθαρά και μόνο θεμα πρατηριούχου! αν δείτε τις λίστες με τις αντλίες ειχε από όλες τις μάρκες μέσα και από θεματα νοθείας δεν πηγαιναν πισω! επισης πολλοί λένε πως αν αδειαζουν οι δεξαμενες και βάλετε κοντά στο τελος τους, έχουν μέσα όλη την σαβουρα τα κατακαθια (όπως γίνεται και στα βαρελια τα κρασια) και ετσι μπορει να μας κανει προβλήματα, χωρις όμως αυτό να σημαίνει πως είναι και νοθευμένη! αυτό που λένε μερικοι για την τιμη ΔΕΝ ισχύει! ξέρω ατομα που εβαζαν 100αρα SHELL πχ ή ΒP κτλ και έπεφταν σε νοθείες!

Speed για πες μας τι ακριβώς επαθες με την AEGAEN?
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 01-04-11, 20:16
Το avatar του χρήστη Victhor
Victhor Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 16-11-2009
Μοντέλο: E12
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 305
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 207
Victhor είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vavvas Εμφάνιση μηνυμάτων
Όταν λες άδειο εννοείς ότι η βελόνα είναι κάτω απο τη τελευταία γραμμή? Εμένα στο μαζντα όταν γράφει 0km το trip έχω ακόμα 8 λίτρα.
Ναι, η βελόνα ήταν κάτω από την τελευταία γραμμή γιατί είχα κάνει αρκετά χιλιόμετρα με αναμένω λαμπάκι.Τι να πω μπορεί να έχει και πολύ ρεζέρβα βενζίνης με αναμένω λαμπάκι πάντως δεν έβαλα ποτέ πάνω από 48 λίτρα.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 01-04-11, 22:10
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 754
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Για το AEGAEN μιλάς? από εκει βαζω! το πρόβλημα νοθευμένης όμως που αναφερα σε προηγούμενο ποστ μου ήταν από αυτό το βενζινάδικο!
Το θέμα νοθείας ΔΕΝ έχει σχέση με την μάρκα αλλά ουτε και με την τιμή της βενζίνης! είναι καθαρά και μόνο θεμα πρατηριούχου! αν δείτε τις λίστες με τις αντλίες ειχε από όλες τις μάρκες μέσα και από θεματα νοθείας δεν πηγαιναν πισω! επισης πολλοί λένε πως αν αδειαζουν οι δεξαμενες και βάλετε κοντά στο τελος τους, έχουν μέσα όλη την σαβουρα τα κατακαθια (όπως γίνεται και στα βαρελια τα κρασια) και ετσι μπορει να μας κανει προβλήματα, χωρις όμως αυτό να σημαίνει πως είναι και νοθευμένη! αυτό που λένε μερικοι για την τιμη ΔΕΝ ισχύει! ξέρω ατομα που εβαζαν 100αρα SHELL πχ ή ΒP κτλ και έπεφταν σε νοθείες!

Speed για πες μας τι ακριβώς επαθες με την AEGAEN?
ναι φιλε μου για αυτο το βενζιναδικο μιλάω.το ειχα δει απο ενα site που ειχε πηγη το υπουργειο αναπτυξης.προσωπικά βαζουμε σε 3 αυτοκινητα απλή 95αρα και δεν παρουσιάζεται κανενα προβλημα
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 01-04-11, 22:55
Το avatar του χρήστη laios
laios Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 26-03-2006
Μοντέλο: Ε12$03
Περιοχή: Bolos
Ηλικία: 45
Μηνύματα: 388
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 259
laios είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγω παιδες εδω στο Βολο οπου βαζω απο ΕΛΙΝ ποτε δε ειχα προβλημα.
οσον αφορα για τα χιλιομετρα,πανω απο 450-480χλμ δε βγαζω με ενα ντεποζιτο,με κινηση του αμαξιου εντος πολης και με νορμαλ χρηση του αμαξιου.
βασικα ψιλοφοβαμαι να καθαρισω το ΜΑΦ γτ με τα σταυροκατσαβιδα δε τα παω καλα,εκτος αυτου δε θυμαμαι ακριβως ποτε αλλαξα και μπουζι.
__________________
Volos

Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 02-04-11, 02:50
Το avatar του χρήστη jason
jason Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 23-02-2007
Μοντέλο: suzuki swift sport
Περιοχή: αργυρούπολη
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 2.649
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 474
jason είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ρε παιδια δεν παιζει ρολο η εταιρεια αλλα ο βενζινας,ολες οι εταιριες κανονικες βενζινες στελνουν στα πρατηρια και απο κει και περα ειναι θεμα πρατηριου αν θα ανακατεψουν την βενζινη
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 02-04-11, 16:33
Το avatar του χρήστη Speed_
Speed_ Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 19-11-2008
Μηνύματα: 348
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 223
Speed_ είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Το σαφές είναι ότι ο Πρατηριούχος κάνει ότι κάνει με την βενζίνη και όχι τα Διυλιστήρια.

Στην Aegean ή πρώτη ήταν με το scooter που είχα. Ρετάριζε μόλις το γέμισα λές και έκαιγε νερό μαζί με την βενζίνη. Έσβηνε και μερικές φορές. 'Όταν επιτέλους την κατανάλωσα και έβαλα από αλλού, δούλευε ρολόι!!!

Η δεύτερη ήταν από άλλο πρατήριο της ίδιας εταιρίας με τον Ιαπωνέζο.

Το αυτοκίνητο δεν έτρεμε, αλλά δεν έλεγε να φύγει. Καταναλώθηκε και αυτή και μετά στο επόμενο γέμισμα δούλευε και αυτός ρολόι.

Από τότε αυτή η εταιρία δεν υπάρχει για μένα.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 21-04-11, 01:50
4ZZ-FE Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 28-03-2006
Μοντέλο: E12 pro
Περιοχή: ΑΘήνα
Μηνύματα: 138
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 234
4ZZ-FE είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ευχαριστώ όλους για τι απόψεις τους, γενικά βάζω απο shell και τώρα τελευταία δοκιμάζω και BP. Το αυτοκίνητο έχει 105.000 χλμ δεν έχω καθαρίσει ποτέ maf μπέκ κτλ. Ο maf είναι στο φιλτροκούτι; τι είδους καθάρισμα γίνεται.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Υπάρχει όφελος από Βενζίνη 100 Οκτανίων ? CTS03 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 79 01-05-09 19:37
Άκαυτη βενζίνη. antonios7 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 19 01-10-08 00:34
Καλή μας αρχή tigraki TOYOTA COROLLA E15 9 09-10-07 15:06
Να Γιατί Η Βενζίνη Κοστίζει? 1,05!!! SavvasKE35 OFF TOPIC 5 16-05-06 17:34
Βενζίνη Από Την Bp 102 Οκτανίων!!! george_afs ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 11 05-05-06 21:51



Page generated in 0,16948295 seconds (82,20% PHP - 17,80% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:37.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)