Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

TOYOTA AURIS Το καινουργιο (corolla ) Hatchback με την καινοτομο ονομασια για την αναφορα του σε πιο νεο κοινο. www.auriclub.gr

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 17-09-12, 20:06
Το avatar του χρήστη iempan
iempan Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 27-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονικη,Ελλαδα
Μηνύματα: 321
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 192
iempan είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Τα αμαξι το ειδα, το οδηγησα δεν ενθουσιαστηκα δεν ειναι κορολλα αλλα σχετικα ειναι καλο.Τωρα για τα προβληματα που αναφερεις δεν ξερω ν ασου πω, το ξαδερφακι που εχει το ιδιο ειναι απλα ικανοποιημενος τιποτα παραπανω δεν του εχει βγαλει τα προβληματα τα δικα σου και εχει 57000 χλμ πανω.Εμενα η ε12 κορολλα που εχω δεν κανει ουτε τσικ μεσα και ειναι του2006.Μια ερωτηση φιλε, το αμαξι ποσα ατομα το οδηγουν?Μονο εσυ?Παιζει ρολο ξερεις!!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 17-09-12, 20:13
Garazakias Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 51
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 189
Garazakias είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Kostas_8 εχεις δικιο. απο την αρχη ειχα δει την χαμηλης ποιοτητας καμπινα αλλα υπεθεσα πως ολα ειναι "ελαφρια" τοποθετιμενα για λογους ασφαλειας, αεροσακων κτλ. δεν περιμενα πως θα τριζουν και πως μια μερα θα μου μεινουν στο χερι. παλια ειχα corolla, ηταν περιπου ιδιας "τεχνολογιας" η καμπινα αλλα πολυ καλυτερη ποιοτητα. δεν ξεβαφε στο χερι σου ουτε ο μοχλος των ταχυτητων γυρνουσε σαν ξεβιδωτος καθε φορα που κουμπωνες ταχυτητα.


τωρα το να εχω ολα αυτα τα προβληματα λογο κακης χρησης, δεν παιζει.
το αυτοκινητο ολο το καλοκαιρι ειναι σε κλειστο γκαραζ γτ κινουμε με μηχανακι / ποδηλατο και το χειμωνα ειναι στο δρομο...κλασικα και απλα.
ουτε γρηγορος το παιζω με μαρσαρισματα κτλ, ουτε εχω αλλαξει το παραμικρο οπως φιλτρα, εξατμισεις κτλ ουτε εχω κανει τα φοβερα χλμετρα.

με το παλιο αθανατο corolla ειχα φτασει τα 70.000 οταν μου ζητησε τακακια.

δεν δικαιολογηται με τπτ.

οσο για τα φαναρια, ζητησα να κρατησω τα ραγισμενα για αποδειξεις αλλα μου ειπαν οτι δεν γινετε γτ τα στελνουν πισω για δικαιολογηση της εγγυσης. ειχαν ρωγμες δεξια και αριστερα, κοντα στις βασεις.

Νομιζω πως ο alex-g εχει δικιο, και ναι, σκεφτομαι να κινηθω νομικα εδω και πολυ καιρο, για αυτο εχω κρατησεις και ολες τις αποδειξες/φωτο.

τελος, αυτο το κολπακι με το air-condition το γνωριζω απο το corolla και το κανω απο την πρωτη μερα με μανιακη ακριβεια. αλλα και παλι... τπτ

Για την καταναλωση τι εχετε να πειτε? καλα για την απόδωση δεν λεω τπτ... παρολο που συνεχως εβαζα 100αρα βενζινα για καλο του κινητηρα...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 17-09-12, 20:14
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλησπέρα! εμενα εχει ο αδερφος μου το auris 1.33 δεν θυμαμαι χρονολογια αλλα ειναι λιγο πριν το δικο σου. Για να μην πω για ολα θα πω τι προβληματα εβγαλε το δικο του μόνο. Καταρχην το χρωμα ειναι το ποιο μαπε ever! συμφωνω μαζι σου 100% οτι χαλαει ευκολα! του αδερφου μου ακομα και με κουτσουλιες μετα φευγει μαζι και το χρωμα!!! το δικο μου ειναι του 1997 corolla EE111 και δεν καταλαβαινει τπτ!!! το εχει πει στην Toyota και του λενε του κοσμου τις δικαιολογιες οπως λες και εσυ ετσι κανουν....κλασικα απαραδεκτοι! το τιμονι υποτιθεται πως ειναι δερματινο και ειναι της πλακας!!! εχει ξεθωριασει εντελως και αρχισε να διαλυεται!!! το ειχε παει εκει και το αλλαξαν μια φορα και μολις το ειδε ποιοτικως τους λεει ετσι ηταν και το αλλο και θα ξαναχαλάσει! οντως μεσα σε 2 μηνες τα ιδια! καινουριο αμαξι και το τιμονι εχει γινει να δειχνει παλιοτερο απο το δικο μου aftermarket που το εχω απο το 2001 σε starlet πρωτα! ακρως απαραδεκτο!!! για τα αλλα δεν μπορω να πω καθως δεν ειχε κανενα αλλο προβλημα εκτος απο αυτα!!
Α! ξεχασα να πω πως ο μοχλος ταχυτητων εχει καποιο τζογο θα λεγα και κανει καπως οταν αλλαζεις ταχυτητες πραγμα που του εκανε εντυπωση, αλλα ειπαν πως ετσι ειναι ολα! τωρα το δικο σου που βγηκε με τοσα προβληματα τι να πω! πραγματικα κριμα, ελπιζω να βρεις το δικιο σου αν τελικά κινηθεις νομικα! απαραδεκτο να δωσεις τοσα πολλα χρηματα για ενα αμαξι που τελικα ειναι χρεπι....πρεπει κατι να εγινε και να το αποσυναρμολογησαν και να το συναρμολογησαν ξανα ή απο πλημμύρες οπως ειπαν παραπανω, τι να πω....
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 17-09-12, 20:16
Garazakias Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 51
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 189
Garazakias είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από iempan Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα αμαξι το ειδα, το οδηγησα δεν ενθουσιαστηκα δεν ειναι κορολλα αλλα σχετικα ειναι καλο.Τωρα για τα προβληματα που αναφερεις δεν ξερω ν ασου πω, το ξαδερφακι που εχει το ιδιο ειναι απλα ικανοποιημενος τιποτα παραπανω δεν του εχει βγαλει τα προβληματα τα δικα σου και εχει 57000 χλμ πανω.Εμενα η ε12 κορολλα που εχω δεν κανει ουτε τσικ μεσα και ειναι του2006.Μια ερωτηση φιλε, το αμαξι ποσα ατομα το οδηγουν?Μονο εσυ?Παιζει ρολο ξερεις!!!
ναι φιλε iempan. μονο εγω. να συμπληρωσω, οτι οταν το πηρα, στο Κοντερ εγραφε 14 χλμ αλλα οκ. δν ειπα τιποτα...ισως ηταν απο καποιες δοκιμες που πιθανον να εκαναν στο εργοστασιο.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-09-12, 20:21
Το avatar του χρήστη kostas_8
kostas_8 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 30-09-2011
Περιοχή: Αγια Βαρβαρα, Αιγαλεω
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 496
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 203
kostas_8 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Τα περισσοτερα καινουρια συνηθως γραφουν μεχρι ΤΟ ΠΟΛΥ 20 χλμ. Αλλα οπως ειπα και πριν και αφου μου λες και εσυ οτι μπαινει σε γκαραζ, το αμαξι θα ειναι κακο, περιπτωση.. Μακαρι να βρεις το δικιο σου αν κινηθεις νομικα. Και το ξερεις οτι θα παρει καιρο.. και θα κοστησει..
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 17-09-12, 20:52
Το avatar του χρήστη Μαρία
Μαρία Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 23-08-2007
Μοντέλο: Auris 1,4 diesel 5d
Μηνύματα: 1.527
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 362
Μαρία θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος Μαρία θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Προσωπικά,το οδηγησα .Χρονολογια δεν θυμαμαι αλλα ήταν 1.33.Εσωτερικά το αμαξι εμενα μου αρεσε και ίσως επειδή ήταν καινουργιο,δεν παρατηρησα καποια από αυτά που αναφέρθηκαν.Το μόνο αρνητικό,το οποιο μου το επιβεβαιωσε και ο κατοχος του ήταν οι επιδοσεις του.Με τπτ δεν βγαζει τα αλογα που λενε.Συγκριτικα με τα 97 μαμα αλογακια τα δικα μου,η μπουμπου πάει πολυ καλύτερα! Κρατηματα μηδεν και γενικα η συμπεριφορα του στο δρομο δεν με ικανοποιησε καθολου.Επισης δεν μπορω να πω οτι το κιβωτιο ταχυτητων με ενθουσιασε.Corolla και πάλι corolla
__________________
Beauty is on the mirror of your soul.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-09-12, 21:23
Το avatar του χρήστη mikess
mikess Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 20-01-2012
Μοντέλο: auris 1.4 trendy
Περιοχή: Χαλάνδρι - ΑΝΔΡΟΣ
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 138
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 163
mikess είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Για τις επιδόσεις το δικό μου φοράει τον ίδιο κινητήρα όπως το corolla αλλά υστερεί σε επιδόσεις λόγο βάρους. Για τα προβλήματα επιβαιβεώνω και εγώ σε κάποια. Όπως το ταμπλό. Αλλαξα ντουλαπάκι (εγγύηση) επειδή άρχισε να ξεφλουδίζει, και τώρα αρχίζει και ξεφλουδίζει και το καινούργιο. Το κάθισμα το έχω αλλάξει και αυτό (εγγύηση πλάτη και βάση) και μετά από λίγο και το καινούργιο δεν ξέρεις σε μια δύσκολη στιγμή αν θα σε κρατήσει... Το ξαπαπήγα στην αντιπροσωπεία και όσο το κοίταζαν πήγα πάνω στην έκθεση μπήκα και σε άλλα toyota και τα καθήσματά τους ήταν σταθερά. Μπήκα και σε 4 auris και τα τέσσερα είχαν ότι και εγώ.
Από τριξίματα χαμός δεν έχει το στιβαρό ταμπλό της corolla...
Όντως δεν είναι και το καλύτερο toyota...
__________________
Μιχάλης...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-09-12, 22:09
mpriskot Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 05-07-2009
Μηνύματα: 121
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 193
mpriskot είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
@garazakias, φίλτρο καμπίνας έχεις αλλάξει έτσι; δεν βρίσκω άλλη αιτία για τη μυρωδιά.

σχετικά με κατανάλωση (είχα κάνει θέμα παλαιότερα) εμένα εντός είναι 8,5 - 9, εκτός χοντρά χοντρά στο 8 (νορμαλ οδήγηση)
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 18-09-12, 02:20
Το avatar του χρήστη alex-g
alex-g Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μηνύματα: 1.659
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 372
alex-g είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
φιλε Garazakias λίγο που κοίταξα τα θέματα που εχεις ανοίξει ταλαιπορησε φιλε γνώμη μου αν σε έχει απογοητεύσει... γενικά να ξέρεις δεν ειναι όλα τα auris έτσι και δεν μπορω να καταλάβω πως σε κάθε εταιρία υπάρχει ενα μοντέλο και είναι όλα μαζεμένα πανω του λες και το πιάσανε στο σχόλασμα γνώμη μου λοιπόν αν το εχεις ξεχρεώσει ειναι ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ με αλλο αυτοκινητάκι ελαφρώς μεταχειρισμένο δεν θα την βγάλεις την άκρη με τις αντ/πιες υποθέσεις τέτοιες είναι ψυχοφθόρες , αν παλι ακομα δεν το εχει ξεχρεώσει τοτε συμβουλέψου κάποιο έμπειρο σε τέτοιες υποθέσεις
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 18-09-12, 11:26
Το avatar του χρήστη kostas auris
kostas auris Offline:
 
Εγγραφή: 05-01-2010
Μοντέλο: Auris 1.6 132hp 2009
Περιοχή: Αριδαία
Ηλικία: 34 male
Μηνύματα: 536
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 228
kostas auris είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
To απο το 2009 το έχω..Εχω κάνει 62.000 και δεν μου έχει βγάλει τίποτα απολύτως το αμάξι..Το δουλέυω σε κατσικόδρομο κάθε μέρα και τ μόνο παράπονο που έχω είναι για τα πλαστικά στην κονσώλα που τρίζουν στης λακούβες..Και αυτό γιατί το έχω χαμηλομένο απο το 1ο 6μηνο που το πήρα....
Ο κολλητός έχει ακρηβώς το ίδιο σε αλλο χρώμα..Το πήραμε με ένα μήνα διαφορα και εχει 83.000 kh...Δέν έχει πάθει το παραμικρό...Δέν ξέρω γιατί σε έσενα βγήκαν ολλα αυτα..Θα συμφωνήσω βέβαια για την απόδοση..Δέν βγάζει τα άλογα που λέει..

Πίστεψε φίλε Garazakias το δουλέυω σε πόλυ χειρότερες σωνθήκες απο ότι μπορείς να φανταστείς..Αλλα προσπαθώ να το διατηρό όσο ποιο καλά γήνετε...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas auris : 18-09-12 στις 12:30.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ενδιαφερομαι για τη γνωμη σας dimosR PHOTOS 15 23-02-10 13:31
Γνωμη για λαστιχα. endurasKE-30 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 17 06-08-09 22:38
Πειτε την γνωμη σας miller TOYOTA COROLLA E 12 2 10-09-07 15:10
Καμια Γνωμη? jonnys 7 TOYOTA COROLLA E 12 1 29-04-06 13:56



Page generated in 0,17133904 seconds (82,62% PHP - 17,38% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:54.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)