Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Ασφαλειες και Ασφαλιστικες Εδω μπορουμε να μιλαμε να ρωταμε και να λεμε τις εμπειριες μας σχετικα με Ασφαλειες και Ασφαλιστικες .

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Μας Την Πεσανε.
  #1  
Παλιά 16-02-06, 16:32
Το avatar του χρήστη Stathis
Stathis Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 292
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 271
Stathis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μας Την Πεσανε.



Χθες το βραδυ και ωρα 2:00 επεστρεψα στο παρκινκ του πολυτεχνειου να παρω το corollaκι μου αφου ειχα παει για ενα ποτακι με τα παιδια της σχολης.


Σπασμενο τζαμι του συνοδηγου... και μια πετρα ΝΑ (με το συμπαθειο) μεσα στο αυτοκινητο. cussing

Μ#@$@#$@#$!@$!$!$! .. αντε μη χαρακτιρισω.

Καλα στην αρχη χεστικα και αρχισα να ψαχνω για γκαζακια και τα ρεστα μεσα στο αμαξι. Εκει μεσα.... ποτε δεν ξερεις για τι ειναι ικανοι.

Μαζι με το δικο μου ανοιγμενο ακομα ενα παρκαρισμενο ποιο περα.
Στο παρκινκ υπηρχαν και αλλα 4 αυτοκινητα τα οποια δεν τα πειραξαν.


Δεν πηραν τα μα@$4$! να τιποτα. (τι να επαιρναν δλδ). Ουτε αδεια..ουτε διπλωμα... τιποτα. μονο σπασανε το τζαμι και την κανανε. Το αλλο αμαξι το ξηλωσαν κανονικα ηχεια, Ρ/Κ και τα ρεστα. Εμενα ουτε το ντουλαπακι δεν ανοιξαν (μπορει να μην μπηκαν καν μεσα). μονο γεμισαν το αμαξι γυαλια (παντου μιλαμε ειχε γυαλια)

με τα πολλα (ασφαλειες...φροντιδα ατυχηματος κτλ) τελειωσα στις 4. Αρπαξα και ενα καλο κρυολογημα. Το αστειο... ο μπασος μου ζητησε 10Ε για την μυνηση κατ`αγνωστον. (που δεν καταλαβα γιατι την εκανα αφου δεν μου κλεψαν τιποτα)


Το κορυφαιο... ολοκληρη Θεσ/νικη να μην υπαρχει ενα τζαμι στις αντιπρωσωπιες να βαλω!!! Γαμω τα after sales. Τελικα ο αλεξανδρης μου ειπε 99% αυριο θα εχει τζαμι. Υπομονη.


Η μαλ$@α ειναι οτι η πετρα χαραξε το δερμα στο καθισμα... και τωρα πρεπει να φροντισω και αυτο ωστε να μην ανοιξει απο το κατσε σηκω. Καθαριζα 1 ωρα τζαμια σημερα.. και πηρα τα χοντρα. μιλαμε παντου γυαλια και σχεδον σκονη. πολλυ ψηλο.

Ανοιξαμε δουλειες απ`το τιποτα.

Ερωτηση. Η ασφαλεια(μεικτη) λετε να μου καλυψει το service στο δερμα? ή θα με κοιταν σαν εξωγηινο?
ερωτηση2. Υπαρχει πιθανοτητα το τζαμι που θα μου βαλουν να ειναι αλλων προδιαγραφων? (να μην εχει την ιδια σκια με τα μαμα?) επηδει κατα 90% θα ειναι τουρκικο? (σιγα μην φερνουν ανταλακτικα απο αγγλια.)
Ερωτηση3. Γιατι υπαρχουν ΤΟΣΟ Μ!@#$ΚΕΣ ανθρωποι?
__________________
Wining Is Way Of Life
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 16-02-06, 16:55
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
1. Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις.
2. Και από Τουρκία να είναι, λογικά είναι όλα τα ίδια.
3. Γιατι αν δεν υπήρχαν μαλάκες ποιος θα έσπαγε τα τζάμια?

Φίλε περαστικά και καλά ξεμπερδέματα με ασφάλειες. Επίσης κοίτα να καθαρίσεις όσο καλύτερα μπορείς τα γυαλιά γιατί πολύ φοβάμαι ότι θα σου έχουνε πέσει και μέσα στην πόρτα και θα σου κουδουνάνε...
Υπομονή, όλοι τα έχουμε περάσει...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
Re: Μας Την Πεσανε.
  #3  
Παλιά 16-02-06, 17:07
Το avatar του χρήστη Jims192
Jims192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 21-03-2005
Μοντέλο: E12 TS
Περιοχή: Ξεσσαλονίκη...
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 882
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 322
Jims192 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μας Την Πεσανε.

Φίλε περαστικά..Πραγματικά οπώς λέει και ο Μιχάλης,ολοι τα χουμε περάσει...Μακάρι να ειναι αυτά τα χειρότερα...Σε νοιώθω γιατι πριν απο δυο μηνες είχα τετοια ιστορία (με το polo) αλλά εμενα δυστυχώς μου κλεψανε και το rcd και γδαρανε και τη κονσόλα..Τι να κάνεις,υπομονη και μη στεναχωριέσαι...Δεν είναι αυτά προβλήματα!

Οτι και να γίνει παντως με την ασφαλεια-Γιατί αυτο δεν είναι μια απλή θραυση κρυστάλλων,αλλά χαρακτηρίζεται σαν τρομακρτική επιθεση(αυτο βεβαια μπορει να θελει και προκύρυξη για να ναποδειχτει)- αν πας σε έναν ταπετσερη-δερματά μπορεί ευκολα να στο επισκευασει!
Καλά ξεμπερδέματα!
__________________
Corolla TS 1.8 3d 2002-2007
Yaris 1.3 5d 2002-
B.M.W. E30 2.0 2d 2008-(drift project)
Απάντηση με παράθεση
Re: Μας Την Πεσανε.
  #4  
Παλιά 16-02-06, 17:19
OxygeN Offline:
banned
 
Εγγραφή: 20-02-2004
Μοντέλο: E12 2003 ProFaceLift
Περιοχή: Στο καθισμα με ζωνη,ΠΑΝΤΑ!
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 621
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
OxygeN θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Re: Μας Την Πεσανε.

Nα τα καθαρισεις πολυ καλα εγω 3 χρονια μετα ακομα βρισκω γυαλακια μικρα-μικρα σε σημεια που δεν φανταζομουν..προσοχη παιδια τι να πω?

"αν δεν υπήρχαν μαλάκες ποιος θα έσπαγε τα τζάμια?"
Εγραψες {madvinegar2003} !
Απάντηση με παράθεση
Re: Μας Την Πεσανε.
  #5  
Παλιά 16-02-06, 17:20
Το avatar του χρήστη Ayrton
Ayrton Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 06-12-2004
Μοντέλο: Avensis 2009 1.8 CVT
Περιοχή: Πετρούπολη
Ηλικία: 47 male
Μηνύματα: 2.901
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 528
Ayrton είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μας Την Πεσανε.

Νομίζω ότι πλέον αρμόδιος να βοηθήσει είναι ο ΞΥΝΟΣ!!! Οταν τον ψάχνεις δεν είναι στο νετ!!! Κουράγιο πάντως.....
__________________
"Racing is in my Blood......
............... its my LIFE"


Corolla Club
Administration Group
Διοικητικό Μέλος
Απάντηση με παράθεση
Re: Μας Την Πεσανε.
  #6  
Παλιά 16-02-06, 17:26
Το avatar του χρήστη leon74
leon74 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 22-03-2004
Μηνύματα: 274
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 273
leon74 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μας Την Πεσανε.

Στάθη πραγματικά λυπάμαι! Αλλά και εσύ ρε παιδί μου δεν ξέρεις ότι στο πάρκιγκ του Πολυτεχνείου σπάνε κάθε βράδυ? Αφού όλο γυαλιά έχει κάτω...

Μην το ξαναφήσες βραδιάτικα:
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 16-02-06, 20:15
Το avatar του χρήστη Gorillas
Gorillas Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Μοντέλο: E12 1,8 3d Sol
Περιοχή: Κοκ. Μύλος
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 2.432
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 515
Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός
Κρίμα φίλε. Σε καταλαβαίνω γιατί την έχω πατήσει και εγώ.
Απάντηση με παράθεση
Re: Μας Την Πεσανε.
  #8  
Παλιά 16-02-06, 20:37
Το avatar του χρήστη endurasKE-30
endurasKE-30 Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 07-02-2005
Περιοχή: Εκει που θελω να ειμαι!!!!
Ηλικία: 45 male
Μηνύματα: 6.655
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 908
endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα
Re: Μας Την Πεσανε.

Φιλε Σταθη κριμα το αμαξι σου.
Τα τζαμακια χωνωνται στην μοκετα και ειναι πονοκεφαλος να τα καθαρισεις σε καταλαβαινω.
Ελπίζω να σε καλυψει η ασφαλεια σου φιλε και να δεις το αμαξι σου οπως πριν.
__________________
Επειδή το παλιό είναι αλλιώς...
****** KE-30 ******
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Υποχθόνιων Επιχειρήσεων
http://img22.imageshack.us/img22/7020/followxr9ly1jn0vz1.gif

Απάντηση με παράθεση
Re: Μας Την Πεσανε.
  #9  
Παλιά 16-02-06, 21:27
Το avatar του χρήστη Stathis
Stathis Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 292
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 271
Stathis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μας Την Πεσανε.

Ευχαριστω ρε παιδες.


Leon74 το ξερω ρε συ. το αφησα εκει για να το παρω κατα τις 22:00 αλλα τελικα ξεφυγαμε με την παρεα.... και βρεθηκα στις 2:00 να κοιταω το σπασμενο τζαμι.

Παλιοτερα παντως που υπηρχε ασφαλεια πανεπηστιμιου το αφηνες ανετα. Εληξαν οι συμβασεις τους ομως και δεν τους ανανεωσαν. Τι να πεις.


Το τζαμι το καληπτει η ασφαλεια στο ακεραιο (ουτε παλαιοτητες και τετοια) τωρα για το δερμα... θα κανω μια ερωτηση και θα σας πω.


Το να μην υπαρχει τζαμι σε ολοκληρη Θεσ/νικη..... δεν ειναι παραξενο? Και μονο ο Αλεξανδρης να μπορει να με εξυπηρετησει αυριο (κατα 99% οπως ειπε)... ενω οι υποληποι απο Δευτέρα?

αν το after sales ήταν στα επιπεδα που λενε... εγω θα περιμενα να μου προτινουν ας πουμε να αφησω το αμαξι εκει στην αντιπρωσωπια για φυλαξη μεχρι να ερθει το τζαμι (και ας με χρεωναν και κατι για την φυλαξη) και να μου διναν αυτοκινητο αντικαταστασης μεχρι να φτιαχτει το δικο μου.

Η ακομα καλυτερα να υπηρχε τζαμι ετιμοπαραδοτο.


Εγω παντως μεχρι στιγμης ειμαι 100% ευχαριστημενος απο το αυτοκινητο μου... αλλα ο Καρανικολας (επισημος ΝΙΣΣΑΝ) που πηγαινα το νισσαν μου παλαιοτερα το ιδιο επιπεδο after sales ειχε. απλα δεν καθομουν σε πολυθρονα οταν περημενα να γινει η δουλεια μου.
__________________
Wining Is Way Of Life
Απάντηση με παράθεση
Re: Μας Την Πεσανε.
  #10  
Παλιά 16-02-06, 23:25
GEORGIOS_XYNOS Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 03-09-2004
Μηνύματα: 1.986
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 4 φορές σε 4 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 443
GEORGIOS_XYNOS θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Re: Μας Την Πεσανε.

Ασφαλιστικη εξυπηρετηση CorollaClub, παρων
Να τα παρουμε ολα με την σειρα?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stathis";p="36706
Το κορυφαιο... ολοκληρη Θεσ/νικη να μην υπαρχει ενα τζαμι στις αντιπρωσωπιες να βαλω!!! Γαμω τα after sales. Τελικα ο αλεξανδρης μου ειπε 99% αυριο θα εχει τζαμι. Υπομονη.
Στον Παπα της ενοριας ΜΗ το πεις!!!! κωλοφαροδς του κ...ατα εισαι. Συναδελφος περιμενε να ερθει το οπισθιο παρμπριζ του AVENSIS του να ερθει 2 ΜΗΝΕΣ!!!!!!
Οποιος δεν πιστευει εχω και τηλεφωνο! after sales? Δεν ειναι Γιαπωνεζικη λεξη!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stathis";p="36706
Ερωτηση. Η ασφαλεια(μεικτη) λετε να μου καλυψει το service στο δερμα? ή θα με κοιταν σαν εξωγηινο?
Φιλε Σταθη εδω αρχιζουμε επιτελους και ξεχωριζουμε τις π..τσες απο τις βουρτσες.
Ολα εχουν σχεση με το ΣΕ ΠΟΙΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΙΣΑΙ!!!!! Το Α και το Ω της συζητησης. Δεν μας εγραψες ομως σε ποια?
Διαβασε τους ορους της Μικτης σου. Εαν παντως υπαγεται καπου αυτο θα ειναι στην καλυψη απο κλεφτη. Δλδ εαν καλυπτεσαι απο τις ζημιες που προκαλει ο κλεφτης κατα την διαρρηξη! Γραφει πουθενα κατι τετοιο? Π.Χ. Καλυψη έως 500 Ευρω?
Στην Μικτη, εαν καν μπορει να δηλωθει εκει, θα εχεις αυξηση του Bonus Malus σου εκτος και εαν εχεις προστασια Bonus Malus που σημαινει οτι μπορεις να κανεις μια δηλωση το χρονο χωρις να ανεβαινει.
Τελος παντων τωρα τι να σου εξηγω εδω, εαν δεν γνωριζω την Ασφαλιστικη σου Εταιρια ειναι δωρο αδωρο το τι να σου απαντησω. Εχουν δει τα ματια μου...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stathis";p="36706
μονο γεμισαν το αμαξι γυαλια (παντου μιλαμε ειχε γυαλια)
Γνωστη αντιπροσωπεια να φανταστειτε οτι χρεωνει στα τιμολογια, καθαρισμα μοκετας απο γυαλια, 30 Ευρώ παρακαλω!!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stathis";p="36706
η πετρα χαραξε το δερμα στο καθισμα
και φυσικα το εχεις δηλωσει στην Φροντιδα ατυχηματος και στην τροχαία, ετσι δεν ειναι? διοτι εαν δεν....
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stathis";p="36706
θα με κοιταν σαν εξωγηινο?
ΕΞΩΓΗΙΝΟΣ!!!!!!!!!!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stathis";p="36706
Υπαρχει πιθανοτητα το τζαμι που θα μου βαλουν να ειναι αλλων προδιαγραφων? (να μην εχει την ιδια σκια με τα μαμα?) επηδει κατα 90% θα ειναι τουρκικο? (σιγα μην φερνουν ανταλακτικα απο αγγλια.)
Ενταξει πασχουμε απο After Sales ρε Σταθη, οχι απο αχρωματοψια!!! εαν σου φερουν αλλο χρωμα απλα φερτους το στο κεφαλι τους.
Τελος Παντων εφοσον πληρωνεις την Μικτη σου Καλυψη φροντισε να κοψεις κωλους. Αρχιζοντας απο τον Ασφαλιστη σου. Την προμηθεια την παιρνει καλα ε? Για ρωτα τον ξερει τι καλυπτεται και τι δεν καλυπτεται?
Και δευτερον εγω θα απαιτουσα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΔΕΡΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΝΑ ΒΕΛΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΣΧΟΒΟΛΑΕΙ!!!!!!! Οχι επαναφορες και αναπαλαιωσεις.
Αλλα φιλε Σταθη τωρα θα δεις τι αξιζει η Ασφαλιστικη σου εταιρια. Τωρα εαν εισαι στην δικη μου εισαι τυχερος, εχεις μεσον!!!!! χεχε. Στειλε μου pm που εισαι ασφαλισμενος μπας και μπορεσω να βοηθησω!
Ετσι δεν ειναι Βαλβιδα????
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,16810703 seconds (82,84% PHP - 17,16% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:27.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)