Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

TOYOTA COROLLA T-SPORT 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 24-06-10, 21:24
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από corollapatra Εμφάνιση μηνυμάτων
αγωνιστική από τις 6.200 και μέχρι του κόφτες...

σεμναααααα.....
__________________
AEK

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MARMEL : 24-06-10 στις 22:12.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 24-06-10, 21:25
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 412
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TmNemesis Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τον λεβιέ να πω την προσωπική μου εμπειρία.
Είναι πολύ καλύτερος(πιο εύχρηστος,πιο μαλακός κτλ) από την ts,παρόλο που είναι ψηλά βοηθάει πολύ,ιδίως,στη γρήγορη οδήγηση σε στροφές.
+1000 εχουν ακουστει πολλα διθυραμβικα σχολια για το κιβωτιο και την αισθηση του στο type r...απλα ειναι αυτο που γραφτηκε πιο κατω η ts ειναι πιο ανετη και εχει περισσοτερο το χαρακτηρα του χιλιομετροφαγου σε αντιθεση με το ταπερ που ειναι αρκετα σκληροπυρηνικο και απόλυτο...
__________________
本物の男性はダウンヒル·バトル



すべてはバランスについてです
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 24-06-10, 22:00
Το avatar του χρήστη TmNemesis
TmNemesis Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 30-09-2006
Μοντέλο: T Sport f/l 5d
Περιοχή: Johannesburg
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 1.879
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 406
TmNemesis θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GMASTER6 Εμφάνιση μηνυμάτων
απλα ειναι αυτο που γραφτηκε πιο κατω η ts ειναι πιο ανετη και εχει περισσοτερο το χαρακτηρα του χιλιομετροφαγου σε αντιθεση με το ταπερ που ειναι αρκετα σκληροπυρηνικο και απόλυτο...
Συμφωνώ απόλυτα.
__________________


Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 25-06-10, 03:23
Το avatar του χρήστη butlerakos
butlerakos Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μοντέλο: Corolla 1.4 G6
Περιοχή: Άγιος Δημήτριος
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 153
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 211
butlerakos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panagiotisfx Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν σε πειραζει που ειναι διλιτρο,αν δεν σε πειραζει που ειναι μονο 3θυρο κι αν δεν σε πειραζει η θεση του λεβιε ταχυτητων(η αισθηση ειναι ωραια αλλα οπτικα εμενα με ξενερωνει αφανταστα),στα λεφτα που διαθετεις εγω θα σου προτεινα να ψαχτεις για Honda TypeR.Ειναι ομως Ιαπωνας,εχει ηχο που σε ανατριχιαζει και ταχυτητα πολυ καλυτερη απο ενα TS και δεν θα μπλεξεις με Γερμανια αλλα δυσκολο να βρεις καποιο που να μην ειναι λιωμενο...
Με πειραζει που ειναι διλιτρο, με πειραζει που ειναι 3θυρο μονο και επειδη ειναι πιο απολυτο στανταρ θα κανω καγκουριες και δε θελω....Γι'αυτο γουσταρω την Corolla που τα συνδυαζει ολα λιγο πολυ(εχει κι ενα πιο touring χαρακτηρα και οσο να'ναι εχουμε μεγαλωσει λιγο).....αν ηταν και πιο ζωντανη κατω απ'τις 6000 rpm ακομα καλυτερα(δε μπορουμε να τα'χουμε και ολα ομως)....αλλα μηπως γι'αυτο υπαρχει ο κομπρεσσορας??? Χμμμ...... Επί τη ευκαιρια να σας ευχαριστησω ολους για τις γνωμες σας...και περιμενω καποιον με Ts να με παει βολτα!!!
__________________
Corolla rules...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 25-06-10, 03:34
Το avatar του χρήστη butlerakos
butlerakos Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μοντέλο: Corolla 1.4 G6
Περιοχή: Άγιος Δημήτριος
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 153
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 211
butlerakos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pilotos7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα παραπάνω λεφτά που θα δώσεις για το Ts δώστα για να τουρμπίσεις το δικό σου.Αν θες να αλλάξεις αυτοκίνητο υπάρχουν πολλά που εγώ προσωπικά θα κοιτούσα.Και εγώ είμαι Toyotakias αλλά θα έριχνα και μια ματιά σε άλλα..Υπάρχουν αρκετά καλά και δυνατά μοντέλα εκεί έξω.Επέλεξε το καλύτερο για τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ γούστα.
Το να τουρμπισω το δικο μου το θεωρω ακυρο γιατι περα απο το τουρμπισμα θελει και αλλα περιφεριακα να αλλαξεις μετά+χρονο,+χρημα κ.τ.λ.Αν μπορουσα να το κρατησω για δευτερο ευχαριστως να το τουρμπιζα,αν και θα προτιμουσα κατι σε τετραπεταλουδο... τεσπα.σιγουρα υπαρχουν αρκετα(οχι πολλα) αυτοκινητα που μπορεις να κοιταξεις.Εμενα το μονο που θα μου αρεσε ειναι το Seat Leon Cupra που ειναι πολυ καλο στα λεφτα του(και κακα τα ψεματα ριχνει πολυ ξυλο) και με απειρες δυνατοτητες εξελιξης ΑΛΛΑ...ειναι διλιτρο οπως και το ταπερ που προειπαμε και ειναι...Seat!!! Αν δεν ηταν διλιτρο θα το σκεφτομουν...θα μου πεις βγαινει και 1.8 με 160 αλογα και μ'ενα τσαφ φτανει στα 200 αλλα..δεν εχει σχιστα ματια ρε γμτ,πώς να το κανουμε....
__________________
Corolla rules...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 25-06-10, 08:07
pavlosTS Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μοντέλο: Corolla TS pro-f/l
Μηνύματα: 396
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 236
pavlosTS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GMASTER6 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιο συγκεκριμμενα αν καποιος ανοιγει το ts τερμα,μεχρι τις 6000 ομως, πηγαινει οπως ενα Ε11 G6 1.6...εχει γινει το παραπανω ανοιγμα και τα αυτοκινητα πηγαιναν διπλα διπλα
Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες, και μόνο λόγω σασμάν η TS θα πρέπει να ειναι μπροστά, ακόμα και αν δε λάβουμε υπόψη τα κυβικά ή την υψηλή συμπίεση. Από την εμπειρία μου η TS ακόμη και εκτός λιφτ καθεται δίπλα σε rallye, δεν είναι τόσο ψόφια όσο λέγεται. Δεν επιμένω όμως μιας και δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Σχετικά με το TypeR, επειδή έχω την τύχη να το οδηγώ συχνά μπορώ να πω ότι δεν είναι τόσο πιο γρήγορο απο μια TS, όσο ανεφέρετε. Είναι περίπου ενα αμάξι μπροστά στα 100 και 2 αμάξια μπροστα στα σπασίματα 3ης (140).Και αυτό όχι λόγω δυναμης αλλά λόγω θεόκοντου σασμαν. Επιπλέον το TypeR όσο και αν σας φαίνεται περίεργο το βρίσκω πολύ πιο ευκολοδήγητο στην καθημερινή οδήγηση απλά και μόνο γιατί έχει το καλύτερο σασμαν που έχω οδηγήσει και οι αλλαγές γίνονται με τη σκέψη.
Για μένα αποτρεπτικοί παράγοντες για την αγορά TypeR είναι 2. Το ένα είναι η πολύ σκληρή ανάρτηση που κουράζει ειδικά στους Ελληνικούς δρόμους, και το δευτερο η απουσία ηλεκτρονικών βοηθημάτων. Πολλοί θα το δουν σαν πλεονέκτημα αυτό, αλλά για σενα που θες στο μέλλον να βάλεις οικογένεια θα είναι μειονέκτημα.

Κοίτα, αν εχεις βάλει σαν απαράβατο κανόνα να ειναι 5θ, στην κατηγορία που ψαχνεις υπάρχουν ελάχιστες TS, όλα τα leon και άντε και καμια Giuletta. Αν θες να μιλήσουμε για 3θ αλλάζει το πράγμα.

Εμένα αν με ρωτάς τι θα έπερνα δεν έχω δίλημμα, TypeR, το έχω πει από καιρό άλλωστε
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 25-06-10, 08:14
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.110
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 875
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MARMEL Εμφάνιση μηνυμάτων
σεμναααααα.....
Ξεκόλλααααααα... :γλώσσα:
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 25-06-10, 10:51
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 412
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pavlosTS Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες, και μόνο λόγω σασμάν η TS θα πρέπει να ειναι μπροστά, ακόμα και αν δε λάβουμε υπόψη τα κυβικά ή την υψηλή συμπίεση. Από την εμπειρία μου η TS ακόμη και εκτός λιφτ καθεται δίπλα σε rallye, δεν είναι τόσο ψόφια όσο λέγεται. Δεν επιμένω όμως μιας και δεν είναι αυτό το θέμα μας.
Και ομως φιλε μου το αποτελεσμα ειναι αυτο που σου αναφερω και μπορουν να το επιβεβαιωσουν και μέλη απο δω μεσα που το εχουν δοκιμασει...οσο για το ραλλυ θα ειναι ευκολα μπροστα αν ανοιγει μεχρι τις 6000 μονο η ts...
οσον αφορα το type r-ts ναι απο σταση δεν θα αρχισει να ανοιγει τραγικα την διαφορα το ταπερ αλλα σε εναν πραγματικο δρομο με ευθειες και στροφες καθε ειδους θα ειναι χιλιομετρα μπροστα...
__________________
本物の男性はダウンヒル·バトル



すべてはバランスについてです
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 25-06-10, 11:44
pavlosTS Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μοντέλο: Corolla TS pro-f/l
Μηνύματα: 396
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 236
pavlosTS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GMASTER6 Εμφάνιση μηνυμάτων
Και ομως φιλε μου το αποτελεσμα ειναι αυτο που σου αναφερω και μπορουν να το επιβεβαιωσουν και μέλη απο δω μεσα που το εχουν δοκιμασει...οσο για το ραλλυ θα ειναι ευκολα μπροστα αν ανοιγει μεχρι τις 6000 μονο η ts...
οσον αφορα το type r-ts ναι απο σταση δεν θα αρχισει να ανοιγει τραγικα την διαφορα το ταπερ αλλα σε εναν πραγματικο δρομο με ευθειες και στροφες καθε ειδους θα ειναι χιλιομετρα μπροστα...
Προφανώς και το τοπικ δεν ειναι ουτε TS vs rallye ούτε TS vs TypeR. Απλά επειδή το έφερ η κουβέντα να αναφέρω ότι αν ανοιξουν μεχρι 6000 μια TS και μέχρι 6000 (οχι να μου χτυπαει κοφτες το rallye) το rally δε θα ειναι ευκολα μπροστά το rallye. Αμφιβάλω αν θα είναι μπροστά κιόλας.

Όσον άφορα ότι σε δρομο με ευθείες και στροφές ένα Typer θα ειναι είναι χιλιομετρα μπροστά από TS, μπορώ να σας διαβεβαιώσω ότι το TypeR θα είναι μπροστά αλλά όχι χιλιόμετρα. Και μιλάμε για δημόσιο δρόμο με κανονικούς οδηγούς.

Όλα αυτα τα λέω από την εμπειρία 2μιση χρόνων από την TS και έχοντας κάνει πολλές δοκιμές με το TypeR κολλητού μου φίλου.
Μπορεί να λέγεται ότι η TS είναι ψόφια χαμηλά αλλά το λένε σε σχέση με την κατηγορία της, που είναι αμάξια 180-200 άλογα. Δεν εννοούν ότι είναι ψόφια σε σχέση με 1600ρια.

EDIT: http://www.zeperfs.com/en/match367-137.htm
εδώ μπορείτε να δείτε τις ρεπρίζ της TS σε σχεση με ένα saxo vts
Ακομα και εκτός λιφτ η διαφορά της TS φαινεται
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 25-06-10, 11:55
Το avatar του χρήστη antoniomp
antoniomp Offline:
 
Εγγραφή: 10-02-2005
Μοντέλο: corolla ts f/l
Περιοχή: ASPROPIRGOS
Ηλικία: 45 male
Μηνύματα: 88
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 243
antoniomp είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από butlerakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Με πειραζει που ειναι διλιτρο, με πειραζει που ειναι 3θυρο μονο και επειδη ειναι πιο απολυτο στανταρ θα κανω καγκουριες και δε θελω....Γι'αυτο γουσταρω την Corolla που τα συνδυαζει ολα λιγο πολυ(εχει κι ενα πιο touring χαρακτηρα και οσο να'ναι εχουμε μεγαλωσει λιγο).....αν ηταν και πιο ζωντανη κατω απ'τις 6000 rpm ακομα καλυτερα(δε μπορουμε να τα'χουμε και ολα ομως)....αλλα μηπως γι'αυτο υπαρχει ο κομπρεσσορας??? Χμμμ...... Επί τη ευκαιρια να σας ευχαριστησω ολους για τις γνωμες σας...και περιμενω καποιον με Ts να με παει βολτα!!!
Φιλέ μου στείλε μου pm να κανονίσουμε να βρεθούμε να το δεις και εσύ από κοντά και να πεις και εσύ την γνώμη σου!!
__________________
Δεν είναι τίποτα, συνδέεις τα ψιψίνια με τα κοκοψόψορα...!! Το χάσαμε το κορμί πατριώτη...!!!
http://www.corollaclub.com/forums/vb...o=view&id=4977
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τελικά αξίζει ο 4Α-GE 20V Blacktop??? makris69 4AGE 20v Levin 116 15-10-12 21:18
Αξίζει η βελτίωση του βολάν ή όχι; jk1973 TOYOTA COROLLA T-SPORT 5 18-10-11 17:36
3s-gte(GT-4) Αξίζει να μπεί σε Corolla E-11? pilotos7 TOYOTA COROLLA 111(G6) 16 10-06-09 22:42



Page generated in 0,18438792 seconds (83,64% PHP - 16,36% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:39.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)