Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

TOYOTA COROLLA T-SPORT 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 24-06-10, 12:30
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 412
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
και μενα γνωμη μου ειναι να οδηγησεις η συνοδηγησεις καποιο ts και να δεις αν οι δυνατοτητες του σε καλυπτουν...παντως με επιλεκτικες κινησεις στο στηισμο της ts θα μπορει να στριβει αρκετα γρηγορα
__________________
本物の男性はダウンヒル·バトル



すべてはバランスについてです
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 24-06-10, 16:27
Το avatar του χρήστη butlerakos
butlerakos Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μοντέλο: Corolla 1.4 G6
Περιοχή: Άγιος Δημήτριος
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 153
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 211
butlerakos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antoniomp Εμφάνιση μηνυμάτων
θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα… εάν θέλεις μπορούμε να κανονίσουμε να βρεθούμε στο μαγαζί του fani.Εάν είσαι κοντά για ένα test drive.
Οποτε θελεις φιλε μου ειμαι μεσα! Αγιο Δημητρο μενω εγω...Το μαγαζι του Φανη δε ξερω που ειναι....αλλα θα τα βρουμε αυτα δε κολλαμε εκει...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από corollapatra Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα, ως κάτοχος 5θυρης TS f/l (και οικογενειάρχης) να σου πω τη γνώμη μου...

Το συγκεκριμένο αυτ/το είναι ένα ατμοσφαιρικό 1800άρι όπου μέχρι τις 6.000 στρ. δουλεύει και αποδίδει ως ένα τυπικό 1800άρι με απόδοση γύρω στους 135 ίππους και αντίστοιχη ροπή ατμοσφαιρικού κινητήρα, με ότι αυτό σημαίνει στις επιδόσεις αλλά φυσικά και στην κατανάλωση. Από εκεί και πάνω και μέχρι τις 8.300 στρ. το αυτ/το μεταμορφώνεται κυριολεκτικά. Αυξάνεται κατακόρυφα ο αριθμός των ίππων (+50) και οι τιμές της ροπής, ανεβάζει χλμ. πολύ γρήγορα και ο ήχος γίνεται αγωνιστικός. Και βέβαια αυξάνεται και η κατανάλωση αρκετά.

Σχετικά με τις στροφές, η TS με τις μαμά αναρτήσεις δεν προσφέρει ιδιαίτερες συγκινήσεις σε στριφτερούς δρόμους, πράγμα όμως που βελτιώνεται σημαντικά με ένα καλύτερο σετ ελατηρίων που κοστίζουν σχετικά φθηνά.

Μέχρι τα 15.000 ευρώ μπορείς να βρεις TS f/l σε πολύ καλή κατάσταση και με λίγα χλμ. Το μόνο που πιθανόν να σε δυσκολέψει είναι να βρεις 5θυρη, αφού λίγες τέτοιες είχαν κυκλοφορίσει.

Αυτά από εμένα. Ελπίζω να βοήθησα.
Ευχαριστω πολυ φιλε μου!!! Απο συντηρηση πως παμε?ολα κομπλε? Γιατι το δικο μου μ'εχει καλομαθει,μονο λαδια θελει.... Την 5θυρη τη θεωρω ομορφοτερη και "βολικοτερη" για το μελλον...
__________________
Corolla rules...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agapiou : 25-06-10 στις 02:42. Αιτία: Συγχώνευση posts...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 24-06-10, 18:05
Το avatar του χρήστη pilotos7
pilotos7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-10-2008
Μοντέλο: Corolla E-11 f/l G6
Μηνύματα: 1.784
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 370
pilotos7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Τα παραπάνω λεφτά που θα δώσεις για το Ts δώστα για να τουρμπίσεις το δικό σου.Αν θες να αλλάξεις αυτοκίνητο υπάρχουν πολλά που εγώ προσωπικά θα κοιτούσα.Και εγώ είμαι Toyotakias αλλά θα έριχνα και μια ματιά σε άλλα..Υπάρχουν αρκετά καλά και δυνατά μοντέλα εκεί έξω.Επέλεξε το καλύτερο για τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ γούστα.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 24-06-10, 19:33
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.110
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 875
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από butlerakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστω πολυ φιλε μου!!! Απο συντηρηση πως παμε?ολα κομπλε? Γιατι το δικο μου μ'εχει καλομαθει,μονο λαδια θελει.... Την 5θυρη τη θεωρω ομορφοτερη και "βολικοτερη" για το μελλον...
Κοίταξε, δεν την έχω πολύ καιρό, περίπου 6 μήνες, αλλά δεν έχω παράπονο μέχρι τώρα. Και πριν από αυτή πάλι Corolla είχα, την Ε12 f/l 1400cc, χωρίς κανένα πρόβλημα... Όλα καλά...
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 24-06-10, 20:34
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 412
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από corollapatra Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοίτα, ως κάτοχος 5θυρης TS f/l (και οικογενειάρχης) να σου πω τη γνώμη μου...

Το συγκεκριμένο αυτ/το είναι ένα ατμοσφαιρικό 1800άρι όπου μέχρι τις 6.000 στρ. δουλεύει και αποδίδει ως ένα τυπικό 1800άρι με απόδοση γύρω στους 135 ίππους και αντίστοιχη ροπή ατμοσφαιρικού κινητήρα, με ότι αυτό σημαίνει στις επιδόσεις αλλά φυσικά και στην κατανάλωση. Από εκεί και πάνω και μέχρι τις 8.300 στρ. το αυτ/το μεταμορφώνεται κυριολεκτικά. Αυξάνεται κατακόρυφα ο αριθμός των ίππων (+50) και οι τιμές της ροπής, ανεβάζει χλμ. πολύ γρήγορα και ο ήχος γίνεται αγωνιστικός. Και βέβαια αυξάνεται και η κατανάλωση αρκετά.
Πιο συγκεκριμμενα αν καποιος ανοιγει το ts τερμα,μεχρι τις 6000 ομως, πηγαινει οπως ενα Ε11 G6 1.6...εχει γινει το παραπανω ανοιγμα και τα αυτοκινητα πηγαιναν διπλα διπλα
__________________
本物の男性はダウンヒル·バトル



すべてはバランスについてです
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 24-06-10, 20:51
Το avatar του χρήστη panagiotisfx
panagiotisfx Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 31-07-2007
Μοντέλο: Ε12 pro f/l
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.038
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 308
panagiotisfx είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αν δεν σε πειραζει που ειναι διλιτρο,αν δεν σε πειραζει που ειναι μονο 3θυρο κι αν δεν σε πειραζει η θεση του λεβιε ταχυτητων(η αισθηση ειναι ωραια αλλα οπτικα εμενα με ξενερωνει αφανταστα),στα λεφτα που διαθετεις εγω θα σου προτεινα να ψαχτεις για Honda TypeR.Ειναι ομως Ιαπωνας,εχει ηχο που σε ανατριχιαζει και ταχυτητα πολυ καλυτερη απο ενα TS και δεν θα μπλεξεις με Γερμανια αλλα δυσκολο να βρεις καποιο που να μην ειναι λιωμενο...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-06-10, 21:00
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 412
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Με 15000 που εθεσε σαν χρηματικό όριο ο φίλος βρίσκεις ταπερ και αρκετά προσεγμένο μάλιστα...έχουν πέσει πάρα πολύ οι τιμές τους!Και κατα προσωπικη μου γνωμη ανωτερο απο την ts σε δυναμικα χαρακτηριστικα σε όλους τους τομείς...
__________________
本物の男性はダウンヒル·バトル



すべてはバランスについてです
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 24-06-10, 21:05
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Ενταξει παιδιά αλλα με τα 2000cc ο Παπαντρέας θα τον διακορεύσει...

Γιατι λετε εχουν πεσει τοσο οι τιμες στα 2λιτρα...?
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 24-06-10, 21:08
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.110
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 875
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Δε διαφωνώ για το Type R, αλλά η σημαντικότερη διαφορά με την TS είναι ότι το πρώτο είναι τελειώς αγωνιστικό και απόλυτο σε στήσιμο, λειτουργία κινητήρα και συμπεριφορά, ενώ η TS είναι (μπορεί να πει κανείς) διπλού χαρακτήρα: ήρεμη και light μέχρι τις 6.200 στρ/λεπτό, αγωνιστική και δυναμική από τις 6.200 και μέχρι του κόφτες... Αυτό, εγώ προσωπικά για τις δικές μου απαιτήσεις και ανάγκες, το θεωρώ πλεονέκτημα της TS...
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 24-06-10, 21:21
Το avatar του χρήστη TmNemesis
TmNemesis Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 30-09-2006
Μοντέλο: T Sport f/l 5d
Περιοχή: Johannesburg
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 1.879
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 406
TmNemesis θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panagiotisfx Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν σε πειραζει που ειναι διλιτρο,αν δεν σε πειραζει που ειναι μονο 3θυρο κι αν δεν σε πειραζει η θεση του λεβιε ταχυτητων(η αισθηση ειναι ωραια αλλα οπτικα εμενα με ξενερωνει αφανταστα),στα λεφτα που διαθετεις εγω θα σου προτεινα να ψαχτεις για Honda TypeR.Ειναι ομως Ιαπωνας,εχει ηχο που σε ανατριχιαζει και ταχυτητα πολυ καλυτερη απο ενα TS και δεν θα μπλεξεις με Γερμανια αλλα δυσκολο να βρεις καποιο που να μην ειναι λιωμενο...

Για τον λεβιέ να πω την προσωπική μου εμπειρία.
Είναι πολύ καλύτερος(πιο εύχρηστος,πιο μαλακός κτλ) από την ts,παρόλο που είναι ψηλά βοηθάει πολύ,ιδίως,στη γρήγορη οδήγηση σε στροφές.
__________________



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sotoskap : 24-06-10 στις 22:45.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τελικά αξίζει ο 4Α-GE 20V Blacktop??? makris69 4AGE 20v Levin 116 15-10-12 21:18
Αξίζει η βελτίωση του βολάν ή όχι; jk1973 TOYOTA COROLLA T-SPORT 5 18-10-11 17:36
3s-gte(GT-4) Αξίζει να μπεί σε Corolla E-11? pilotos7 TOYOTA COROLLA 111(G6) 16 10-06-09 22:42



Page generated in 0,19122791 seconds (79,82% PHP - 20,18% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 17:33.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)