Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
βαση μηχανής συνοδηγού
  #1  
Παλιά 28-03-10, 22:32
mavroidesgt1 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 03-05-2009
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 186
mavroidesgt1 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
βαση μηχανής συνοδηγού

καλησπέρα παιδιά,

είμαι κάτοχος ενός ΕΕ111 L/B 1300 και έχω τριγμούς στην μηχανή τόσο στο ρελαντί όσο και μεταξύ 2.000 και 3.000 στρ/λεπτό είτε σταθευμένος με νεκρά στο κιβώτιο είτε με οποιαδήποτε ταχύτητα εν κινήση. Οι τριγμοί είναι έντονοι και στο πάτωμα του αυτοκινήτου και στο πεντάλ του γκαζιού. Η βάση μηχανής του συνοδηγού φαινεται να έχει κάτσει (τα λάστιχα της) και με το μάτι λίγο και σκέφτομαι να την αλλάξω μόνος μου.

Έχεται κάποια να μου προτείνεται? μαμά ή powerflex? πόσο κοστίζει?

Επιπλέον για την αντικατάσταση αρκεί να το σηκώσω λίγο από το κάρτερ και να αποσυνδέσω το παγουράκι του υδραυλικού ή θέλει και άλλα?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 28-03-10, 23:04
Το avatar του χρήστη GEORGE N.
GEORGE N. Offline:
 
Εγγραφή: 28-10-2008
Μοντέλο: EΕ 101 20ν b/t
Περιοχή: ΛΑΡΙΣΑ
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 751
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 288
GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός GEORGE N. είναι ένας φάρος φωτός
Καλησπερα φιλε μου πριν λιγο καιρο ειχα αντιμετωπισει και εγω αυτο το προβλημα, η διαφορα ηταν κομμενες οι δυο βασεις τις γεφυρας. Τις αντικατεστησα με μια απο τσελιγκα gt4 και την πισω μαμα απο την Τουοτα 83 ευρο. Μην ψαχνεις για aftermarket μονο κακο θα κανεις μεταφεροντας κραδασμους στην καμπινα. Καλο ειναι να τις δεις μια μια αν δε λυπει κομματι απο το λαστιχο γεμισετο με κολλα για παρ μπριζ.
__________________
Τωρα πια πριονίζω.......
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-04-10, 23:01
mavroidesgt1 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 03-05-2009
Μηνύματα: 27
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 186
mavroidesgt1 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
καλήσπέρα παιδιά,

πήγα σήμερα και ρώτησα για βάση μηχανής συνοδηγού στην Toyota Κηφισού και μου είπαν ότι πρέπει να γίνει παραγγελία και ότο κοστίζει 187€, τρελάθηκα.... μήπως την έχει αλλάξει κάποιος από εσάς? με τι κόστος?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-04-10, 23:07
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
μερικοί μηχανικοί τις γεμίζουν!!!! αλλοι με ειδική κόλλα (σαν παμπριζόκολα) άλλοι με ειδικό λάστιχο βιομηχανικό κτλ κτλ. Εμένα μου έχουν πει ότι αν αλλάζω βάσεις με μαμίσιες κόβονται πάλι συχνά και είναι τσάμπα λεφτά! βέβαια εγώ έχω και 4E-FTE πάνω. Στο σταρλετ είχα αλλάξει μια και είχε 80 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Αλλά τόσα που λες είναι πάρα πολλά!!!! καλύτερα βρες κανέναν να στην γεμίσει.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΒΑΣΗ ΚΕΡΑΙΑΣ Garazakias TOYOTA AURIS 49 22-01-13 15:55
Παραμόρφωση ταμπλώ στον αερόσακο συνοδηγού mixvid TOYOTA COROLLA E 12 3 27-06-12 13:13
Αναζήτηση μηχανής AntonisKE35 TOYOTA COROLLA KE30 11 14-10-09 11:02
Αλλαγή πλευρικου αερόσακου καθίσματος συνοδηγού siebelman1 TOYOTA COROLLA E 12 3 27-02-07 13:10
Καθαρισμός Μηχανής alkisthess ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 4 13-04-06 09:28



Page generated in 0,12047005 seconds (75,46% PHP - 24,54% MySQL) with 30 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:53.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)