Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

OFF TOPIC Εδώ μπορείτε να γράφετε ό,τι θέλετε!! Από ειδήσεις μέχρι τι φαγητό έχετε σπίτι!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Αγορά καινούριου αυτοκινήτου και αντιμετώπιση από αντιπροσωπεία
  #1  
Παλιά 18-08-09, 11:23
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Αγορά καινούριου αυτοκινήτου και αντιμετώπιση από αντιπροσωπεία

Χθές το απόγευμα παραλάβαμε το αυτοκίνητο του αδερφού μου, ένα Honda Civic 1.8 Sport. Το αυτοκίνητο είναι πραγματικά πολύ όμορφο! Καταλήξαμε σε αυτό μετά από αρκετό ψάξιμο καθώς επίσης και να το αγοράσουμε από την Αθήνα και όχι από την Αμαλιάδα, όπως συνήθως.
Κάπου εδώ αρχίζουν και οι προβληματισμοί μου. Την συγκεκριμένη αντιπροσωπεία μας την σύστησαν και μίλησαν και οι ίδιοι για να έχουμε μια καλύτερη τιμή, όπως κι έγινε. Αλλά εγώ προσωπικά δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος από την εξυπηρέτησή τους. Τα πρόβληματα μαζί τους ξεκίνησαν από την ημέρα που παρέλαβαμε τα χαρτιά για να βγάλουμε τις πινακίδες. Αλλά το πιο σημαντικό είναι η επιπολεότητα και η ανευθυνοτητα, καθώς τα χαρτιά που μας έδωσαν για να βγάλουμε τις πινακίδες, δεν ήταν σωστά συμπληρωμένα.
Πιο συγκεκριμένα, ο αριθμός έγκρισης του αυτοκινήτου που μας είχαν γράψει στα χαρτιά ήταν για το 3θυρο και όχι για το 5θυρο που είναι το αυτοκίνητο. Αυτό βέβαια το κατάλαβα πολύ αργά, όταν είχα γυρίσει σπίτι με τις πινακίδες και την άδεια στα χέρια μου...Αμέσως, επιστρέφω στο μηχανολογικό για να αναφέρω το πρόβλημα. Αποδείχθηκε λοιπόν αυτό που σας είπα παραπάνω, ο αριθμός έγκρισης που μας είχαν δώσει ήταν λάθος. Μετά από τρέξιμο και παρακάλια βγήκε τελικά η σωστή άδεια. Η στάση της αντιπροσωπείας? Έκαναν λάθος τα παιδια...στην αρχή, γιατί μετά έφταιγαν τα κεντρικά!!!! Να σημειώσω εδώ πως στα χαρτιά που μου έδωσαν, δεν είχαν συμπληρώσει το πεδίο που δηλώνει υπεύθυνα ο αντιπρόσωπος τον αριθμό έγκρισης και το χρώμα του αυτοκινήτου με υπογραφή και σφραγίδα, αλλά κάπου χύμα, πάνω πάνω με ένα στυλό...........
Τέλος πάντων, έδωσα τόπο στην οργή αφού εγώ έφαγα την ταλαιπωρία και έχασα μια μέρα από τις διακοπές μου...Κάπως έτσι φτάνουμε στο χθες, όπου πήγαμε να παραλάβουμε το αυτοκίνητο. Κάνοντας τον έλεγχο για την παραλαβή του αυτοκινήτου διαπιστώσαμε 2 πράγματα.
1. Είχαμε ζητήσει σαν εξτρα τον εσωτερικό ηλεκτροχρωματικό καθρέφτη, τον οποίο είχαν τοποθετήση ανάποδα, δηλαδή το πάνω κάτω......πρώτη κρυάδα
2. Τοποθέτησαν τις πινακίδες τρυπώντας μπροστά τον προφυλακτήρα αλλά και πίσω την πόρτα του πορτ μπαγκάζ (λαμαρίνα δηλαδή) με τρυπανόβιδες, αντί να χρησιμοποιήσουν τις ήδη υπάρχουσες υποδοχές για βίδες....

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!?????
Γιατί κάνεις, στην Αθήνα πολύ περισσότερο, δεν σέβεται την ιδιοκτησία σου? Γιατί τόση προχειροδουλειά??? Γιατί τόση ανευθυνότητα? Γιατί κανένας από την στιγμή που του δίνεις τα χρήματά σου δεν σε σέβεται και προσπαθεί μέχρι την τελευταία στιγμή να σε κοροϊδέψει?
Δέν ξέρω τί εμπειρίες έχετε εσείς κυρίως σε αγορά καινούριου αυτοκινήτου, αλλά όσα αυτοκίνητα έχουμε πάρει εμείς και συγγενείς δεν ειχαμέ ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ παρόμοια προβλήματα. Εκείνοι δεν ήθελαν να πουλήσουν? Εκείνοι δεν μπορούσαν να κοροϊδέψουν? Εκείνοι δεν μπορούσαν να κάνουν δουλειές του ποδαριού?

Ζητώ συγγνώμη αν κούρασα με το ποστ μου, απλά ήθελα να τα πω και να διαβάσω και δικές σας εμπειρίες. Να δω αν είναι γενικό το φαινόμενο, στην Αθήνα κυρίως....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-08-09, 11:31
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsport192 Εμφάνιση μηνυμάτων
2. Τοποθέτησαν τις πινακίδες τρυπώντας μπροστά τον προφυλακτήρα αλλά και πίσω την πόρτα του πορτ μπαγκάζ (λαμαρίνα δηλαδή) με τρυπανόβιδες, αντί να χρησιμοποιήσουν τις ήδη υπάρχουσες υποδοχές για βίδες....
Αυτο δεν μπορω να το καταλαβω με τίποτα...

Ποιος ο λογος να μπουν σε εξτρα κοπο να κανουν κατι τετοιο? Δεν ταιριάζανε οι τρυπες στο αμαξι με τις τρυπες στις πινακιδες?
Στους προφυλακτηρες υπάρχει ειδικό μερος/εσοχη για να μπουν οι πινακιδες, οπότε και να θέλανε να τις βαλουν αλλου δεν θα μπορούσαν. Και λογικά, εφόσον οι πινακιδες μπαίνουν κουτί στο προκαθορισμένο μέρος, λογικά και οι τρυπες θα πέφτανε ακριβως εκει που επρεπε.

Μη μου πεις πως στις βαλανε αλλου τις πινακιδες και τωρα φαινονται και 2 ασχετες τρυπες στον προφυλακτηρα...?
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-08-09, 11:32
Το avatar του χρήστη dinos
dinos Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 10-09-2004
Μοντέλο: EE111
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΣΟΣ
Μηνύματα: 1.146
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 354
dinos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εγω μια μονο δικαιολογια τους δινω φιλε μου μιας και μπαινοβγαινω συνεχεια λογω δουλειας στις αντιπροσωπειες...
αυτο το διαστημα λογω του οτι ο @@@ ο Ελληνας τσιμπησε για τα καλα με το τελος ταξινομησης, πλακωσε παααρα πολυ δουλεια σε ολες τις αντιπροσωπειες με αποτελεσμα τωρα τον Αυγουστο να χασουν την μπαλα στην κυριολεξια!
Για να σου δωσω ενα παραδειγμα ο πατερας μου δουλευει στην Opel και τωρα τον Αυγουστο ειχαν συνεχεια παραδωσεις με αποτελεσμα
1 να μην χωρανε τα αυτοκινητα προς παραδωση και να τα παρατανε οπου βρουν στις γειτονιες
2 να μην προλαβαινουν να κανουν πργματικη αποκερωση παρα μονο ενα προχειρο πλυσιματακι
3 να βαζει συναγερμους και αισθητηρες παρκαρισματος και η κουτση μαρια και παει λεγοντας....
αποτελεσμα ενα σωρο δυσαρεστημενοι πελατες οπως εσυ......
__________________
ΟΤΑΝ ΒΑΡΕΘΕΙΣ ΤΟ ΓΚΑΖΙ , ΜΑΘΕ ΝΑ ΣΤΡΙΒΕΙΣ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-08-09, 11:41
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο δεν μπορω να το καταλαβω με τίποτα...

Ποιος ο λογος να μπουν σε εξτρα κοπο να κανουν κατι τετοιο? Δεν ταιριάζανε οι τρυπες στο αμαξι με τις τρυπες στις πινακιδες?
Στους προφυλακτηρες υπάρχει ειδικό μερος/εσοχη για να μπουν οι πινακιδες, οπότε και να θέλανε να τις βαλουν αλλου δεν θα μπορούσαν. Και λογικά, εφόσον οι πινακιδες μπαίνουν κουτί στο προκαθορισμένο μέρος, λογικά και οι τρυπες θα πέφτανε ακριβως εκει που επρεπε.

Μη μου πεις πως στις βαλανε αλλου τις πινακιδες και τωρα φαινονται και 2 ασχετες τρυπες στον προφυλακτηρα...?
Όχι δεν φαίνονται οι τρύπες. Ο λόγος που το έκαναν είναι για να μην καθίσουν να μετρήσουν που πρέπει να ανοίξουν τις τρύπες στην πινακίδα. Με την τρυπανόβιδα την τρυπάς όπου θες, είναι σαν να τρυπάς ξύλο με ξυλόβιδα, πιάνει παντού....




Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dinos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω μια μονο δικαιολογια τους δινω φιλε μου μιας και μπαινοβγαινω συνεχεια λογω δουλειας στις αντιπροσωπειες...
αυτο το διαστημα λογω του οτι ο @@@ ο Ελληνας τσιμπησε για τα καλα με το τελος ταξινομησης, πλακωσε παααρα πολυ δουλεια σε ολες τις αντιπροσωπειες με αποτελεσμα τωρα τον Αυγουστο να χασουν την μπαλα στην κυριολεξια!
Για να σου δωσω ενα παραδειγμα ο πατερας μου δουλευει στην Opel και τωρα τον Αυγουστο ειχαν συνεχεια παραδωσεις με αποτελεσμα
1 να μην χωρανε τα αυτοκινητα προς παραδωση και να τα παρατανε οπου βρουν στις γειτονιες
2 να μην προλαβαινουν να κανουν πργματικη αποκερωση παρα μονο ενα προχειρο πλυσιματακι
3 να βαζει συναγερμους και αισθητηρες παρκαρισματος και η κουτση μαρια και παει λεγοντας....
αποτελεσμα ενα σωρο δυσαρεστημενοι πελατες οπως εσυ......

Δεν τους δίνω καμιά δικαιολογία. Άσε που δεν νομίζω η Honda να έχει τέτοιο πρόβλημα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-08-09, 11:42
Το avatar του χρήστη ranger
ranger Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 27-03-2005
Μοντέλο: E-12 Tsport facelift
Περιοχή: 'Ιλιον
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 4.110
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 651
ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος ranger θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ταιριάζανε οι τρυπες στο αμαξι με τις τρυπες στις πινακιδες?
απ όσο ξέρω, όταν παίρνεις τις πινακίδες δεν έχουν τρύπες και τις τρυπάς ανάλογα με τις τρύπες που έχει το αμάξι. μπορεί να άνοιξαν λάθος τρύπες στις πινακίδες και μετά για να τις βάλουν χρειάστηκε να τρυπήσουν το αμάξι.
πάντως αφού πίσω σου τρύπησαν τη λαμαρίνα να φοβάσαι μήπως σου σκάσει το χρώμα στο σημείο (με τον καιρό, τις βροχές και το πλύσιμο).

τι να πω ρε παιδιά, ντροπή τους. Υπάρχει τρομερός αντιεπαγγελματισμός. πρέπει να είμαστε πάνω από τα κεφάλια τους για να μη μας κάνουν διάφορες βλακείες στο αμάξι.
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Ειδικών Επιχειρήσεων


Κάντε τους δρόμους πιο ασφαλείς, είναι ευθύνη όλων μας...
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-08-09, 11:54
Το avatar του χρήστη endurasKE-30
endurasKE-30 Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 07-02-2005
Περιοχή: Εκει που θελω να ειμαι!!!!
Ηλικία: 45 male
Μηνύματα: 6.655
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 907
endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα
Θα συμφωνησω με τον Βαγγελη για την πιθανη αιτια της Μ@λ@κιας που σου εκαναν.
Αυτο ειναι ΠΟΛΥ χοντρο και στην θεση σου ΔΕΝ θα το παραλαμβανα το αυτοκινητο αν δεν μου αλλαζαν καπω!
Ποτε το ειδες?
__________________
Επειδή το παλιό είναι αλλιώς...
****** KE-30 ******
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Υποχθόνιων Επιχειρήσεων
http://img22.imageshack.us/img22/7020/followxr9ly1jn0vz1.gif

Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-08-09, 11:57
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
απ όσο ξέρω, όταν παίρνεις τις πινακίδες δεν έχουν τρύπες και τις τρυπάς ανάλογα με τις τρύπες που έχει το αμάξι. μπορεί να άνοιξαν λάθος τρύπες στις πινακίδες και μετά για να τις βάλουν χρειάστηκε να τρυπήσουν το αμάξι.
πάντως αφού πίσω σου τρύπησαν τη λαμαρίνα να φοβάσαι μήπως σου σκάσει το χρώμα στο σημείο (με τον καιρό, τις βροχές και το πλύσιμο).

τι να πω ρε παιδιά, ντροπή τους. Υπάρχει τρομερός αντιεπαγγελματισμός. πρέπει να είμαστε πάνω από τα κεφάλια τους για να μη μας κάνουν διάφορες βλακείες στο αμάξι.
Δέν ανοιξαν τρύπες στις πινακίδες. Έβαλαν κατευθείαν την τρυπανόβιδα. Σήμερα που θα βγάλω την πίσω, για να αφαιρέσω το διαφημιστικό πλαίσιο, θα βάλω λίγη μαύρη σιλικόνη για να αποφευχθούν τέτοια προβλήματα...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από endurasKE-30 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα συμφωνησω με τον Βαγγελη για την πιθανη αιτια της Μ@λ@κιας που σου εκαναν.
Αυτο ειναι ΠΟΛΥ χοντρο και στην θεση σου ΔΕΝ θα το παραλαμβανα το αυτοκινητο αν δεν μου αλλαζαν καπω!
Ποτε το ειδες?
Το είδα όταν ήταν αργά πλέον, ΑΛΛΑ το παρέλαβα για τον εξής λόγο. Αν έχετε προσέξει πίσω δεν έχει τρύπες έτοιμες οπως τα TOYOTA. Έχει 2 μικρά βαθουλωματάκια για τρυπήσουν εκεί και να βάλουν τις βίδες.

Μπροστά έχει κανονικά τρύπες ο προφυλακτήρας, όπως κι εμάς, για να βάλεις τις πινακίδες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsport192 : 18-08-09 στις 12:52.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-08-09, 12:59
Το avatar του χρήστη aptitude
aptitude Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 19-12-2008
Μοντέλο: corolla e111 20v b/t
Περιοχή: Ευβοια
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 80
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 196
aptitude είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsport192 Εμφάνιση μηνυμάτων
Χθές το απόγευμα παραλάβαμε το αυτοκίνητο του αδερφού μου, ένα Honda Civic 1.8 Sport. Το αυτοκίνητο είναι πραγματικά πολύ όμορφο! Καταλήξαμε σε αυτό μετά από αρκετό ψάξιμο καθώς επίσης και να το αγοράσουμε από την Αθήνα και όχι από την Αμαλιάδα, όπως συνήθως.
Κάπου εδώ αρχίζουν και οι προβληματισμοί μου. Την συγκεκριμένη αντιπροσωπεία μας την σύστησαν και μίλησαν και οι ίδιοι για να έχουμε μια καλύτερη τιμή, όπως κι έγινε. Αλλά εγώ προσωπικά δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος από την εξυπηρέτησή τους. Τα πρόβληματα μαζί τους ξεκίνησαν από την ημέρα που παρέλαβαμε τα χαρτιά για να βγάλουμε τις πινακίδες. Αλλά το πιο σημαντικό είναι η επιπολεότητα και η ανευθυνοτητα, καθώς τα χαρτιά που μας έδωσαν για να βγάλουμε τις πινακίδες, δεν ήταν σωστά συμπληρωμένα.
Πιο συγκεκριμένα, ο αριθμός έγκρισης του αυτοκινήτου που μας είχαν γράψει στα χαρτιά ήταν για το 3θυρο και όχι για το 5θυρο που είναι το αυτοκίνητο. Αυτό βέβαια το κατάλαβα πολύ αργά, όταν είχα γυρίσει σπίτι με τις πινακίδες και την άδεια στα χέρια μου...Αμέσως, επιστρέφω στο μηχανολογικό για να αναφέρω το πρόβλημα. Αποδείχθηκε λοιπόν αυτό που σας είπα παραπάνω, ο αριθμός έγκρισης που μας είχαν δώσει ήταν λάθος. Μετά από τρέξιμο και παρακάλια βγήκε τελικά η σωστή άδεια. Η στάση της αντιπροσωπείας? Έκαναν λάθος τα παιδια...στην αρχή, γιατί μετά έφταιγαν τα κεντρικά!!!! Να σημειώσω εδώ πως στα χαρτιά που μου έδωσαν, δεν είχαν συμπληρώσει το πεδίο που δηλώνει υπεύθυνα ο αντιπρόσωπος τον αριθμό έγκρισης και το χρώμα του αυτοκινήτου με υπογραφή και σφραγίδα, αλλά κάπου χύμα, πάνω πάνω με ένα στυλό...........
Τέλος πάντων, έδωσα τόπο στην οργή αφού εγώ έφαγα την ταλαιπωρία και έχασα μια μέρα από τις διακοπές μου...Κάπως έτσι φτάνουμε στο χθες, όπου πήγαμε να παραλάβουμε το αυτοκίνητο. Κάνοντας τον έλεγχο για την παραλαβή του αυτοκινήτου διαπιστώσαμε 2 πράγματα.
1. Είχαμε ζητήσει σαν εξτρα τον εσωτερικό ηλεκτροχρωματικό καθρέφτη, τον οποίο είχαν τοποθετήση ανάποδα, δηλαδή το πάνω κάτω......πρώτη κρυάδα
2. Τοποθέτησαν τις πινακίδες τρυπώντας μπροστά τον προφυλακτήρα αλλά και πίσω την πόρτα του πορτ μπαγκάζ (λαμαρίνα δηλαδή) με τρυπανόβιδες, αντί να χρησιμοποιήσουν τις ήδη υπάρχουσες υποδοχές για βίδες....

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!?????
Γιατί κάνεις, στην Αθήνα πολύ περισσότερο, δεν σέβεται την ιδιοκτησία σου? Γιατί τόση προχειροδουλειά??? Γιατί τόση ανευθυνότητα? Γιατί κανένας από την στιγμή που του δίνεις τα χρήματά σου δεν σε σέβεται και προσπαθεί μέχρι την τελευταία στιγμή να σε κοροϊδέψει?
Δέν ξέρω τί εμπειρίες έχετε εσείς κυρίως σε αγορά καινούριου αυτοκινήτου, αλλά όσα αυτοκίνητα έχουμε πάρει εμείς και συγγενείς δεν ειχαμέ ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ παρόμοια προβλήματα. Εκείνοι δεν ήθελαν να πουλήσουν? Εκείνοι δεν μπορούσαν να κοροϊδέψουν? Εκείνοι δεν μπορούσαν να κάνουν δουλειές του ποδαριού?

Ζητώ συγγνώμη αν κούρασα με το ποστ μου, απλά ήθελα να τα πω και να διαβάσω και δικές σας εμπειρίες. Να δω αν είναι γενικό το φαινόμενο, στην Αθήνα κυρίως....

welcome to ΣΟΒΡΑΚΑΚΗΣ (σαρακακης) club
και που εισαι ακομη φιλε μου , εχουν να δουν τα ματια σου ....!!! απλα υπομονη και επιμονη θελουν αυτοι οι "δημοσιοι" υπαληλοι ...!!!!
__________________
_____________________________
|.....T O Y O T A.........................|| |
|........Racing Development..........||'|";,__
|_..._...________________======||_|_|....,]
"(@)'(@)'''''''''''''"""'''''''*|(@)(@)*****" (@)
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 19-08-09, 09:52
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Χθες το απόγευμα ασχολήθηκα και έβγαλα το διαφημηστικό πλαίσιο της πινακίδας από το Civic. Με μεγάλη μου έκπληκη διαπίστωσα πως όλο το εξωτερικό μέρος του καπώ του πορτ παγκάζ είναι πλαστικό! Ναι ναι καλά διαβάσατε όλο το μέρος πάνω κάτω δεξιά και αριστερά από το τζάμι και τα φανάρια είναι πλαστικό. Έχει βέβαια μεταλλικό πλαίσιο, αλλά αυτό είναι από την εσωτερική πλευρά.

Αυτό φάνηκε, μόλις έβγαλα τις βιδες. Άρα τουλάχιστον δεν έχει πρόβλημα να σκουριάσει να φουσκώσει το χρώμα όπως φοβόμασταν, κάτι είναι κι αυτό...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 19-08-09, 09:57
Το avatar του χρήστη aptitude
aptitude Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 19-12-2008
Μοντέλο: corolla e111 20v b/t
Περιοχή: Ευβοια
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 80
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 196
aptitude είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
παλι καλα ....
__________________
_____________________________
|.....T O Y O T A.........................|| |
|........Racing Development..........||'|";,__
|_..._...________________======||_|_|....,]
"(@)'(@)'''''''''''''"""'''''''*|(@)(@)*****" (@)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Νέες μεγαλύτερες επιδοτήσεις για αγορά ηλεκτρικού αυτοκινήτου loukia OFF TOPIC 9 31-07-22 02:47
Αγορά νέου αυτοκινήτου preatorian OFF TOPIC 0 19-02-18 22:12
Βοήθεια με αγορά αυτοκινήτου πόλης alex-g Θελω βοηθεια 19 06-05-12 17:05
Η Αγορά αυτοκινήτου σε ελεύθερη πτώση... Marios50 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 6 23-10-10 11:39



Page generated in 0,19753194 seconds (85,34% PHP - 14,66% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:00.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)