Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΣ ΜΑΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 12-12-14, 12:41
Το avatar του χρήστη χρηστος
χρηστος Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 28-01-2014
Μοντέλο: avensis t22 vvti
Περιοχή: ευβοια αρτακη
Μηνύματα: 209
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 146
χρηστος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Πλακα εχει η puntαρα.μπραβο ρε γιαννη
__________________
  • Υποστροφη ειναι οταν χτυπας στον τοιχο με το μπροστινο μερος του αυτοκινητου.
  • Υπερστροφη ειναι οταν χτυπας στον τοιχο με το πισω μερος του αυτοκινητου.
  • Ιπποδυναμη ειναι το ποσο γρηγορα χτυπας τον τοιχο.
  • Ροπη ειναι το ποσο μακρια θα πας τον τοιχο οταν τον χτυπησεις.
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 12-12-14, 15:23
Το avatar του χρήστη tsaftsouf20V
tsaftsouf20V Offline:
 
Εγγραφή: 26-09-2005
Μοντέλο: ΑΕ86 Levin
Περιοχή: Βολος
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 962
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 327
tsaftsouf20V θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Ρε Γιαννη ποσα θες να μας τρελανεις; 340 αλογατα απο 14αρι; Παμε καλα στο Ελλαντα; 2 κουβεντες θα μας πω: χαιντε χαιντε!!!
__________________
Ειχα την ΑΕ101 κ ετρεχα σαν παλαβος. Την πουλησα αλλα μυαλο δεν εβαλα. Τωρα πηρα ΑΕ86 κ θα μπαινω σαν παλαβος!!!
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 12-12-14, 23:56
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Χρηστο ,Γιαννη ευχαριστω!!!

Οντως ειναι ΣΚΑΝΔΑΛΟ το αμαξι και λυπαμαι που δεν μπορω να του δωσω μεγαλυτερη απο την δημοσιοτητα που του αρμοζει ,οχι για να το παιξω εγω καποιος ,αλλα για να δει ΟΛΟΣ ο κοσμος τι εχουμε καταφερει εδω στο MADE IN VOLOS IN GREECE !!!
Ειναι ενα project καθαρα Βολιωτικο και την επιμελεια την εχω αναλαβει ΟΛΗ εγω με πολυ μελετη χρονων αλλα και ΦΥΣΙΚΑ με την εμπειρια του μηχανικου και φιλου πλεον Θεοδωρου Χονδρονικου ,ενος ανθρωπου που οσοι τον εχουν γνωρισει καταλαβαινουν ΑΠΟΛΥΤΑ τι εννοω!!!!

Αν αυτο το αμαξι το ειχε φτιαξει κανενας Αθηναιος ,δεν εχω τιποτα με την Πρωτευουσα αλλα αντιλαμβανεστε τι εννοω κανενα συνεργειο High Society απο αυτα που πας και λες :<καλημερα>και σου απαντανε:<15> και εννοουν χιλιαρικα ευρω ,οσα μεικτα βγαζω εγω το χρονο δηλαδη !!!!

Για αυτο και οσο μπορω και οπου μπορω διαφημιζω την δουλεια μας που ειναι αποτελεσμα αγαπης,γνωσης και επιμονης !!!!
Α!Και οχι με μια περιουσια........

Ελπιζω αυριο και την Κυριακη να μας δικαιωσει και ενας καλος χρονος χωρις προβληματα!!!

Θα χαρω να δω οσους περισσοτερους εκει!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 13-12-14, 18:58
Το avatar του χρήστη tsaftsouf20V
tsaftsouf20V Offline:
 
Εγγραφή: 26-09-2005
Μοντέλο: ΑΕ86 Levin
Περιοχή: Βολος
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 962
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 327
tsaftsouf20V θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Γιαννη τι ωρα θα πας; κανενας αλλος;
__________________
Ειχα την ΑΕ101 κ ετρεχα σαν παλαβος. Την πουλησα αλλα μυαλο δεν εβαλα. Τωρα πηρα ΑΕ86 κ θα μπαινω σαν παλαβος!!!
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 07-02-15, 11:19
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Επανερχομαι στο topic μετα απο μια σκοπιμη σταση 1.5 μηνα!

Να πω οτι ετρεξα το Σαββατο στο Dragday αλλα την Κυριακη λογω ζημιας του Punto μου πηγα μονο ως θεατης!!!

Εκανα 3 περασματα το Σαββατο και στο τελευταιο 3ο επαθα και την ζημια!
Η ζημια ηταν ΣΠΑΣΙΜΟ του μπλοκ στον 3ο κυλινδρο με αποτελεσμα ακαραιαια να χασω τα νερα στο περασμα απο 3η σε 4η αλλαγη και στα 160 χμ περιπου στα 300 μετρα ......
Ηταν θεαματικο γιατι γεμισε ΟΛΗ η πιστα ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ συνεφφο ασπρου καπνου ,που ενω στην αρχη νομισαμε οτι θα ηταν φλαντζα τελικα ηταν κατι πολυ χειροτερο.......
Για την ιστορια ακομα και στην 3η κοντα το Starlet που ετρεχε μαζι μου εχασε ,ακομα και αν τερματισα ρολαριστος ηταν τοσο μεγαλη η διαφορα μας ενω τρεχαμε και οι 2 στην 13 το αμαξι μου ηταν αλλου.......

Καλυτερος χρονος ηταν το 1ο περασμα που το ξεκινησα τελειως χαλαρα για να αποφυγω το ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ σπιανιαρισμα......
Χρονος 13.6 και 180χμ ταχυτητα εξοδου!
Να πω οτι εκτος απο την χαλαρη εκκινηση 18μετρο 2.4 για τους γνωστες ειχα και ενα κοψιμο στα ψηλα της 4ης.......

Δευτερο περασμα περισσοτερο γκαζι στην εκκινηση χειροτερο 18αρι αλλα και 100αρι και φυσικα χρονος 13,8!
Τριτο περασμα θεωρητικα ηταν καλυτερο ,αλλα στην πραξη ηταν το ιδιο με την ζημια και κερδιζοντας την κοντρα εκανε 14.1 με ρολλ απο τα 300μετρα....

Δυστυχως περαν της ζημιας ενω το αμαξι δουλεψε ΞΥΡΑΦΙ ,το σπινιαρισμα ηταν ατελειωτο!!!
Να πω οτι με 2α ΟΛΗ την ωρα σπινιαριζε και μετα την αλλαγη σε 3η μαζευα μετρα και φανηκε σε ολες τις κοντρες αυτο ,μιας και μεχρι 2ες πηγαιναμε κοπια με τα αλλα αμαξι που ετρεξα ,ενα starlet(2φορες) και ενα HONDA με Κ20 μοτερ......
Η διαφορα απο 3ες ηταν τοση που νομιζα οτι πατουσαν φρενο παιδια,χωρις πλακα και υπερβολη οι αλλοι διπλα μου!!!


Στα του αμαξιου τωρα!
Το αμαξι λυθηκε εμεινε 1.5 μηνα μεσα στο συνεργειο γιατι ενω ολα φανηκα ευκολα και απλα ,τελικα αντιμετωπισαμε πολλα προβληματα!!!
Εν ταχη να πω οτι το να βρεις μαμα μπλοκ που να μην θελει ρεκτιφιε ειναι σαν να ζητας ΤΡΟΠΕΤΟ απο Buggati VEYRON!!!
Αυτο καταλαβα εγω....βρηκα ενα που τελικα ηταν off και τελικα μετα απο 15 ημερες βρηκα ενα καλο σωστο ,μιας που το προβλημα ειναι οτι επειδη φοραω εμβολα std διασταση και οχι oversize δεν βρισκεις ευκολα μπλοκ που να μην θελει ρεκτιφιε!
Αντιθετως για ρεκτιφιε μπλοκ με το κιλο...........
Καλα βεβαια ειναι και 20 χρονων αμαξια-κινητηρες.....


Αφου λοιπον βρεθηκε το μπλοκ μετα κοπο και βασανων δεν βρισκαμε ελατηρια εμβολων απο την wossner και μεσω του Δρακου ,καθως τα new εμβολα της wossner για Punto ειχαν αλλα ελατηρια και αυτα που ηθελα εγω δεν υπηρξαν ουτε στο εργοστασιο μιας και περιμεναμε μεχρι το Σαββατο των εκλογων για να δουμε αν θα ηταν μεσα σε μια παραγγελια που περιμενε απο το εργοστασιο ο Δρακος!

Ο στροφαλος ο δικος μου ηταν λιγο ταλαιπωρημενος στο μεσαιο κουζινετο το οποιο κουζινετο ηταν στα κακα του τα χαλια και αλλαξαμε και στροφαλο απο το 1ο μπλοκ που πηρα που δεν ηταν καλος ο κορμος αλλα ο στροφαλος αφου λυθηκε και μετρηθηκε ηταν ΤΕΛΕΙΟΣ!!!
Το μπλοκ που βρηκα και εβαλα δεν ειχε στροφαλο,η τραμπα της τραμπας δηλαδη......
Τελικα βρηκαμε αλλα ελατηρια απο Θεσ/κη ,βρηκε ο μαστορας και το αμαξι δεθηκε ,μπλοκ με ελατηρια ,μεταλλα κουζινετα και θρος στροφαλου NEW!!!
Επειτα η κεφαλη που ενω φανηκε οκ ,μολις την πηγαμε για πλανισμα-καθαρισμα φανηκε ενα μικρο ρηγμα στα νερα......

Τελικα κριθηκε οκ αφου επειτα απο πρεσαρισμα ,βρεθηκε οκ αλλα η αντικατασταση της ενω θα ηταν η ΙΔΑΝΙΚΗ λυση ,λογω οικονομικου(τον Μαιο εχω γαμο) επρεπε το κοστος να κρατηθει σε χαμηλα επιπεδα!
Θα πειτε ποσο στοιχιζει μια κεφαλη?Η δικια μου ,αγορα και φτιαξιμο ξεπερναν τα 1000 ΕΥΡΩ!!!Ο λογος ,οτι δεν ειναι μαμα Punto Gt ,αλλα απο 1600 μπλοκ (Punto cabrio με μεγαλες βαλβιδες που εχουν γινει μεγαλυτερες) βαλε αγορα μοτερ 1600 και βγαλσιμο κεφαλης και φτιαξιμο..........
Μαμα κεφαλες ΟΛΕΣ με ρηγματα που ηθελαν επισκευη-κολλημα ,σαν τα καλα των μαμα μπλοκ!

Τελικα το αμαξι δεθηκε την προηγουμενη βδομαδα και ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ και στρωνεται απο το προηγουμε Σαββατο ,μια βδομαδα τωρα δηλαδη!!!
ΟΛΑ οκ και η επιπονη διαδικασια του στρωσιματος καλα κρατει!!!


Να πω λοιπον κλεινοντας οτι ηταν ενα μοτερ που κρατησε 7 χρονια και οσοι ξερουν και με ξερουν καταλαβαινουν τι ΤΕΡΑΣ αξιοπιστιας ηταν........
Να πω επισης οτι το αμαξι απο τις τελευταιες παρεμβασεις ειχε φτασει στο ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟ να δειχνει 2 bar οποτε στο δρομο και ειδικα με 4η ισως σηκωνε και παραπανω 2.1 και 2.2 δεν θα ηταν υπερβολη αφου τερματιζα τα 400 μετρα με 4η και 7000 στροφες και σιγουρα τερματισμενπ το 2μπαρο μπαρομετρο που εχω μεσα......
ΣΙΓΟΥΡΑ αν δεν ειχα σηκωσει 2bar και μαλιστα οχι οτι το σηκωσα επιτηδες ,αλλα επειδη βρηκε καυσιμο τωρα παραπανω σηκωσε μονο του πιεση και ενω ο μαστορας μου ειπα να το κατεβασουμε πιεση εγω απο την σιγουρια μου ειπα αστο δεν παθαινει τιποτα....
Τελικα επαθε και δεν ξερω αν παθαινε κατι αν ηταν 1.5 -1.6 ,ειναι κατι που δεν θα μαθουμε ποτε.......


Τωρα το αμαξι θα στρωθει ευλαβικα και θα δουλεψε ταβανι 1.5-1.6bar ΑΥΣΤΗΡΑ ,ουτως η αλλως απο θεμα δυναμης δεν υπαρχει λογος αφου ακομα και σε αυτες τις πιεσεις θα πρεπει να εχει 300 αλογα.........
Αυτο βεβαια θα το ξερουμε σε λιγες ημερες αφου μολις θα στρωθει και θα αλλαχτουν τα λαδακια του ,παμε για ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟ και πατημα......
Θελω να ελπιζω οτι θα βγει καλυτερο ,αν και θα ειμαι 100% ευχαριστημενος να βγει ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο με ΠΡΙΝ!!!!


ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΟΙ ΜΠΙΕΛΕΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2BAR ,ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΜΑΜΑ ΜΠΙΕΛΕΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ,ΤΟ ΜΠΛΟΚ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ........

Video και ΦΩΤΟ συντομα......
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis gt : 07-02-15 στις 11:52.
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 07-02-15, 11:56
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Και ενα video απο την κοντρα με το HONDA οπου ο εκφωνητης του video Γιαννης νομιζε οτι ανοιγα ετσι απο τα ΝΙΤΡΑ!!!
Απλα του εξηγησα μετα ,οπως και ακουγεται στην εκκινηση οτι σπινιαρω ανελεητα.......

https://www.facebook.com/video.php?v=974299189252609
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 07-02-15, 12:07
Το avatar του χρήστη χρηστος
χρηστος Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 28-01-2014
Μοντέλο: avensis t22 vvti
Περιοχή: ευβοια αρτακη
Μηνύματα: 209
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 146
χρηστος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
και μου ειχε φανει περιεργο γιατι δεν ειχες αναφερει τιποτα για τον αγωνα...τετοιου ειδους ζημιες ειναι στο προγραμμα (αρκει να μην τις παθαινουμε εμεις βεβαια).παντως απο οτι καταλαβαινω δεν το παρατας το punto οτι και να γινει...
__________________
  • Υποστροφη ειναι οταν χτυπας στον τοιχο με το μπροστινο μερος του αυτοκινητου.
  • Υπερστροφη ειναι οταν χτυπας στον τοιχο με το πισω μερος του αυτοκινητου.
  • Ιπποδυναμη ειναι το ποσο γρηγορα χτυπας τον τοιχο.
  • Ροπη ειναι το ποσο μακρια θα πας τον τοιχο οταν τον χτυπησεις.
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 07-02-15, 18:39
neoklis Offline:
 
Εγγραφή: 10-06-2009
Ηλικία: 50 male
Μηνύματα: 2.447
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 426
neoklis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
αρε φίλε.............................
εσύ να είσαι καλά
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 07-02-15, 19:02
Το avatar του χρήστη MITSOS
MITSOS Offline:
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 1.405
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 341
MITSOS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εγώ μιας και ήμουν στο dragday εκείνο το Σάββατο και
είδα όλο το σκηνικό να πω ότι το PUNTO έδωσε τον καλύτερό
του εαυτό (για όσους ξέρουν από dragster έγραψε ταχύτητες
εξόδου κοντά στα 180km...) και ο μόνος λόγος για τον
αποίο έφυγε φορτωμένο ήταν η αισιόδοξη διάθεση του Γιάννη
που τα είχε δώσει όλα για όλα (φουλ πίεση+νίτρα).
Αν δεν κάνεις έτσι στον αγώνα πώς θα πας μπροστά άλλωστε?
Οπότε όταν έχεις ξεπεράσει όλα τα safe όρια του κινητήρα είναι
πάρα πολύ πιθανό κάποια στιγμή όχι να σε προδώσει (αυτό γίνεται
όταν χαλάει από μόνος του αλλά πολύ απλά να τον πάρεις στο χέρι.
Γιάννη καλό στρώσιμο και καλή συνέχεια.
Και να 'ναι καλά το PUNTO που με τόσο μικρά budget και
μας ανεβοκατεβάζει Αθήνες και γράφει και χρόνους στα
400άρια.
Να υποθέσω ότι την επόμενη φορά οι χρόνοι θα είναι καλύτεροι
αφού θα ψαχτείς με την εκκίνηση?
__________________
ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΟΙ ΤΟΥΡΜΠΙΝΕΣ ΓΜΤ!
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 07-02-15, 19:40
giannis gt Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 28-07-2010
Περιοχή: βολος
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 3.285
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 499
giannis gt θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Χρηστο ηθελα να τελειωσω το αμαξι και να πω αναλυτικα τι και πως....
Προσπαθησα να περιγραψω την κατασταση οσο πιο αναλυτικα και ουσιαστικα γινεται και ελπιζω να μην εγινα κουραστικος!!!
Φυσικα και οι ζημιες ειναι στο προγραμμα και αναμενομενες σε τετοιες πιεσεις και καταστασεις ,αλλα δεν πηγα να το σπασω κιολας,ασχετα αν το εκανα ,ημουν απολυτως βεβαιος οτι δεν θα παθαινε ΤΙΠΟΤΑ!!!Ολα εχουν ομως τα ορια τους και φυσικα εγω τα ξεπερασα προ πολλου και τα κατα πολυ!!!


Νεοκλη δεν τσατιστηκα ουτε στεναχωρηθηκα απλα χαλαστηκα που δεν ετρεξα την Κυριακη καθως ΕΙΧΑ πολυ κερκιδα για την Κυριακη ,αφου επαιζα εντος εδρας στο Στεφανοβικειο!!!

Φυσικα υπηρξαν και οι κακεντρεχεις που χαρηκαν ,αλλα ειμαι απο τους ανθρωπους που δεν τα παρατω ευκολα για αυτο και το αμαξι ξαναεγινε απο την αρχη σχεδον και ειναι ετοιμο να στεναχωρησει πολυ κοσμο ακομα και για πολλα χρονια.......
Αν δεν ειχα και το γαμο θα ημουν ακομα πιο ανετος οικονομικα ,αλλα και παλι δεν εγινε καμια εκπτωση στην καλη δουλεια!!!!


Μητσο οπως τα ειπες ειναι τα πραγματα!!!Υπερεβαλα οσο αφορα την σιγουρια στο οτι το μοτερ δεν θα παθαινε τιποτα εκει στα 2+bar ,αλλα ενα μοτερ με 7ετη καταπονηση σε 2μπαρα, σε δυναμομετρα και δρομο , εχει γραψει τοσα πολλα συν οτι το μπλοκ του κινητηρα ειχε 20 χρονια επανω του(μοντελο 94') οποτε ΟΛΑ εχουν τα ορια τους και φυσικα ΠΟΛΥ κρατησε,ΤΕΡΑΣ αξιοπιστιας η Fiatara!!!

Ο χρονος δεν ειναι αντιπροσωπευτικος για τις δυνατοτητες του αυτοκινητου ,ωστοσο οπως σωστα ειπες η ταχυτητα εξοδου τα λεει ολα........
Ναι την επομενη φορα ,που ΦΥΣΙΚΑ θα υπαρξει ,πρεπει να βρουμε τροπο να βγαλουμε την δυναμη κατω τουλαχιστον απο την 2α και μετα!!!
Με 2.36 18μετρο και 9.15 200μετρο δεν κανει χρονους.......ωστοσο το 13.6 για ενα αμαξι 1400 κυβικων και 1000 κιλων δεν ειναι κακος χρονος με λαστιχα τελειως δρομου και στησιμο καθημερινο!!!

Θελει ψαξιμο σε αναρτηση,στησιμο ,λαστιχα και μπλοκε αλλα οψομεθα για το μελλον........δεν θελω να πω κατι τρελλο αλλα ελπιζω σε χρονους πολυ κατω απο 13!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!
__________________
ΤΩΡΑ 338+ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ!!!


http://youtu.be/Hi3ipm5wMYs

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλα που ηρθε και ο Γιαννης και περασαμε τα 300 αλογα σημερα.

Περιττο να πω πως το punto σε ΤΡΟΜΑΖΕΙ οταν ανοιγει.

Ελπίζω να μη σου λέρωσα το κάθισμα Γιάννη...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
3S PROJECT giannis gt OFF TOPIC 9 08-04-12 13:01
νεο project NIKOSX TOYOTA COROLLA 111(G6) 26 08-11-09 17:20
E12 The 3S-GTE Project ΠΑΡΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΔΩ ΘΕΣΣΑΛΙΑ 42 03-05-09 18:41
Νεο Project GEORGIOS_XYNOS TOYOTA COROLLA KE30 209 13-06-07 00:55



Page generated in 0,18852210 seconds (83,53% PHP - 16,47% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:08.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)