Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΣ ΜΑΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #441  
Παλιά 18-09-12, 19:37
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Σχετικά με το παραπανω που ελεγα για επιδοσεις το αμαξι συνεχιζει να πηγαινει κομματια ακομα και το μεσημερι που εχει ποιο ζεστη απο την μερα πχ σημερα που ειχε και λιγο ηλιο, περιεργα πραγματα....
Ηρθαν και τα πραγματα απο Χαβαη τα 2 δοχεια gas seperator για τον φιλο μου που λεγαμε και η υδατοπαγιδα που θα κρατησω καβατζα τωρα, του smart cover ειναι αφυγραντηρας πεπιεσμενου αερα κανονικα υπαρχει στο εμποριο ετσι δλδ ειναι κλασεις ανωτερη καμια σχεση με του Χαιβανεζου! αλλα καμια σχεση και το κοστος φυσικα! τελικα τα εστειλε μετα απο 2 μερες δλδ 4 ιουνιου εκανα παραγγελια και 6 εχει χαρτι απο την μεταφορικη, τωρα ομως ηρθαν εδω!!! μαμω τα ταχυδρομεια ε? βασικα τα δικα μου δοχεια εχουν το πλεονεκτημα εκτος οτι χωρανε περισσοτερο πραμα μεσα, οτι ανοιγουν αν θες να τα καθαρισεις ενω αυτα ειναι κολλημενα με κολλα PVC, αυτα τα 2 δοχεια μαζι με 2 υδατοπαγιδες εκαναν 71,65 ευρω μαζι με τα μεταφορικα, για τελωνειο δεν πληρωσα τιποτα απολυτως! και μια φωτο :
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Doxeia HHO kai foam trap.JPG
Εμφανίσεις:  121
Μέγεθος:  138,0 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #442  
Παλιά 22-08-14, 14:35
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλησπέρα! μετά απο μερικά χρονάκια διακοπής θα γράψω μερικά πραγματάκια μιας και βρήκα λιγο χρόνο επειδή είμαι σε άδεια και προς το παρόν Αθήνα αυτες τις μερες, μετά θα δούμε ανάλογα τον χρόνο μου.
Ξεκινώντας από το υδρογόνο που το αφησα στην μέση το θέμα, τελικά το Καλοκαίρι του 2012 είχε βγει απογορευση που ΔΕΝ γνωριζα! περασα κτεο κανονικα το Ιαν 2013 δεν ειπε κανεις τιποτα. Το εμαθα φετος!!!! το σύστημα το ξηλωσα περσι τον Αυγουστο επειδη 2 φορες το συστημα εβγαλε υγρα και τα ρουφηξε η τουρμπινα στα 180χλμ με τερμα πίεση με αποτελεσμα 2 φορες να χρειαστει να λυσω ολα τα πραγματα να καθαριστουν!!! μετα απο αυτο φυσικα τα πηρα στο κρανιο....το συστημα καθοταν ενα χρονο μεχρι που το εφτιαξα σε κουτι απο υλικα που ειχα προκειμενου να κανω δοκιμη στο πορτ μπαγκαζ! μετα ειδα οτι απαγορευτηκε και το αφησα, μαλλον θα το κανω hydrogen welding box με φλογιστρο και ηλιακο πανελ θα δουμε.
Το φιλτρο που ειχα σαν υδατοπαγιδα το εβαλα με ενα αναθυμιασεων για παγιδα λαδιων γιατι δεν χρειαζεται στο κουτι, παραθετω μερικες φωτος απο τις δοκιμες. Και το νομο φυσικα.
Απάντηση με παράθεση
  #443  
Παλιά 22-08-14, 14:46
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
σορρυ ξεχασα τα συνημμενα!!!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ydrogono_kit_engine_ypourgeio.jpg
Εμφανίσεις:  125
Μέγεθος:  204,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20140804_130134.jpg
Εμφανίσεις:  123
Μέγεθος:  137,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20140805_114024.jpg
Εμφανίσεις:  109
Μέγεθος:  132,8 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20140807_203858.jpg
Εμφανίσεις:  103
Μέγεθος:  174,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20140807_203911.jpg
Εμφανίσεις:  39
Μέγεθος:  189,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20140807_203927.jpg
Εμφανίσεις:  40
Μέγεθος:  125,9 KB  

Συνημμένα Αρχεία
Τύπος Αρχείου: pdf Β41Ν1-Π9Ι.pdf (88,2 KB, 0 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #444  
Παλιά 22-08-14, 14:49
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
και αλλες 2 ακομα. Το κουτι (hydrobox) πλεον ειναι ΑΣΧΕΤΟ με το αμαξι μην πιασουμε συζητησεις γιαυτο please.....η αλλη δουλεια που θα κανει δεν εχει σχεση καμια απολυτως με το αυτοκινητο.
http://www.alifragis.com.gr/ell/prod...D%CE%BF.206072
πηρα αυτην εδω την πεταξα στο δοχειο υαλοκαθαριστηρων, πηρα για δοκιμη το + της κορνας το εριξα πανω της, εβαλα μπεκ αρδευσης στο i/c μπροστα και εχουμε water spray intercooler!!! αποδοση απλα εκπληκτικη!!! αλλα πρεπει να βαλω αλλο δοχειο με πολλα λιτρα γιατι αδειαζει γρηγορα....με τον καυσωνα η διαφορα μεγιστη απλα!!!
επειδη πρεπει να φυγω και θα ειμαι μετα μονο απο κινητο τα γραφω εν συντομια τωρα, στο προφυλακτηρα κεντραρα το I/c στην μεση και εκοψα γριλιες και ανεβασα ποιο ψηλα πινακιδα για καλυτερη ψυξη, τις επομενες μερες θα μονωθουν με μονωση 9mm παχους και αλουμινοταινια και οι σωληνωσεις μεσα στο χωρο του μοτερ. (το ξερω οτι θα μου πειτε να βαλω μεγαλυτερο i/c αλλα επειδη το σκεφτομαι για water to air intercooler θα δουμε). Το χταποδι που ειχα παρει απο ebay ολο εσκαγε απο πανω και το κολλησα ποσες φορες (ευτυχως τσαμπα) ετσι πηρα παλι μαμα μεταχειρισμενο 60 ευρω (πανε 150ευρω τα κλαινε οι ρεγκες το εχω στο δωματιο για dekor).

To κυριοτερο ειναι ενα : MHN BAΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ το συστημα με το υδρογονο, γιατι δεν ειναι τοσο οτι δεν κανει δουλεια, αλλα αυτα που κερδιζεις τα εχεις με ασετον!!! ναι βαζω 2χρονια σχεδον ασετον καθαροτητας 99,7% απο φαρμακειο 120ml σε 40 λιτρα βενζινης και η διαφορα ειναι αρκετα ορατη σε ρεπριζ, επιταχυνση κτλ, μειωση καταναλωσης πολυυυ μικρη, αλλα και καυσαερια σχεδον μηδενικα και δεν βρωμανε με τπτ καθομαι πισω και αναπνεω δλδ και δεν μυριζω τπτ... επισης το υπουργειο το εχει απαγορευσει ειναι στις παρανομες μετατροπες με οτι αυτο συνεπαγεται. Ας μην το συζηταμε αλλο. Αν θελετε να δειτε την διαφορα ειτε ασετον αλλιως υγραεριο για οικονομια....
το ασετον το παιρνω 5 ευρω το 1λιτρο. Μια φορα ειχα βαλει μεσα ασετον 120ml αλλα ημουν με λαμπακι βενζινης, ε μεχρι να παω στο βενζιναδικο το αμαξι γκαζωνε σαν παλαβο!!! σοκ λεμε σοκ!!!!!
πηρα και ενα τετοιο http://www.getatool.gr/media/catalog...5/1/5/1577.jpg 45 ευρω αλλα μαμαει!!! κανεις μονος σου εξαερωση τα φρενα! τελειο εργαλειο λεμε!!! ειναι must αν φτιαχνεται φρενα μονοι σας!
Η αντλια νερου ειναι http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...Tj3357ULZUbdzg
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20140807_084628.jpg
Εμφανίσεις:  71
Μέγεθος:  160,0 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20140818_082005.jpg
Εμφανίσεις:  53
Μέγεθος:  78,3 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 18-10-14 στις 13:41.
Απάντηση με παράθεση
  #445  
Παλιά 18-01-15, 19:26
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Επιτέλους τελείωσα και το σύστημα ψεκασμού νερού επάνω στο intercooler.
Το δοχείο νερού είναι από mazda mx5 (δεν ξέρω ποιο) μαζί με το μοτεράκι έκανε 30 ευρώ από μαντρά.
Μπεκ νερού υαλοκαθαριστήρων, ένα επειδή είναι μικρό το i/c σε μέγεθος.
Ρελέ 40Α και ασφάλεια 15Α, διακόπτης επαφής όχι on/off το πατάς και το αφήνεις δλδ.
σωληνάκι 7mm και μικρά διάφανα για συστολές στην ηλεκτρομαγνητική νερού.
2 πήρα από ebay κίνα 9 και κάτι ψιλά ευρώ.
Καλώδια-σπυράλ τα είχα.
Βασικά το Καλοκαίρι θα δω την διαφορά γιατί τώρα τον χειμώνα....
Συνδεσμολογία : το κουμπί παίρνει ρεύμα από το ACC και δίνει την εντολή στο ρελέ, το ρελέ ανοίγει παίρνει ρεύμα μέσω της ασφαλειας απο την μπαταρία και στην εξοδο του δίνει ταυτόχρονα στο μοτερακι του δοχειου αλλα και στην ηλεκτρομαγνητική. Μολις το αφηνω κλεινει αυτη και δεν φευγει το νερό.
Μοιαζει με αυτο http://i180.photobucket.com/albums/x...onokinisis.jpg αλλα η εξοδος 87 απο το ρελε τωρα δινει στο + της ηλεκτρομαγνητικης και μαζι και στο + απο το μοτερακι στο δοχειο, οι γειωσεις τους πανε στο - της μπαταριας.
Ο λογος που χρειαζεται ειναι οτι επειδη το μπεκ ειναι χαμηλα ετρεχε το νερο μονο του!!!
Ακόμα και μεγαλυτερο i/c να βαλω παλι χρειαζεται αυτο το συστημα και με ενα Τ διακλαδωση θα μπει και 2ο μπεκ για να το καλυψει ολο.
Στηριγματα δοχειου απο την δουλεια (ντιζακια ραγας Μ8) και στηρίγματα με λάστιχο 3/4" M8.
Επίσης από το καλοκαιρι που μας περασε εχω κοψει προφυλακτηρα εκει που ειναι το i/c και σηκωσα και την πινακιδα ποιο πανω γιατι εκοβε μερος του i/c.
Oι δοκιμες που ειχα κανει προχειρα τον Αυγουστο 2014 εδειξαν οτι ψεκαζοντας νερο επανω στο i/c οι διαφορες στις επιδοσεις ηταν τεραστιες, για μενα αξιζει με τα 1000.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Mpek nerou IC.jpg
Εμφανίσεις:  97
Μέγεθος:  54,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20150111_123527.jpg
Εμφανίσεις:  94
Μέγεθος:  45,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20150111_123459.jpg
Εμφανίσεις:  92
Μέγεθος:  36,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20150111_123443.jpg
Εμφανίσεις:  95
Μέγεθος:  76,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  IMG_20150111_123405.jpg
Εμφανίσεις:  92
Μέγεθος:  42,1 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 19-01-15 στις 18:58.
Απάντηση με παράθεση
  #446  
Παλιά 19-01-15, 21:13
neoklis Offline:
 
Εγγραφή: 10-06-2009
Ηλικία: 50 male
Μηνύματα: 2.447
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 426
neoklis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
άρε ελληνάρααααααααααααααααααα
η πατέντα τις πατέντας ο πατέντα

μπράβο και πάλι μπράβο
Απάντηση με παράθεση
  #447  
Παλιά 20-01-15, 10:36
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
ΚΑλημέρα! thanks....ναι πατέντα αλλά υπάρχουν και έτοιμα συστήματα ψεκασμού νερού στο i/c και δεν εχουν ηλεκτρομαγνητικη και τα πουλανε και καμια 80αρια ευρω px https://www.designengineering.com//c...er-sprayer-kit
http://s290.photobucket.com/user/jay..._0397.jpg.html
οποτε δεν ειναι δικια μου πατεντα στην ουσια, εκτος της ηλεκτρομαγνητικης νερου.
Ασε που ενας φιλος σε saxo vts τουμπανο ριχνει με ιδιο τροπο νερο επανω στο ψυγειο γιατι ανεβαζει θερμοκρασιες....ΛΟΛ!
Απάντηση με παράθεση
  #448  
Παλιά 23-02-15, 08:46
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλημέρα, έκανα μερικές αλλαγές πάλι, έχουμε και λέμε, νέο μπαρόμετρο αναλυτικό τώρα να δείχνει υποδιερέσεις γιατί το άλλο που είχα έδειχνε ανα 0.25bar και δεν ήξερα τι πιεση εχω! επισης ειχε σπασει η βελονα και την ειχα κολλησει. Τελικα εχω 0.75 με overboost 0.8.
Εβγαλα και το αναλογικο βολτομετρο και εφερα απο ebay μια οθονουλα με ωρα, θερμοκρασια μεσα, εξω, υγρασιομετρο, και ψηφιακο βολτομετρο.
Για το Aem wideband αλλαξα το δαπεδο του σε μαυρο για να ταιριαζει με το μπαρομετρο.
Επισης μεταφερθηκε σε καλυτερη θεση το κουμπι ψεκασμου νερου του i/c.
Και το τελευταιο project το ονομαζω carspberry.
Ακομα δεν εχει τελειωσει μια δοκιμη εκανα χτες.
Η πηγη μου εχει εισοδο video για εξωτερικη πηγη a/v και αλλη μια που εχω την πισω καμερα.
Για λειτουργικο συστημα επελεξα το openelec και για ελεγχο του rasp μεσω wifi ανοιγω το android κινητο να δινει wifi ap και ετσι το rasp εχει internet και μεσω yatse xbmc control το ελεγχω πληρως.
Για ρευμα ενας φορτιστης κινητου android αρκει, απλα θελω και ενα πολυπριζο αυτοκινητου να παρω τωρα.
Επισης εκανα επισκευη του 4καναλου ενισχυτη που ειχε καψει ενα καναλι και τωρα τραβηξα καλωδια και συνδεσα τα μπροστινα ηχεια στον ενισχυτη και τα πισω απλα τα εχω αποσυνδεδεμενα ομως στην εταζερα. Και φυσικα 2 καναλια γεφυρωμενα για το sub.
Συνολικα αλλαξα 5 τρανζιστορς τα 2 ηταν εξοδου, 7 αντιστασεις και ενα πυκνωτακι. Ολα καλα τωρα. Στην φωτο ειναι η 2η δοση των εξαρτηματων που αλλαξα γιατι στην 1η ειχα παρασιτα στον ηχο σε αυτο το καναλι. Και θηκη για το raspberry pi απο χαλασμενο Lan tester....
Παρακατω και φωτος απο ολα αυτα :












Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 28-02-15 στις 10:01.
Απάντηση με παράθεση
  #449  
Παλιά 07-06-15, 15:16
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλησπέρα, τελικά ολοκληρώθηκε το Carspberry project, λείπει μόνο ένα gps module που δεν ξέρω αν θα το βάλω, γιατί στο κινητό εκτός 5" έχει μεγάλη ποικιλία προγραμμάτων πλοήγησης, έχω και ένα 7" ταμπλετοτηλεφωνο με βαση, ενω στο Raspberry στο Raspbian υπάρχει μόνο το Navit το οποίο είναι open source και δουλεύει με τους openmaps και μπορούμε να βάλουμε οτι χάρτες θέλουμε, προς το παρον δειχνει χαρτη Ελλαδας αλλα δεν εχω πλοήγηση.
Εχουμε και λέμε για όσους ενδιαφέρονται :
1. Τροφοδοσία μέσω power bank 20.000mah για να μην επηρεάζεται απο τον θορυβο του κινητηρα, δλδ παρασιτα μεσα στον ηχο αλλα και αν κλεινουμε το μοτερ. Χρησιμο και για το κινητο μας, ταμπλετ κτλ. (κοστος 23 ευρω απο ebay-Αγγλια).
2. Συνδεση με την πηγη μου απο το σημα composite CVS σε RCA γιατι δεν εχει κατι αλλο, συνδεση με εισοδο ηχου απο καρφι 3,5mm σε RCA X 2.
3. Η τοποθετηση του εγινε τελικα στο κεντρικο ντουλαπακι και το κλεινω εκει μεσα, ειχα κανει απο παλια πισω τρυπες και περασα τα καλωδια.
4. Τηλεχειρισμος πληρως μεσω ασυρματου 2,4ghz πληκτρολογιου-touchpad δουλευει σε οτι υποστηριζει usb otg, και usb και μπορω να δουλευω ακομα και γραφικο περιβαλλον στο raspbian, ΕΝΝΟΕΙΤΕ αυτο αν ειμαι σταματημενος, στο kodi ομως πρωην XBMC μπορω ενω κινουμαι καθως εχει οπως θα δειτε τα απαραιτητα χειριστηρια. (κοστος 20 ευρω απο Βουλγαρια απο Ελληνικη ομως σελιδα).
5. Για να δουμε καλα στην μικρη οθονη εχω 4" wide αλλαξα μεγεθος γραμματοσειρας τοσο στην κονσολα οσο και μεσα στο Kodi (media center).
6. Αγορασα μια θηκη απο Αθηνα των 10 ευρω για να ειναι ποιο ομορφο.
7. Αν στο κινητο που εχω παντα δεδομενα, ανοιξω το ap tethering μπορω να δινω στο Rasp γιατι εχει επανω wifi stick και ετσι στο raspian-kodi εχω κανονικα ιντερνετ.
Το μοντελο μου τελικα εχει 256MB RAM αλλα παρολαυτα δεν καταλαβαινει τπτ, ακομα και σε δοκιμες σπιτι με MKV δεν ειχα προβλημα.

Με λίγα λόγια έγινε πληρη αναβαθμιση της πηγης μου εκτος του GPS προς το παρον. Το προγραμμα NAVIT το δοκιμασα σε συσκευες android και δεν καταφερα να κανω τους χαρτες να δειξουν σωστα.
Ακολουθουν μερικες φωτος, σορρυ για την ποιοτητα ειχα αντηλια σε μερικες και δεν ειχα καθαρισει την οθονη μου, το εκανα αλλη μερα








Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 07-06-15 στις 15:28.
Απάντηση με παράθεση
  #450  
Παλιά 07-06-15, 15:24
Το avatar του χρήστη tsavman
tsavman Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-06-2011
Μοντέλο: Ε12 2004, 1.x
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 717
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 229
tsavman είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Πολύ ωραίο το DIY project, και συγχαρητήρια, αλλά πιστεύω σε πλατφόρμα android θα ήταν πολύ πιο εύκολα τα πράγματα.
Μπορούσες πχ να πάρεις ένα Nexus 7 και να κάνεις τα πάντα πιο απλά.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,21403599 seconds (84,03% PHP - 15,97% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:06.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)