Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*90

TOYOTA COROLLA E*90 1986>1992

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 28-01-05, 15:11
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Virus";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Το οτι θα πεταει ειναι το μονο σιγουρο!!Τεσπα,παντως τι περιθωρια εξελιξεις εχεις o silvertop?Σε ατμοσφαιρα παντα...
κατα τη γνωμη μου πολλα. οτι και να του φορτωσεις πανω του θα τα αντεξει.
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 28-01-05, 18:34
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Επειδη δεν μπορω να καταλαβω το φιλο MARMEL που σου προτεινει εστω και εμμεσα το ασημοκαπακο απλως να σου πω οτι το μαυροκαπακο ειναι η εξελιξη του silvertop.Επομενως φυσικα αυτο να διαλεξεις.Οι διαφορες τους τεραστιες για ιδια μοτερ.Δεν αμφιβαλλω φιλε marmel οτι εισαι δυνατοτερος απο πολλα blacktop.Αλλα δεν εισαι νορμαλ!Γιατι να προτιμησει καποιος μοτερ του 93 και οχι του 97;Για να βοηθησουμε τον φιλο virus να επιλεξει να συγκρινουμε ιδια πραγματα.Φιλε virus δυσκολα θα δεις 165ΗΡ σε μαυρο και 150 σε silver.Στο power blacktop δυναμομετρημενο 159 με 7,4 0-100(απλη βενζινη) και σε μετεπειτα τευχος silvertop 0-100 8,6 αν θυμαμαι καλα τα δεκατα(δεν θυμαμαι να ειχε δυναμομετρηση).Και τα 2 μοτερ μαμα.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 28-01-05, 19:01
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mechanicaf";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδη δεν μπορω να καταλαβω το φιλο MARMEL που σου προτεινει εστω και εμμεσα το ασημοκαπακο απλως να σου πω οτι το μαυροκαπακο ειναι η εξελιξη του silvertop.Επομενως φυσικα αυτο να διαλεξεις.Οι διαφορες τους τεραστιες για ιδια μοτερ.Δεν αμφιβαλλω φιλε marmel οτι εισαι δυνατοτερος απο πολλα blacktop.Αλλα δεν εισαι νορμαλ!Γιατι να προτιμησει καποιος μοτερ του 93 και οχι του 97;Για να βοηθησουμε τον φιλο virus να επιλεξει να συγκρινουμε ιδια πραγματα.Φιλε virus δυσκολα θα δεις 165ΗΡ σε μαυρο και 150 σε silver.Στο power blacktop δυναμομετρημενο 159 με 7,4 0-100(απλη βενζινη) και σε μετεπειτα τευχος silvertop 0-100 8,6 αν θυμαμαι καλα τα δεκατα(δεν θυμαμαι να ειχε δυναμομετρηση).Και τα 2 μοτερ μαμα.
ειπα εγω οτι δεν ειναι η εξελιξη του ασημοκαπακου? ειπα εγω να μην προτιμησει μοτερ του 97?ειπα εγω οτι να βαλει σωνει και καλα μαυρο η ασημι?ειπα οτι ειναι καλυτερο το ασημι? αντεχει πολλα φορτια σε φτιαξιματα ειπα.(πηγαινε πισω να δεις.) ας βαλει και ασπρο. ισα ισα που προσπαθησα να αποφυγω την κουβεντα και να στειλω το φιλο που ψαχνεται στα σωστα topic που τα εχουμε πει ολα αυτα. οσο για το νορμαλ η οχι δεν πηραμε μαζι τ αμαξι οποτε να μην μιλαμε για μαμα η οχι. ουτε ξερεις αν με τα μαυροκαπακκα που δοκιμασα ηταν νορμαλ η οχι.. και στην τελικη τ αμαξι μου σερνεται. ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΟΣ.
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 29-01-05, 01:35
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
επειδη φαινεται οτι παρεξηγησες ορισμενα πραγματα αυτα που εχω να σου πω σε ολες τις παραπανω ερωτησεις που εκανες ειναι ΝΑΙ.Πως αλλιως να ερμηνευσει καποιος εκφρασεις 'η πραξη δεν ειναι οι αριθμοι αλλα η ασφαλτος;' λες να μην γινεται(τον ρωτας) ασημοκαπακο να περασει μαυροκαπακο;Ε οχι φυσικα δεν γινεται!Δεν ρωταει για πειραγμενα.Τετοια θα τον περνανε απο seincento μεχρι νταλικες.Και δεν καταλαβα την αναφορα σου στο αν εισαι νορμαλ ή οχι επειδη δεν το πηραμε μαζι;Ξεχασες φαινεται οτι εσυ ο ιδιος μονο σε p.m απαντουσες το τι εχεις κανει στο αυτοκινητο.Εκτος και αν τα 18 κιλα ροπη που εγραψες εσενα στα βγαζει μαμισιο.Και αν το αυτοκινητο σου σερνεται ή οχι ειναι κατι που αφορα μονο εσενα εγω φιλε Πανο δεν βαζω κοντρες και αν εβαζα δεν θα το ελεγα!Και αν νομιζεις οτι τα γραφω ολα αυτα για να μειωσω το αυτοκινητο σου,συγνωμη αλλα δεν εχεις παρει μυρωδια για τι μιλαω!ΦΙΛΙΚΑ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
δεν βαζω κοντρες
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-01-05, 09:30
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mechanicaf";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
επειδη φαινεται οτι παρεξηγησες ορισμενα πραγματα αυτα που εχω να σου πω σε ολες τις παραπανω ερωτησεις που εκανες ειναι ΝΑΙ.Πως αλλιως να ερμηνευσει καποιος εκφρασεις 'η πραξη δεν ειναι οι αριθμοι αλλα η ασφαλτος;' λες να μην γινεται(τον ρωτας) ασημοκαπακο να περασει μαυροκαπακο;Ε οχι φυσικα δεν γινεται!Δεν ρωταει για πειραγμενα.Τετοια θα τον περνανε απο seincento μεχρι νταλικες.Και δεν καταλαβα την αναφορα σου στο αν εισαι νορμαλ ή οχι επειδη δεν το πηραμε μαζι;Ξεχασες φαινεται οτι εσυ ο ιδιος μονο σε p.m απαντουσες το τι εχεις κανει στο αυτοκινητο.Εκτος και αν τα 18 κιλα ροπη που εγραψες εσενα στα βγαζει μαμισιο.Και αν το αυτοκινητο σου σερνεται ή οχι ειναι κατι που αφορα μονο εσενα εγω φιλε Πανο δεν βαζω κοντρες και αν εβαζα δεν θα το ελεγα!Και αν νομιζεις οτι τα γραφω ολα αυτα για να μειωσω το αυτοκινητο σου,συγνωμη αλλα δεν εχεις παρει μυρωδια για τι μιλαω!ΦΙΛΙΚΑ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
δεν βαζω κοντρες
φιλε δημητρη να ξερεις οτι ειμαι σαν τα λαγωνικα και τα παιρνω ολα μυρωδια φιλε. τι σκοπο εχω δλδ να μειωσω τα μαυρα? ποτε. τα σεβομαι.οσο αναφορα το (τον ρωτας ) ηδη επρεπε να ειχες καταλαβεις οτι ειναι ενα ειδος χιουμορ πολυ πολυ φιλικο. πολυ καιρο μιλαω ετσι.(με χιουμορ) ολοι το ξερουν.φιλικα πανος
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 29-01-05, 13:32
Το avatar του χρήστη Virus
Virus Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 22-01-2005
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 37
Μηνύματα: 214
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 257
Virus είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μου φαινεται πως δημιουργηθηκε μια μικρη ενταση χωρις ιδιαιτερο λογω..Παντως ειτε ασημι ειτε μαυρο κ τα δυο μοτερ ειναι πολυ καλα!Αυτο που θελω να ξερω ειναι πως ο κολλητος μου εχει ενα golf 2 ασπρο GTi 16v(88') με 140αλογα κ τωρα μαλλον θα παει για διπλα καρμπυρατερ εκκεντροφορους και ροιικες..Λογικα γυρω στα 170αλογα περιπου θα εχει!!Τι λετε θα τον εχω με ενα μαυροκαπακο με πρωτο σταδιο γυρω στα 165-170αλογα?
Τελος αυτο ποy ρωτησα δεν ειναι ποιο απο τα δυο ειναι καλυτερο απλα αν γινεται ενα ασημοκαπακο να φτασει τις επιδοσεις ενος μαυροκαπακου που απο οτι καταλαβα απο την απαντηση του φιλου ΜΑΡΜΕL γινεται..Τελος ποσα περιπου αλογα θα βγαλω με ροιικες εκκενροφορους και ελαφρωμα στρωφαλου και μπιελες απο το ασημι και ποιο σασμαν θα ηταν καλυτερο και ποιο κοντο γι αυτο κ αν συμφερει απο θεμα χρηματων το να κανω αυτες τις μετατροπες ή να παω κατευθειαν για το μαυροκαπακο που τα εχει ετοιμα..
Sorry αν σας πρηζω συνεχεια αλλα τωρα μαθαινω και εγω...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 29-01-05, 17:06
Το avatar του χρήστη DjBac
DjBac Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 18-11-2003
Μοντέλο: BMW Z4
Περιοχή: Βούλα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 2.406
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 490
DjBac είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αν ψάξεις θα βρεις απαντήσεις σε αυτά που ρωτάς πιστεύω.. Τόσα τόπικ υπάρχουν.. Τόσοι γνώστες με αυτά τα μοτέρ!!
__________________
www.extra-eisodima.gr

Z4 3.0i SMG
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 29-01-05, 20:32
Το avatar του χρήστη Virus
Virus Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 22-01-2005
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 37
Μηνύματα: 214
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 257
Virus είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Δεν υπαρχουν θεματα που να απαντανε αυτα που θελω να μαθω εγω ομως..Τα εχω διαβασει ολα τα θεματα κ οντως εχω αρχισει να βγαζω ακρη απλα θελω καποιες παραπανω λεπτομεριες για να καταληξω τελικα ποιο απο τα δυο μοτερ να βαλω...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 29-01-05, 21:44
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Φιλε virus δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ψαχνεις;Να περνας τον κολλητο σου με το golf ή να βαλεις ενα αξιοπιστο δυνατο και συγχρονο μοτερ;αν ναι στο δευτερο σκελος ειτε βαλεις το ενα ή το αλλο τα εχεις τα παραπανω.Αλλα μην ρωτας εμας αλλα την τσεπη σου!χρονο και χρημα να εχεις και τα 170ΗΡ ειναι εφικτος στοχος.Οσον αφορα την μερια μου ενα τροπετο απο μαυροκαπακο θα σου στοιχισει γυρω στα 4000 ευρω.Τωρα πως και αν θα τα ταιριαξεις ειναι θεμα μηχανικου.Για το ποσο θα σου βγει να βελτιωσεις ενα ασημοκαπακο μαζι με την αγορα του ας σου απαντησει καποιος φιλος που τα εχει πληρωσει.Οσο για σενα φιλε marmel παρα τις διαφωνιες μας(αν υπαρχουν εντελει) βλεπω οτι ειμαστε και 2 fun της 'ατμοσφαιρας' και ας βοηθησουμε τον φιλο μας να αποφασισει υπερ αυτης της επιλογης γιατι τον βλεπω στο τελος να 'τουρμπιζει' για να περασει τον κολλητο του.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 29-01-05, 22:03
menace Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 12-01-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 45
Μηνύματα: 35
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 239
menace είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
φιλε virus καλωσωρισες!Moλις εχθες πηρα το αυτοκινητο στα χερια μου απο το συνεργειο...!Αποτελεσμα?το αμαξι φοραει μαυροκαπακο με ολη την γεφυρα του levin μαζι με τα φρενα του κ σαν αποτελεσμα στο πατημα κ στο κρατημα γενικα ειναι ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με πριν!!!οποτε κρατημα +φρεναρισμα =100% ευχαριστημενος!!!ΠΑΜΕ τωρα κ στο μοτερ...!ειλικρινα ανεβαζει τρελα ειδικα μετα τις 4000 5000 κ δεν κρεμαει καθολου!αυτο ομωσ που καταλαβα με μια ερα οδηγησης...ειναι οτι ακομα δεν το ξερω το αυτοκινητο οποτε δεν μπορω να βγαλω συμπερασματα.Εβαλα κ κοντρα με το g6 κ του εφυγα μετα τισ τριτες...εκει ξενερωσα μπορω να πω οποτε αν το αμαξι ειναι 165hp κ ξεκολαω στο g6 με 110hp μετα τισ τριτες καταλαβαινεις oτι η ειμαι κουλος... η το αμαξι ειναι λιγοτερα αλογα...ενα δυναμομετρο θα με πεισει!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*90

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
εκκεντροφοροι μαμα απο 4age 20v blacktop tolisvvtl-i Αξεσουάρ και Ανταλλακτικά 0 22-09-22 13:03
Απόδοση 4age 20v blacktop COROLLA293 4AGE 20v Levin 5 11-10-18 00:07
carina 2 με 4age 20v blacktop johnwanted PHOTOS 15 13-06-12 19:06
4AGE 20v Silvertop σε ΕΕ90 jonvagis TOYOTA COROLLA E*90 46 13-06-06 16:21
4AGE 20v Blacktop Service manual Virus 4AGE 20v Levin 0 25-08-05 16:22



Page generated in 0,16825199 seconds (81,45% PHP - 18,55% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:16.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)