Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA KE30

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
ειναι πολυ βλακες
  #1  
Παλιά 27-08-07, 11:41
Το avatar του χρήστη Kostis
Kostis Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 27-02-2007
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 75
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 217
Kostis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ειναι πολυ βλακες

παιδια εχτες το απογευμα εγινε απο τα απιστευτα σε εμενα και στην παιχνιδιαρα μου την ΚΕ30.με σταματησαν για ελεγχο οι μπατσοι και ξερετε τι μου βρηκαν και με γραψαν,οτι δεν εχω δεξι καθρεφτη.να τους λεω ετσι εβγενε το αμαξι τιποτα αυτοι να λενε τον εχεις βγαλει εσυ,τους εδειξα και το βιβλιο της toyota που οσοι θα το εχουν δει το αυτοκινητο ειναι εξωφυλο και φενετε ξεκαθαρα οτι εχει μονο 1 καθρεφτη,και αυτοι να μου λενε δεν φενετε ξεκαθαρα.αν δεν μου την σβησουν τι διαδικασιες να κανω?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-08-07, 11:50
Το avatar του χρήστη alex-g
alex-g Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μηνύματα: 1.659
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 372
alex-g είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
πηρες τον αριθμο τους που εχουνε στο μπρατσο? αν οοχι αλι φορα θα περνεις τεσπα θα πας στο τμημα τις περιοχις που λεει το χαρτι και ζητα τον διηκητη εξιγησε του ως εχει δειξτου και το βιβλιο και θα στη σβησει......α και μη το παιξεις εκνεβρισμενος χαλαρος και ευγενικος! μαζι με την κληση θα πας μη το ξεχασεις....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-08-07, 11:50
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Δεν παμε καλά... Τί λογο έχεις εσυ να βγάλεις τον καθρέφτη? Παπάκι είσαι που τον βγάζουν για να μην του κόβει αέρα? ...
Έπρεπε απλά να σε γράψουνε... Δεν θα βρήκανε τίποτα άλλο, και αναγκαστήκανε να πούνε αυτή τη μ*λ*κία...
Πόσο πήγε η κλήση?

Υ.Γ.: Και στην ΕΕ80 που είχα, δεν είχε δεξί καθρέφτη από τη μάνα της... (Ούτε πίσω ζώνες είχε! Θα σε γραψουνε και για αυτό?)
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη madvinegar : 28-08-07 στις 14:05.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-08-07, 14:36
Το avatar του χρήστη tsaftsouf20V
tsaftsouf20V Offline:
 
Εγγραφή: 26-09-2005
Μοντέλο: ΑΕ86 Levin
Περιοχή: Βολος
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 962
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 327
tsaftsouf20V θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν παμε καλά... Τί λογο έχεις εσυ να βγάλεις τον καθρέφτη? Παπάκι είσαι που τον βγάζουν για να μην του κόβει αέρα? ...
Έπρεπε απλά να σε γράψουνε... Δεν θα βρήκανε τίποτα άλλο, και αναγκαστήκανε να πούνε αυτή τη μ*λ*κία...
Πόσο πήγε η κλήση?

Υ.Γ.: Και στην ΕΕ80 που είχα, δεν είχε δεξί καθρέφτη από τη μάνα της... (Ούτε πίσω ζώνες είχε! Θα σε γραψουνε και για αυτό?)
ΕΛ.ΑΣ. το μεγαλειο σου! Η μηπως θα πρεπε να πω η μ@λ@κια σου?!!
__________________
Ειχα την ΑΕ101 κ ετρεχα σαν παλαβος. Την πουλησα αλλα μυαλο δεν εβαλα. Τωρα πηρα ΑΕ86 κ θα μπαινω σαν παλαβος!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη madvinegar : 28-08-07 στις 14:06.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-08-07, 15:20
Το avatar του χρήστη corolla1975
corolla1975 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 11-11-2003
Μοντέλο: Corolla KE30 (1975)
Περιοχή: ΚΑΠΟΥ ΜΕΤΑΞΥ ΑΘΗΝΑΣ&AΓΓΛΙΑΣ το έχουμε ρίξει στην έρευνα...
Ηλικία: 46
Μηνύματα: 358
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 285
corolla1975 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αυτο είναι από τα πιο κουφά ανέκδοτα που έχω ακούσει. Αν υπήρχε καποια οδηγία που να λέει βάλτε δεξί καθρέφτη στα παλια αυτοκίνητα να το καταλάβω. Αλλά ετσι?????

Πάντως ειναι κλασική περίπτωση. Βλέπουν παλιό αμάξι και το σταματάνε γιατι σου λέει όλο και κάτι θα βρούμε να γράψουμε.

Πήγαινε με ηρεμία στο τμήμα και εξήγησε την κατάσταση.
__________________
ΚΑΝΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ: ΠΛΥΘΕΙΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ!!

Η ΖΩΗ ΧΩΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΦΑΣΕΙΣ: ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ,
ΠΕΡΙΣΥΛΛΟΓΗ, ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.

KE-30 Classic
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-08-07, 15:21
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Κώστα ψάξε το θέμα με κανα δικηγόρο ή με κανενα αστυνόμο.έχουμε και εδώ μέσα έναν αλλά μάλλον δεν θα έχει δει το θέμα.νομίζω πως για τον δεξί καθρεύτη δεν μπορούν να σε γράψουν και πόσο μάλλον σε αυτοκίνητο τέτοιας χρονολογίας.
υπόψην στο τμήμα να πας με το κηδεμόνα σου και απλά άσε αυτόν να μιλήσει.ξέρεις το κλασσικό παραμύθι ο γιος μου δουλεύει και πήρε ένα παλιό αυτοκίνητο από το θειο του κλπ κλπ για να εξυπηρετείται και εσείς τον γράφεται για κάτι που δεν ισχύει?άμα πας μόνος σου και αρχίσεις τη κλάψα είναι 50-50.σε ποια περιοχή έγινε?
αν δεν στη σβήσει πάντως κυνήγατους(πρώτα όμως ψάξε να δεις αν μπορούν να σε γράψουν για το συγκεκριμένο λόγο και με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 27-08-07, 15:28
Το avatar του χρήστη Λάμπρος
Λάμπρος Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 26-08-2007
Ηλικία: 43
Μηνύματα: 15
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Λάμπρος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
παίδια καλησπέρα είμαι νέος στο κλαμπ κ συγνώμη που μπένω στο θέμα αυτο αλλα δεν ξερω κ πολλα. θελω να πω ενα για σε ολους και χαιρομαι πολυ που μπηκα στην παρεα σας! κοστη καλα ξεμπερδεματα ευχομαι!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 27-08-07, 15:48
Το avatar του χρήστη Denninio
Denninio Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 23-11-2004
Περιοχή: ΣΤΟ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΠΑΠΑΡΟΥΝΑΣ
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 481
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 286
Denninio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Κωστα εγω θα κλειδωνα το αμαξι με τα χαρτια μεσα και ελα να με γραψεις... θα με πηγαινε μεσα για αντισταση και θα τον ξεχεζα στον διοικητη του μπροστα. μπορει να του εκανα και μηνυση για καταχρηση εξουσιας.. βεβαια αυτη ειναι τραβηγμενη λυση αλλα αν δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο..........
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 27-08-07, 15:57
Το avatar του χρήστη nuntius
nuntius Offline:
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: Next station...tsempolia
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 869
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 293
nuntius είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αγαπητά μου συντρόφια, για σας δουλεύω. Έψαξα τον ΚΟΚ και κάτι άλλες νομολογίες που έχω. Πουθενά δεν αναφέρεται ότι απαιτούνται πλευρικοί καθρέπτες. Κάθε όχημα είναι υποχρεωτικό να φέρει μόνο καθρέπτη που να επιτρέπει την όραση του πίσω χώρου του αυτοκινήτου...δηλαδή κεντρικό εσωτερικό καθρέπτη για να βλέπουμε πίσω μας. Πουθενά δε βρήκα κάτι για πλευρικό καθρέπτη. Μπορεί να αντιταχθεί το αίτημα για ασφαλή οδήγηση, ωστόσο αυτό είναι αξίωση από τον κάθε οδηγό η οποία μπορεί να ικανοποιηθεί με γύρισμα του κεφαλιού στο πλάι για να βεβαιωνόμαστε πριν κάνουμε ελιγμό. Άρα αδίκως έγραψαν τον Κωστή για τον καθρέπτη.

Να σημειώσω ότι πριν πάρουμε την 12άρα μας, είχαμε ΚΕ-30 του '78 και ούτε εκείνη είχε δεξί καθρέπτη αλλά ο πατέρας μου για να αποφύγει την βλακεία ορισμένων είχε βάλει. Επίσης επειδή τα αμάξια αυτά δεν είχαν πίσω ζώνες, να ξέρετε ότι ο ΚΟΚ επιβάλλει μόνο μπροστινές σε όλα τα αμάξια και πισινές ζώνες μόνο για όσα τέθηκαν για πρώτη φορά σε κυκλοφορία μετά το 1993 (άρθρο 81 ΚΟΚ).

Ελπίζω να βοήθησα. Εγώ προσωπικά πάντως, θα πήγαινα ευγενική σαν να μην τρέχει τίποτα να ζητήσω να λυθεί η παρεξήγηση. Θα έλεγα ότι το αμάξι είναι άψογο και μάλλον από παραδρομή έγινε το ζήτημα...κοινώς κάνουμε την πάπια και αααααααν δεν βγει άκρη, Κωστή, κάνε μία ένσταση κατά της κλήσης ως νόμω αβασίμου και θα ξεμπερδέψεις!
__________________
Εγώ πότε θα γίνω 18άρηςςςςςς;;;;

Ουπςςςς... έγινααα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nuntius : 27-08-07 στις 16:03.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 27-08-07, 16:05
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Λάμπρο καλοσόρισες.ρίξε μια ματιά εδώ και παρουσιάσου αν δεν το έχεις κάνει ήδη δηλαδή.
http://www.corollaclub.com/forums/fo...play.php?f=185

Διονύση γιατί να το τραβήξει έτσι ρε φίλε και να τρέχει εκείνη την ώρα?απλά πέρνει την κλήση και φροντίζει να τη σβήσει
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA KE30

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Παμε Πολυ Καλα!!! Roy-D TOYOTA COROLLA E 12 155 28-02-07 17:20
Πολυ την Κυριακη Denninio OFF TOPIC 17 05-12-06 15:17
Ενα Πολυ Καλο Εργαλειο Fanis ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 1 15-06-05 08:02



Page generated in 0,17617607 seconds (82,96% PHP - 17,04% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:26.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)