Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

TOYOTA COROLLA E 12 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
συναγερμός Toyota
  #1  
Παλιά 24-10-06, 08:51
drzaf Offline:
 
Εγγραφή: 19-07-2005
Μηνύματα: 32
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
drzaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
συναγερμός Toyota

Το συγκεκριμένο πρόβλημα μου το είχα κάνει άλλες δύο φορές αλλα αυτήν δεν σταματούσε με τίποτα.
Πήγα εχτές στο τουτού να το πάρω και πήγα να βγάλω το συναγερμό. Πάταγα στο κλειδί το ανάλογο κουμπί αλλά τίποτα. Λές και βρισκόμουνα σε ξένο Corolla. Αναγκάστικα και έκανα τη διαδικασία απενεργεποίησης του συναγερμού.


Φιλικά DrZaf.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-10-06, 09:12
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Έχει τύχει σε πολλούς αυτό. Φταίνε οι εξωτερικές παρεμβολές 100%. Εκεί που το πάρκαρες μάλλον κάτι υπάρχει που προκαλεί παρεμβολές (πχ πυργος καλωδίων της ΔΕΗ ή κανενα ασυρματο σύστημα κτλπ).
Για παραδειγμα να σου πω πως στην Μαρινα Ζεας που μενω έχουν εγκαταστησει ένα ασυρματο δικτυο με κάμερες και έτυχε μια φορα να παρκάρω κάτω από μια κολωνα που είχαν δεκτη... 10 ώρες προσπαθουσα να ανοιξω το συναγερμο.. και τίποτα. Τελικά τα κατάφερα αλλά αφου γύριζα γυρω γυρω από το αμαξι μπας και πετυχω το σημειο που πρεπει...
Στο εξοχικο μου που δεν υπάρχει τιποτα απο παρεμβολες μπορω και ανοιγω το αμαξι απο 4 στενα μακρια... Αντιθετα στον Πειραια, πολλες φορες χρειαζεται να παω ακριβως μπροστα στο παραθυρο του οδηγου για να τα καταφερω...
Εχει να κανει με παρεμβολες, μην ανυσηχεις...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
Re: συναγερμός Toyota
  #3  
Παλιά 24-10-06, 09:32
Το avatar του χρήστη Fanis
Fanis Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μοντέλο: LEXUS IS 200
Περιοχή: Nikaia
Ηλικία: 52 male
Μηνύματα: 4.500
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός Fanis είναι ένας φάρος φωτός
Re: συναγερμός Toyota

το θεμα αυτο εχει να κανει με το antiscanner του συναγερμου που διαβαζει παρεμβολες και δεν δεχεται καμια εντολη και συμβαινει μονο οταν εισαι πολυ κοντα σε μια πηγη wireless κατω απο 10μ.

τωρα για το ποσο καλος ειναι καθαρα υποθετικο γιατι για να σου βγαλει προβλημα ειναι σιγουρο πια οτι δεν παθαινει τιποτα αλλα οσο για το ποσο ευαισθητος (σχετικα με τους αισθητηρες) ειναι εκει ειναι το προβλημα του γιατι ειναι απαρχαιωμενος σχετικα με την τεχνολογια του και το σημαντικοτερο δεν εχει τηλεειδοποιηση που τη σημερον ημερα ειναι must.
__________________
WEBSITE ADMIN τηλ 2104256663

Η διαφορα μεταξυ ενος αντρα και ενος παιδιου ειναι......το μεγεθος των παιχνιδιων..


Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-10-06, 14:13
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
θελω να ρωτησω το εξις σχετικα με τον συναγερμο, περιγραφοντας μια κατασταση που μου ετυχε χθες.
Έχω Corolla E12 facelift. Με τον TH 3000 της TOYOTA.
Είμαι μέσα στο αυτοκινητο, το κλειδι ειναι στην μίζα στη θέση ACC και κλειδώνω τις πόρτες απο το διακόπτη στην πόρτα του οδηγού. Κλειδώνουν οι πόρτες και ενεργοποιείται και ο συναγερμος(?) Ειναι φυσιολογικό αυτο εγώ τις πόρτες θέλω μόνο, όχι τον συναγερμό αφού είμαι μέσα στο αυτοκίνητο και δεν πατησα το κουμί LOCK στο κλειδι, αλλα στην πόρτα!!!
Απάντηση με παράθεση
Re: συναγερμός Toyota
  #5  
Παλιά 27-10-06, 16:45
Το avatar του χρήστη Roy-D
Roy-D Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 24-10-2005
Μοντέλο: RoyalΕ11 f/l
Περιοχή: Στον Κοσμο Μου
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 3.536
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 580
Roy-D είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: συναγερμός Toyota

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fanis";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
το θεμα αυτο εχει να κανει με το antiscanner του συναγερμου που διαβαζει παρεμβολες και δεν δεχεται καμια εντολη και συμβαινει μονο οταν εισαι πολυ κοντα σε μια πηγη wireless κατω απο 10μ.

τωρα για το ποσο καλος ειναι καθαρα υποθετικο γιατι για να σου βγαλει προβλημα ειναι σιγουρο πια οτι δεν παθαινει τιποτα αλλα οσο για το ποσο ευαισθητος (σχετικα με τους αισθητηρες) ειναι εκει ειναι το προβλημα του γιατι ειναι απαρχαιωμενος σχετικα με την τεχνολογια του και το σημαντικοτερο δεν εχει τηλεειδοποιηση που τη σημερον ημερα ειναι must.
αρα ειμαι must αλλα και περιζητητος!!!χεχεχεχε,,,

δεν νομιζω οτι θα πρεπει να ενεργοποιητε ο συναγερμος αν απλα κλειδωνεις τις πορτες...λογικα ε?
__________________
Corolla...ποιο απίστευτο πεθαίνεις...!
http://www.corollaclub.com/forums/vb...o=view&id=5477
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-10-06, 19:18
Το avatar του χρήστη thanassis
thanassis Offline:

 
Εγγραφή: 28-02-2005
Περιοχή: Πέυκη
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 360
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 274
thanassis θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
εγω επαθα αλλο!! ειμαι μεσα!! ανοιχτη η μηχανη και κλειδωνω τις πορτες απο το κουμπι στην πορτα και ξαφνικα αρχισε να χτυπαει ο συναγιαρμος!! και μετα δεν εκλεινε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-10-06, 02:32
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsport192";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
θελω να ρωτησω το εξις σχετικα με τον συναγερμο, περιγραφοντας μια κατασταση που μου ετυχε χθες.
Έχω Corolla E12 facelift. Με τον TH 3000 της TOYOTA.
Είμαι μέσα στο αυτοκινητο, το κλειδι ειναι στην μίζα στη θέση ACC και κλειδώνω τις πόρτες απο το διακόπτη στην πόρτα του οδηγού. Κλειδώνουν οι πόρτες και ενεργοποιείται και ο συναγερμος(?) Ειναι φυσιολογικό αυτο εγώ τις πόρτες θέλω μόνο, όχι τον συναγερμό αφού είμαι μέσα στο αυτοκίνητο και δεν πατησα το κουμί LOCK στο κλειδι, αλλα στην πόρτα!!!
Παιδιά να σημειώσω ότι αυτό γίνεται ΜΟΝΟ όταν είναι αναμμένα τα alarm.
Μίλησα με 2 αντιπροσωπείες ΤΟΥΟΤΑ, στη μια μου είπαν ότι ειναι φυσιολογικό και στην άλλη οτι δεν τους έχει τύχει, θα μάθούν και θα μου πουν.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-10-06, 09:12
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Εμένα αντίθετα (εχω aftermarket συναγερμό GAMMA), όταν έχω αναμένα τα αλάρμ ΔΕΝ ενεργοποιείται ο συναγερμός ! Κουλό ε?
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-10-06, 09:35
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.112
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 876
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου κάτι;;; Ευχαριστώ...

Ο συναγερμός της ΤΟΥΟΤΑ έχει ρύθμιση έντασης της σειρήνας; Γιατί μου φαίνεται ότι ο δικός μου δεν χτυπάει αλλά... κελαηδάει!!!
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 30-10-06, 14:50
Το avatar του χρήστη fotisg6r
fotisg6r Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 27-02-2006
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 49
Μηνύματα: 214
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 244
fotisg6r είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εγώ ξέρω ένα πράγμα και το λέω.Απ΄τη στιγμή που άλλαξα συναγερμό -άλλης μάρκας πλήν ΤΟΥΟΤΑ- ησύχασα.
__________________
Ιάπωνας for everrrrrrrr!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Συναγερμός antonios7 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 13 24-06-13 03:39
συναγερμός antonios7 SUPPORT 2 25-09-11 16:36
Συναγερμός και GPS TRACKER keratsiniotis ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 5 07-09-11 20:54
Συναγερμός dRiveR7 SUPPORT 42 10-12-07 21:22
Συναγερμός TOYOTA ΤH 2000 CTS03 TOYOTA COROLLA E 12 14 02-05-06 16:30



Page generated in 0,16968608 seconds (82,84% PHP - 17,16% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:48.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)