Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Ασφαλειες και Ασφαλιστικες Εδω μπορουμε να μιλαμε να ρωταμε και να λεμε τις εμπειριες μας σχετικα με Ασφαλειες και Ασφαλιστικες .

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Κλείσιμο EOS Ανώνυμη Ασφαλιστική εταιρεία
  #1  
Παλιά 11-04-09, 14:15
Το avatar του χρήστη Stetas
Stetas Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μοντέλο: Corolla E111L HB G6
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.733
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Κλείσιμο EOS Ανώνυμη Ασφαλιστική εταιρεία

Πριν 10 μέρες περίπου στις 31 Μαρ έκλεισε η ΕΟS Ασφαλιστική, αποτι με ενημέρωσε ο ασφαλιστής μου δεν πήρε φερεγγυότητα απο το αρμόδιο υπουργείο και οδηγήθηκε σε πτώχευση.
Ως συνέπεια το ασφαλιστήριο μου που λήγει 5 Μαη πάει....
Για έναν μήνα απο το κλείσιμο της ασφαλιστικής και επειτα καλύπτεται το αυτοκίνητο απο το επικουρικό ταμείο των ασφαλιστικών, αλλά απο κει και πέρα είμαστε υποχρεωμένοι να κάνουμε αλλού συμβόλαιο σε άλλη ασφαλιστική.
Το αναφέρω σε περίπτωση που κάποιος είναι ασφαλισμένος σε αυτήν την ασφάλεια και δεν το γνωρίζει.
__________________
Stelios's E111L HB G6

Corollaclub
Πάτρα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-04-09, 10:46
Το avatar του χρήστη antonios7
antonios7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 29-11-2006
Μοντέλο: Corolla 1.3 G6
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 1.065
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 319
antonios7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ουσιαστικά χάνεις κάποια από τα λεφτά του 6μηνου έτσι; αν πχ έχεις κάνει 6μηνη και στον 1ο μήνα κλείσει, έχεις κάνει απόσβεση 2 μηνών (+1 επικουρικό ταμείο) και μένουν άλλοι 4 μήνες που έχασες. έτσι είνσι;
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 12-04-09, 17:48
Το avatar του χρήστη Stetas
Stetas Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μοντέλο: Corolla E111L HB G6
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.733
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Ετσι ακριβώς είναι αλλά με αυτό το επικουρικό ταμείο δεν ξερω τι παιζει.
Αντε τωρα εσυ αν ου μη γενητω χρειαστεί να πάρεις λεφτά απο κει.
Εγω παίρνω τοι ρίσκο μου και το αφήνω οπως είναι ας εχει κλείσει για εναν μηνα ακόμα δηλαδή μέχρι τις 30 Απριλίου καλυπτόμενος απο το επικουρικό και μετα θα κανω νέα!
__________________
Stelios's E111L HB G6

Corollaclub
Πάτρα
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 12-04-09, 19:15
PeterIoannou Offline:
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Μοντέλο: Avensis ZZT223
Περιοχή: Ambelogardens
Ηλικία: 55 male
Μηνύματα: 1.633
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 408
PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος PeterIoannou είναι υπέροχος
Thumbs down

Το μεγάλο πρόβλημα δεν είναι η ΕΟΣ που έκλεισε, αλλά οι αρκετές άλλες που είναι ανοιχτές, παίρνουν πιστοποιητικό φερεγγυότητας από το Υπουργείο (πώς άραγε) και δεν αποζημιώνουν αυτούς στους οποίους οφείλουν, κωλυσιεργώντας και φέρνοντάς τους στα πρόθυρα εγγεφαλικού, καρδιακού και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο!
Με μία τέτοια ασφαλιστική εταιρεία έχω μπλέξει κι εγώ, όταν ένα κωλ0παιδο παραβίασε προτεραιότητα μπαίνοντας σε λεωφόρο και κατέστρεψε την Corolla μου! Ευτυχώς που βγήκαμε γεροί μέσα από το αυτοκίνητο...
Αυτό που δεν έχει μπορέσει να μου εξηγήσει ποτέ κάποιος ασφαλιστής, είναι γιατί ενώ πληρώνω κανονικά τα ασφάλιστρα που μου ζητάνε για τα οχήματα που έχω, όταν έρχεται η ώρα να αποζημιωθώ, μου βγάζουν την πίστη και μου κόβουν χρήματα από δεξιά και αριστερά για τις π@π@ριές της παλαιότητας κλπ, κλπ;
Και στο τέλος-τέλος, αφού τα ασφάλιστρα είναι βάσει του ποσού αποζημίωσης (το οποίο φτάνει τις μερικές εκατοντάδες χιλιάδες €), γιατί μας βγάζουν την ψυχή για 5.000 και 10.000€;
Με αυτά που βλέπω, διαβάζω και βιώνω, μάλλον ΚΑΙ το σύμπλεγμα ασφαλιστικών εταιρειών ασφαλειών αυτοκινήτου είναι άλλη μία φούσκα με οσμή απάτης...
Πάνος.

ΥΓ: Αλλά εμείς σε αυτή τη χώρα, ασχολούμεθα με το αν θα γίνουν διπλές εκλογές το καλοκαίρι...
__________________
Fast cars do not kill.
Slow drivers, do!!!
Saneatsu Abukara
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 12-04-09, 20:42
Το avatar του χρήστη Stetas
Stetas Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μοντέλο: Corolla E111L HB G6
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.733
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Εχεις απόλυτο δίκιο και γω κάπως ετσι ταλαιπωρήθηκα οταν περυσι το καλοκαιρι μου τράκαραν το δευτερο αυτοκίνητο και για να αποζημιωθώ μου πήρε ενα τρίμηνο και μονο με την απειλή δικηγόρου δεν μου εκοψαν ουτε cent απο την τιμή λογω παλαιότητας μιας και εγώ το εφτιαξα με λιγότερα χρήματα απο οτι ελεγε ο πραγματογνώμονας ο δικός τους. Ακουσον ακουσον τους εστειλα την προσφορά για εγκριση για να πάω να το φτιάξω και μου είπαν όχι δεν καλύπτουμε τόσα πολλά είναι παλιό τοι αυτοκίνητο κτλ κτλ, και με εστειλαν σε δικότους συνεργαζόμενο φανοποιό ο οποίος έκανε την διπλάσια σε τιμή προσφορά για καλή μου τύχη χεχεχε καλό ετσι????
Ε τότε που αρπαξαν την κρυα τους απο εκείνον, τους απείλησα και γω μ'ενα εξώδικο και ταχτοποιήθηκε το θέμα αμεσα. Και δεν αφαιρέθηκε απο την τελική τιμή ουτε ευρώ.
Και για να μη ξεχνιόμαστε μιλάω για την ΕΟS αυτή με αποζημίωσε.
__________________
Stelios's E111L HB G6

Corollaclub
Πάτρα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > Ασφαλειες και Ασφαλιστικες

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Συνεργασία με την εταιρεία ανταλλακτικών ELTREKKA Α.Ε Jorge ELTREKKA Α.Ε 16 19-12-11 18:26
Διεθνή Μεταφορική Εταιρεία TOLIS EE80 ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 12 10-11-08 19:41
Κλείσιμο E-direct madvinegar OFF TOPIC 7 24-10-07 15:51



Page generated in 0,13113689 seconds (79,32% PHP - 20,68% MySQL) with 32 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:27.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)