Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιά 22-12-10, 21:45
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Απάντηση με παράθεση
  #82  
Παλιά 23-12-10, 16:56
Το avatar του χρήστη makiscorolla
makiscorolla Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 23-01-2009
Μοντέλο: corolla e12 carina e
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 282
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 215
makiscorolla είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Νικηφορε οταν ειχε χαλασει η κρεμαγερα στο carina πηγα στην toyota και κοιταξαν τον μοντελο μου και επειδη ηταν αγγλικο με ειπαν οτι δεν επισκευαζεται και εβαλα καινουρια αναγκαστικα 830 ευρο εκανε περασμενη,τον προηγουμενο μηνα πηρε το σετακι επισκευης για κρεμαγερα για ιαπωνεζικο carina φιλος μου απο την toyota αγγελος 120 ευρο ενω σε αλλες toyota μας ειχαν πει 180!!Σε toyota ανω των 10 ετων κανουν εκπτωσεις στα ανταλακτικα στην αρχικη τους τιμη,κανε μερικα τηλεφωνα σε αντιπροσωπειες να σου πουν μηπως σε συμφερει να αγορασεις του κουτιου,που εχει και ενα χρονο εγγυηση.
__________________
zze 120
Απάντηση με παράθεση
  #83  
Παλιά 23-12-10, 23:50
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
ειχα ρωτησει για κρεμαριέρα και μου είχαν πει 2500 ευρω!!!! εκτος αν η τιμη είναι ολα μαζι κομπλε δεν το διευκρύνησα, παντως το σετ επισκευής το έχει και ο Τζιουρδας και μάλιστα κάτω από 58 ευρώ! επειδή έχω ρωτησει και έχει και για ΑΕ/ΕΕ 111! αλλά δεν το χρειάζομαι εγώ για τον Stetas τα είπα! εγω ημιμπαρα+φούσκες θα αλλάξω και τα έχω ηδη πάρει!
Απάντηση με παράθεση
  #84  
Παλιά 24-12-10, 12:55
Το avatar του χρήστη jason
jason Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 23-02-2007
Μοντέλο: suzuki swift sport
Περιοχή: αργυρούπολη
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 2.649
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 475
jason είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
οχι νικηφορε δεν ειναι ετσι ο θορυβος ο δικος μου,ο δικος σου ειναι συνεχομαενος,εμενα κανει σαν κατι να τριζει,θα ανεβασω βιντεο να το ακουσεις.
Απάντηση με παράθεση
ερωτηση
  #85  
Παλιά 24-12-10, 15:30
keichi Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 30-08-2009
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 265
keichi είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ερωτηση

Ποια ειναι τα ημιμπαρα?
Απάντηση με παράθεση
  #86  
Παλιά 24-12-10, 18:02
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jason Εμφάνιση μηνυμάτων
οχι νικηφορε δεν ειναι ετσι ο θορυβος ο δικος μου,ο δικος σου ειναι συνεχομαενος,εμενα κανει σαν κατι να τριζει,θα ανεβασω βιντεο να το ακουσεις.
εμενα ειναι συνεχόμενος επειδη στο βιντεο ειχα λυσει τον σταυρο τιμονιου και γυριζε τρελα!!!! οταν ηταν κανονικα επανω στο αμαξι δεν το εκανε ολη την ωρα! και φυσικά μονο τον χειμωνα, με βροχες κτλ. ανεβασε το βιντεο να το δω!

keichi δεν έχεις διαβασει τα προηγουμενα posts? έχω βάλει ενα καρο φωτος με τα ημιμπαρα!!!! http://www.corollaclub.com/forums/sh...t=11360&page=8
δες εδω τις φωτος! τα ημιμπαρα ειναι τα ακρα που συνδεουν το σωμα της κρεμαριερας με τα ακρομπαρα που πιανουν επανω στα ακρα και στα ημιμπαρα. Τα ημιμπαρα ειναι αυτα που ειναι επάνω τους το παξιμαδι που ρυθμίζουν οταν παμε για ευθυγραμμιση. Επειδη εχουν μεσα σφαιρικο συνδεσμο προκειμένου να μπορουν να κανουν τις κινήσεις των τροχων μας και εχει στο εσωτερικο το πλαστικο το λευκο το τεφλον δλδ, καποια στιγμη αν σκιζονται ειδικα οι φουσκες και δεν τις αλλαζουμε, παιρνουν μεσα νερα και σκονες και χαλανε, ετσι γινεται ο τζογος στα ημιμπαρα που εδειξα και σε διαφορα βιντεος. Εχω παρει τωρα τα νεα και εχω και φουσκες και πηρα και εργαλειο ειδικο για καστανια και μετα τις γιορτες θα τα αλλάξω!
Απάντηση με παράθεση
  #87  
Παλιά 24-12-10, 18:15
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
να και μια φωτο με ολα μαζι!

Απάντηση με παράθεση
  #88  
Παλιά 27-12-10, 21:06
Το avatar του χρήστη MITSOS
MITSOS Offline:
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 41
Μηνύματα: 1.405
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 341
MITSOS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Να και ο ήχος από τον τζόγο στο δικό μου.
Νικηφόρε Thanks για τις πληροφορίες!

http://www.youtube.com/watch?v=lSyuN4gxVAo
__________________
ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΟΙ ΤΟΥΡΜΠΙΝΕΣ ΓΜΤ!
Απάντηση με παράθεση
  #89  
Παλιά 27-12-10, 21:22
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Νομίζω τα δικά σου ακούγονται περισσότερο από τα δικά μου! αλλά 1000% ειναι τα ημίμπαρα!!! ένα παιδί στην δουλεια μου με suzuki swift 1,3 του 92-93 με μηχανική κρεμαριέρα έκανε χειροτερο ήχο και άλλαξε το ένα ημίμπαρο που είχε τζογο και τωρα του κουναω το τιμόνι και δεν ακουω ΚΙΧ!!!! αντε να αξιωθούμε να φτιάξουμε και τα δικά μας επιτέλους!!!
Απάντηση με παράθεση
  #90  
Παλιά 11-08-11, 15:49
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Επανέρχομαι και πάλι στο θέμα με νέα. Σήμερα κατάφερα και αντικατέστησα το ημίμπαρο κρεμαριέρας από την πλευρά συνοδηγού (αυτό είχε πολύ τζόγο, γιατί στου οδηγού δεν εχω δει τζογο), με νέο. Τελικά δεν χρειάστηκε κλειδί ειδικό, γιατί έχει αρκετό χώρο και από κάτω και από πάνω και μπορούμε να το πιάσουμε με μια τσιμπήδα υδραυλικού μεσαίου μεγέθους. Δεν χρειάζεται να λύσουμε το ακρόμπαρο από το άκρο εκτός αν θέλουμε να το αλλάξουμε και αυτό, εγώ ήδη τα είχα αντικαταστησει αυτα την προηγούμενη φορά. Ειχε και μια ροδελα ασφαλειας που πρεπει να ισιώσουμε τα ακρα της αλλιως δεν μπορει να ξεβιδώσει το ημιμπαρο. Μετά την αλλαγή οταν το πιανω απο πανω δεν εχει καθολου τζόγο όσο και να το κουναω, και στην οδήγηση βλέπω σημαντική βελτιωση. Ομως αν κουναω το τιμονι δεξια ακουω ενα τουκ τουκ αλλά έχω την εντύπωση πως ακουγεται μεσα στην κρεμαριερα περιπου στο κεντρο δλδ στον ατέρμονα κοχλία! το αλλο παράξενο ειναι πως ενώ πάντα μου εβγαζε λάδια αό την πλευρά οδηγού τώρα η φουσκα απο την πλευρα συνοδηγού ήταν τιγκα στο λαδι!!! επίσης ηταν σαν να ειχε μαζι χωμα-λασπη και σκουριες μη πω και νερο. Ειχε δλδ χρωμα λασπωδες. Την φουσκα δεν την αλλαξα γιατι την καθαρισα και ηταν οκ.

Μετα βεβαια παρολο πως σημαδεψα το σημειο που ηταν το παξιμάδι στο ημίμπαρο, εχασα την ευθυγραμμιση. Εκανα ομως μερικες βολτες και στριβωντας τερμα το τιμονι αριστερα εχω προσβαση στο ημιμπαρο και ρυθμιζα το μηκος του και ετσι πετυχα στο να μην καταλαβαινω αν ειναι ισιο ή στραβο. Θα δω μετα από μερικα χλμ αν θα αλλαξω και του οδηγου γιατι εκει λογω σασμαν και φιλτρου βενζινης ειναι δυσκολο να το πιασω με την τσιμπήδα!

Σχετικα με τις διαροες λαδιου στην κρεμαριερα το εχει παθει κανεις αλλος? τι κανουμε service με κιτ επισκευης που εχει κοντα 60 ευρώ στον Τζιουρδα?
ρωτησα σε γνωστο μου μηχανικο και μου ειπε 150 ευρώ βγαλε-βαλε κρεμαριερα αν εχω αλλη δλδ, δεν ξερω αν μπορει να την επισκευασει με το κιτ επισκευης ομως.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,16966200 seconds (82,54% PHP - 17,46% MySQL) with 41 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 07:55.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)