Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Re: Διαφορές σε Κόντρες
  #81  
Παλιά 17-05-06, 20:04
Το avatar του χρήστη 2579
2579 Offline:
 
Εγγραφή: 22-08-2005
Μοντέλο: AUDI A4 20vt
Περιοχή: πισω απο 315,69 ιππους
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 795
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 308
2579 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Διαφορές σε Κόντρες

mechanicaf και λιποι ωρα να μαθετε γιατι κανω πολλα ορθογραφικα 1το εχω δισλεξια yell 2ρο απο τα 15 δουλευω οικοδομη και πηγα νυχτερινο λυκειο που οπως πιθανον ξερουν μερικη το επιπεδο δεν ειναι το υψηλοτερο yell ... οσο για τωρα στο επαγγελματικο ειμαι σε καλη θεση για τα προσοντα μου (ελπιζω τωρα να συγγινηθηκατε μερικη και να μου συχωρετε τα λαθη τα ορθογραφικα απο εδω και περα )(αλλα και να μην τα συνχωριτε δεν πιραζει)
αυτα τα λεω γιατι δεν ειναι ωραιο να λεμε κατι για τον αλλο οταν δεν ξερουμε τι υπαρχη πισω απο αυτο που βλεπουμε
ενα π.χ σε μια επιδιξη που καναμε στο καρατε σε ειχαμε μπει η μαυροζωναδες και ειχε τρελαθη ο κοσμος απο τα φανταζει χειροκροτιματα χαμος μετα ο δασκολος βαζει μια κοπελα μεσα που το επιπεδω της ηταν'' λυπιρο'' ο κοσμος μονο ου δεν εκανε ετυχε εγω να ειμαι διπλα σε καποιους και λεγαν ''τωρα τι την εβαλε αυτη'' τελιωσε την επιδιξει τιποτα ουτε ενας δεν χειροκροτισε περνη το μικροφονο ο δασκαλος και λεει ξεχασα να σας πω η κοπελα ειναι τυφλη και συκοθηκαν ολοι και χειροκροτουσαν καλο λιπον πριν κρινουμε καποιον να προσεχουμε...
mechanicaf καρινα εχω.
ο jims εχει ενα αυτ/το που στιχιζη 25000 και το καρινα 8500 λετε να ειναι καλυτερο το καρινα .οχι.απλα ειναι πιο γρηγορο ως τα 180 .
τωρα για τα λαστιχα αν η πιεση πεζει εστω και 2% ρολο στην επιτανχυση η διαμετρο παιζει πολυ πολαπλασιο αυτο ειναι σιγουρο τελος .
και οπως λεει και ο mechanicaf αν στα 50 μετρα φας μια καροτσα σε ισοδιναμα μοτερ στα 800 θα ειναι 3-4 το οτι εχασα με τον jims εχει πολλες δικαιολογιες αλλα εχασα θα σας πω μερικες ο ρυθμηστης ηταν ψηλα και μπουκονε, ειχα μεγαλες ροδες, την δευτερα δεν την επερνε γρηγορα (αλλαξα βαλβολινες και μπενουν γρηγοροτερα τωρα) αλλαζα ταχυτητες αφου χτοιπαγαν κοφτη μια ως και 2 φορες ,εχω 5ρι και οχι 6ρι , αυτα ομως ειναι δικαιολογειες με βαση... αλλα απο τον jims εχασα και μεχρι την επομενη φορα που θα χασει μπορει να λεει οτι το αυτ/το του ειναι πιο γρηγορο απο του 2579
__________________
η απαντιση
στην ευθεια τις θηβας 180-260 σε 22 sec με 5τη
AUDI 20vt 315,69HP στο 1,3bar GT28RS
με type r (του 2010)απο 30-180 10 καροτσες http://www.youtube.com/watch?v=dpahDAFuc2g
ετσι για να εχετε μια εικονα...
Απάντηση με παράθεση
Re: Διαφορές σε Κόντρες
  #82  
Παλιά 17-05-06, 20:23
Nikos Offline:
Απλό Μέλος
 
Εγγραφή: 27-04-2005
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 2.637
Ευχαρίστησε: 3
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 503
Nikos έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Re: Διαφορές σε Κόντρες

Οτι έχει γραφτεί σε αυτή τη θεματική ενότητα έχει γραφτεί επανηλημένα και σε πολλές αλλές θεματικές ενοτητές.Έχουμε καταντήσει το club της αντιπαράθεσης.
Θα παρακαλέσω λοιπόν για ακόμα μία φορά (πολλοστή θα έλεγα) όλη αυτή η αντιπαράθεση να σταματήσει εδω.









Φιλικά Νίκος
Απάντηση με παράθεση
Re: Διαφορές σε Κόντρες
  #83  
Παλιά 17-05-06, 20:36
Το avatar του χρήστη leon74
leon74 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 22-03-2004
Μηνύματα: 274
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 273
leon74 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Διαφορές σε Κόντρες

Παίδες, καταρχήν ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και για τον ενθουσιασμό σας! Καλά, μη μου κάνετε και ανδριάντα στο τέλος (!), την πλάκα μας κάνουμε και εγώ τουλάχιστον προσπαθώ να θέσω κάποια πράγματα από την αντικειμενική τους σκοπιά (αυτή των υπολογισμών) και όχι την υποκειμενική που, πολλές φορές, μπορεί να οδηγήσει σε λάθος εντυπώσεις. Έχω δε την τύχη να ασχολούμαι επσιτημονικά με το θέμα "αυτοκίνητο" και να γνωρίζω κάποια πράγματα εκ των ένδων.

Εγώ το έχω κλείσει το θέμα από τη δικιά μου μεριά, "Γηράσκω αεί διδασκόμενος", "μαθαίνω από τα λάθη μου", "ακούω τις συμβουλές των άλλων" και πάω να βάλω γρήγορα καρούλια στην TS μου αντί για ρόδες και κατεβαίνω να τους φάω όλους στην F1...
Απάντηση με παράθεση
Re: Διαφορές σε Κόντρες
  #84  
Παλιά 17-05-06, 20:38
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Διαφορές σε Κόντρες

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 2579";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
mechanicaf και λιποι ωρα να μαθετε γιατι κανω πολλα ορθογραφικα 1το εχω δισλεξια yell 2ρο απο τα 15 δουλευω οικοδομη και πηγα νυχτερινο λυκειο
Να σου απαντησω εγω σε αυτο που νομιζω οτι πιθανον να αναφερεσαι και σε εμενα(αν και ποτε δεν σχολιασα αυτο το θεμα)δεν με νοιαζει αν εχεις τελειωσει το πανεπιστημιο ουτε θα σε κρινω για κατι αλλο οσο αφορα το μορφωτικο επιπεδο και το ορθογραφικο.Η μορφωση δεν κανει τον σωστο ανθρωπο αποψη μου απλα βοηθαει(ετσι μας λεγαν στα σχολεια)απλα αυτο που σε κρινει ειναι τα λεγομενα σου οπως στο εχω ξαναπει.Δεν μπορεις να μου λες περναω σουμπαρου μεχρι τα 120 ή αλφα 3,2 ή μουρθιελαγκο εκτος και αν γουσταρες να κανεις πλακα μαζι μας το οποιο ειναι αλλο θεμα!
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
Re: Διαφορές σε Κόντρες
  #85  
Παλιά 17-05-06, 21:03
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 506
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Διαφορές σε Κόντρες

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από wastegate";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορεις να μου λες περναω σουμπαρου μεχρι τα 120 ή αλφα 3,2 ή μουρθιελαγκο εκτος και αν γουσταρες να κανεις πλακα μαζι μας το οποιο ειναι αλλο θεμα!
Αργησατε αλλα το καταλαβατε.Νικοοοοοοοοοοοοοοο,στην επομενη κοντρα θα φοραω 13'αρες.
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.
Απάντηση με παράθεση
  #86  
Παλιά 17-05-06, 23:55
Το avatar του χρήστη 2579
2579 Offline:
 
Εγγραφή: 22-08-2005
Μοντέλο: AUDI A4 20vt
Περιοχή: πισω απο 315,69 ιππους
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 795
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 308
2579 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
wastegate για πες μου που εχω γραψη οτι περναω σουμπορου απο σταση και μουρθιελαγκο? σουμπαρου ειπα οτι ανοιξα απο τα 140 ως 180 και την περασα οχι απο σταση και μαλιστα ειπα οτι μπορει να ειχε 5τη ενω εγω 4τη γιααυτο πιθανον να τον περασα ειπα αλλα το περασα, μουρθιελαγκο ποτε δεν ειπα τετοιο πραγμα, και για την GTA ειπα οτι καναμε ενα ανοιγμα και την περασα τωρα αν ειχε το αντισπιν η αργισε να αλλαξει ταχυτιτα δεν με απασχολη στο συγκεκριμενω ανοιγμα την περασα οταν ξανατυχη και χασω θα σας το πω...


μετα απο την αναλυση με τους αριθμους και υπολογισμους αποφασισα να βαλω στην καρινα ροδες απο τρακτερ αλλωστε ...και να αυξιση καποιος την διαμετρο τις ροδας του δεν αλλαζει τιποτα το λεν και τα μαθηματικα που μαθαμε...
__________________
η απαντιση
στην ευθεια τις θηβας 180-260 σε 22 sec με 5τη
AUDI 20vt 315,69HP στο 1,3bar GT28RS
με type r (του 2010)απο 30-180 10 καροτσες http://www.youtube.com/watch?v=dpahDAFuc2g
ετσι για να εχετε μια εικονα...
Απάντηση με παράθεση
  #87  
Παλιά 18-05-06, 16:44
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Φιλε Νικο δεν ξερω αν καταλαβες καλα οσον αφορα τα λεγομενα μου.Καθε αλλο παρα με ενδιαφερει το πως γραφεις.Πιστευω πως το αντιθετο ειπα.Δεν χρειαζεται να εξηγησεις σε κανεναν μας τιποτα.Εγω δεν εγραψα καποιοες υποθεσεις απο περιεργεια αλλα ακριβως για να δειξω πως δεν παιζει καμμια σημασια το αν κανεις ή οχι ορθογραφικα λαθη.Δεν με ενδιαφερει φιλε μου και βουδιστης να εισαι αυτο ειπα.Και ζητησα να κρινουμε τα λεγομενα και οχι τα γραφομενα.
Και για να ειμαι ειλικρινης το σκεφτηκα παρα πολυ πριν πω κατι για σενα ακριβως για αυτο το πραγμα.Για να μην κανεις το χατηρι σε ορισμενους να απολογηθεις για τιποτα.Εδω εξαλου κανεις μας δεν κανει επιδειξη πτυχιων ή ετσι νομιζω εγω τουλαχιστον!!
Φιλε wastegate αν και εισαι ακομψος μερικες φορες εχω διακρινει και χιουμορ στα λεγομενα σου.Οποτε δεν πηγαινε σε εσενα.Εξαλου το ξερεις τωρα πια.Οτι λεω το λεω κατευθειαν και με ονοματα.Ξαναδιαβασε το παραπανω αν θες.
Απάντηση με παράθεση
Re: Διαφορές σε Κόντρες
  #88  
Παλιά 18-05-06, 17:05
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Διαφορές σε Κόντρες

2579 ειχες μια υπογραφη ΝΑ ρε συ και ελεγες μεσα τι περασες,δεν πιστευω να θυμαμαι μονο εγω το μουρθιελαγκο,ειχες τσιμπουκιασει ρε συ ολο τον κοσμο μεσα σε αυτην... γιαυτο μετα ειχες τετοια αντιμετωπισει...
mechanicaf η αληθεια ειναι πως στον γραπτο λογο δεν τα καταφερω τοσο καλα επειδη οπως σκεφτομαι ετσι γραφω... δεν ενοχλουμαι για κατι απλα ρε συ μου φαινονται πολυ τραβηγμενα ολα αυτα δεν ειμαστε σε πιστα με χρονομετρα και ολα αυτα για να ξεφουσκωσουμε τα λαστιχα και ολα αυτα και ειδικα σε δρομους που ειναι γυαλι και ουτε εχουμε ΤΗΝ τρελη δυναμη..
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
Re: Διαφορές σε Κόντρες
  #89  
Παλιά 18-05-06, 17:54
Το avatar του χρήστη 2579
2579 Offline:
 
Εγγραφή: 22-08-2005
Μοντέλο: AUDI A4 20vt
Περιοχή: πισω απο 315,69 ιππους
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 795
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 308
2579 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Διαφορές σε Κόντρες

mechanicaf ο λογος που εγραψα τα παραπανω ειναι οχι να απολογιθω αλλα για να επιβεβαιωσω αυτο που φανταστικες και καλο ειναι να προσεχουμε ολοι μας πριν κρινουμε καποιον γιατι ολα ειναι υποκημενικα και ποτε δεν εχουμε πληρη εικονα και τα συναισθιματα μας αλλαζουν απο τον τροπο που σκευτομαστε για καποιον και μετα την πιο καλη εικονα που πιθανον να εχουμε αισθανομαστε ασχημα

ενα π.χ συντομο σε μια ερευνα ψυχολογιας θελαν να δουν κατα ποσο μπορουν να επιρεαστουν τα συναισθιματα καποιον .τους βαλαν να κανουν ποδηλατο ο συναιργατης του ψυχολογου ηταν πολυ αποτομος εσκεμενα αλλα αυτοι δεν το ξεραν αφου λυπον τους τα εχονε και τα ψηλο ειχαν παρει ολοι και τον σχολιαζαν αρνητικα μια συναδελφος του τους ειπε μην τον παρεξηγιτε εχει αρωστο το παιδι του με μιας λυπον ολοι αρχησαν να τον βλεπουν με συμπαθια...και τα συναισθιματα για τον εαυτο τους ηταν ασχημα επηδη ηταν αυστηρη στην κριτικη τους
που καταληγο τα εγραψα πιο πανω αυτα για μενα για να μην εκτιθοντε αλλο μερικα απο τα παιδια και αισθανονται ασχημα μετα

wastegate εχει μπερδευτη λιγο οπως και αλλοι ο λογος ειναι οτι μερικη ειστε προκατελιμενη με τον τροπο που εκφραζω τις αποψεις μου και δεν διαβαζετε προσεκτικα αυτα που γραφω αυτο που ειχα λοιπον γραψη σε εκηνη την υπογραφη πια αυτ/τα με εχουν περαση
__________________
η απαντιση
στην ευθεια τις θηβας 180-260 σε 22 sec με 5τη
AUDI 20vt 315,69HP στο 1,3bar GT28RS
με type r (του 2010)απο 30-180 10 καροτσες http://www.youtube.com/watch?v=dpahDAFuc2g
ετσι για να εχετε μια εικονα...
Απάντηση με παράθεση
Re: Διαφορές σε Κόντρες
  #90  
Παλιά 18-05-06, 18:08
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Διαφορές σε Κόντρες

καλα ρε 2579 πλακα με κανεις τωρα?Εγραφες χαρακτηριστηκα αμαξια τα οποια εχουν θαυμασει την πισω αεροτομη της καρινας μου και ειχες εναν καταλογο ολοκληρο ρε συ.Ειχες ενα αμαξι σε καθε μαρκα ρε συ
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Διαφορές G6 και G6R στο αμάξωμα και στην ανάρτηση Vasilis G6 TOYOTA COROLLA 111(G6) 1 15-02-15 20:47
Διαφορές στην Τελική&Στροφές!!! Ζήσης TOYOTA COROLLA 111(G6) 33 26-02-10 19:35
Διαφορές σε μπεκ και πεταλούδα γκαζιού ltsantar SUPPORT 3 26-05-09 14:10
διαφορές σε e11 και e11 facelift giannis_k1452 TOYOTA COROLLA 111(G6) 5 10-11-08 16:34



Page generated in 0,16655207 seconds (82,44% PHP - 17,56% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:59.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)