Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > www.LpgPower.gr

www.LpgPower.gr Τα παντα γυρω απο το Υγραεριο και οχι μονο.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #781  
Παλιά 16-01-12, 19:06
preatorian Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 26-10-2011
Μοντέλο: Corolla G6 1ZZ
Μηνύματα: 473
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 201
preatorian είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agapiou Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλά δεν είναι αλάθητοι...
Εγώ από αυτά που έχω καταλάβει, είναι να σε δει σαν άνθρωπο, και όχι σαν μιά ανοιχτή τσέπη...
Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου και στα 2.το παλιοι δεν συμαινει οτι δεν κανουνε και λαθοι.ολοι εχουνε κανει και καποιες ψιλο βλακειες.αλλα δεν εχει ακουστει πιστευω κακο ονομα για αυτους.βεβαια που θα βαλεις συστημα ειναι θεμα του καθε ενος.
Απάντηση με παράθεση
  #782  
Παλιά 17-01-12, 19:07
hamin Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 11-02-2007
Ηλικία: 36
Μηνύματα: 12
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
hamin είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ειμαι στην επαρχια και για να απευθυνθω σε αυτους πρεπει να κατεβω τουλαχιστον θεσσαλονικη.... Ειμουν σχεδον πεπεισμενος να παω σε σιγκεκριμενο συνεργειο της περιοχης, αλλα ετυχε ενας φιλος με ενα Α4 να παει πριν απο εμενα. Κατα την τοποθετησησ του εκοψαν ενα απο τα μπουζοκαλωδια (μασιμενο) και δεν το αναγνωρισε το συνεργειο.
Απο οτι καταλαβαινω παντος με το συστημα αεριο ψεκασμου δεν θα εχω προβλημα, να μην ψαχνω για κατι αλλο.
Απάντηση με παράθεση
  #783  
Παλιά 17-01-12, 19:30
preatorian Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 26-10-2011
Μοντέλο: Corolla G6 1ZZ
Μηνύματα: 473
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 201
preatorian είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από hamin Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο οτι καταλαβαινω παντος με το συστημα αεριο ψεκασμου δεν θα εχω προβλημα, να μην ψαχνω για κατι αλλο.
Mια χαρα θα εισαι.αλλωστε η toyota hellas ναι μεν εκανε συμφωνια με την vialle αλλα και 1800ευρω ειναι παααααρα πολλα ειδικα τετοιους καιρους.
Για εγκαταστατη αν εισαι Σαλονικα μερια Θεωδορου,αν εισαι θεσσαλια στον βολο ειναι ο κωστας ο βατσος παλια καραβανα και αυτος.
Απάντηση με παράθεση
  #784  
Παλιά 23-01-12, 19:36
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Σε απάντηση αυτών που ειπώθηκαν εδώ : http://www.corollaclub.com/forums/sh...18434&page=167

το υγραέριο υπάρχει σε αμάξια σε άλλες ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ χωρες πολλα χρονια πριν! οταν η Ελλαδιτσα μας ακομα κοιμοταν στον υπνο του δικαίου! δεν υπάρχει προβλημα στα αμάξια! δεν παθαινουν κατι αν εχει γινει σωστη εγκατασταση! αυτα τα λενε αυτοι που ΔΕΝ ξερουν και χωρις αποδειξεις. Αν δεν θελει καποιος τοτε ας μην βαλει! εγω το θεωρω περισσοτερο επικυνδυνο να αλλαζουμε τουρμπινες με μεγαλυτερες, να πειραζουμε συμπιεσεις, φλατζες και αλλα τετοια, παρα να βαλω υδρογόνο (ηρθε Ελλαδα btw ο διαχωριστης μου) και υγραεριο, γιατι οταν εγω πηρα το μοτερ μου το 2003 η βενζινη αν δεν κανω λαθος ειχε κατω απο 0.80 το λιτρο! Γιατι να μην καιμε λιγοτερο αν μπορουμε? οσο για την τιμη ας μην λεμε κουταμαρες! δεν βλεπεται οτι οσο ανεβαινει το υγραεριο ανεβαινει και η βενζινη? και ποιος ειπε για 1 ευρώ? 0.87 λεπτα το πολυ κανει! οταν η βενζινη πατησε παλι το 1.70!!!! δλδ εχει παραπανω απο τα διπλασια χρηματα! μη μιλησω για την καθαροτητα καυσης, την μεγαλυτερη αποδοση (εχει παραπανω οκτανια), την μακροζοια του κινητηρα που το πιστευω απολυτα λογω καλυτερης καυσης συνεπως ΧΑΜΗΛΩΤΕΡΩΝ θερμοκρασιων στο χωρο καυσης, η ατελες καυση της βενζινης προκαλει μειωμενη αποδοση, και μεγαλυτερες θερμοκρασιες, και τα καυσαερια μειωνονται δραματικὰ! για μιληστε με καποιον που εχει χρονια υγραεριο και μετα να τα λετε αυτα που λετε!
Απάντηση με παράθεση
  #785  
Παλιά 23-01-12, 19:44
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 413
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παντως εβαλα χτες στο περιστερι με 91 λεπτα 1η φορα πανω απο 90 λεπτα η τιμη του λιτρου...
__________________
本物の男性はダウンヒル·バトル



すべてはバランスについてです
Απάντηση με παράθεση
  #786  
Παλιά 23-01-12, 19:54
Το avatar του χρήστη Victhor
Victhor Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 16-11-2009
Μοντέλο: E12
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 305
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 207
Victhor είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Σωστότατος ο NikiforosGT, συμφωνώ απόλυτα σε όλα όσα έγραψες!
Απάντηση με παράθεση
  #787  
Παλιά 23-01-12, 20:09
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παντως στον Γερακα σε ενα BP που εχει, το weekend το ειδαμε 0.87 το λιτρο, καλα ρε γμτ μεσα σε λιγες μερες πηγε πανω? εγω παντως ετοιμαζω υδρογονο, και κατα το Πασχα ισως να γινει υβριδικο και με υγραεριο μαζι! ειδωμεν!
εχω μιλησει με ταξιτζηδες που εχουν χρονια πολλα υγραεριο και μου ειπαν οτι και δεν εχουν παθει ποτε τπτ αλλα και οχι εχουν σωθει απο θεμα τιμης, και εκει μιλαμε για πετρελαιο που δεν εχει καμια σχεση η τιμή του με την τιμή της βενζίνης!
Απάντηση με παράθεση
  #788  
Παλιά 24-01-12, 11:15
Το avatar του χρήστη Gorillas
Gorillas Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 30-01-2004
Μοντέλο: E12 1,8 3d Sol
Περιοχή: Κοκ. Μύλος
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 2.432
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 515
Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός Gorillas είναι ένας φάρος φωτός
0.89 χθές στην Μεταμόρφωση!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε απάντηση αυτών που ειπώθηκαν εδώ : http://www.corollaclub.com/forums/sh...18434&page=167

το υγραέριο υπάρχει σε αμάξια σε άλλες ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ χωρες πολλα χρονια πριν! οταν η Ελλαδιτσα μας ακομα κοιμοταν στον υπνο του δικαίου! δεν υπάρχει προβλημα στα αμάξια! δεν παθαινουν κατι αν εχει γινει σωστη εγκατασταση! αυτα τα λενε αυτοι που ΔΕΝ ξερουν και χωρις αποδειξεις. Αν δεν θελει καποιος τοτε ας μην βαλει! εγω το θεωρω περισσοτερο επικυνδυνο να αλλαζουμε τουρμπινες με μεγαλυτερες, να πειραζουμε συμπιεσεις, φλατζες και αλλα τετοια, παρα να βαλω υδρογόνο (ηρθε Ελλαδα btw ο διαχωριστης μου) και υγραεριο, γιατι οταν εγω πηρα το μοτερ μου το 2003 η βενζινη αν δεν κανω λαθος ειχε κατω απο 0.80 το λιτρο! Γιατι να μην καιμε λιγοτερο αν μπορουμε? οσο για την τιμη ας μην λεμε κουταμαρες! δεν βλεπεται οτι οσο ανεβαινει το υγραεριο ανεβαινει και η βενζινη? και ποιος ειπε για 1 ευρώ? 0.87 λεπτα το πολυ κανει! οταν η βενζινη πατησε παλι το 1.70!!!! δλδ εχει παραπανω απο τα διπλασια χρηματα! μη μιλησω για την καθαροτητα καυσης, την μεγαλυτερη αποδοση (εχει παραπανω οκτανια), την μακροζοια του κινητηρα που το πιστευω απολυτα λογω καλυτερης καυσης συνεπως ΧΑΜΗΛΩΤΕΡΩΝ θερμοκρασιων στο χωρο καυσης, η ατελες καυση της βενζινης προκαλει μειωμενη αποδοση, και μεγαλυτερες θερμοκρασιες, και τα καυσαερια μειωνονται δραματικὰ! για μιληστε με καποιον που εχει χρονια υγραεριο και μετα να τα λετε αυτα που λετε!
Είσαι σίγουρος για αυτό; Νομίζω ότι ισχύει το αντίθετο.
Απάντηση με παράθεση
  #789  
Παλιά 24-01-12, 11:29
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.111
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 876
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gorillas Εμφάνιση μηνυμάτων
Είσαι σίγουρος για αυτό; Νομίζω ότι ισχύει το αντίθετο.
Και εγώ αυτό ξέρω, ότι υπάρχει αύξηση της θερμοκρασίας στο χώρο καύσης...
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #790  
Παλιά 24-01-12, 11:38
Το avatar του χρήστη agapiou
agapiou Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 20-05-2009
Μοντέλο: Ε12 f/l 5d 1.4
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 3.441
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 530
agapiou θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Γι' αυτό και στα νέα προγράμματα που βγαίνουν, μετά από κάποιες στροφές, ψεκάζει και ένα πολύ μικρό ποσοστό βενζίνας...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > www.LpgPower.gr

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
LPG υγραέριο στα Toyota ergatis TOYOTA AURIS 67 29-06-22 22:50
Υγραέριο σε Corolla soulfunkdjx ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 40 07-11-15 19:14
Υγραέριο σε μαυροκαπακο COROLLA293 4AGE 20v Levin 17 24-03-14 23:13
Υγραέριο σε Auris 1.6 5τάχυτο 2007 dimververis TOYOTA AURIS 1 12-07-12 09:39



Page generated in 0,19292903 seconds (79,64% PHP - 20,36% MySQL) with 44 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:46.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)