Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 28-08-11, 21:36
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Ωραία, ευχαριστώ πολύ αυτό ομολογουμένως δεν το είχα σκεφτει! οι φλατζες θελουν περισσότερο χώρο, να μπαινει το ενα μεσα στο αλλο ειναι πολύ ευκολότερο! όταν έρθει ο καιρος θα επισκεφτω τον εξατμισά μου με φωτος να δούμε τι θα πει.
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 03-09-11, 11:43
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
και εδώ βλέπω δεν εχει λύσει καν το downpipe :
http://www.toyotagtturbo.com/forums/...+the+wastegate
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 08-12-15, 17:40
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλησπέρα! ξαναπιανω το θεμα, ειχα ξεχασει να ποσταρω οτι τελικα πηγα και εβαλα φλατζα απο κατω για το downpipe οποτε τωρα μπορει να βγει πλεον ολο. Απλα επειδη χανω λαδια απο την φλατζοκολλα του καρτερ και εχω ενα που καθεται σε ενα μπλοκ μοτερ που ειναι το ποιο ρηχο καρτερ απο starlet ep91 4E-FE, ο μηχανικος μου ειπε μπορει να μου κολλησει επιστροφη λαδιου απο την τουρμπινα, οποτε λεω μαλλον μετα τον Χειμωνα να το κανω.
Μπορει καποιος με αλλο καρτερ να μου πει αν ειναι οκ και ταιριαζει απολυτα? γιατι του 4EFTE δεν το εχω βγαλει ποτε. Μην βρισκει τπτ μεσα πχ η αντλια λαδιου. Μετα βεβαια πρεπει να παω σε εξατμισα να σηκωσει ποιο ψηλα το downpipe, δεν ξερω αν θα μπορει να το κανει πανω στο αμαξι ή αν πρεπει να βγει γιατι αυτο ειναι μανουρα και μαλλον θα θελει να μεινει μεσα το αμαξι πραγμα πολυ δυσκολο. Μπορω να το ταιριαξω και να το κολλησω εγω μιας και εχω τα εργαλεια για να το κανω, αλλα δεν κανω "ομορφα" κολληματα αν και δεν χανουν (εγω εχω φτιαξει και τις σωληνωσεις του i/c και δεν χανω πιεση).
Οπως βλεπουμε εδω ειναι πολυ χαμηλα η εξατμιση (downpipe) με το μαμα καρτερ του 4EFTE http://www.corollaclub.com/forums/at...6&d=1314515139
αληθεια ξερει κανεις που βρισκω Αθηνα την φλατζα του downpipe της ct9 δλδ αυτη? http://www.tuningdevelopments.co.uk/...t%20Glanza.jpg
ειχε ο japanspareparts.gr αλλα τωρα δεν εχει, ισως να μπορω να παραγγειλω απο Toyota, αμα δεν βρω πουθενα μονο ebay αλλα παει ακριβοτερα απο Αγγλια γιατι βαζουν πολλα μεταφορικα!

Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 09-12-15, 08:12
Το avatar του χρήστη burnass
burnass Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-04-2015
Μηνύματα: 82
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 120
burnass είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αν εχεις 11αρα corolla το καλυτερο καρτερ ειναι 4e corollisio που εχει 2 τουνελ και δεν θα εχεις προβλημα με τη γεφυρα.
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 09-12-15, 18:10
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από burnass Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν εχεις 11αρα corolla το καλυτερο καρτερ ειναι 4e corollisio που εχει 2 τουνελ και δεν θα εχεις προβλημα με τη γεφυρα.
καλησπέρα, η corolla ειναι EE11 η στρογγυλοφαναρη με 4EFTE επανω, αλλα το καρτερ ειναι το δικο του. Εχω μπλοκ μοτερ απο starlet ep91 4EFE οπως εχω δει ειναι αυτο που εδειξαν και αλλοι που κανει στα δεξια οπως το βλεπεις απο μπροστα μια λακουβα να το πω ετσι προς τα πανω και εκει περνανε το downpipe ωστε να μην ειναι χαμηλα απο κατω οπως ειναι εμενα τωρα.
Βασικα δεν εχω τωρα προβλημα γιατι εχω μαμα ελατηρια απο γιαπωνεζικο μοντελο και δεν με ενδιαφερει το χαμηλωμα. Απλα να ειναι καλυτερα.
Παλια που ειχα χαμηλωμα 3,5cm ειχα θεμα βεβαια.
Επειδη ομως εχω το καρτερ, εχω φιλο μηχανικο να το κολλησει (το ρουξουνι για την επιστροφη λαδιων της τουρμπινας) και πρεπει να βαλω φλατζοκολλα γιατι χανει, ελεγα να το αλλαζα καλυτερα επι την ευκαιρια.
Τι εννοεις εχει 2 τουνελ? δεν θυμαμαι πως ειναι το μαμα της E11 στο δικο της 4EFE, υπαρχει καμια φωτο?
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 11-12-15, 08:29
Το avatar του χρήστη burnass
burnass Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-04-2015
Μηνύματα: 82
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 120
burnass είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
http:// https://www.google.gr/search?q=καρτερ+4e+corolla&prmd=ivn&source=lnms&tb m=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjA_by1ltPJAhVJOxQKHVXiAS0Q_ AUIBygB#imgrc=hxHF2cCTIcuikM%3A
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 11-12-15, 18:16
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλησπέρα, δεν μου ανοιγει το link ουτε αυτοματα, ουτε με copy paste, μπορεις να δειξεις συγκεκριμενες φωτος? εκανα και εγω αναζητηση αλλα δεν το βρηκα ομως.
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 11-12-15, 21:41
Το avatar του χρήστη burnass
burnass Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-04-2015
Μηνύματα: 82
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 120
burnass είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Δεν μπορω και με αλλο τροπο να στο δειξω..δυο τουνελ εννοω δυο κουρμπες ας πουμε που δεν περναει ακριβως απο κατω ο σωληνας της εξατμισης.βγαινει ποιο πλαι και δεν εχεις και στριμωγμα και απο τη γεφυρα.δεν μπορω αλλιως να στο εξηγησω η να στο δειξω
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 12-12-15, 08:42
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλημερα, εννοουσα να ανεβασεις μια φωτο εστω απο αυτες που πηγες να μου δειξεις.
Anyway αμα δεν μπορεις δεν πειραζει, αυτο που λες γινεται μια χαρα και με το μαμα καρτερ απο 4Ε-FE μοτερ ειτε ειναι starlet ep91, ειτε corolla E11.
Οποτε με την 1η ευκαιρια θα βαλω το αλλο. Ευχαριστω παντως.
Η φωτο εδω ειναι απο τον φιλο Atos, ετσι ειναι το καρτερ που εχω http://www.corollaclub.com/forums/at...8&d=1314476280
και απο τον φιλο saligarosg6 http://www.corollaclub.com/forums/at...4&d=1314279259
με καρτερ απο ΕΕ111 4ΕFE.
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 12-12-15, 18:48
Το avatar του χρήστη burnass
burnass Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-04-2015
Μηνύματα: 82
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 120
burnass είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αν καταφερω να βρω το πρωην corolla μου θα βγαλω φωτο να σου στειλω.οπως μπορει ο καθενας βοηθαει.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ψαχνω ανταλλακτικα Corolla E111 ioannou_b Zήτηση - Διάφορα 8 29-04-18 22:35
Service Corolla (E111) thanasis85 TOYOTA COROLLA 111(G6) 0 27-10-14 02:26
Top Mount Corolla e111 ktmakis SUPPORT 10 22-10-14 12:27
Χταποδι ΤΤΕ για corolla E111 martin-46 TOYOTA COROLLA E 12 3 09-02-12 20:13
corolla e111 leo84 SUPPORT 26 06-01-11 22:20



Page generated in 0,17355204 seconds (83,52% PHP - 16,48% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 03:35.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)