Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

TOYOTA COROLLA E 12 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 27-08-07, 11:55
spyros_45 Offline:
 
Εγγραφή: 01-10-2005
Περιοχή: Κορυδαλλός-Κεφαλονιά-και σχεδόν πάντα off topic
Ηλικία: 46
Μηνύματα: 1.524
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 4 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 380
spyros_45 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Και ότι ήθελα να σου πω όση ώρα διάβαζα τα προηγούμενα ποστ, να τσεκάρεις το τελικό καζανάκι.
__________________
Μια φορά τον χρόνο αποτελεί επιτακτική ανάγκη!
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 27-08-07, 11:55
Το avatar του χρήστη alex-g
alex-g Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μηνύματα: 1.659
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 372
alex-g είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Άβυσσος η ψυχή του κορόλλα...

ακριβως οπως και τον pc
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 27-08-07, 12:48
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Έχω και κάτι τελευταίο στο μυαλό μου το οποίο θα κοιτάξω μόνος μου σήμερα, τώρα που ξέρω ότι είναι το σφύριγμα από την εξάτμιση (γιατί μέχρι σήμερα δεν είχε πάει το μυαλό μου).
Μου φαίνεται λίγο κουλό να έχουν σχηματίσει οι καρβουνίλες μέσα κάτι σαν πχ πτερύγιο ώστε όταν τα καυσαέρια φτάνουν μια συγκεκριμένη ταχύτητα να ακούγεται σαν σφύριγμα.
Πιο πολύ μου κάνει να έχει ξεκολλήσει/στραβώσει κανένα λαμάκι/ελατηριάκι από το δυχτάκι (mess grill) της εξάτμισης και να σφυρίζει από τα καυσαέρια. Πιστεύω πως αν έχει κάτι τέτοιο και το στραβώσω πάλι πίσω στη θέση του ή το κόψω, θα σταματήσει να το κάνει.
Θα δω σήμερα. Θα κοιτάξω με κανένα φακό....

Επίσης λέω να πάω σε ένα ΟΡΛ να κοιτάξει τα αυτιά μου γιατί τόσο καιρό νόμιζα πως ο θόρυβος ήταν από μπροστά... Οι πολλές βουτιές στη θάλασσα βλέπετε...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 27-08-07, 12:53
Το avatar του χρήστη alex-g
alex-g Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μηνύματα: 1.659
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 372
alex-g είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
να σου πο και μενα μου φενετε περιεργο μια φορα πηγαινα προς αεροδρομιο και το τελικασα σε σιμιο να κοκινισει ο λαιμος απο μεσα στιν εξατμιση και μου αναβε τα φοτα μια μερσεντεσ και μου κανει χαλαρα πισο εχει κοκκινισει και κανο στι ακρι και πεταγε στο ρελαντι κατι σαν σπινθιρακια παρολα αυτα δεν μου παρουσιασε κατι τετοιο τωρα καρβουνιλα? και τι να εχει βουλωσει τις τρυπες?
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 27-08-07, 15:08
Το avatar του χρήστη Roy-D
Roy-D Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 24-10-2005
Μοντέλο: RoyalΕ11 f/l
Περιοχή: Στον Κοσμο Μου
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 3.536
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 580
Roy-D είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εμ ,group n μου θελες.....
__________________
Corolla...ποιο απίστευτο πεθαίνεις...!
http://www.corollaclub.com/forums/vb...o=view&id=5477
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 28-08-07, 00:21
Το avatar του χρήστη GIANNIS_G6
GIANNIS_G6 Offline:
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: Ε11 vvt-i 1.4
Περιοχή: Αιγαλεω
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 1.238
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 369
GIANNIS_G6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω και κάτι τελευταίο στο μυαλό μου το οποίο θα κοιτάξω μόνος μου σήμερα, τώρα που ξέρω ότι είναι το σφύριγμα από την εξάτμιση (γιατί μέχρι σήμερα δεν είχε πάει το μυαλό μου).
Μου φαίνεται λίγο κουλό να έχουν σχηματίσει οι καρβουνίλες μέσα κάτι σαν πχ πτερύγιο ώστε όταν τα καυσαέρια φτάνουν μια συγκεκριμένη ταχύτητα να ακούγεται σαν σφύριγμα.
Πιο πολύ μου κάνει να έχει ξεκολλήσει/στραβώσει κανένα λαμάκι/ελατηριάκι από το δυχτάκι (mess grill) της εξάτμισης και να σφυρίζει από τα καυσαέρια. Πιστεύω πως αν έχει κάτι τέτοιο και το στραβώσω πάλι πίσω στη θέση του ή το κόψω, θα σταματήσει να το κάνει.
Θα δω σήμερα. Θα κοιτάξω με κανένα φακό....

Επίσης λέω να πάω σε ένα ΟΡΛ να κοιτάξει τα αυτιά μου γιατί τόσο καιρό νόμιζα πως ο θόρυβος ήταν από μπροστά... Οι πολλές βουτιές στη θάλασσα βλέπετε...
Βρε Μιχαλακη αστηνα την κακομοιρα να "τουρμπ[ιζει"!!Τι την ψαχουλευεις αλλο την φαση?Εκτος και αν σε εκνευριζει ο θορυβος αυτος!Δηλ το σφυριγμα.Ρε μπας και περνανε τπτ κ@λαρακια και σφυριζει αδιαφορα το τουτου σου???χα χα χα χα !!Γνωμη μου αστην ετσι,ισα ισα που γουσταρεις και τον ηχο της ετσι δεν ειναι???Αντε εξομολογησου το οτι θα θελες να ειναι τουρμπο και στραβωσες εσυ το διαφραγμα της εξατμισης να κανει ετσι!!χα χα χα χα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alex-g Εμφάνιση μηνυμάτων
να σου πο και μενα μου φενετε περιεργο μια φορα πηγαινα προς αεροδρομιο και το τελικασα σε σιμιο να κοκινισει ο λαιμος απο μεσα στιν εξατμιση και μου αναβε τα φοτα μια μερσεντεσ και μου κανει χαλαρα πισο εχει κοκκινισει και κανο στι ακρι και πεταγε στο ρελαντι κατι σαν σπινθιρακια παρολα αυτα δεν μου παρουσιασε κατι τετοιο τωρα καρβουνιλα? και τι να εχει βουλωσει τις τρυπες?
Βρε αλεξ εσενα δεν ειχε πιασει καρβουνιλα απλα...μαζουτ πεταγε απο πισω!!Σοβαρα τωρα μου εχει τυχει και εμενα αυτο και ηταν νερο στην βενζινη!Ναι καλα διαβασατε!!Πεταγε φλογιδια αφου το ειχα πλακωσει επειδη ρεταριζε χαμηλα και ηταν σαν να ειχα τουρμπινα και πυρωσε η πολλαπλη εξαγωγης!Απιστευτο πραγμα η νοθεια μαγκες!

ps.Στο παλιο αμαξι ολα αυτα που εκαιγε σουπερ και δεν ειχε καταλυτη.
__________________
Και οπως θα παιρνω τις στροφες,εσυ αν θελεις κοιταζε μεεεεε!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Σφύριγμα προς την εξατμιση akisdio SUPPORT 2 22-12-19 14:17
Σφύριγμα στο Φρενάρισμα Vasilakos69 TOYOTA COROLLA E 12 31 17-03-16 06:41
Σφύριγμα από τα φρένα του ενός μόνο τροχού giorgosvet TOYOTA COROLLA E 12 17 21-04-15 09:57
Περίεργο σφύριγμα Episthmonas TOYOTA COROLLA E 12 17 18-06-13 23:54
μετά απο 3,5 χρόνια Theosss ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 20 20-10-09 12:09



Page generated in 0,14675093 seconds (80,81% PHP - 19,19% MySQL) with 33 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:40.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)