Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*90

TOYOTA COROLLA E*90 1986>1992

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Re: 4AGE 20v Silvertop σε ΕΕ90
  #31  
Παλιά 16-02-05, 19:07
jonvagis Offline:
banned
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: athina
Μηνύματα: 13
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
jonvagis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: 4AGE 20v Silvertop σε ΕΕ90

Επισης εχω ενα hks -> AFR πανω .Ξερει κανεις αν εχει καπια standar ρυθμιση ?
αν οχι τι ? προτινεται ?
Normal ποσα πρεπει να βγαζει στο Δυναμομετρο ?

Αν μπορειται ?
Γιατι δεν κανουμε ενα meeting . Και να τα συζητησουμε απο κοντα ?
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 16-02-05, 19:29
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Επειδη δεν μου απαντησες αν ξερεις καποιο αυτοκινητο παραγωγης (εργοστασιο-μαμα), δεν ξερω πως αλλιως να στο πω,με 122ΗΡ και 800 κιλα με τον πιο κουλο οδηγο να σε περναει να υποθεσω πως δεν το γνωριζεις.Με βλεπεις και επιμενω γιατι πιστευω πως ειναι η απαντηση σε ολα αυτα που λες.Και εγω φιλε μου οτι βλεπω με τα ματακια μου λεω γιατι αν ελεγα παραεξω αυτα που ακουω απο εσενα ακομα θα γελαγανε.Και σου κανω 'κονε' με τα ΥΜΕΤ αν θες να τους πεις 'καραμητρο' να δουμε τους πειραζει;Και αφου δεν περνας τα TS με 7,4 0-100 πως περνας ρε φιλε rally με 155ΗΡ με 6,9 0-100;Διαβασε και κανα περιοδικο που κανουν μετρησεις με δορυφορους για να μην τα λες πως τα βγαζουμε απο το μυαλο μας!Και σε τελικη αναλυση ξερεις κατι;ΒΑΡΕΘΗΚΑ σε οποια συζητηση κανουμε να μας λες 'εγω αυτο-εγω εκεινο' και να το γυριζεις σε δικες σου κοντρες.Αντι να βοηθας πιτσιρικαδες που δεν εχουν την ηλικια σου και τις εμπειριες σου ειτε θα τους τρως ειτε θα αυτοπροβαλεσαι.Τι προσφερεις στο forum παραπανω απο τους αλλους;
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 16-02-05, 20:14
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mechanicaf";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδη δεν μου απαντησες αν ξερεις καποιο αυτοκινητο παραγωγης (εργοστασιο-μαμα), δεν ξερω πως αλλιως να στο πω,με 122ΗΡ και 800 κιλα με τον πιο κουλο οδηγο να σε περναει να υποθεσω πως δεν το γνωριζεις.Με βλεπεις και επιμενω γιατι πιστευω πως ειναι η απαντηση σε ολα αυτα που λες.Και εγω φιλε μου οτι βλεπω με τα ματακια μου λεω γιατι αν ελεγα παραεξω αυτα που ακουω απο εσενα ακομα θα γελαγανε.Και σου κανω 'κονε' με τα ΥΜΕΤ αν θες να τους πεις 'καραμητρο' να δουμε τους πειραζει;Και αφου δεν περνας τα TS με 7,4 0-100 πως περνας ρε φιλε rally με 155ΗΡ με 6,9 0-100;Διαβασε και κανα περιοδικο που κανουν μετρησεις με δορυφορους για να μην τα λες πως τα βγαζουμε απο το μυαλο μας!Και σε τελικη αναλυση ξερεις κατι;ΒΑΡΕΘΗΚΑ σε οποια συζητηση κανουμε να μας λες 'εγω αυτο-εγω εκεινο' και να το γυριζεις σε δικες σου κοντρες.Αντι να βοηθας πιτσιρικαδες που δεν εχουν την ηλικια σου και τις εμπειριες σου ειτε θα τους τρως ειτε θα αυτοπροβαλεσαι.Τι προσφερεις στο forum παραπανω απο τους αλλους;
φιλε mechanicaf δεν ξερω τι εχεις μαζι μου αλλα αυτα που λες καλυτερα ειναι να τα λες απο τον καφε σε μια συναντηση ετσι για να ξερω με ποιον μιλαω. οσο για τα ραλλυ αν σε περασουν 3-4 μετρα εχασες? δεν υπαρχουν αλλα μετρα μετα? ειναι αυτονοητο οτι ενα ελαφρυ αμαξι θα στην κανει ρε φιλε αλλα οχι και να σε περασει. αναλογα τι θα δεις δλδ. κοιτα δεν εχω παει ποτε με ts απλα ειπα οτι δεν τα φοβαμαι. και υστερα για να τα λεω αυτα ρε φιλε ειμαι σιγουρος για τ αμαξι μου . ειναι φυσικο να μην ειμαι νορμαλ. τωρα τι πεταγεσαι καθε φορε δεν σε καταλαβαινω. ελα σε μια συναντηση να τα λυσουμε ολα αυτα και παντα φιλικα.γιατι ειναι πολλοι που ειναι πασιγνωστοι αλλα δεν τουε εχω δει ποτε. τουλαχιστον εγω. οσο για τους πιτσιρικαδες ειναι λογικο να μην ξερεις αν τους βοηθαω η οχι.οσο μπορω φυσικαδε σε βλεπψ συχνα μεσα φιλε μου. αν δεν τους βοηθουσα δε θα ανακατευομουν σε τετοιες κουβεντες,. το καραμητρο το ελεγα οταν ημουν 16 ετων και με επιαναν οι ζεταδες, τι κολλημα εχεις εσυ με το καραμητρο? σε σενα το ειπα? και μ αρεσει που λες οτι σε καθε σηζητηση που κανουμε οτι λεω εγω αυτο εγω εκεινο. εγω μπαινω καθε μερα και σε βλεπω μια φορα τη βδομαδα φιλε μου. και στην συγκεκριμενη σηζητηση την τωρινη ειπα τιποτα ξαφνικα μονος μου? ειπαν κατι που δε μ αρεσε επειδη το θεωρησα αδικο για τ αμαξι μου και πεταχτηκα το προβλημα σου? τεσπα δεν θα βγαλουμε ακρη απο δω. νευριαζω. στο τελος θα το πεταξω το κομπιουτερ και θα ησυχασω. πειτε οτι θελετε. δεν θα συνεχισω την κουβεντα φιλε.προτιμω να μιλαμε σε εναν καφε σε μια συναντηση.. φιλικα πανος
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
Re: 4AGE 20v Silvertop σε ΕΕ90
  #34  
Παλιά 16-02-05, 20:55
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: 4AGE 20v Silvertop σε ΕΕ90

Ρε συ mechanicaf μου λυνεις μια απορια?Γιατι την του μπαινεις ετσι?Τον ξερεις?Τον εχεις συναντησει ποτε?Στο κατω κατω ερεις τι χρωμα ειναι το κορολα του?Αν εισαι τοσο σιγουρος γιαυτα που λες βαλτε ενα καλο στοιχημα.Επειδη το κανουν αυτοι στα περιοδικα τοσο δεν σημαινει πως το κανουν ολοι γιατι ειναι δικο σου και το πονας ενω αυτοι οχι..Αν θυμασαι ενα μαξ παουερ ειχε παρουσιασει ενα αλφα 145 με 180 αλογα.Τα αλογα δεν ειναι πολλα να μου πεις αλλα τον βρηκα τον τζε και μου λλει μαμα 14αρης ειμαι.Α και κοψε το ιντερνετ και τα περιοδικα σε χαλανε
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 16-02-05, 21:54
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mechanicaf";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδη δεν μου απαντησες αν ξερεις καποιο αυτοκινητο παραγωγης (εργοστασιο-μαμα), δεν ξερω πως αλλιως να στο πω,με 122ΗΡ και 800 κιλα με τον πιο κουλο οδηγο να σε περναει να υποθεσω πως δεν το γνωριζεις.Με βλεπεις και επιμενω γιατι πιστευω πως ειναι η απαντηση σε ολα αυτα που λες.Και εγω φιλε μου οτι βλεπω με τα ματακια μου λεω γιατι αν ελεγα παραεξω αυτα που ακουω απο εσενα ακομα θα γελαγανε.Και σου κανω 'κονε' με τα ΥΜΕΤ αν θες να τους πεις 'καραμητρο' να δουμε τους πειραζει;Και αφου δεν περνας τα TS με 7,4 0-100 πως περνας ρε φιλε rally με 155ΗΡ με 6,9 0-100;Διαβασε και κανα περιοδικο που κανουν μετρησεις με δορυφορους για να μην τα λες πως τα βγαζουμε απο το μυαλο μας!Και σε τελικη αναλυση ξερεις κατι;ΒΑΡΕΘΗΚΑ σε οποια συζητηση κανουμε να μας λες 'εγω αυτο-εγω εκεινο' και να το γυριζεις σε δικες σου κοντρες.Αντι να βοηθας πιτσιρικαδες που δεν εχουν την ηλικια σου και τις εμπειριες σου ειτε θα τους τρως ειτε θα αυτοπροβαλεσαι.Τι προσφερεις στο forum παραπανω απο τους αλλους;


φιλαρακι πολυ προκλητικο το μηνυμα σου.δεν σε εχω δει ποτε σε συγκεντρωση κ δεν ξερω καν ποιος εισαι.δεν εχεις δικαιωμα να προκαλεις τοσο μεσα στο φορουμ.εδω συζηταμε.δεν μπαινουμε για να δημιουργησουμε αντιπαραθεσεις.οσο για τα κονε που εχεις χρησιμοποιησετα αν θες και θα φωναζω μαζι με τον ΜΑΡΜΕΛ παρεα.εχουν και αλλοι δοντια ξερεις κ μερικα ειναι κοφτερα.λοιπον παρακαλω να τελειωσει εδω αυτη η αντιπαραθεση.

φιλικα Κων/νος
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 17-02-05, 10:26
Το avatar του χρήστη Virus
Virus Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 22-01-2005
Περιοχή: Αθηνα
Ηλικία: 37
Μηνύματα: 214
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 257
Virus είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ρε παιδια για να ξεφυγουμε κ λιγο απο το κλιμα τις αωτιπαραθεσης για πειτε μου...Με αυτο το μοτερ σε αυτο το αυτοκινητο(ΕΕ90) τι 0-100 εχουμε?Επισης με το μαυροκαπακο τι 0-100,περιπου παντα ετσι....Τελος τα κιλα του με αυτο το μοτερ ειναι γυρω στα 1100??
Απάντηση με παράθεση
Re: 4AGE 20v Silvertop σε ΕΕ90
  #37  
Παλιά 17-02-05, 12:59
Anonymous Offline:
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μηνύματα: 1.377
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Anonymous είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: 4AGE 20v Silvertop σε ΕΕ90

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MARMEL";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
xenos εκει να σκασεις αλλα δε θα μαθεις ποτε ποσα κιλα ροπη εχω
Θα σκασω, να εισαι σιγουρος...
Απάντηση με παράθεση
Re: 4AGE 20v Silvertop σε ΕΕ90
  #38  
Παλιά 17-02-05, 13:02
Anonymous Offline:
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μηνύματα: 1.377
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Anonymous είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: 4AGE 20v Silvertop σε ΕΕ90

Eπισης παιδια, μην τη λετε στον mechanicaf επειδη λεει την αποψη του με αυτο το στυλ. Και ο πανος ετσι την λεει. Μην μπαινετε στη μεση για να υποστηριξετε καποιον. Πειτε την αποψη σας, εαν θελετε. 8)

Δεν εχουμε πολεμο, εχουμε ΔΙΑΛΟΓΟ! 8)
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 17-02-05, 13:45
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Φιλε wastegate εισαι εκτος θεματος το internet ισως με χαλαει τα περιοδικα οχι.Φιλε marmel πιστεψε με με μια lotus elise 1.8 122ΗΡ εισαι πισω εως οτου τελικιασει στα 200Κm εκτος αν το αμφισβητεις και αυτο.Και οσο για το 'καραμητρο' μηπως εχεις σκεφτει οτι ισως μεσα στο φορουμ υπαρχουν τετοιοι που εσυ τους αποκαλεις ή απαγορευεται να μιλουν;Φιλε Κωστα δεν καταλαβα τι σε ενοχλησε η αποψη μου;Ναι-ναικος ποτε δεν ημουν, οταν διαφωνω, συγνωμη,αλλα θα το λεω.Και θεωρω οτι ολα τα παιδια εδω μεσα εχουν κοφτερα δοντια το θεμα ειναι να ξερεις που και ποτε θα τα χρησιμοποιησεις.Σταματω εκ μερους μου και αυτη την συζητηση γιατι παλι για κοντρες λεμε, που δεν ειναι το θεμα μας,δεν πιστευω οτι εβρισα ή εθιξα κανεναν και οσο για τις συναντησεις λογω δουλειας και τοποθεσιας δεν μπορω να παραβρεθω.Παντως να ξερετε χρονια ξεπαγιαζα στο 1 γεφυρακι της βουτας οχι τιποτα αλλο αλλα 50μετρα παραπανω εμενα.Και επειδη εχω πει δεν τα παω καλα με τους Η/Υ ακομα δεν εχω καταλαβει τον τροπο να στειλω φωτο απο το corolli και αντε απο την lotus. Φιλικα μητσος οχι μητρος ετσι;
Απάντηση με παράθεση
Re: 4AGE 20v Silvertop σε ΕΕ90
  #40  
Παλιά 17-02-05, 16:13
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: 4AGE 20v Silvertop σε ΕΕ90

Ρε συ mechanicaf μην πας αλλου.Στην ειπα γιατι δεν μου αρεσε το υφος που του μιλησες και το ιδιο κανω και στον MARMEL οταν μιλαει ετσι.Οσο για την αποψη σου εχει πολλες δοσεις ειρωνιας γιαυτο και γινετε ολο αυτο.Τα περιοδικα κοβουν πολλα τριαρια να το ξερεις.Δεν μου απαντησες ξερεις τον MARMEL?Εχεις δει το αμαξι?Προσωπικα οχι αλλα δεν του λεω αυτα που του ειπες εσυ γιατι δεν εχω καποιο λογο να τον αμφισβητησω.Αυτα ειχα να πω.Φιλικα Βασιλης
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E*90

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Χρήστος CARINA e 4AGE 20V SILVERTOP MITSOS Videos 11 20-04-10 00:44
carina με 4age 20V turbo silvertop MARMEL CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 39 11-06-06 21:10
4AGE 20v Blacktop σε ΕΕ90 Virus TOYOTA COROLLA E*90 60 11-03-06 19:18
Υποπιεση τετραπεταλουδου 20v 4age silvertop MARMEL 4AGE 20v Levin 11 14-02-05 07:58
4age 20v Silvertop Σε G6 makis7 TOYOTA COROLLA 111(G6) 3 23-01-05 01:41



Page generated in 0,16586804 seconds (82,69% PHP - 17,31% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:26.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)