Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > UPDATES

UPDATES ΔΙΑΦΟΡΑ UPDATES

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 26-02-12, 17:28
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Προσωπικα πιστευω ειναι ποιο ομορφα με βελονα! καποτε που ειχα εξωτερικο στροφομετρο οταν αναβε εδειχνε αν ηταν σβηστο το μοτερ γινοταν φυμε και δεν εβλεπες τπτ! κατι τετοιο θα ελεγα ειναι ωραιο! το ρολογακι οχι τι να το κανεις? βαλε κατι ποιο χρησιμο πχ βολτομετρο, αναλογια καυσιμου κτλ.
http://i180.photobucket.com/albums/x...rofometro4.jpg
http://i180.photobucket.com/albums/x...kosmitikoi.jpg
δες τις φωτος για το οργανακι που λεω.
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 26-02-12, 17:44
Το avatar του χρήστη mlt184
mlt184 Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μοντέλο: corolla G6 f/l
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 746
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 264
mlt184 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
οταν ειναι σβηστο δεν φαινεται τιποτα οντως...μαλλον για τ απλα με βλεπω αν καταληξω σε βελονα... αναλογια κτλ οπως ειχα πει δεν μπορω να τα "διαβασω" δεν ξερω τι ειναι αυτο που μου δειχνει ή καλυτερα δεν ξερω που μου χρησιμευει..δηλαδη στην θερμοκρασια λαδιου αν δω οτι ανεβαινει πολυ σταματαω, τα υπολοιπα δεν ξερω τι μου δειχνουν απο αποψη "υγειας" του μοτερ...το ρολογακι ελεγα να το εχω μιας και τωρα που θα βγει το trip θα πρεπει να κοιταω χαμηλα στο ραδιο που δεν βολευει τοσο

τι μεγεθος ειναι τα δικα σου??
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 27-02-12, 10:26
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Νομιζω 52mm ειναι τα συνηθως οπως και τα δικα μου. Κοιτα αν ειναι μαμα το μοτερ σου ειναι πεταμενα χρηματα πιστευω οργανα πιεσης και θερμοκρασιας λαδιου και τετοια, ποτέ δεν ανεβαζει! εγω που ειμαι με 4EFTE αλλα μαμα σχεδον δεν εχω και δεν βαζω τπτ απο αυτα! ποιο χρησιμα ειναι θερμοκρασια νερού, halmeter και βολτόμετρο, αν ησουν turbo και μπαρόμετρο φυσικά!
Τα αλλα ειναι για "φτιαγμενα" μοτερ. Η αναλογια καυσιμου ειναι συνηθως με leds κοκκινα, πορτοκαλια και πρασινα, επειδη το καθε led αντιστοιχει σε μια ταση σε volts που παιρνει απο τον λαμδα, θελει πινακακι να το διαβασεις! γενικα στο ρελαντι δειχνει πανω κατω, οταν ειναι ζεστο το αμαξι, μεχρι να ζεσταθει ειναι κατω στα κοκκινα, και οταν πατας τερμα γκαζι πρεπει να πηγαινει σχεδον τερμα στα πρασινα, οχι να κολαει συνεχεια τερμα, εμενα το δικο μου οπως ειναι παει στα πρωτα πρασινα, καποτε που ειχα κανει βλακειες με την πιεση 2 φορες με τερμα γκαζι βαραγε τερμα κοκκινα!!! παω να βγαλω καρτα και μου λενε προβλημα λαμδα χαλασμενος κτλ και προβλημα στα μειγματα δλδ πολυ φτωχο απο αερα, τελικα ειχα κλεισει ενα σωληνακι δουλευα 0.25 bar!!! και η βενζινη ηταν για 0.7 bar! φυσικα ΔΕΝ ειχε χαλασει ο λαμβδα! ανοιγω το διακοπτακι δουλευω 0.7 το halmeter παταγε στα πρασινα παω και βγαζω καρτα μια χαρα! αλλη μια φορα τα ιδια με λαθος συνδεσμολογια του hi low boost switch που δεν ειχα κανει το κυκλωμα μεσω της ECU και δουλευε στα 0.4 bar αλλα με καυσιμο για 0.7! γιαυτο τα λεω.....
αυτο με την πιεση λαδιου καποια φερνουν λαδι στο οργανο!!!! απο αυτα μακρια!!! εχω ακουσει να σπασει σωληνακι και να σκασουν λαδια στον οδηγο!!! υπαρχει ενδεικτικο λαμπακι πιεσης λαδιου και αν ελεγχουμε και λαδια δεν εχουμε προβλημα, η θερμοκρασια λαδιου τωρα αν θελει κανεις χαμηλες θερμοκρασιας βαζει ψυγειο λαδιου απλα και οργανο να χεις σε μαμα μοτερ τι να λεει? υπαρχουν ΑΠΕΙΡΑ οργανα απλα ο καθενας πρεπει να βαζει οτι θεωρει οτι ειναι χρησιμο και απαραίτητο στο αμάξι του! εγω πχ τωρα θα βαλω και ενα ψηφικο αμπερομετρο! http://www.ebay.ie/itm/170540641198?... 4.m1423.l2649
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 27-02-12, 19:36
Το avatar του χρήστη mlt184
mlt184 Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 17-02-2009
Μοντέλο: corolla G6 f/l
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 746
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 264
mlt184 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
λοιπον εχω εξελιξεις...
πρωτον: κατεληξα να βαλω οργανακια με βελονα, με μαυρο φοντο, εχουν την δυνατοτητα κοκκινου φωτισμου και δεν θα εχουν φιμε καλυμμα (ο φωτισμος ελεγχεται και με dimmerακι για να μην ειναι εντονος)...

δευτερον: α) το κοστος και για τα τρια μαζι με εξτρα καλωδιωση και εναν ανταπτορα που θελει ειναι 135 ευρω ΑΛΛΑ θα τα παρει γνωστος μου στην Βοστωνη και θα τα φερει μαζι του αρχες καλοκαιριου (ετσι γλιτωνω μεταφορικα και σιγουρα τελωνειο)
β) τα στελνουν κι αυτοι Ελλαδα αλλα το κοστος χωρις το τελωνειο ειναι 177 ευρω και χωρις pay pal, με καταθεση στην τραπεζα αλλα θα ερθουν μεσα στον μηνα...(τα μεταφορικα τους ειναι 57 δολλαρια)
ρισκο η καταθεση χωρις paypal ε?

τριτον: αυτο ειναι πιο πολυ πληροφοριακο και μου εκανε εντυπωση...εχουν stand by ανθρωπο σε ενα chat τυπου msn και ρωτας οτι θες, σου απαντανε real time και αν θες κανεις και παραγγελια....αν τα επαιρνα λεει απο το καταστημα στοιχιζαν 340 δολλαρια, μου εδειξε και καταλογο οπου εχουν τις αντιστοιχες τιμες...βεβαια λιγο εφε και ψευτικο μου φανηκε αλλα τεσπα..γενικα ειναι πολυ οργανωμενοι παντως και πολυ εξυπηρετικοι...

να περιμενω λετε και να μην ρισκαρω??

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mlt184 : 27-02-12 στις 19:51.
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 06-03-12, 20:19
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Εγω δεν θα περιμενα τοσο καιρο!!! δεν θα εδινα πιστωτικη χωρις paypal, αν εχει ομως καταθεση μπορεις να το κανεις! παντως τελικα λεω να ακολουθησω την γνωμη του Pilotoy και λεω να παρω wideband εμαθα τα πλεονεκτηματα και επειδη θα εχω πλεον συντομα πειραγμενα μειγματα καλυτερα να εχω οσο το δυνατον και σωστες μετρησεις!
http://www.ebay.ie/itm/300378623904?... 4.m1423.l2649
http://www.aemeurope.gr/product_info...826c825ed557e8

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 06-03-12 στις 21:28.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > UPDATES

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
γυαλισμα ταμπλο akisdio SUPPORT 2 15-11-14 22:26
κλιματιστικο προτασεις ant-pan ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 2 29-05-10 01:55
προτασεις για ελαστικα sharp TOYOTA COROLLA E 12 4 06-04-08 13:03
Προβλημα Με Ταμπλο averel CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 1 08-05-06 02:06
ΤΑΜΠΛΟ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ Fanis PHOTOS 1 02-11-03 09:12



Page generated in 0,13861990 seconds (80,25% PHP - 19,75% MySQL) with 32 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:46.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)