Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

TOYOTA COROLLA E 12 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 17-09-07, 08:42
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.112
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 876
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Λεωνίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
[...] Corollapatra πρέπει να ξέρεις μια Νανσυ (Αθανασία δλδ. απο παιδαγωγικό και μια Ράνια απο Βιολογικό) [...]
Λεωνίδα, πρέπει να τα πούμε και από κοντά κάποια στιγμή σε μία συνάντηση του παραρτήματος της Πάτρας. Θα γνωριστούμε καλύτερα και απαντήσεις στο θέμα σου θα μπορέσεις να έχεις κατ' ιδίαν. Ρίξε μια ματιά και στο κομμάτι του site που αφορά το Παράρτημα της Πάτρας
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 04-10-07, 01:40
Το avatar του χρήστη Jorge
Jorge Offline:
 
Εγγραφή: 08-11-2006
Περιοχή: athens
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 20
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 216
Jorge είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημερα. Σήμερα πήγα και άλλαξα τακάκια και εγώ εκτός αντιπροσωπίας (γιατί ως γνωστόν εκεί τα πληρώνεις χρυσά και τα αλλάζεις πριν την ώρα τους).
Έβαλα και εγώ τα ferodo premier (δειτε και τις σχτικες φωτο). Εντυπώσεις φυσικά δεν μπορώ να πω ακόμα εκτός του ότι μου φαίνεται το πενταλ του φρένου πιο σκληρό στο πάτημα. Μιχάλη εσυ που τα φορας παραπανω χιλιόμετρα αν θες πες καμια εντύπωση.
Αυτό που μου κίνησε την περιέργια ήταν τα παλιά τακάκια, δλδ τα μαμα της ΤΟΥΟΤΑ που μου βαλανε στον Γιαννίτσα.
Η μάρκα τους ήταν "PAGID TRW" και απ' ότι ειπε ο μηχανικός μου αυτα τα φοράνε αποκλειστικά τα VW (?)....
Αν ισχυει αυτό... δικαιόλογείται τουλάχιστον που τα μαμα τακάκια ειναι σα χώμα και δεν κρατάνε... Αλλά γιατί μας "μολυνουνε" τα ιαπωνικά μας αμαξάκια με γερμανικά υποκατάστατα? Δεν υπάρχει κατι ιαπωνικό real TOYOTA τακάκι για να φοράμε?
Εχετε ακούσει εσεις κάτι παρόμοιο?

Υ.Γ.: Θα επανερθω με εντυπώσεις για τα Ferodo Premier. Πλήρωσα μαζί με εργασία 85 ευρω ενώ στο Γιαννίτσα για τα μαμά χώμα-τακάκια θα πλήρωνα με εργασία 124 ευρω...
Madvinegar ας αρχίσουμε με μια αναδρομή στο παρελθόν η TRW
έχει εξαγοράσει τα τελευταία χρονιά την LUCAS μια βρετανική εταιρία οπότε το σύστημα φρενών σου όπως και το δικό μου όπως πολλών άλλων είναι made in England όπως και η δαγκάνα μας είναι TRW.
Εγώ στο POLO που είχα έτσι και στο COROLLA άλλαξα τακάκια κοντά στα 15000 χλμ δηλαδή πάνω στο σέρβις στο Γιαννιτσά και εγώ αλλά εγώ πλήρωσα 80 τα τακάκια. Τα FERODO μιλώντας από εμπειρία "σφυρίζουν" λογού της μεγάλης περιεκτικότητας ρινισμάτων σιδηρού που έχουν μέσα στη "παστά" τους!
Κάτι που λύνεται μονό με καινούρια δισκοπλακα πιο ενυσχιμενη τρυπητή χαράκτη! Εγώ τότε στο POLO έβαλα χαράκτες δισκοπλακες BREMBO στις μαμά διαστάσεις και FERODO απλά τακάκια από την εταιρία που δουλεύω και τέλος στο "σφύριγμα"!
Εάν θες κάτι ιαπωνικό σου προτείνω τα τακάκια της KAVO με λογική τιμή και με χαραγμένο made in Japan να γουστάρεις!
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  BREMBO.jpg
Εμφανίσεις:  87
Μέγεθος:  127,7 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 04-10-07, 08:37
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Jorge Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν θες κάτι ιαπωνικό σου προτείνω τα τακάκια της KAVO με λογική τιμή και με χαραγμένο made in Japan να γουστάρεις!
Θενξ! Στην άλλη αλλαγη θα τα δοκιμάσω. Είναι και αυτά σε στυλ ferodo (δλδ κάπως καλύτερα από τα μαμα?).
Όσο για το σφυριγμα, δεν ειναι τοσο ενοχλητικο και το κάνει μόνο ορισμενες φορές αν εχει ζεσταθεί πολύ. Διαφορά στο πάτημα του πενταλ πάντως έχω δει μεγάλη. Ειναι πολύ πιο σκληρό και το νιώθεις πολύ καλύτερα και πιο σίγουρα απο τα μαμα τακακια.
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 04-10-07, 23:46
Το avatar του χρήστη Jorge
Jorge Offline:
 
Εγγραφή: 08-11-2006
Περιοχή: athens
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 20
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 216
Jorge είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
madvinegar πάρε και το νουμερο να έχεις έτοιμο.
BP9068
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  BP-9068.jpg
Εμφανίσεις:  72
Μέγεθος:  18,3 KB  
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E 12

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΤΑΚΑΚΙΑ tselosaggelos ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 11 11-06-15 13:13
Τακακια evan TOYOTA COROLLA T-SPORT 11 31-01-13 22:32
Τακακια φρενων davarisx TOYOTA COROLLA 111(G6) 1 22-01-11 18:32
Τακακια JL_e10 TOYOTA COROLLA E*101 3 21-06-07 00:51
Πίσω φανάρια από FACELIFT σε PRE-FACELIFT, Μπαίνουν ? ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΕΔΕΣ TOYOTA COROLLA E 12 2 30-11-06 16:16



Page generated in 0,12897897 seconds (78,19% PHP - 21,81% MySQL) with 32 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 01:49.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)