Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

OFF TOPIC Εδώ μπορείτε να γράφετε ό,τι θέλετε!! Από ειδήσεις μέχρι τι φαγητό έχετε σπίτι!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 27-04-09, 19:06
Το avatar του χρήστη harbov
harbov Offline:
 
Εγγραφή: 11-01-2009
Μοντέλο: Corolla G6 '99
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 738
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 261
harbov είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Απο τις επιλογες που εχεις αναφερει εγω θα επελεγα πρωτα τον HP PAVILION DV6-1040EV μετα τον TOSHIBA SATELLITE A300-20N και τελος τον ACER ASPIRE 5735-582G25MN αναλογα βεβαια την χρηση που θα κανεις σε καθε υπολογιστη.

Οσο για την κοντρα μεταξυ HP vs Toshiba εγω που εψαχνα για την κοπελα μου πριν λιγο καιρο προτιμησα HP και δεν το μετανιωσα καθολου ειναι κορυφαιο laptop βαθμο εμπειριας πανω απο την βαση. Στα ιδια χρηματα που πηρα τον ΗΡ οι Toshiba δεν ακολουθουσαν σε κανενα τομεα ηταν απλα υποδεεστεροι. Τωρα οσο για τα προβληματα και την εξυπηρετηση δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι δεν εχω την αναλογη εμπειρια.
__________________

I am not normally a religious man, but if you are up there, save me Superman

One day i want to become B.E.A.M.S.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 28-04-09, 14:20
Mene Offline:
 
Εγγραφή: 28-07-2007
Μοντέλο: Corolla E12 Sol 2002 1.4
Περιοχή: Νίκαια
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 35
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 208
Mene είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Απο ψάξιμο που έκανα πριν ενα μήνα περίπου για να πάρω κι εγώ laptop, ενώ έπρεπε να παω με κλειστά μάτια σε Toshiba, δεν το έκανα, γιατί... είχα δει ένα απο κοντά και έκανε δαχτυλιές (δε τις μπορώ με τίποτα..!!). Το αποτέλεσμα είναι να καταλήξω με SONY Vaio που βρήκα σε πολύ καλή τιμή, με τα ίδια χαρακτηριστικά. Οπότε Toshiba κι απο μένα, αλλά πάρε κι ένα πανάκι μαζί

Edit / FYI : Μόλις προσεξα οτι το link του Toshiba, αναφέρει πως έχει εξαντληθεί...
__________________
May the Force be with us all...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 28-04-09, 19:12
Το avatar του χρήστη sotoskap
sotoskap Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Περιοχή: Βέροια
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.595
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 383
sotoskap είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μάλλον τελικά θα καταλήξω εδώ Toshiba Satellite A300-20C T3400
__________________
Σημασία δεν έχει πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, άλλα πόσο γρήγορα μπορείς να το οδηγήσεις...!!!!...Γιατί το όριο είναι μια λεπτή γραμμή που δύσκολα πιάνεται αλλά εύκολα ξεπερνιέται....


Που & Που είναι καλό να κάνουμε μια παύση από την αναζήτηση της ευτυχίας και απλώς να είμαστε ευτυχείς....
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 04-05-09, 22:29
Το avatar του χρήστη sotoskap
sotoskap Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Περιοχή: Βέροια
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.595
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 383
sotoskap είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Τελικά, όπως ειπα και πριν τελικά απέκτησα τον Toshiba Satellite A300-20C T3400.

Είναι πολύ ωραίος εμφανισιακά και οπως είπε ο φίλος...ΝΑΙ χρειάζεται πανάκι (έχω όμως)!!!

Μου άρεσαν, σαν περιβάλλον και τα Vista, αν και δεν εχω ακούσει και τα καλύτερα...θα δούμε!!

Πάντως, ευχαριστώ όλους όσους έδωσαν λίγο από τον πολύτιμο χρόνο τους για να με βοηθήσουν...!
__________________
Σημασία δεν έχει πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, άλλα πόσο γρήγορα μπορείς να το οδηγήσεις...!!!!...Γιατί το όριο είναι μια λεπτή γραμμή που δύσκολα πιάνεται αλλά εύκολα ξεπερνιέται....


Που & Που είναι καλό να κάνουμε μια παύση από την αναζήτηση της ευτυχίας και απλώς να είμαστε ευτυχείς....
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 05-05-09, 01:28
Το avatar του χρήστη harbov
harbov Offline:
 
Εγγραφή: 11-01-2009
Μοντέλο: Corolla G6 '99
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 738
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 261
harbov είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Να χαιρεσαι το laptop σου φιλε... Ειθε να ηταν η καλυτερη επιλογη...
Οσο για τα Vista μια χαρα ειναι σαν περιβαλλον μπορει να σπαει τα @@@@@ οσο γραφουν κωδικα αλλα κατα τα αλλα ειναι μια χαρα (εφοσον μπορει και το μηχανημα σου να τα τρεξει σωστα το 1gb ram ειναι πολυ λιγο) απλα ειπαν καποιοι οτι δεν ειναι καλα και τωρα εχει γινει καραμελα...
__________________

I am not normally a religious man, but if you are up there, save me Superman

One day i want to become B.E.A.M.S.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 05-05-09, 19:06
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sotosVERIA Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέλω την γνώμη των έμπειρων και γενικά αυτών που ξέρουν από υπολογιστές και ειδικά από laptop.
Παρακάτω έχω καποια που είναι στις επιλογές μου. Πείτε μου τις γνώμες σας για να καταλήξω κάπου.

HP PAVILION DV5-1250EV NG335EA

TOSHIBA SATELLITE A300-20N

INNOVATOR ORION WP-324V

HP PAVILION DV6-1040EV

HP COMPAQ PRESARIO CQ60-240EV

ACER ASPIRE 5735-582G25MN T5800 2048MB 250GB
το προτελευταιο το ΗΡ το πηγα εγω εδω απο ροδο....
παει σφαιρα...
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 06-08-09, 13:04
Το avatar του χρήστη Bill_corolla
Bill_corolla Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 16-03-2008
Μοντέλο: Ε12 1.4 pre f/l 5d
Περιοχή: Καλλονή Λέσβου
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 375
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 235
Bill_corolla είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Επαναφέρω το θέμα για να πω και εγώ την ιστορία μου με τη HP...
10/7/2008 αγόρασα ένα Laptop HP pavilion αξίας 1000€, από την αρχή δεν ήμουν ευχαριστημένος από την μπαταρία, μόνο μισή ώρα κρατούσε, μετά άρχισε να μην φορτίζει και αναγκαστικά το είχα συνέχεια στην πρίζα χωρίς να μπορώ να εκμεταλλευτώ τη "φορητότητα" που προσφέρει ένα laptop την οποία είχα πληρώσει. Λόγω ότι το χρειαζόμουν δεν επικοινώνησα με την HP. Μετά από λίγο καιρό έρχετε ακόμα μία βλάβη, δεν δείχνει τίποτα η οθόνη, είναι μαύρη. Επικοινώνησα με την HP και μου ζήτησαν να το στείλω στην εταιρία για να επισκευαστεί στην εγγύηση. Έξοδα αποστολής με courier δικά μου, γιατί λέει δεν τα καλύπτουν αυτοί, 25€ (αποστολή από επαρχία).. Είχε περάσει περισσότερο από ένας μήνας και δεν είχε επικοινωνήσει κανείς μαζί μου να μου πει για την εξέλιξη της επισκευής καιαποφάσισα να επικοινωνήσω εγώ μαζί τους. Με ενημέρωσαν ότι το επισκευάσανε με αντικατάσταση μητρικής πλακέτας και θα μου το στέλνανε την επόμενη εβδομάδα με courier και έξοδα αποστολής και πάλι δικά μου παρακαλώ, ακόμα 25€!
Πριν λίγες μέρες έπαθε πάλι βλάβη, λειτουργεί κανονικά αλλά δεν δείχνει τίποτα η οθόνη. Τηλεφωνώ στη HP και μου λένε ότι πρέπει να το στείλω πάλι εκεί. Η πρώτη μου ερώτηση ήταν αν θα με καλύψει η εγγύηση και η απάντηση ήταν αρνητικη αφού από την ημερομηνία αγοράς είχαν περάσει ένας χρόνος και 20 μέρες. (Εγγύηση ενός έτους)
Σκέφτομαι λοιπόν εγώ, αν τον ξαναστείλω, μόνο έξοδα αποστολής θέλω 50€ χώρια δεν ξέρω και εγώ πόσα θα ζητήσουν για τη επισκευή. Προς το παρόν ας είναι χαλασμένο, θα σκεφτώ τι θα κάνω αργότερα και καταλήγω στο ότι "χρυσοπλήρωσα" ένα laptop που δεν χρησιμοποίησα ούτε ένα χρόνο.
Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του από το υλικό και από τις υπηρεσίες (έξοδα αποστολής, 20 μέρες ληγμένη εγγύηση)..

Υ.Γ. Συγγνώμη αν σας κούρασα..!
__________________
www.ioas.gr
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 06-08-09, 13:11
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Αυτο με τη μπαταρία το ψιλοεχω παραπονο και εγω. Εγω εχω ενα ΗP g5000 series για περιπου 2,5 χρονια. Δεν εχει παθει το παραμικρο απλά οντως η μπαταρια δεν κραταει αρκετα... Καμια ωρα μονο...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 06-08-09, 13:17
Το avatar του χρήστη giorgisrog
giorgisrog Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 11-11-2008
Μοντέλο: Ε12 1.4 2005 5d
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 390
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 229
giorgisrog είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
μια απο τα ιδια και εγω! μισο χρονο το εχω και τιποτα η μπαταρια του. συνεχως στο ρευμα...λαπτοπ σου λεει ο αλλος!
__________________
...corollaclub ΚΡΗΤΗ...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 06-08-09, 14:07
Το avatar του χρήστη sotoskap
sotoskap Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 07-02-2006
Περιοχή: Βέροια
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.595
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 383
sotoskap είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εγω απο θέμα μπαταριας με τον Toshiba Satellite (A300-20C T3400), ειμαι πολύ ευχαριστημενος...3 ωρες και 33 λεπτα σε αδρανεια και αν ειμαι συνέχεια σε χρηση (internet, office κλπ) 2 ωρες και βαλε!!

Το "προβλημα" που αντιμετωπισα κανα 2-3 φορες είναι οτι στο ξεκίνημα κολλάει στην μπαρα που δειχνει οτι φορτωνουν τα Vista.
Αποτελεσμα δεν ανοιγει καθολου και αναγκαστικα το κλεινω κρατωντας το κουμπι πατημενο για κανα 2-3 δευτερολεπτα. Στην συνέχεια κανει εκκινηση με επιδιορθωσεις και αυτο είναι ολο.
Μάλλον φταινε τα Vista στην συγκεκριμενη περιπτωση, απ' οτι μου εχουν πει!
__________________
Σημασία δεν έχει πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, άλλα πόσο γρήγορα μπορείς να το οδηγήσεις...!!!!...Γιατί το όριο είναι μια λεπτή γραμμή που δύσκολα πιάνεται αλλά εύκολα ξεπερνιέται....


Που & Που είναι καλό να κάνουμε μια παύση από την αναζήτηση της ευτυχίας και απλώς να είμαστε ευτυχείς....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sotoskap : 06-08-09 στις 15:26.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > OFF TOPIC

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
service laptop MARMEL OFF TOPIC 40 28-02-11 23:20
Ανάκληση μπαταριών Laptop Nikr ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 5 17-05-09 14:46
επιλογη laptop MARMEL OFF TOPIC 44 16-12-08 14:49
αγορά laptop diafanh-psyxh OFF TOPIC 13 13-04-07 17:43
Αναζήτηση Laptop madvinegar OFF TOPIC 2 19-01-07 02:06



Page generated in 0,19296694 seconds (81,34% PHP - 18,66% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:54.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)