Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 20-11-08, 16:43
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
θελουμε δε θελουμε τα ιδια θα τραβαμε στην ηλικια τους...
και περαν την πλακα οι γεροι αυτοι γενικα ειναι κριμα....

και γω εχω βγει στο μπαλκονι να πεταξω καμια γλαστρα στα πιτσιρικια απο κατω με τα βρωμοδιχρονα που κανουν υπερβολικο-ενοχλητικο θορυβο κατευθειαν στο αυτι σου
και τελευταια στιγμη σταματαω και επιστρεφω τη γλαστρα μεσα γιατι ξαφνικα θυμηθηκα τα νειατα μου και ημουν 25 φορες χειροτερος και θορυβωδης...


και αμα στη γειτονια μας περναει ενα που κανει πολυ θορυβο συνεχεια και εχει προβλημα ο πατερας μας ας πουμε κτλ κτλ θα βγουμε εξω να του βαλουμε χερι. δε θα βγουμε?

οποτε?
αστα να πανε. ειναι ενα προβλημα....
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 20-11-08, 20:08
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
συμφωνώ μαζί σου, αλλά ο θόρυβος που κάνει το αμάξι μου δεν έχει καμιά σχέση με μηχανάκια κτλ, μπροστά ακόμα και σε ένα μαμίσιο παπί ή κάτι τέτοιο είναι αρνάκι. Τώρα αν αυτή είναι παράξενη και την ενοχλούν τα πάντα όταν κοιμάτε υπάρχει και η παροιμία που λέει της έρημης και τα μεταξωτά βρακιά της φταίνε! ας βάλει τίποτα μπατονέτες να κοιμηθεί. Εγώ όσο μπορώ προσπαθώ να κάνω ησυχία και δεν το αφήνω το αμάξι να δουλεύει στο ρελαντί και όταν το βάζω μπρος φεύγω αμέσως, όχι μόνο γιαυτήν αλλά και για τους άλλους, μπορεί να ενοχλούνται και άλλοι και να μην μιλάνε. Φυσικά δεν παρκάρω κοντά της να έχω την ησυχία μου.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 15-12-08, 14:57
Το avatar του χρήστη Rhodian
Rhodian Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 08-11-2008
Μοντέλο: COROLLA G6 1999
Περιοχή: Ροδος
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 94
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 199
Rhodian είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Την αλλη φορα που θα στο ξαναπει να της πεις να χαμηλωσει την ενταση απο τα ακουστηκα βαρηκοιας που φοραει!!! χαχαχα!!! κουραγιο κανε αδερφε!!! κ παρτο στο χαβαλε κ μην κανεις καμια ξεροκεφαλια!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 15-12-08, 18:31
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
έχω ησυχάσει εδώ και καιρό τώρα! απλά δεν το παρκάρω στις θέσεις μπροστά στο σπίτι της και απέναντι και δεν με ξαναενόχλησε! επίσης προσπαθώ να κάνω όσο λίγότερο θόρυβο γίνεται και όταν το βάζω μπρος φεύγω με την μία. Αν το αφήσω να ζεσταθεί με τις 1500rpm που πατάει θα με κυνηγάνε όλοι! όχι μόνο αυτή!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 02-05-09, 16:52
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Σήμερα είχαμε ξανά τράμπαλα με αυτήν! πήγα να παρκάρω ήσυχα ήσυχα σε μια θέση με ένα παπάκι από πίσω και έκανα μερικές μανούβρες όσο ποιό σιγά μπορούσα, και μετά που βγαίνω έξω την είδα να κάθετε στο μπαλκόνι, έκανα ότι δεν την είδα και κάτι έψαλε σιγά σιγά, τα μόνα που κατάλαβα είναι ότι είπε : αι στα κομάτια, κάθε μεσημέρι βρουμ και βρουμ, απ' όσο έχω καταλάβει, γιατί δεν έχει πει και ποτέ, μάλλον την ενοχλεί τα μεσημέρια, που κάνει η εξάτμιση (το καζανάκι βασικά) το γνωστό βρουμ. Απόφυγα να την κοιτάξω και να πω οτιδήποτε αλλά μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι, δεν ξέρω πόσο θα την αντέχω ακόμα, γιατί δεν είμαι και πολύ της υπομονής εγώ και δεν μου αρέσει να μου την λένε. Να πω ότι και άλλοι γείτονες διαμαρτύρονται να πάω να βάλω και άλλο καζανάκι, αλλά όχι μόνο για αυτή την παλαβή!!! και στο starlet τα ίδια μου έκανε! και τώρα το αμάκι κάνει λιγότερο θόρυβο, στο starlet με το μαμα μοτερ και ένα τελικό έκανε πολύ περισσότερο! καλά από το 2002 ακόμα δεν συνήθισε το βρουμ βρουμ αυτή???

Επίσης γείτονας μου είπε ότι τους διώχνει όλους μπροστά από το σπίτι της και σε ένα δικό του αμάξι του είχε ρίξει οξύ στο καπό!!! και μου είπε να μην το παρκάρω κοντά της. Τώρα τελευταία η γειτονιά μου έχει αλβανούς με αμάξια που μετακόμισαν εδώ και έχει και άλλα με παρόμοιο ήχο το γνωστό βρουμ και τα πάνε εκεί κοντά και μπορεί να νομίζει ότι το κάνω εγώ! δεν βγαίνει να δει. Επίσης σήμερα όταν ήρθα ήταν ήδη στο μπαλκόνι και ακουγόταν από κάπου δυνατή μουσική και μπασίδια! άρα το πρόβλημα της ποιό είναι??? εκτός αν είχε σαλτάρει με την μουσική από πριν.

Τώρα θέλω να βάλω turbo timer και το σκέφτομαι να δουλεύει μετά για λίγο στο ρελαντί, θα αρχίσει να ψάλει πάλι, το σκέφτομαι και να κάνω καμιά δουλειά στο αμάξι μη με δει και ψάλει! όχι τπτ άλλο, αλλά δεν έχω υπομονή να την ακούω και δεν ξέρω τι θα γίνει αν μου ξαναπεί τίποτα. Σορρυ που σας πρίζω αλλά είπα να πω τον πόνο μου. Αν νομίζουν οι admins ότι είναι καλύτερα να το μεταφέρουν σε άλλο topic, γιατί εδώ μάλλον δεν είναι η θέση του.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 02-05-09, 21:50
Το avatar του χρήστη Stetas
Stetas Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 17-07-2006
Μοντέλο: Corolla E111L HB G6
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 1.733
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 396
Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος Stetas θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Τι τραβάς κι εσύ ρε φίλε,άστη που θα πάει θα συνηθίσει, και μην της πας και πολύ κόντρα γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται καμμιά φορά με το οξύ, η μετά το ''βρούμ,βρούμ'' έχει κανα ''μπουμ'' καμμιά γλάστρα απο το μπαλκόνι. Αμα σου ξαναπεί τίποτα για το θόρυβο πες της οτι σου εχει χαλάσει η εξατμιση και δεν εχεις να την φτιάξεις...(Καλό εεε)
__________________
Stelios's E111L HB G6

Corollaclub
Πάτρα
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 02-05-09, 23:11
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
αυτό με την γλάστρα δεν γίνεται, δεν παρκάρω κοντά σε αυτήν! και αυτό που λες δεν μπορώ να το πω γιατί από το 2002 ακούγεται έτσι από το starlet και τώρα στην corolla, δεν είναι τόσο χαζή είπαμε:Ppp θα της πω ότι θα τις πάρω δώρο μπατονέτες να βουλώσει τα αυτιά της να μην ακούει! :Ppppp
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 03-05-09, 16:07
Το avatar του χρήστη Six
Six Offline:
 
Εγγραφή: 17-04-2009
Μοντέλο: ZZΕ111
Περιοχή: ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟ
Ηλικία: 40 male
Μηνύματα: 41
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 188
Six είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
αστο φιλε μην ασχολεισαι με την παρτη τησ παιξτο japan
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 03-05-09, 18:04
Το avatar του χρήστη antonios7
antonios7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 29-11-2006
Μοντέλο: Corolla 1.3 G6
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 1.065
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 319
antonios7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
πέρα απ' όλα αυτά, ξέρεις οτι είσαι μέσα στα επιτρεπτά όρια; και ποια είναι αυτά;
αν ναι πως; το μέτρησες το αμάξι με ντεσιμπελόμετρο ή με το αυτί εμπειρικά;
αν σε σταματήσει πχ. τροχαία θα περάσεις το τεστ;
αν σε όλα ναι, μην ασχολείσαι με την κυρία, αλλιώς κάτι πρέπει να διορθώσεις.
το οτι ασχολείται μόνο ένας με ένα θέμα πχ. θόρυβος, και όχι άλλοι, δεν σημαίνει οτι αυτός είναι ο στραβός και οι άλλοι εντάξει.
το θέμα είναι να είμαστε εμείς εντάξει με το γράμμα του νόμου.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 03-05-09, 20:08
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Αντώνη το μοτερ είναι 4Ε-FTE και αναγκαστικά έχει φτιαχτεί χειροποίητη εξάτμιση με downpipe, καταλύτη από κάτω μεταλλικό και τελικό καζανάκι. Δεν ξέρω πόσο είναι ο θόρυβος και δεν το έχω μετρήσει δεν ακούγεται πολύ εκτός αν το πατας πολύ. ΚΤΕΟ δεν έχει πρόβλημα και αστυνομικοί όπου έχω συναντήσει ή με σταμάτησαν ποτέ δεν είπαν το παραμικρό. Το ότι μόνο αυτή μου την έχει πει δείχνει ότι αυτή δεν πάει καλά γιατί αν το αμάξι μου έκανε πχ σαν saroralla θα μου την λέγανε και άλλοι. Το να κάνει λίγο μπασάκι το κάνουν πάρα πάρα πολλά αμάξια και με ένα αλλαγμένο τελικό μόνο. Το starlet ep82 που είχα στην αρχή με ένα τελικό ελευθέρας έκανε κατά πολύ περισσότερο θόρυβο. Απλά αυτή είναι μεγάλη στην ηλικία και την ενοχλούν τα πάντα, έμαθα ότι τους διώχνει όλους μπροστά από το σπίτι της και λέει και σε άλλους ότι την ενοχλεί ο θόρυβος και έχουν μαμίσια αυτοκίνητα! Αυτό που με ενοχλεί εμένα δεν είναι τόσο το ότι μου την λέει, αλλά το πως το λέει! δεν μιλάει ευγενικά, έρχετε με θράσος ενώ ΠΟΤΕ δεν μας έχει χαιρετήσει ή να μας πει μια καλημέρα από τότε που μένουμε εδώ και μιλάμε από το 1977 και ποιό πριν. Την προηγούμενη φορά με είχε απειλήσει κιόλας και αναγκάστηκα να την βρίσω. Της είπα την προπροηγούμενη φορά ότι ΔΕΝ θα παρκάρω σε 2 θέσεις μπροστά και απέναντι από το σπίτι της. Κατεβαίνω όταν έρχομαι με νεκρά, πατάω το γκάζι σιγά για να παρκάρω, δεν το αφήνω το πρωί να ζεσταίνεται, δεν το αφήνω μετά στο ρελαντί παρά λίγα sec (δεν έχω ακόμα turbo timer) και αυτή κάποια φορά μου είχε πει να το σβήνω!!!! και στην ανηφόρα που έχει εδώ αν βάλεις όπιστεν και πατας γκάζι να μη σε πάρει κατω δεν θα ακουστεί? δλδ έλεος μη τα παραλέμε! κάνω ότι μπορώ να μην πολυακούγεται, αν την ενοχλεί και πάλι να βάλει ωτοασπίδες τι άλλο να πω! από την στιγμή που δεν μιλάει κάνεις άλλος και δεδομένα που έμαθα για αυτήν, θεωρώ ότι αυτή απλά δεν πάει καλά και είναι γεροπαράξενη και την ενοχλούν τα πάντα. Κάνουμε τον κινέζο-γιαπωνέζο, δεν βλέπουμε, δεν ακούμε και ας ελπίσουμε να μην μου ξαναμιλήσει γιατί θα έχουμε συνέχεια στο θέμα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,16973591 seconds (83,16% PHP - 16,84% MySQL) with 41 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 22:06.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)