Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Re: 4AGE-20V vs VVTLi
  #21  
Παλιά 10-05-06, 22:46
Το avatar του χρήστη 2579
2579 Offline:
 
Εγγραφή: 22-08-2005
Μοντέλο: AUDI A4 20vt
Περιοχή: πισω απο 315,69 ιππους
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 795
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 308
2579 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: 4AGE-20V vs VVTLi

για μερικους που μπορει να αμφισβιτησουν αυτα που για την διασταση των τροχων εψαξα και βρηκα το παουερ 25 του 2001 λυπον εχει μια λαντσια ιντεκραλε νορμαλ με αλλαγη βηματος και κοντο σασμαν ακουστε τωρα για τα 160 η νορμαλ 12,5 κοντο βημα 11,4 κοντο σασμαν 12,2 η διαφορα απο το νορμαλ σε βημα ειναι 13% εμενα ειναι 9% η διαφορα στην λαντσια 1,1 σε εμενα μπροστα ο jims 0,2-0,3 τα συμπερασματα δικα σας
jims την εκτιμω αυτο δεν σημενη να την αγορασω και να εχω πιο αργο αυτ/το με πιο λιγους χωρους και πιο ακριβω κακη επιλογη ετσι δεν ειναι?
πανο δλδ θελει πιο μακρι πιο κοντο σασμαν για πες
__________________
η απαντιση
στην ευθεια τις θηβας 180-260 σε 22 sec με 5τη
AUDI 20vt 315,69HP στο 1,3bar GT28RS
με type r (του 2010)απο 30-180 10 καροτσες http://www.youtube.com/watch?v=dpahDAFuc2g
ετσι για να εχετε μια εικονα...
Απάντηση με παράθεση
Re: 4AGE-20V vs VVTLi
  #22  
Παλιά 10-05-06, 22:52
Το avatar του χρήστη wastegate
wastegate Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: ΕΕ101turbo..
Περιοχή: ΓΙΑΝΝΕΝΑ αλλα εμεις οι βλαχ... οπ'λαχ!!!
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 5.923
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 838
wastegate είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: 4AGE-20V vs VVTLi

Προσεξε μιλας για αμαξια με δυναμη οχι για μπρικια οπως ειναι το δικο μου και το δικο σου.Το λαστιχο παιζει ρολο και δεν μπορει να διαφωνισει κανενας σε αυτο.Με λιγα λογια για να τελειωνουμε με την ολη αυτη κατασταση γιατι μου σπασατε τα νευρα να βρισκετε διαφορα πραγματα για δικαιολογια(τι αλλο θα βρειτε ρε σεις,ελεος το αμαξι αχρηστο θα το βγαλεις ετσι οπως πας)τα λαστιχα παιζουν μεγαλο ρολο.Αν εχεις φαρδυ λαστιχο σε βοηθαει στην εκκινηση και μετα τα 600μ σε κοβει λογω τριβων(καλες τεταρτες δηλαδη).Αν βαλεις λεπτο λαστιχο θα σπινιαρεις σαν πουστης στην εκκινηση(χασιμο χρονου)και θα πατησεις στη δευτερα αν δεν εχεις δυναμη(αν εχεις θα σπινιαρεις και την δευτερα πραγμα που σημαινει και αλλο χασιμο χρονου).
ααα και κατι αλλο δεν γινετε ενα μπροστινοκινητο να ξεκιναει καλυτερα απο ενα τετρακινητο...
__________________
Τοπικιστής είναι αυτός που λέει ότι η πόλη του είναι ομορφότερη από τα Γιάννενα....

Απάντηση με παράθεση
Re: 4AGE-20V vs VVTLi
  #23  
Παλιά 11-05-06, 07:45
Το avatar του χρήστη leon74
leon74 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 22-03-2004
Μηνύματα: 274
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 273
leon74 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: 4AGE-20V vs VVTLi

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 2579";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
για μερικους που μπορει να αμφισβιτησουν αυτα που για την διασταση των τροχων εψαξα και βρηκα το παουερ 25 του 2001 λυπον εχει μια λαντσια ιντεκραλε νορμαλ με αλλαγη βηματος και κοντο σασμαν ακουστε τωρα για τα 160 η νορμαλ 12,5 κοντο βημα 11,4 κοντο σασμαν 12,2 η διαφορα απο το νορμαλ σε βημα ειναι 13% εμενα ειναι 9% η διαφορα στην λαντσια 1,1 σε εμενα μπροστα ο jims 0,2-0,3 τα συμπερασματα δικα σας
jims την εκτιμω αυτο δεν σημενη να την αγορασω και να εχω πιο αργο αυτ/το με πιο λιγους χωρους και πιο ακριβω κακη επιλογη ετσι δεν ειναι?
πανο δλδ θελει πιο μακρι πιο κοντο σασμαν για πες
Πολύ ωραία. Μου αρέσει να μιλάμε με στοιχεία.

Προφανώς μου κάνεις πλάκα έτσι? Προφανώς ρε συ, άμα αλλάξω το σασμάν και βάλω ένα κοντό σασμάν θα φτάνω π.χ. τα 100 χιλιόμετρα, πιο γρήγορα από ότι αν έχω μακρύ σασμάν... Εννοείται αυτό! Άμα βάλεις ένα σασμάν που σου δίνει τελική 100 χαω, θα τα φτάνεις τα 100 σε 7 δευτερόλεπτα, αλλά αυτή θα είναι και η τελική σου!!!! Αυτό δεν έχει να κάνει με το αν σε κόβουν οι τροχοί ή όχι. Αυτό έχει να κάνει επειδή δουλεύεις τον κινητήρα στην περιοχή υψηλής ισχύος του συνέχεια! Τι, είναι αυτό τώρα επιχείρημα? Αν είναι, βάλε ένα σασμάν που να έχεις τελική 80, και δεν θα σε πιάνει ούτε Carrera 4 μετά.

Αυτό που συζητάμε είναι αν οι μεγάλοι ή οι μικροί τροχοί ΚΟΒΟΥΝ την επιτάχυνση. Λοιπόν, έκανα έναν υπολογισμό (μπορώ να σου τον εξηγήσω). Ένα όχημα 1100 kg που επιταχύνει από τα 80 στα 160 χαω χρειάζεται ενέργεια από τον κινητήρα 813 kJ. Οι τροχοί του, αν είναι π.χ. 10 κιλά ο καθένας και έχουν ακτίνα 0.3 m θα χρειαστούν ενέργεια για να περιστραφούν ταχύτερα 29,57 kJ. Αρα, σύνολο ενέργειας και όχημα 842,57 kJ.

Αν τους αλλάξεις και βάλεις τροχούς 9 κιλά με ακτίνα 0,25 μέτρα, θα χρειαστούν ενέργεια 29,04 kJ. Δηλαδή σύνολο ενέργειας 842,04 kJ.

Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ: 0.063%

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΚΕΡΔΙΣΕΣ 0,063% ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ.

Υ.Γ. Φίλε mechanicaf, πρέπει πραγματικά να χρησιμοποιούμε προσωπικούς χαρακτηρισμούς περί αντέρων και ασχετοσύνης (ευχαριστώ!) για να συνεννοηθούμε? Δυστυχώς από εδώ που είμαι είναι δύσκολο να διαβάσω το power... O Νίκος είπε ότι αν αλλάξει διάμετρο, θα πάει καλύτερα έως τα 180. Εξηγεί το Power πώς μπορεί να γίνει αυτό?
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 11-05-06, 11:15
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Φιλε Leon δεν εχω διαθεση να θιξω κανεναν και ουτε να πω κανεναν ασχετο.Βλεπω ομως οτι συνεχιζεις να αμφιβαλλεις αν και στο λενε οτι η διαμετρος παιζει πολυ μεγαλο ρολο καθως και η πιεση των ελαστικων.Και αυτα δεν τα λεει ο Μητσακος(εγω δηλαδη) αλλα το μεγαλυτερο σε κυκλοφορια περιοδικο με τα τελευταιας τεχνολογιας μηχανηματα για να μην ξεφευγει ουτε ενα milisecond.Συνεχιζετε και μιλατε χωρις να εχετε διαβασει τιποτα,εκτος αν δεν σας ενδιαφερει τι λενε οι ειδικοι αλλα τι λεει ο καθενας με το μακρυ και το κοντο του.Πιστεψε με οτι αν το διαβασεις θα αναθεωρησεις.Εγω βεβαια δεν μπορω ουτε να στο αγορασω ουτε να υποχρεωσω κανεναν να το διαβασει.Και μην νομιζεις δεν αποτελει καποιο ειδος βιβλου για μενα.Διαβαζω συγκρινω και αποθηκευω.Αλλα βλεπεις ειναι τα ρημαδια τα νουμερα που παραθετει οποτε....Και πιστεψε με θελει αντερα να κατσεις να ασχοληθεις και πολυ περισσοτερο να αναθεωρησεις!!Τα ποσοστα που παραθετεις δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα.Δεν μπορω να ξεκινησω να πω κατι γιατι οι πληροφοριες που δινει το περιοδικο εκτος του οτι ειναι τεραστιες ειναι και εξελισσομενες.Ενω σου περιγραφει ενα σκηνικο και πας να καταληξεις καπου σου παραθετει και αλλα στοιχεια και σε πιανει μα..κα.
Και αν σε εθιξα με περι αντερων και ασχετοσυνης σου ζηταω ειλικρινα συγνωμη!!!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 11-05-06, 12:36
Το avatar του χρήστη Jims192
Jims192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 21-03-2005
Μοντέλο: E12 TS
Περιοχή: Ξεσσαλονίκη...
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 882
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 322
Jims192 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mechanicaf";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Βλεπω ομως οτι συνεχιζεις να αμφιβαλλεις αν και στο λενε οτι η διαμετρος παιζει πολυ μεγαλο ρολο καθως και η πιεση των ελαστικων.Και αυτα δεν τα λεει ο Μητσακος(εγω δηλαδη) αλλα το μεγαλυτερο σε κυκλοφορια περιοδικο με τα τελευταιας τεχνολογιας μηχανηματα για να μην ξεφευγει ουτε ενα milisecond.Συνεχιζετε και μιλατε χωρις να εχετε διαβασει τιποτα,εκτος αν δεν σας ενδιαφερει τι λενε οι ειδικοι αλλα τι λεει ο καθενας με το μακρυ και το κοντο του.Πιστεψε με οτι αν το διαβασεις θα αναθεωρησεις.
Mα δεν αμφιβάλλει ρε συ Δημήτρη ετσι για να έχουμε να λέμε...Σου γράφει συγκεκριμένα στοιχεία...Και γω φαντάζομαι πώς θα έχει διαφορά ο τροχός αλλά εδώ μας γράφει συγκεκριμένα αποτελέσματα.Σίγουρα είναι θεωρητικά και βαση υπολογισμών αλλά πόσο ποιά να διαφέρουν απο την πραγματικότητα..Το 0,063% ποσο να ναι 0,1? σιγα την διαφορά..Τελοσπάντων....Και αμα είναι αυτοί στο power (το οποίο εκτιμώ και ειμαι αναγνώστης) μια φορά ειδικοί,επετρεψε μου να σου πώ πως ο leon είναι 2.Οριστε σου μιλαει και αυτός με νούμερα....Σιγουρα θα εχει διαφορές με εναν αλλον τροχό(δεν καθομαι να το πολυσκεφτώ,αλλά ετσι λεει και το φτωχο μυαλό μου) αλλα αμα απο 195 πάς σε 225 απο 15άρα σε 17 άρα (με αντιστοιχή αυξηση προφιλ) και αμα απο 30 πίεση πέσεις στα 18.Σιγουρα όλοι το ξέρουμε,το βλέπαμε και στα ποδήλατα οταν είμασταν πιτσιρικάδες.Τα φουσκώναμε καργα για να τρέχουμε περισσότερο.Το θεμα είναι οι απειροελάχιστες αποκλεισεις που κανουν απειροελάχιστες διαφορές.


Υ.Γ:Αν ειναι αυκολο ας ανοιξει ενας mod ενα θεμα για να μεταφερθεί εκει η συζήτηση των 2 τελευταίων σελίδων που είναι off topic.

Φιλικά και με πολύ θετική Διάθεση
Δημήτρης.
__________________
Corolla TS 1.8 3d 2002-2007
Yaris 1.3 5d 2002-
B.M.W. E30 2.0 2d 2008-(drift project)
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 11-05-06, 15:34
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Θα ήθελα να παραθέσω και εγώ την άποψη μου στα παραπάνω. Όταν γίνεται μια κόντρα, ειδικά μεταξύ μας, θεωρώ τελείως βλακεία να καθόμαστε και να υπολογίζουμε μέχρι και το milisecond για να δικαιολογίσουμε την ήττα ή την νίκη μας. Την κόντρα την κάνουμε για την πλάκα μας (πέφτει και το σχετικό ψιλοκοροϊδεμα του στυλ "σε πάτησα", "θα σου δίξω εγώ" κτλπ αλλά μέχρι εκεί). Αν είναι μετά από κάθε κόντρα να διαβάζουμε όλα τα τέυχη των 4Τ από τον Ιούνιο του 1997 μέχρι σήμερα για να δικαιολογηθούμε ή για να αποδείξουμε τα αυταπόδεικτα καλύτερα να καθόμαστε σπίτι μας. Δεν λέω, καλό είναι να βγάζουμε τα συμπεράσματα μας αλλά ας αφήσουμε τους αριθμούς και τις εξισώσεις στους ειδικούς και ας απολαύσουμε εμείς μόνο την καθαρή συγκίνηση της κόντρας.
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 11-05-06, 15:50
spyros_45 Offline:
 
Εγγραφή: 01-10-2005
Περιοχή: Κορυδαλλός-Κεφαλονιά-και σχεδόν πάντα off topic
Ηλικία: 46
Μηνύματα: 1.524
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 4 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 380
spyros_45 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλά τα λέτε όλοι, αλλά ακούστε και το δικό μου συμπέρασμα. Νίκο (2579) είσαι απο τα πιο άρρωστα άτομα και πορωμένα με το αυτοκίνητο τους. Αυτό είναι καλό ρε φίλε...δεν το λέω προσβλητικά. Σε βλέπω που φτάνεις σε σημείο να μπερδεύεις ένα σωρό usernames, μαθηματικά, εξισώσεις, ποσοστιαίες μονάδες, τίτλους περιοδικών για να εξηγήσεις μια κόντρα και γιατί χάθηκε, ή μάλλον που οφείλεται το αποτελεσμά της. Δεν έχει σημασία αν δεν βγάζω άκρη. Είναι γέγονος οτι απ τα γραφομενα σου μπερδεύομαι σε σημείο που νοιώθω χαζός. Σημασία έχει οτι το αμάξι σου και το πάθος σου με το τιμόνι είναι μοναδικό. Πραγματικά ώρες ώρες σε θαυμάζω. Το να κάθεσαι και να λες "θα εκπαιδευτώ στις αλλαγές ταχυτήτων" δηλώνει την πόρωση σου με το αντικείμενο. Μπράβο!
__________________
Μια φορά τον χρόνο αποτελεί επιτακτική ανάγκη!
Απάντηση με παράθεση
Re: Διαφορές σε Κόντρες
  #28  
Παλιά 11-05-06, 17:30
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Διαφορές σε Κόντρες

τελικα ειναι ωραιο να ασχολεισαι με το carputer σου και οχι με κοντρες
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 11-05-06, 20:52
Το avatar του χρήστη leon74
leon74 Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 22-03-2004
Μηνύματα: 274
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 273
leon74 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mechanicaf";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Leon δεν εχω διαθεση να θιξω κανεναν και ουτε να πω κανεναν ασχετο.Βλεπω ομως οτι συνεχιζεις να αμφιβαλλεις αν και στο λενε οτι η διαμετρος παιζει πολυ μεγαλο ρολο καθως και η πιεση των ελαστικων.Και αυτα δεν τα λεει ο Μητσακος(εγω δηλαδη) αλλα το μεγαλυτερο σε κυκλοφορια περιοδικο με τα τελευταιας τεχνολογιας μηχανηματα για να μην ξεφευγει ουτε ενα milisecond.Συνεχιζετε και μιλατε χωρις να εχετε διαβασει τιποτα,εκτος αν δεν σας ενδιαφερει τι λενε οι ειδικοι αλλα τι λεει ο καθενας με το μακρυ και το κοντο του.Πιστεψε με οτι αν το διαβασεις θα αναθεωρησεις.Εγω βεβαια δεν μπορω ουτε να στο αγορασω ουτε να υποχρεωσω κανεναν να το διαβασει.Και μην νομιζεις δεν αποτελει καποιο ειδος βιβλου για μενα.Διαβαζω συγκρινω και αποθηκευω.Αλλα βλεπεις ειναι τα ρημαδια τα νουμερα που παραθετει οποτε....Και πιστεψε με θελει αντερα να κατσεις να ασχοληθεις και πολυ περισσοτερο να αναθεωρησεις!!Τα ποσοστα που παραθετεις δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα.Δεν μπορω να ξεκινησω να πω κατι γιατι οι πληροφοριες που δινει το περιοδικο εκτος του οτι ειναι τεραστιες ειναι και εξελισσομενες.Ενω σου περιγραφει ενα σκηνικο και πας να καταληξεις καπου σου παραθετει και αλλα στοιχεια και σε πιανει μα..κα.
Και αν σε εθιξα με περι αντερων και ασχετοσυνης σου ζηταω ειλικρινα συγνωμη!!!
Δεν τίθεται θέμα συγγνώμης...! Δεν παρεξηγήθηκα... καταλαβαίνω ότι μια συζήτηση μπορεί να "ζεσταθεί" πολύ, απλά εγώ δεν αντιδικώ με κανέναν εδώ μέσα και για το λόγο αυτό δεν χρησιμοποιώ και προσωπικούς χαρακτηρισμούς. Και παλαιότερα είχε ενοχληθεί ο Ηρακλής (toyotamania) μαζί μου, όταν συζητούσαμε για λιπαντικά, γιατί νόμιζε ότι του έκανα προσωπική επίθεση, αλλά δεν ήταν αυτός ο στόχος μου (ελπίζω ο Ηρακλής να είναι Οκ μαζί μου τώρα)... Ξεκαθαρίζοντας λοιπόν ότι διαφωνώ πολλές φορές, αλλά σεβόμενος όλα τα επιχειρήματα, συνεχίζω στο θέμα:

Νομίζω ότι αυτό που ξεκινήσαμε να συζητάμε είναι ότι ο 4AGE είναι σαφώς καλύτερος σε μια κόντρα από τον 2ZZGE. Μετά πήγαμε στο ότι τελικά ο 2ZZGE είναι καλύτερος, αλλά η TS δεν είναι γρήγορη γιατί δεν έχει καλό σασμάν. Τελικά, όταν ο Jims κέρδισε την κόντρα, πάμε και λέμε ότι τα φταίγαν τα ελαστικά της Carina...

Αυτό που λέω είναι το εξής: Η TS είναι ό,τι πιο γρήγορο και δυνατό μέχρι τα 1800 ατμοσφαιρικά κυβικά που μπορώ να σκεφτώ ότι έχει ποτέ παρουσιαστεί. Μπορεί να πάσχει από εργοστασιακό στήσιμο (τουλάχιστον η pre-facelift), μπορεί να είναι σχετικά δύσκολο να την κρατήσεις στο Lift, αλλά ΕΛΕΟΣ σε επιτάχυνση από στάση είναι γρήγορη, πώς να το κάνουμε.

Για το θέμα των ελαστικών και για τα θέματα της κόντρας θα επανέλθω με επόμενο Post, συγγνώμη αν είμαι λίγο εκτός θέματος τώρα, απλά νομίζω έπρεπε να δοθούν κάποιες διευκρινίσεις...
Απάντηση με παράθεση
Re: Διαφορές σε Κόντρες
  #30  
Παλιά 11-05-06, 22:08
Το avatar του χρήστη 2579
2579 Offline:
 
Εγγραφή: 22-08-2005
Μοντέλο: AUDI A4 20vt
Περιοχή: πισω απο 315,69 ιππους
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 795
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 308
2579 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Διαφορές σε Κόντρες

leon το π.χ που αναφερης δεν ξερω ποσο μπορει να ισχιοι στο δρομο εμενα ειναι στο δρομο να σε ρωτησω κατι αν βαλη καποιος πιο κοντο σασμαν δεν πηγενη πιο γρηγορα το αυτ/το ιδιος οταν το μοτερ τα δυνει ψηλα ? ναι η οχι .
οταν η ροδα ειναι πιο μικρη δεν την γυριζη πιο ευκολα αρα και πιο γρηγορα τα μαζευη πιο γρηγορα τα χιλ. απλη λογικη η απαντιση ειναι ναι τα φορτωνη πιο γρηγορα δεν το πνηγη το μοτερ .
δεν βρηκα το παουερ το 26 που εχει μια BMW και εχει ενα σχεδιαγραμα επιτανχισεις το ενα πανω στο αλλο εκτος τις πρωτης που ειναι μπροστα τα 17ρια μετα την δευτερα και σχεδον πριν τελιωση ειναι μπροστα τα 14ρια ειναι μεγαλη πολυ πιο μεγαλη απο την πιεση
το παραδιγμα που εφερες για πες μου πως δικαιολογη τις επιδοσεις τις λαντσια οσο για το οτι ειναι πολλα τα αλογα αυτο δεν αλλαζη τιποτα στο οτι χανη η νορμαλ απλος θα εχανε στα πιο πολλα δευτερολεπτα

jims καροτσες ειναι οι διαφορες θα το μαθεις συντομα
σπυρο πανω απο 5 χρονια διαβαζω για τα μοτερ γενικα το οτι κανω προπονησεις και τετοια ειναι πλακα οποτε παει το μπραβο το εχασα
λεον μαρεσουν τα συμπερασματα που βγαζεις 5 κοντρες καναμε και κερδισατε μια και βγηκε συμπερασμα οτι το 20ν ειναι αργοτερο ναι ειναι αργοτερο σε μια κοντρα η οποια εγινε και θα ειναι και η τελαιυταια νικη σας ...και αυτο γιατι θα αλλαξω λαστιχα
__________________
η απαντιση
στην ευθεια τις θηβας 180-260 σε 22 sec με 5τη
AUDI 20vt 315,69HP στο 1,3bar GT28RS
με type r (του 2010)απο 30-180 10 καροτσες http://www.youtube.com/watch?v=dpahDAFuc2g
ετσι για να εχετε μια εικονα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Διαφορές G6 και G6R στο αμάξωμα και στην ανάρτηση Vasilis G6 TOYOTA COROLLA 111(G6) 1 15-02-15 20:47
Διαφορές στην Τελική&Στροφές!!! Ζήσης TOYOTA COROLLA 111(G6) 33 26-02-10 19:35
Διαφορές σε μπεκ και πεταλούδα γκαζιού ltsantar SUPPORT 3 26-05-09 14:10
διαφορές σε e11 και e11 facelift giannis_k1452 TOYOTA COROLLA 111(G6) 5 10-11-08 16:34



Page generated in 0,17250609 seconds (83,14% PHP - 16,86% MySQL) with 44 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 18:29.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)