Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 09-04-09, 22:47
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Harboy δεν είπα ότι θα έχει πρόβλημα, είπα ότι είναι ποιό κοντές οι σχέσεις σχετικά με το σασμαν από starlet gt/glanza που έχει 5 ταχύτητες. Εγώ μερικά χρόνια το είχα με μαμα σασμαν από το 12V μοτερ το 2Ε και ήτανε τρομερά κοντό, καλό για επιταχύνσεις αλλά στα ταξίδια δεν μου άρεσε. Το G6 επειδή είναι κοντό σχετικά με του GT δεν το προτιμάνε στα turbata μοτερ γιατί με το άλλο έχει μεγάλο βήμα και αναπτύσει καλύτερα τα χλμ. Δλδ ακόμα και 6η ταχύτητα να έχεις είναι ποιό κοντή από την 5η στο σασμαν του GT, αυτό εννοώ με 2 λόγια. Λογικό γιατί το σασμαν αυτό είναι για turbo μοτερ αν δοκιμάσει κανείς να το βάλει πάνω σε ατμοσφαιρικό θα ανοίγει το μοτερ με ρυθμούς χελόνας, όπως λένε μηχανικοί, αν και δεν ξέρω κανέναν να το έχει κάνει.

Για τα καλύματα τώρα, όταν πήρα την corolla μου, την βρήκα όπως στην παρακάτω φωτο, δεν ξέρω απο που τα έβαλε ο άλλος και πόσο, αλλά είναι δερματίνη και μου αρέσει πάρα πολύ. Ανάλογο είναι και στα πίσω καθίσματα.

Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 09-04-09, 23:08
arme72 Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 04-07-2008
Ηλικία: 51
Μηνύματα: 62
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 200
arme72 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
απιστευτα τα καλυματα....Μπορεις να ρωτησεις?
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 09-04-09, 23:47
Το avatar του χρήστη harbov
harbov Offline:
 
Εγγραφή: 11-01-2009
Μοντέλο: Corolla G6 '99
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 738
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 261
harbov είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
πολυ ωραια τα καλυματα Νικηφορε. Ισως να εχεις δικιο για τα σασμαν γιατι ειναι σχετικα κοντο του G6 ειδικα αν θελεις να το βελτιωσεις σημαντικα. Να σε ρωτησω και κατι ακομα εσενα εχει κοφτη χιλιομετρων?
__________________

I am not normally a religious man, but if you are up there, save me Superman

One day i want to become B.E.A.M.S.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 10-04-09, 00:48
stefg Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 08-04-2009
Μηνύματα: 44
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 189
stefg είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.
Θα δώσω προτεραιότητα στο G6, ως πιο "πλούσια" έκδοση. Τώρα αρχίζω το ουσιαστικό και πιο δύσκολο κομμάτι, δηλαδή να βρω ένα καλό αμάξι!


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harbov Εμφάνιση μηνυμάτων
[...]Και εγω Πατρα ειμαι φοιτητης μεσα στην πολη δεν μου εχει καψει ποτε πανω απο 10,5λτ/100χλμ. Οτι αλλο θελεις ρωτα και αν θελεις ελα και σε καποια απο τις συναντησεις του παραρτηματος να σου λυθουν οι αποριες και να σε γνωρισουμε. Αν θελεις στειλε μου pm να κανονισουμε να παμε βολτα να το δεις εγω θα ειμαι Πατρα μεχρι και δευτερα.
Όχι ρε γαμώτο, το απόγευμα έφυγα για Αθήνα. Θα ήταν χρήσιμο να το δω από κοντά, αλλά δεν πειράζει. Θα σου στείλω πμ να σε ρωτήσω κάτι.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 10-04-09, 12:13
Το avatar του χρήστη antonios7
antonios7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 29-11-2006
Μοντέλο: Corolla 1.3 G6
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 1.065
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 319
antonios7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Τελικά η G6 από εμφάνιση τι έχει? και οι διαστάσεις ελαστικών δεν είναι μεγαλύτερες? αυτό το look ας πούμε είναι aftermarket? http://www.car.gr/classifieds/cars/view/225023
ναι έχει 2-3 πραγματάκια: μπροστινός προφυλακτήρας, μαρσπιέ, στον πίσω προφυκακτήρα 1-2 προσθήκες, αεροτομή, φλασάκια άσπρα στα πλάγια, βαμμένοι καθρέπτες στο χρώμα του αμαξώματος, ζάντες-ελαστικά...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
και αυτή εδώ η G6 είναι το μαμά look? και με τις μαμά ζάντες? http://www.car.gr/classifieds/cars/view/222756
μαμά look ναι. Απορώ πως έβαλε αυτά τα απαίσια τασιά...(δεν δινόταν με ζάντες).
Καλά είναι δυνατόν να γράφουν τέτοιες ΒΛΑΚΕΙΕΣ στο car.gr σχετικά με τον εξοπλισμό του αυτοκινήτου; Υπ.ταξιδίου ΔΕΝ υπάρχει σε αυτό το μοντέλο, ηλεκτρικοί καθρέπτες ΔΕΝ υπάρχουν σε αυτό το μοντέλο, πλαινά airbag ΔΕΝ υπάρχουν σε αυτό το μοντέλο, μπάκετ καθίσματα ούτε συζήτηση, ημιμπάκετ ναι (τα οποία είναι καλύτερα από τα απλά που έχει το απλό μοντέλο).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
και κάτι αλλιώτικα που βλέπω με μασπιέδες και αεροτομή κτλ είναι η G6R? έχω μπερδευτεί και εγώ! να και μια με πολύ καλή τιμή! http://www.car.gr/classifieds/cars/view/217476
από εμφάνιση για μένα αυτό είναι οκ. το μόνο που έχει κάνει είναι να βάψει καθρέπτες και αεροτομή στο χρώμα του αμαξώματος.
Επίσης ηλεκτρικοί καθρέπτες ΔΕΝ υπάρχουν (εκτός αν τους έχει βάλει ο ιδιοκτήτης extra, αλλά από τις φωτογραφίες του εσωτερικού κρίνω ότι ΔΕΝ έχει). Και φυσικά έχει ζάντολάστιχα.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 10-04-09, 12:28
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
παιδιά το αμάξι το έχω πάνω από χρόνο, δεν μπορώ να βρω αυτόν που το αγόρασα, για να τον ρωτήσω για τα καλύμματα και αυτός έτσι το είχε πάρει. Πάντως τα έχω δει και σε ταξί avensis!!! μήπως είναι από Toyota? εμένα τον κόφτη χιλιομέτρων τον έχει στα 180 πραγματικά, japan μοτερ βλέπεις (από starlet GT), δεν τον βγάζω δεν τρέχω τόσο, πάντως στην πραγματικότητα στα 200 στο κοντερ βάραγε στο starlet GT, τώρα δεν έχω πάει ακόμα πάνω από 180 και δεν ξέρω. Πάντως με το κοντό σασμαν και 185/55/14 με το ίδιο μοτερ στο starlet GT ο κόφτης βάραγε ακριβώς στα 200 στο κοντερ. Και μετά με μακρύ σασμαν και 185/60/14 πέρναγα τα 200 πήγαινε κατω η βελόνα ανάποδα και δεν βάραγε κόφτης! τον λέμε κόφτη τελικής κανονικά. Με GPS μέτρηση στα 200 στο starlet ήταν 180 πραγματικά! Antonios thanks τώρα τις κατάλαβα τις διαφορές! ))))

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 10-04-09 στις 12:40.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 10-04-09, 12:51
Το avatar του χρήστη antonios7
antonios7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 29-11-2006
Μοντέλο: Corolla 1.3 G6
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 1.065
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 319
antonios7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
επίσης να πω οτι οι G6 έχουν σκούρο ταμπλό-τιμόνι, σε αντίθεση με τις απλές εκδόσεις που είναι πιο ανοιχτό.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 10-04-09, 12:53
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
αν κάποιος θέλει να βάλει σασμάν από G6 πρέπει να αλλάξει και τον λεβιέ με την βάση του και τις ντίζες? ή αυτά είναι ίδια?
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 10-04-09, 12:55
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Σε τι μοτερ? Σε 4afe? Εσυ τι μοτερ φορας?
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 10-04-09, 13:06
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
εννοούσα γενικά στην ΕΕ111 (1300) όταν δεν είναι με G6 σασμαν, είτε σε 4Ε-FE, είτε σε 4Ε-FTE. Το δεύτερο έχω εγώ, το σασμαν είναι από starlet gt (μακρύ), από περιέργεια ρωτάω, γιατί είπα και παραπάνω γιατί δεν λέει σε turbo μοτερ. Α! να πω για το σαλόνι μου που είναι ντυμένο με δερματίνη ότι το καλοκαίρι είναι λίγο δράμα γιατί ζεσταίνει πολύ! και μπροστά έχω βάζω καλύματα!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 10-04-09 στις 13:18.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,17632008 seconds (83,21% PHP - 16,79% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:44.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)