Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ

ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ Μαλώστε, διαφωνίστε όσο θέλετε!!!!!!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 12-05-05, 21:01
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγώ δεν είδα να ζητάτε απλά πληροφορίες αλλά να διαφωνείται με την τιμή!
για τις αερολογίες συνεχίζω να έχω την ίδια στάση γιατί όλοι λέμε έχω κάνει αυτό ή θα κάνω αυτό και συνέχεια στο ίδιο σημείο βρισκόμαστε.
όσον αφορά για το σχόλιο σου xenos πιστεύω πως δεν έχεις δίκιο γιατί εάν εγώ είμαι υπερβολικός όταν λέω ότι μετά από 2 συνεχώμενες παρατηρήσεις από moderator συνεχίζεται η κουβέντα και σου φαίνεται άσχημο τότε πίστεψέ με ότι πολύ πιο άσχημο ήταν αυτό που έγινε να έχουμε 3 post σχετικά με την αγγελία και καμιά 10αρια με διαξιφισμούς.
mechanicaf δυστηχώς ούτε εμείς σε ξέρουμε.δεν ξέρω εάν μένεις επαρχία ή τπτ τέτοιο πάντως και έτσι να είναι δεν πιστεύω ότι είναι ακατόρθωτο να έρθεις σε μία συνάντηση έστω μία φορά για να μοιραστείς μαζί μας τις γνώσεις και τις σκέψεις αλλά και τις απορίες σου!!!!
όσον αφορά το μοντέλο του moderator που ΄φανταζεσαι δυστηχώς δεν είμαστε ρομπότ για να βγούμε από ένα εργοστάσιο παραγωγής έτοιμοι και προγραμματισμένοι φωτεινοί παντογνώστες και όλοι ίδιοι μεταξύ μας!
από τη στιγμή λοιπόν που με κρίνεις με ένα τρελό κριτήριο ποια θα έπρεπε να είναι η στάση μου απέναντί σου?ρωτάω γιατί σου απάντησα την αλήθεια ότι στην ερώτηση που μου έκανες δεν ήμουν γνώστης αλλά επειδή με ενδιέφερε η συγκεκριμένη μετατροπή είχα ρωτήσει γνωστό μηχανικό και σου είπα την τιμή που περιελάμβανε αγορά μοτέρ και τα συναφί,εγκατάσταση και τα πάντα κομπλέ!
άλλωστε κάθε moderator σε ένα site δεν έχει την ίδια αρμοδιότητα με όλους τους άλλους.
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
Re: Διαφορές σε τιμή MOTER 20valve TOYOTA
  #22  
Παλιά 13-05-05, 01:21
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Διαφορές σε τιμή MOTER 20valve TOYOTA

__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 13-05-05, 03:44
Το avatar του χρήστη conan22b
conan22b Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-04-2004
Μοντέλο: Corolla E12 1.4 2003
Περιοχή: Αθήνα-Κόρινθος
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 81
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 254
conan22b είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
diafanh-psyxh δεν υπάρχει λόγος για τόσο διαξυφισμό. Και απευθύνομαι σε εσένα γιατί το"mechanicaf δυστηχώς ούτε εμείς σε ξέρουμε" δεν μου ακούστηκε και τόσο ωραίο. Το γιατί δεν ξέρετε πολλούς από εμάς πιστεύω πως είναι λογικό. πχ εγώ μένω Πάτρα και μου είναι λίγο δύσκολο να έρθω σε κάποια συνάντηση, γιατί και Αθήνα να είμαι, θα είμαι για δουλεία.Ελπίζω κάποια στιγμή να με δείτε
__________________
Ε12 1.4
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 13-05-05, 10:06
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από conan22b";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
diafanh-psyxh δεν υπάρχει λόγος για τόσο διαξυφισμό. Και απευθύνομαι σε εσένα γιατί το"mechanicaf δυστηχώς ούτε εμείς σε ξέρουμε" δεν μου ακούστηκε και τόσο ωραίο. Το γιατί δεν ξέρετε πολλούς από εμάς πιστεύω πως είναι λογικό. πχ εγώ μένω Πάτρα και μου είναι λίγο δύσκολο να έρθω σε κάποια συνάντηση, γιατί και Αθήνα να είμαι, θα είμαι για δουλεία.Ελπίζω κάποια στιγμή να με δείτε

φίλε μου συγνώμη αλλά εγώ δεν πρόσβαλα κανέναν.από την στιγμή που συνεχίζει και με προσβάλει την ίδια στάση θα κρατήσω απέναντι του.γιατί το να αναφέρειι ότι όταν λέει κάτι το λέει καλοπροέραιτα χωρίς να θέλει να με προσβάλει κλπ κλπ κλπ εμένα μου φαινεται πολύ ειρωνικό.το λέει μεταξύ σοβαρού και αστείου με λίγα λόγια αλλά την μπηχτή του την ρίχνει.
επομένως δεν μπορείται να κατηγορείται μόνο εμένα χωρίς να πείτε έστω ένα ρε φίλε το μπούλωσες το θέμα στην αγγελία έχουν δίκιο τα παιδιά έστω εν μέρη.
πάντα υπάρχει η δράση αλλά υπάρχει και η αντίδραση.αυτό ξέρω εγώ!
άλωστε το topic ανοίχτηκε για διαξιφισμούς όπως βλέπεις.

για την απόσταση που αναφέρεσαι έχεις δίκιο αλλά έχουμε δει και άτομα από επαρχία που έστω μια φορά έχουν δώσει το παρόν ή έστω έχουνε μια α επικοινωνία μαζί μας.αυτό πιστεύω ότι ήταν ξεκάθαρο στο προηγούμενο post που έγραψα και δεν κατηγόρησα κανέναν που δεν έρχεται.απλά ήθελα να δώ τον λόγο που ο φίλος μας δεν έχει έρθει ή έχει έρθει και δεν τον έχω δει εγώ προσωπικά.

Τώρα εάν επιμένετε ότι η συμπεριφορά μου δεν είναι αρμόζουσα εγώ σας είπα ξανά μανά δικάστε με.δεν έχετε όμως το δικαίωμα να μην με αφήνεται να εκφράσω τις σκέψεις μου όταν κάποιος με λίγα λόγια με προσβάλει!
διάβασε λίγο από την αρχή και ίσως καταλάβεις!
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 13-05-05, 10:34
Το avatar του χρήστη Jims192
Jims192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 21-03-2005
Μοντέλο: E12 TS
Περιοχή: Ξεσσαλονίκη...
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 882
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 322
Jims192 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Anonymous";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
χρηστο σε πιάσαν κοτσο μου φαινεται...
Καλημέρα.Να κάνω και γώ μια ερώτηση,η οποία δεν αφορά όμως την παραπάνω διαφονία σας καθότι δεν γνωρίζω κατι σχετικό γιάυτό το μοτέρ.Το παραπάνω post δεν ήταν γραμμένο απο επισκέπτη αν θυμάμαι καλά αλλά απο ένα μέλος τον face.Για ποιό λόγο το μέλος αυτό δεν είναι πιά μέλος?Ρωτάω απο απλή περιέργργια γιατί το γνώρισα το παλικάρι και είναι και γ...ώ τα παιδιά.Ξέρω δεν είναι corollακιας αλλά ιταλός.Παρόλαυτά δεν έτυχε να διαβάσω κάποια δημοσιέυση του που να μας λέει τπτ κακό,εκτός πάλι αν μου διέφυγε κάτι. Μπορώ να μάθω κάτι γι΄αυτό?
__________________
Corolla TS 1.8 3d 2002-2007
Yaris 1.3 5d 2002-
B.M.W. E30 2.0 2d 2008-(drift project)
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 13-05-05, 16:16
Anonymous Offline:
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μηνύματα: 1.377
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Anonymous είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από JIMS192";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα.Να κάνω και γώ μια ερώτηση,η οποία δεν αφορά όμως την παραπάνω διαφονία σας καθότι δεν γνωρίζω κατι σχετικό γιάυτό το μοτέρ.Το παραπάνω post δεν ήταν γραμμένο απο επισκέπτη αν θυμάμαι καλά αλλά απο ένα μέλος τον face.Για ποιό λόγο το μέλος αυτό δεν είναι πιά μέλος?Ρωτάω απο απλή περιέργργια γιατί το γνώρισα το παλικάρι και είναι και γ...ώ τα παιδιά.Ξέρω δεν είναι corollακιας αλλά ιταλός.Παρόλαυτά δεν έτυχε να διαβάσω κάποια δημοσιέυση του που να μας λέει τπτ κακό,εκτός πάλι αν μου διέφυγε κάτι. Μπορώ να μάθω κάτι γι΄αυτό?
Σε τρωει να το κανεις και εσυ το banακι σου, ε?
(αστειο! 8) )
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 13-05-05, 16:55
Το avatar του χρήστη Jims192
Jims192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 21-03-2005
Μοντέλο: E12 TS
Περιοχή: Ξεσσαλονίκη...
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 882
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 322
Jims192 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xenos";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων

Σε τρωει να το κανεις και εσυ το banακι σου, ε?
(αστειο! 8) )
Bασικά με τρώει η περιέργεια και λίγο η πλάτη...
__________________
Corolla TS 1.8 3d 2002-2007
Yaris 1.3 5d 2002-
B.M.W. E30 2.0 2d 2008-(drift project)
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 13-05-05, 20:58
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Οχι μην με ψαχνεις δεν εχω ερθει ουτε 1 φορα.Ενταξει ειμαι 300 Κμ μακρια απο Αθηνα αλλα δεν μπορω να καταλαβω το γιατι να ερθω ή να μην ερθω σε καποια συναντηση χαρακτηριζει και την αξιοπιστια και τις γνωσεις αν θες, του καθενος μας.Οσο για το αν σου μιλαω ειλικρινα ή οχι και τα θεωρεις ειρωνιες εκ των προτερων σιγουρα δεν θα καναμε παρεα εξω, γιατι τον συνομιλητη μου πρωτα τον αντιμετωπιζω καλοπροαιρετα εως οτου αποδειξει το αντιθετο και μετα του φερομαι αναλογα.Και επειδη δεν δεχεσαι κριτικες,γιατι σε ενοχλουν, ειπαμε εγω δεν θα σου κανω.Τωρα το ανα σε προσβαλει το οτι εγω βρισκω αυτα τα μοτερ στα 1200 ευρω με τοποθετηση και εσυ στις 3500 ευρω,ενταξει εγω δεν μπορω να κανω κατι γι'αυτο.Και επειδη ισως καποιοι φιλοι μας να μην γνωριζουν, το να συνδεσει ο ηλεκτρολογος ενα τετοιο μοτερ ξεκινα απο 400-650 ευρω αν κατοικεις σε επαρχια( τα 650).Η τιμη η τελευταια που αναφερω ειναι φρεσκια ουτε 2 εβδομαδες και τα ζητησε ο Μπαρμπαρης για να κατεβει να μας συνδεσει ενα μαυροκαπακο σε starletακι.Ανεβοκατεβασμα μοτερ πριν 4 χρονια το πληρωσα φιλικα 80000 δρχ(250ευρω).Βαλε ιμαντες,ρουλεμαν ,φιλτρα,λαδια,ξυδια δεν θα τα αλλαξεις;(αλλα 250).Προσθεσε τα στα 1200 ευρω που ζηταει ο φιλος και βγαινει ενα μπιλιετακι στα 2200 ευρω.Και για να κανω το συνηγορο του φιλου τοτε οντως στα 3500 που βρηκες εσυ η τιμη του φιλου μας, ειναι μπομπα!!Ή για να το πω και αλλιως ο μηχανικος σου, σου ζητησε 2500 ευρω για αγορα μονο ασημοκαπακου;Ελεος ρε παιδια!Βγαλε και εσυ το ονομα του μηχανικου που σου ζητησε τοσα για να μην αερολογουμε και για να βοηθησεις και τα αλλα παιδια να μην περασουν ουτε απο εξω απο το μαγαζι του!Μονο σε παρακαλω μην μπουμε στη διαδικασια παλι να αποδεικνυουμε τα αυτονοητα!οτι 2500 ευρω ειναι παρα πολλα για αυτο το μοτερ οπως και τα 1200 κατ την ταπεινη μου αποψη.Σ'ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 14-05-05, 00:51
Το avatar του χρήστη sotosgh
sotosgh Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 18-03-2005
Μοντέλο: toyota corolla AE101
Περιοχή: ΙΛΙΟΝ
Ηλικία: 54 male
Μηνύματα: 87
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 242
sotosgh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
θα ήθελα να αναφέρω και εγω απο προσωπική μου άποψη σχετικά με τις τιμές που λέτε σχετικά με τα δυο διαμάντια μοτέρ. Ενημερωτικά
εχω το Corolla AE 101 Liftback 1.6 έχω ρωτήση και για τα δυο μοτέρ
για το μέν μαυροκάπακο : 2000 ευρώ που περιλάμβανε (μοτέρ,σασμάν,εγκέφαλο,πλεξούδα άκοπη),
Ηλεκτρολόγος : 500 ευρώ
Μηχανικός : 600 ευρώ
Εξάτμιση : 300 ευρώ ( 55 mlm)
Καταλύτης : 300 ευρώ
Και φυσικά αν θέλω το ασημοκάπακο : 1000 ευρώ και όλα τα παραπάνω που ανάφερα .Δηλαδή η διαφορά τους τα δύο μοτέρ 1000 ευρώ και με απόσυρση του παλίου μου μοτέρ 4afe με 400 ευρώ.
Στήν τιμή συμπεριλάμβάνονται και όλα τα αναλώσημα (π.χ.ιμάντας,λαδια.φίλτρα,κ.τ.λ)
ΥΓ. Με ευθύνη μηχανικού για καλή λειτουργία μοτέρ για ότι πρόβλημα παρουσιαστεί ( και ο θεος να βάλει το χέρι του μην έχουνε κάνει καμμιά πατάτα)
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 14-05-05, 00:56
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
μάλλον έχεις μπερδευτεί.δεν με προσβαλες με το ότι είχαμε διαφορά στην τιμή αλλά με λίγα λόγια μου είπες ότι δεν έχω γνώσεις.στην τιμή συμπεριελαμβάνονται όλα.από το μοτέρ μέχρι τα ανταλακτικά που θα αλλάξεις και μέχρι και την εξάτμιση που θα τοποθετήσεις.άλωστε όταν ρώτησα εγώ του είπα να μου πει χοντρικά γιατί καθότι τυγχάνει να σπουδάζω εκτός αθήνας δεν μου περισεύουν για να το βάλω άμεσα αλλά με έτρωγε να μάθω πόσο έχει πληρες ένα 20βαλβιδο και πόσο ένα τουρμπάτο 1300 μοτερ.αυτά το ολίγα.


έπειτα από αυτήν μου την απάντηση δεν θα λάβεις καμία άλλη γιατί δεν θέλω να ασχοληθώ άλλο με το θέμα.


φιλικά,
Κων/νος
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τα υδρογονοκίνητα ποδήλατα είναι γεγονός αλλά σε τσουχτερή τιμή NikiforosGT ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 0 17-01-18 12:00
Τιμή για δίσκους-τακάκια giorgosvet TOYOTA COROLLA E 12 40 29-08-12 10:30
Πως να πέσει η τιμή της βενζίνης NikiforosGT ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 15 30-05-10 20:48
repair manual of 4age 20valve blacktop MARMEL 4AGE 20v Levin 11 01-12-08 23:09
Δηλωση 20valve blacktop??? vassilis_vvti 4AGE 20v Levin 13 10-02-08 12:22



Page generated in 0,16869497 seconds (82,84% PHP - 17,16% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 16:43.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)