Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > Ειμαι νεος

Ειμαι νεος καλως σας βρηκα και τα σχετικα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!
  #11  
Παλιά 03-05-05, 23:06
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!

το σιγουρο ειναι οτι ξερω τι λεω. το στρωσιμο ειναι θεμα μονο και μονο ψυχολογικο παιδια. μεσα μας. ασε τι λενε τα manual. απλα το να στρωνουμε ενα καινουργιο αυτοκινητο ειναι απλα περιτο και ΚΑΤΣΙΑΖΕΙΙΙΙΙ. εχω παρα πολλους φιλους που τα πηγαν κοφτες απο τα πρωτα χιλιομετρα απεδωσαν τα μεγιστα σε δυναμομετρα και εδω και χρονια δουλευουν ακομα οπως στην αρχη. και εχω αποδειξεις.. για μενα το βασικο που χρειαζεται ειναι μεχρι τα 1000 χιλιομετρα ειναι να μην σπαει η πρωτη. ολα τα αλλα που βλεπω, και που λετε κατα την προσωπικη μου αποψη ειναι παραμυθια της χαλιμας και μονο. ευγε φιλε φανη που μας θυμισες κατι το οποιο δεν εχουμε τηρησει.αλλα τι να πω κατσε και στρωστο? θα πεθανω αν το πω αυτο. κοιμαμαι και ονειρευομαι κοφτες-αντικοφτες και ψαλιδια καθε βραδυ!!!
ΥΓ.αραγε ο billlllll το εστρωσε το μωρο του?
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!
  #12  
Παλιά 03-05-05, 23:18
Το avatar του χρήστη Δημήτρης
Δημήτρης Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 24-03-2005
Περιοχή: Κερατσίνι
Ηλικία: 37
Μηνύματα: 109
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 244
Δημήτρης είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!

Οταν στρωνεις ενα αυτοκινητο δε στρωνεις μονο το μοτερ αλλα ολο το αμαξι!
και τις αναρτησεις και τα παντα!
οπως αλλωστε το λεει και η λεξη! το στρωνεις για να συμπεριφερετε οσο καλυτερα γινεται στον δρομο σε ολουσ τους τομεις!
__________________
Όποιος βιάζεται σκοντάφτει ή το γοργόν και χάρην έχει ? ?
Απάντηση με παράθεση
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!
  #13  
Παλιά 03-05-05, 23:57
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Δημήτρης";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν στρωνεις ενα αυτοκινητο δε στρωνεις μονο το μοτερ αλλα ολο το αμαξι!
και τις αναρτησεις και τα παντα!
οπως αλλωστε το λεει και η λεξη! το στρωνεις για να συμπεριφερετε οσο καλυτερα γινεται στον δρομο σε ολουσ τους τομεις!
φιλε δημτρη δεν εχω ξαναακουσει (και εχω εμπειριες σε σχεση με σενα πιστεψε με) τετοιο πραγμα το να στρωνεις αναρτησεις μοχλικα και λοιπα σωληνακια ειναι ετοιμα αυτα. χαμενος και αδικος κοπος ειναι. απλα κοιμασαι πιο ησυχα ψυχολογικα τα βραδια. ΜΟΝΟ τα λαστιχα θελουν στρωσιμο και ειδικα σε μοτοσυκλετες ετσι απλα για να ζανταρουν και να μην κανουν καρουμπαλα.πρεπει για 150 χιλιομετρα να μη τα σπιναρεις και να μην τα πας υπερβολικη τελικη αναλογα παντα με το συντελεστη ταχυτητας που τους δινει το εργοστασιο. αντε και λιγο καποια ρουλεμαν στο σασμαν για πολυ λιγο διαστημα.. και ξαναλεω. κατα την προσωπικη μου αποψη παντα τιποτα αλλο. φιλικα πανος
ΥΓ οσο για τη λεξη στρωσιμο που ειπες οτι το λεει και η λεξη απο που βγηκε αυτη αραγε? θα πρεπει να δειτε στα καραβια που τυχανει και δουλευω πως ξεφορτωνουν τα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ αυτοκινητα και ενω ειναι παγωμενα. αν δεν πανε κοφτη δεν αλαζουν ταχυτητα οι οδηγοι του ΟΛΠ..και παρτο εσυ και στρωστο μετα ετσι μονο και μονο για να το μπουκωνεις και να το κατσιαζεις. ας αφησουμε την κουβεντα γιατι ο φιλος rayden θα το πουλησει και θα παρει μεταχειρισμενο στο τελος τελος μου φενεται.
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 04-05-05, 11:47
Rayden Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 15-03-2005
Μηνύματα: 19
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Rayden είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Όντως υπάρχει μια μεγάλη ποικιλία απόψεων αλλά νομίζω ότι το γενικό νόημα είνα το ίδιο...
Εγώ μέχρι τα 1900χλμ το πήγαινα το πολύ 3200σαλ (συνήθως 3000) έχοντας ανοίξει μόνο 2 φορές μέχρι τις 4000σαλ και για ελάχιστο χρονικό διάστημα.
Τώρα άρχισα να το πηγαίνω μέχρι τις 3600σαλ και λέω να το κάνω μέχρι τα 2500 χλμ, μετά 4000σαλ μέχρι τις 3000χλμ και μετά... άντε γεια!!!
Φαντάζομαι είναι μια ομαλή αύξηση χωρίς να γίνεται συντηρητική ε?
Απάντηση με παράθεση
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!
  #15  
Παλιά 04-05-05, 22:17
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!

ρε συ φιλε rayden το εχεις ηδη στρωσει και μας δουλευεις? . παντως κατα τη γνωμη μου αν το εχεις στρωσει ετσι οπως λες το ΛΥΠΑΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ το αμαξακιιιιιιιιι αμαρτια.ελεος ημαρτον τι σου εφταιγε το καημενο το μοτερ και το εβαλες στα βασανα απο τα πρωτα χρονια της ζως του? ειναι σα να το εκλεισες μεσα σε μπουντρουμι!!! και του φορεσες και χειροπεδες ειμαι σιγουρος οτι ο στροφαλος αν ειχε στομα θα σου ελεγε..... cussing ouch cussing
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!
  #16  
Παλιά 05-05-05, 00:10
Το avatar του χρήστη conan22b
conan22b Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-04-2004
Μοντέλο: Corolla E12 1.4 2003
Περιοχή: Αθήνα-Κόρινθος
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 81
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 254
conan22b είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!

Καταρχάς καλορίζικο και καλοτάξιδο Rayden !

Επί του θέματος όταν αγόρασα το Corolla αλλά και τώρα που αγοράσαμε το Polo στις αντιπροσωπείες μας είπαν ότι δεν χρειάζεται στρώσιμο αλλά αν θέλουμε τα πρώτα 2.000km να μην τα πολυπιέζουμε (μέχρι 4.000 στροφές και όχι φόρτωμα κτλ ) μόνο για το σασμάν. Αυτό το έχω ακούσει και από άλλους. Εγώ πάλι το έκανα το πρώτο 1km γιατί ήταν άδειο το ρεζερβουάρ, μετά ήθελα μα δω γιατί έχει με κόκκινα γράμματα το 7, το 8 κτλ.

Μια απορία : Γιατί αν του κάνει συντιριτικό στρώσιμο θα αργήσει να δώσει το μαξιμουμ ο κινητίρας ; Κρατάει αρχείο ο εγκέφαλος;
__________________
Ε12 1.4
Απάντηση με παράθεση
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!
  #17  
Παλιά 05-05-05, 09:32
Rayden Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 15-03-2005
Μηνύματα: 19
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Rayden είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MARMEL";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε συ φιλε rayden το εχεις ηδη στρωσει και μας δουλευεις? . παντως κατα τη γνωμη μου αν το εχεις στρωσει ετσι οπως λες το ΛΥΠΑΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ το αμαξακιιιιιιιιι αμαρτια.ελεος ημαρτον τι σου εφταιγε το καημενο το μοτερ και το εβαλες στα βασανα απο τα πρωτα χρονια της ζως του? ειναι σα να το εκλεισες μεσα σε μπουντρουμι!!! και του φορεσες και χειροπεδες ειμαι σιγουρος οτι ο στροφαλος αν ειχε στομα θα σου ελεγε..... cussing ouch cussing

Λες δηλαδή να παρακάμψω το ενδιάμεσο στάδιο και να δίνω 4000σαλ απ' τα 2000 χλμ (που είμαι τώρα)? No problem από μένα πάντως!!! Ελπίζω μη δω κανα μήνυμα στο tc του στυλ "meeercy ρε! enough ρε!"
Απάντηση με παράθεση
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!
  #18  
Παλιά 05-05-05, 18:18
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!

οτι και να λεμε τωρα παει το φουκαριαρικο για λυπηση ειναι. καλυτερα στρωστο μεχρι τα 6000κμ να δουμε αν αποτελειωνεται να το μαθουμε και αυτο. θα τρελαθωωωωωωωωωω δεν βρισκω και σχοινι να αυτοκτονησω γμτ. yell αχ καημενο corollaki τι σου μελε να παθεις. απο μικρο στα βασανα λες και χρωστουσες στην εφορια. . θεος σχωρεστο
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 05-05-05, 20:42
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.110
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 876
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Ρε παιδιά, σε test drive που έκανε πολύ πρόσφατα φίλος σε αντιπροσωπία της επαρχίας με το corolla του πωλητή (δεν είχαν διαθέσιμο test drive αυτοκίνητο), το οποίο το είχε αγοράσει μόλις μερικές μέρες πριν (170 km περίπου είχε κάνει το αμάξι), το έλιωσε στην κυριολεξία!!! Και μετά από παρότρυνση του ίδιου του πωλητή!!! Ο ίδιος του είπε ότι δεν έχει ανάγκη!!! Μα καλά, με μόλις 170 km, να δουλεύει στα κόκκινα; Στο δικό μου πάντως δεν το έκανα αυτό. Είμαι στα 1.400 km και το πάω μέχρι 4.000 σ.α.λ. Μετά τα 2.000 θα το ανοίξω σιγά σιγά.
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!
  #20  
Παλιά 09-05-05, 18:27
Το avatar του χρήστη MARMEL
MARMEL Offline:
Αdministrator

 
Εγγραφή: 15-02-2004
Μοντέλο: YARIS 1000 99
Περιοχή: πειραιας
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 9.907
Ευχαρίστησε: 10
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 6 φορές σε 6 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1237
MARMEL είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Μια Απλή Ερώτηση Για Αρχη!

φιλε τον εχεις για χαζο τον πωλητη? στρωνε εσυ μεχρι τα 7000 και θα με θυμηθεις. ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ. αδικα γινεται το στρωσιμοοοοο . ΗΜΑΡΤΟΝ. δε τα λυπαστε? ειναι σαν να σας ταιζουν οταν ειστε μωρα να ειστε μπουκωμενοι και η μαμα να λεει φαε μωρο μου φαε κι αλλο και να σου βγαινει το φαι απο τα αυτια και να πρεπει να τρως κι αλλο. yell
__________________
AEK
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > Ειμαι νεος

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ερώτηση epizoitis CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 0 30-01-13 11:26
100αρα ή Απλή??? dr-feelgood OFF TOPIC 2 04-09-08 10:17
Μια Απλή Ευχή Zaha ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 5 29-04-08 14:42
ερώτηση bafomet TOYOTA COROLLA E 12 7 02-04-08 22:21
Απλή περιγραφή λειτουργίας τετράχρονων Μ.Ε.Κ. madvinegar Γνωσιακή Βάση Δεδομένων 0 05-10-07 16:06



Page generated in 0,17031097 seconds (83,02% PHP - 16,98% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:13.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)