Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 05-06-12, 21:15
Το avatar του χρήστη jason
jason Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 23-02-2007
Μοντέλο: suzuki swift sport
Περιοχή: αργυρούπολη
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 2.649
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 475
jason είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εμενα παντως αυτο απο το αργος μου φανηκε πιο ολοκληρωμενο, μονο το bodykit του λειπει(πλαινα αεροτομη), αλλα εχει 25αρα χταποδι και φαινεται πιο μαζεμενο, αν δεν εχει κατι το μοτερ του ειναι πολυ καλη ευκαιρια.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 05-06-12, 21:20
naevy Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 13-11-2007
Μηνύματα: 180
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 224
naevy θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη naevy : 12-09-12 στις 09:48.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 05-06-12, 22:13
Το avatar του χρήστη efthimis
efthimis Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 27-11-2007
Μοντέλο: Ε12 1.8
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Ηλικία: 34
Μηνύματα: 136
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 214
efthimis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εμενα προσωπικα μ αρεσει πολυ αυτο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1090009/ τωρα που επεσε σε λεφτα...νομιζω intercooler,σωληνωσεις κ εξατμιση εχει κανει στον εξατμισα μου οποτε αν ενδιαφερεσαι μπορω να ρωτησω...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 05-06-12, 22:20
aliengoa Offline:
 
Εγγραφή: 15-10-2007
Μηνύματα: 448
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 247
aliengoa είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από efthimis Εμφάνιση μηνυμάτων
εμενα προσωπικα μ αρεσει πολυ αυτο http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1090009/ τωρα που επεσε σε λεφτα...νομιζω intercooler,σωληνωσεις κ εξατμιση εχει κανει στον εξατμισα μου οποτε αν ενδιαφερεσαι μπορω να ρωτησω...
Ακριβό είναι! Και τί εννοεί 220 άλογα; με μαμά μοτέρ; και έχει και αντικόφτη πίεσης αρα στάνταρ το δούλευε 1 bar τούλαχιστον.
χμ...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 06-06-12, 19:18
Το avatar του χρήστη tolinio
tolinio Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 02-05-2012
Μοντέλο: corolla g6 99
Περιοχή: θεσ/νικη
Μηνύματα: 73
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 154
tolinio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ναι jason επισης εχει και στιγματα στην πισω πορτα απο τα σημματακια που εβγαλε..... ναι ειναι καπου εκει κοντα σε αυτο που ψαχνω.tnx naevy.. γιαυτο κοιταω απο δω πανω τπτ.. εχει ενα ευοσμιοτικο εδω και το δινει ενα μαυρο αλλα και εκεινο ..efthimis ειναι πολυ ακριβό ρε συ και 5,5 να το παρω.. ειναι εκτος δυνατοτητων..ενω αν χτυπησω ενα με κανα 3800 -4000 ειμαι ποιο κοντα στα φραγκα μου
__________________
θελω corollaki βαρεθηκα με το νυχι! www.facebook.com/pages/Ταπετσαρίες-αυτοκινήτων-Βαρδίκος/165564240164743
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 06-06-12, 19:35
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Για αυτα που εχει το αμαξι ειναι τελεια τιμη! για ξεκινηστε να το κανετε ετσι να δειτε ποσο θα σας παει!!! ενταξει μην ειμαστε και υπερβολικοι! αν ηταν μαμα ολα θα ελεγα πως ναι ειναι ακριβο! παντως η τουρμπινα φαινετε οτι δεν ειναι ct9 κατι αλλο ειναι αλλα τι δεν ξερω! αλλιωτικη μου φαινεται! ισως καμια υβριδικη? η ct9 καταρχην με τπτ δεν βγαζει τοσα αλογα στο 1bar!
καλυτερα ομως να δεις καποιο με οσο γινεται ποιο μαμα 4EFTE για να αποφυγεις προβληματα και κακοτεχνιες! και φυσικα να πετυχεις και καλυτερη τιμη αφου δεν διαθετεις τοσα!
παντα καλος ελεγχος!!! εγω παρολο που πηρα την δικια μου με γνωμονα οτι εχω το μοτερ απο το starlet GT που ειχα και παρολο πως την εστειλα με τον πωλητη σε δικους μου σε συνεργειο να την ελεγξουν μαλλον ουτε καν την ειδαν!!! μου ειπαν να την παρω και δεν ανεφεραν τυχον προβληματα, ετσι εχω καταληξει οτι κανονικα ηθελε αλλαγη κρεμαριερας (εχει τζογο σε ατερμονα) και χανει λαδια απο παντου! μεχρι και η αντλια χανει! εκτος αυτου εχω αλλαξει ηδη οτι αναλωσιμο εχει σχεδον! οπως ακρα ζαμφορ μπρος πισω, σινεμπλοκ ζαμφορ μπρος πισω, μια βαση μηχανης, εννοειτε λαστιχα-αμορτισερ-ελατηρια-bump stops στον 1ο χρονο που την ειχα αυτα, και παμε σε μπαλακια ψαλιδιων, ακρομπαρα, ημιμπαρα, τωρα το Σάββατο θα αλλαξω και αντλια υδραυλικου, και για κρεμαριερα βλεπουμε εχει ο Θεος! γιαυτο σου λεω πολυ καλος ελεγχος!!!!

αυτη δεν σου αρεσει? http://www.corollaclub.com/forums/sh...ad.php?t=22835

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 06-06-12 στις 19:51.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 06-06-12, 21:59
aliengoa Offline:
 
Εγγραφή: 15-10-2007
Μηνύματα: 448
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 247
aliengoa είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
Για αυτα που εχει το αμαξι ειναι τελεια τιμη! για ξεκινηστε να το κανετε ετσι να δειτε ποσο θα σας παει!!! ενταξει μην ειμαστε και υπερβολικοι!
τι εννοείς υπερβολικοί; ξαναλέω, μαμα με 220 άλογα; χμ...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 06-06-12, 22:29
Το avatar του χρήστη efthimis
efthimis Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 27-11-2007
Μοντέλο: Ε12 1.8
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Ηλικία: 34
Μηνύματα: 136
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 214
efthimis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
συμφωνω κ εγω με τον Νικηφορο...απ οτι εμαθα το αμαξι εχει αρκετα πραγματα πανω κ ο ιδιοκτητης του ειναι πολυ ψειρας...στην τιμη που ηταν πριν το θεωρουσα πολυ ακριβο...τωρα πιστευω εχει μια καλη τιμη...απο κει κ περα το να συζηταμε αν εχει,τι εχει και πως το εχει δεν οδηγει πουθενα...οποιος ενδιαφερεται παιρνει ενα τηλ κ ρωταει ή παει και το βλεπει...α κ το αμαξι βρισκεται στον Ευοσμο!!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 06-06-12, 22:44
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aliengoa Εμφάνιση μηνυμάτων
τι εννοείς υπερβολικοί; ξαναλέω, μαμα με 220 άλογα; χμ...
Το υπερβολικοι παει οτι καποιοι γενικα το λεω οχι εσενα η αλλον εδω, θελουν να παιρνουν ενα αμαξι με 1000 πραγματα πανω αρκετα πολυ ακριβα με πολυ χαμηλη τιμη, μερικες φορες ισχυει οτι πληρωνεις παιρνεις, ενταξει καποιος αν εχει πολυ αναγκη χρηματα μπορει να το σκοτωσει, το αμαξι αυτο εχει πολυ πραμα και καλο επανω ειναι ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΗ η τιμη του, αν θελει καποιος ποιο χαμηλη τιμη μπορει να βρει με μαμα σχεδον 4EFTE! οσο για τα αλογα δεν ειναι μαμα τουρμπινα αυτη! υβριδικη δειχνει να ειναι, μαλλον εχει την μαμα σωληνα εισαγωγης μονωμένη! Η μαμα τουρμπινα στο 1bar ΔΕΝ βγαζει 220hp! με την ΚΑΜΙΑ ομως!!!! στην καλυτερη περιπτωση συμφωνα με αλλα μοτερακια 4EFTE που δουλευαν 1bar με ct9 εβγαζαν καπου 180hp και αν δεν κανω λαθος η ct9 νομιζω οτι δεν μπορει να παει πανω απο 1.1 και πανω απο 190hp χωρις να σπασει. Anyway επειδη το σκισαμε στις υποθεσεις οποιος ενδιαφερεται παιρνει τηλ και ρωταει!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 06-06-12 στις 22:50.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 07-06-12, 00:29
aliengoa Offline:
 
Εγγραφή: 15-10-2007
Μηνύματα: 448
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 247
aliengoa είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καταρχήν η αγγελία στο car δεν αναφέρει τουρμπίνα, αρα θεωρώ ότι έχει την μαμά. Δεύτερον, δεν είναι σφυρήλατο το μοτέρ (ούτε και αυτό το αναφέρει) αρα για μένα δεν είναι ασφαλές! 220 άλογα με μαμά (ή παραπλήσια) τουρμπίνα και στοκ μοτέρ μου φαίνεται κάπως! βάλατε και μια αλλη αγγελια, ένα μαύρο G6 που έχει 25αρα με μαμα μοτερ και δεν βγάζει τόσα! Και όχι Νικηφορέ τα + στο αμάξι πολλές φορές χάνουν την αγοραστική τους αξία, δυστηχώς! και πάνω απο όλα μετράει σε τι κατάσταση είναι και όχι τί έχει.
Τι να τα κάνω τα τετραπίστονα αν οι κύλινδροι του κινητήρα έγιναν οβάλ...

Καλύτερα, μιας και είναι απο Θεσσαλονίκη να πάει να το δει το αμάξι απο κοντά

ας μου επιτρέψει εδώ ο αlex-g να βάλω το σχόλιο που έκανε στο θέμα μου και νομίζω είναι αντιπροσωπευτικό.

"αυτο το μοτερ με σοβαρή turbina μόνο παιδικές πιέσεις μπορεί να σηκώσει
κληστο μοτέρ 230 ειναι πυροτέχνημα νομιζω σου ειχα δείξει τι κεφαλή έχει"


Εκφράζω προσωπική άποψη και ελπίζω χωρίς να παρεξηγιέται κάποιος, τελικός κριτής είναι μόνο και μόνο ο αγοραστής και τα γούστα του

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aliengoa : 07-06-12 στις 00:39.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μετατροπη απο 4efe σε 4efte babis92 TOYOTA COROLLA E*101 19 26-02-18 17:05
G6 σε 4EFE andreasseva TOYOTA COROLLA E*101 11 10-01-16 16:54
4EFE ecu animalcopy SUPPORT 66 07-02-10 12:43
4efe--->4efte ...Ste... SUPPORT 54 22-01-10 12:13
Απο 2Ε σε 4EFE animalcopy SUPPORT 26 16-12-09 19:51



Page generated in 0,17884588 seconds (83,67% PHP - 16,33% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:08.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)