Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-01-12, 08:24
Το avatar του χρήστη neos3103
neos3103 Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 31-12-2011
Μοντέλο: Corolla E111 1300cc H/B
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 12
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
neos3103 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλημερα φιλε μου Νικηφόρε , αυτα ακριβώς ειναι όπως μου στέλνεις στις φωτογραφίες - χθες μαλιστα πηγα και στον Πουπάκη - Μενίδι και η ευθυγράμμιση δεν ηταν σωστή - του ελυσε μερικές βίδες από την γέφυρα και τις ξαναβιδωσε παλι - μου είπε πως ηταν στραβό και επρεπε να το φέρει στα ισια - εχω δει βελτιωση βεβαια αλλα σαν να χτυπαει κατι απο το δεξί μερος οταν εχει μικρες λακουβες ο δρομος - μηπως ειναι κατι αλλο τωρα? εχω μπερδευτει - αν γνωριζα τι θα τραβαγα δεν θα αλλαζα ρουλεμαν ουτε μετα απο 100 χρονια
Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου - να εισαι παντα καλα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-01-12, 09:41
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλημέρα! αν δεν σηκωθεί το αμάξι ψηλά να δείτε από κάτω κάπως τι μπορεί να χτυπάει δεν θα το βρεις αλλιώς! μπορεί να είναι οτιδήποτε! πριν δεν χτυπούσε? τώρα με την ευθυγράμμιση άρχισε? τα ρουλεμάν τροχών αν έχουν πρόβλημα πρέπει να αλλάζονται! είδες τι κόντεψα να πάθω εγώ με μεταχειρισμένα άκρα? 2 φορές έμεινα στην μέση στην Μαραθώνος!!! και μια φορα στην Αττική οδό από τέρμα αριστερά έφτασα τερμα δεξια και ειχα 140χλμ!!! καλα που μπορεσα να φρενάρω και φυσικά δεν ερχόταν κανείς! και καλα που βρηκα τον μηχανικό αν και ηρθε μετα απο 2-3 ώρες γιατι δεν ειχα και οδική! δεν μου απαντησες σε αυτο που ρώτησα πριν, για να αλλαξουν τα ρουλεμαν δλδ βγαζουν ΟΛΟ το ακρο απο το αμαξι πανω??? οπως ειδα στο βιντεο ετσι μου φαίνεται. Γιατι τότε κάτι δεν έχει κουμπωσει σωστα ή είναι χαλαρό!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-01-12, 09:52
Το avatar του χρήστη neos3103
neos3103 Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 31-12-2011
Μοντέλο: Corolla E111 1300cc H/B
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 12
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
neos3103 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Νικηφόρε , οχι δεν εβγαλαν ολο το ακρο , εβγαλαν μονο το μουαγιε δηλαδη το εξαρτημα που μοιαζει με πιατο φαγητου ( δεν ξερω αν μπορω να το διατυπωσω αλλιως ) και που στο κεντρο του μουαγιε ειναι το ρουλεμαν . Αυτό το μουαγιε συνδεεται , με το ψαλιδι και το κατω μερος της μπουκαλας του αμορτισερ ( αυτο ελυσαν και χαθηκε η ευθυγραμμιση ) , φυσικα πανω στο μουαγιε βρισκεται η δισκοπλακα και η δαγκανα των φρενων, πισω ακριβως ξεκινα ενας αξονας με μια φουσκα αν θυμαμαι καλα , θα παω σε λιγο στο αμαξι να βγαλω φωτο με το τιμονι αριστερα απο το κινητό μου

ευχαριστω και παλι Νικηφορε

Ξεχασα να αναφερω πριν δεν χτυπαγε - και οτι ο Πουπακης ελυσε καποιες βιδες απο την γεφυρα για φερει λεει το αμαξι στα ισια - τωρα αυτο επηρεαζει τα σινεμπλοκ? ή τιποτα αλλο δεν ξερω


Νικηφορε ακριβως αυτό εγινε με την μονη διαφορα οτι τα ρουλεμαν μπηκαν πρεσαριστα και οχι με το χερι - με πρεσα δηλαδη - το θεμα μου ομως χθες λογικα μου αλλαξε θεση στη γεφυρα - μετακινωντας τη ελαχιστα αν με καποιο μαξιλαρι φουσκωτο απο το πλαι που πιεζε το ψαλιδι - εχω συνεπειες για αυτο ? παντως το καλοκαιρι ειχα αλλαξει δισκο - πλατο exedy και ειχαν βγαλει την γεφυρα και δεν χαλασε η ευθυγραμμιση - τωρα τι φταιει δεν ξερω παντως οπως ηταν το αυτοκινητο δεν ειναι - εχω ταλαιπωρηθει αρκετα - Σταυρος

Συγγνωμη στον corollapatra για το επαναλαμβανομενο λαθος για τα post - ευχαριστω

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη neos3103 : 04-01-12 στις 13:40. Αιτία: Συγχώνευση...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 04-01-12, 13:26
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Εντάξει κατάλαβα τώρα! εδώ για αλλο αμαξι λεει πως αλλαζουν το μουαγιε στα πισω ακρα! http://www.nissantuners.gr/forum/index.php?topic=3840.0
μπροστά για να λυθει επειδή εχουμε κίνηση δλδ σύστημα διεύθυνσης και μετάδοσης κινησης, πρέπει να λυθουν προφανως και τα μπαλάκια ψαλιδιών, ακρόμπαρα, καθώς και να βγουν απο μεσα τα ημιαξονια, αν εχεις θορυβο κατι απο αυτά ή μέρη της γεφυρας δεν εχουν βιδώσει-σφίξει καλά!
δεν ειναι απο corolla αλλά για να παρουμε μια ιδεα : http://www.trademotion.com/schematic...al/T043050.gif Και αυτη η φωτο μοιαζει με της corollas το σύστημα : http://www.fallastarmedia.com/vortex.../large/018.jpg
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Ευθυγράμμιση=Πρόσφυση Skipi TOYOTA COROLLA E 12 54 29-07-17 15:32
Ρουλεμάν Τροχού soto TOYOTA COROLLA E*101 6 13-02-15 22:44
Ευθυγράμμιση - EE111 neos3103 TOYOTA COROLLA 111(G6) 5 29-10-12 09:31
ευθυγράμμιση - μπαταρία antonios7 SUPPORT 9 06-11-09 16:38
Πρόβλημα με ρουλεμάν; billlllll TOYOTA COROLLA E 12 12 01-07-08 11:56



Page generated in 0,12600207 seconds (79,01% PHP - 20,99% MySQL) with 29 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:06.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)