Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 03-01-08, 15:41
lowSOLsedan Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 26-04-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 46
Μηνύματα: 7
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
lowSOLsedan είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Εχω παει στου κοσμου τα συνεργεια, και κατα γενικο μεσο ορο το συνεργειο στον Κηφισο κανει τις περισσοτερες φορες καλη δουλεια (χωρις βεβαια να περιλαμβανεται το επισημο συνεργειο του club στην συγκριση αυτη εφοσον δεν εχω παει εκει ακομα). Για τον Μαγκλαρα, αστα, τα προβληματα και οι κοροιδιες που εχω αντιμετωπισει ηταν πολλα και ετσι σταματησα να πηγαινω (μεγαλο σπασιμο για μενα διοτι ηταν ενα απο τα πιο κοντινα για μενα αν συμπεριλαβω και το τωρινο κλειστο Autoland στο Γαλατσι που το ετρεχε ενας που το εσκασε απο την Ελλαδα με μερικα εκατομμυρια ευρω απ' οτι μου εχουν πει).
Με τον Μαγκλαρα υπαρχουν μερικα μεγαλα προβληματα. (1) Δεν ηταν παντα εξουσιοδοτημενο συνεργειο της Toyota (υπηρξε ενα διαστημα που δεν ειχανε εγκριση αλλα δεν το κοινοποιησαν και ετσι επρεπε να εισαι λιγο ψαγμενος για να το γνωριζεις)-(2) Αν και το μηχανικο τμημα του συνεργειου δουλευει σε αποδεκτο επιπεδο, αυτο που πασχει ειναι το ηλεκτρολογειο (δηθεν πρεπει να περιμενεις καιρο για να στο κοιταξουν και δηθεν θελουν πανω απο αποδεκτα ορια καποιες φορες να κανουν μια δουλεια, και πανω απ' ολα ειναι και αγενεις)-(3) Το μεγαλυτερο προβλημα, και συνδεεται με το πρωτο προβλημα, ειναι οτι δεν ειναι αποκλειστικα Toyota μιας και εχουν αντιπροσωπεια KIA τα οποια κανουν σερβις στο ιδιο χωρο (αρα τα Toyota δεν εχουν προτεραιοτητα μιας και δεν υπαρχει πλεον η αντιστοιχη αντιπροσωπεια πλεον στον Μαγκλαρα).
Συνεχιζοντας, και το γνωριζω απο κατοχο Toyota ο οποιος ειναι στο χωρο των αυτοκινητων και ειχα καιορ να τον δω, οτι στον Μαγκλαρα μπορει να σου βαλουν ανταλλακτικα της KIA χωρις να το ξερεις με αποτελεσμα να σου προκαλει μετεπειτα ζημια εφοσον σου εχουν χρεωσει περισσοτερα (δηλαδη τιμες ανταλλακτικων Toyota). Στην προκειμενη περιπτωση μου ειπε οτι ειχε παει να του αλλαξουν τα τακακια, και αν εχετε το θεο σας του βαλανε τακακια της KIA, που το ανακαλυψε σε αλλο συνεργειο της Toyota, εφοσον βεβαια επαθαν ζημια οι δισκοι του.
Σε τελικη αναλυση, σε οποιοδηποτε συνεργειο και να πας, πρεπει να επιμενεις μεχρι να αποδεχτουν την δικη σου αποψη (κατα μεσο ορο βεβαια διοτι λαθοι κανουμε ολοι μας που και που) και να ψαχνεις τα παντα στο τελος. Εδω ειχα αγορασει καινουργια Corolla το Μαρτιο του 2002, και απο την πρωτη στιγμη ενιωθα οτι τα μπροστα αμορτισερ ειχανε προβλημα. Το πηγα μετα το καλοκαιρι στον Κηφισο οπου το αγορασα και μου λεγανε οτι δεν εχει προβλημα. Εφοσον επεμενα μεχρι αηδιας μετα απο μερικες επισκεψεις που μου φαγανε χρονο απο την δουλεια, επιτελους το ανεβασαν στο αμορτισερομετρο (5 λεπτα δουλεια ηταν το ρημαδι), και ω εκ του θαυματος ανακαλυψανε οτι ειχα δικιο και οτι το δεξι απορτισερ ηταν ελλατωματικο και ετσι μου αλλαξανε τα δυο μπροστινα μεσα στη εγγυηση. Ασε που μετα με το δικαννο βρισκεις συνεργειο Toyota με αμορτισερομετρο εφοσον ολους που εχω ρωτησει λενε οτι ειναι 'εκτος' και δηθεν 'περιμενουν' ενα μαγικο ανταλλακτικο...εδω και 3-4 χρονια.

Ετσι βεβαια αρχισε το επος ελλατωματικων κομματιων που εχω ανακαλυψει απο τοτε.

Καλη Χρονια και Καλες Κοντρες για το 2008.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-01-08, 04:07
Το avatar του χρήστη christos_m
christos_m Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 02-02-2006
Μοντέλο: EE111 lt+
Περιοχή: Περιστέρι, Αθήνα
Μηνύματα: 213
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 244
christos_m είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alkis2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τους είχα ρωτήσει για αμορτισέρ, και είχαν πει ότι δεν είναι τίποτα.

Φίλε, christos_m, τελικά ποιο ήταν πρόβλημα; Τι σου έφτιαξαν και πόσο στοίχισε;
Kαλησπέρα...

Το πρόβλημα στο δικό μου αυτοκίνητο είναι στο σημείο που ενώνει το μπροστινό αριστερό φτερό με τον πλαστικό θόλο και ο μόνος φτέχτης είμαι εγώ για σε ένα τράκο που είχα πριν χρόνια τσιγκουνεύτηκα τα 100 ευρώ που έκανε παραπάνω το γνήσιο φτερό και έβαλα ιμιτασιόν...

Ετριζε πολύ στην παραμικρή λακούβα ή σαμαράκι που περνούσα και λέω έτριζε γιατί τώρα με τα κρύα που κάνει δεν ακούγεται τίποτα και έτσι δεν έχω κάνει καμία επισκευή...

Μέχρι όμως να καταλάβουμε τι τρίζει έτσι στο συνεργείο είδαμε και πάθαμε..!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 04-01-08, 06:23
Το avatar του χρήστη Anghel
Anghel Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 16-12-2007
Μοντέλο: corolla '03
Περιοχή: Athens
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 31
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 204
Anghel είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
καλημέρα κ χρόνια πολλά.το θέμα είναι σε κά8ε τι που θες κάθε, φορά να ενημερώνεις κ τον μηχανικό.αν έχει κ φαντασία βρίσκει πολλά.μια φορά έψαχνε ένα ολόκληρο συνεργείο για έναν ήχο που έβγαζε ένα yaris.έκανε ένα απλό τικ κάθε φορά που περνούσε από σαμαράκι.τελικά ήταν χαμηλά ι κεραία κ έβρισκε στον ουρανό
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 04-01-08, 12:40
Το avatar του χρήστη antonios7
antonios7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 29-11-2006
Μοντέλο: Corolla 1.3 G6
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 1.065
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 319
antonios7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
όποιος έχει τριξίματα, κάνει μια αναβάθμιση στο ηχοσύστημά του και ...τέλος!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 04-01-08, 12:46
Το avatar του χρήστη nuntius
nuntius Offline:
 
Εγγραφή: 31-05-2007
Περιοχή: Next station...tsempolia
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 869
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 293
nuntius είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μπααααα, ενίοτε μέχρι και η πηγή είναι χαλασμένη και δε δίνει σωστή ένταση...
__________________
Εγώ πότε θα γίνω 18άρηςςςςςς;;;;

Ουπςςςς... έγινααα
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
συνεργειο στην πατρα fanderfun ΕΔΩ ΠΑΤΡΑ 1 10-03-20 01:11
Συνεργειο giorgospara TOYOTA COROLLA T-SPORT 2 27-03-18 12:41
συνεργειο στο Ηρακλειο? erasmos ΕΔΩ ΚΡΗΤΗ 2 26-09-11 13:37
Συνεργειο εξιδικευμενο yianniszack ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 0 03-01-11 18:05
ΚΑΛΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ?? yianniszack ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 2 17-01-08 11:51



Page generated in 0,12758589 seconds (78,44% PHP - 21,56% MySQL) with 31 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 20:29.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)