Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ

ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ Μαλώστε, διαφωνίστε όσο θέλετε!!!!!!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 10-05-05, 00:27
Το avatar του χρήστη alimonos
alimonos Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 06-12-2004
Μοντέλο: TRUENO ΑΕ86
Περιοχή: ΗΠΕΙΡΟΣ
Μηνύματα: 1.845
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 422
alimonos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΕΣΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ...
Η ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ Ή ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ?
__________________
AE86 FANATIC
Απάντηση με παράθεση
Re: MOTER 20valve TOYOTA 160ΗΡ
  #12  
Παλιά 10-05-05, 00:35
Το avatar του χρήστη Ayrton
Ayrton Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 06-12-2004
Μοντέλο: Avensis 2009 1.8 CVT
Περιοχή: Πετρούπολη
Ηλικία: 47 male
Μηνύματα: 2.901
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 528
Ayrton είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: MOTER 20valve TOYOTA 160ΗΡ

Παιδιά..... παρακαλώ πολύ να μην το τραβήξουμε το θέμα άλλο! Όποιος ενδιαφέρεται επικοινωνεί με το παλικάρι και τα συζητάνε.! Μπορείτε κάλιστα να ανοίξετε ένα τόπικ να συζητήσετε περιπτώσεις όπως αυτές που σχολιάζεται!
__________________
"Racing is in my Blood......
............... its my LIFE"


Corolla Club
Administration Group
Διοικητικό Μέλος
Απάντηση με παράθεση
Re: MOTER 20valve TOYOTA 160ΗΡ
  #13  
Παλιά 10-05-05, 16:22
Anonymous Offline:
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μηνύματα: 1.377
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Anonymous είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: MOTER 20valve TOYOTA 160ΗΡ

Και εγω συμφωνω στο οτι να πει καποιος που το εχει ψαξει το θεμα "ειναι ακριβο", δεν ειναι και τοσο κακο. Ο καθενας εχει μυαλο και κρινει... 8)
Απάντηση με παράθεση
Re: MOTER 20valve TOYOTA 160ΗΡ
  #14  
Παλιά 10-05-05, 16:33
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: MOTER 20valve TOYOTA 160ΗΡ

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xenos";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγω συμφωνω στο οτι να πει καποιος που το εχει ψαξει το θεμα "ειναι ακριβο", δεν ειναι και τοσο κακο. Ο καθενας εχει μυαλο και κρινει... 8)
skull

xenos χωρις να το πάρεις προσωπικά έτσι!
παίδες έχουμε ξεφύγει τελείως.το παλικάρι πουλάει ένα μοτέρ.λοιπόν όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί του για περισσότερες πληροφορίες ή και παζαρια.οκ?
και κάτι ακόμα.πρέπει να βλέπουμε λίγο πιο σοβαρά το forum και να μην λέμε αερολογίες γενικά όπως εγώ το βρίσκω με τόσα κλπ γιατί από τέτοια πράγματα έχουμε καεί!
φιλικά κων/νος skull
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 10-05-05, 17:10
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Φιλε Κωστα μηπως για να μην λεμε αερολογιες θελεις να σου πω 4 τουλαχιστον μαγαζια που εγω το εβρισκα εως 1000 ευρω χωρις την τοποθετηση ή θα ειμαι εκτος θεματος;Καλυτερα μαλλον οταν το 2000 εβαλα με 1.2 εκκατομ δραχμουλες(3500 ευρω) τροπετο, μοντελο του 1999,μαυροκαπακο μοτερ με 21500Κμ το οδομετρο μαζι με τοποθετηση και πληρες σερβις ειναι αερολογια;Και τι ειχε το τροπετο(απο μαυροκαπακο τονιζω);μοτερ,πλεξουδα, εγκεφαλο,σασμαν εξαρι μαμισιο,καθισματα,ημιαξονια,μπαρα θολων,αλλο ψυγειο μεγαλυτερο(γιατι ηταν στραπατσαρισμενο),φρενα διπιστονα μπροστα και δισκοφρενα πισω,και το συμπιεστη του α/c του τροπετου και αλλα που ισως ξεχναω.Και οταν καποιος γραφει ακριβως τιμες δεν αερολογει,το αντιθετο μαλιστα ειμαι πολυ συγκεκριμενος! Υ.Γ1) το μοτερ το εχω ακομη πραγμα που αν μη τι αλλο δειχνει σε τι κατασταση το πηρα.και 2)μηπως αληθεια ξερεις ποσα θελει ο ηλεκτρολογος για να στο συνδεσει και ποσα ο μηχανικος για αφαιροτοποθετηση;Αν εχεις την καλοσυνη μου απαντας!Σ'ευχαριστω εκ των προτερων.Φιλικα Δημητρης!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-05-05, 12:14
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
λοιπόν εγώ δεν το παίζω ξύπνιος οκ?φυσικά και δεν ξέρω γιατί το αυτοκίνητο μου είναι μαμά ακόμα.επομένος δεν είμαι το καλήτερο άτομο για να σου απαντήσω.με συζήτηση που είχα με μηχανικό που βάζει τέτοια μοτέρ γύρω στα 3500 πάει τοποθετημένο και έτοιμο για να το πάρεις.αυτό ξέρω μόνο.
όσον αφορά την ευκαιρία που βρίκες δεν είσαι ο μόνος.μην ξεχνάς όμως κάτι που θα έπρεπε να το πεις ο ίδιος σαν πιο ψαγμένος.άλλο να πάρεις σχεδόν όλο το αυτοκίνητο και άλλο σκέτο μοτερ και σασμάν με πλεξουδα.καμία σχέση στην τιμή!!!!
άρα μην λέμε ότι κάνει τόσο γιατί από μάντρα σε μάντρα διαφέρουν πολύ οι τιμές.
όσον αφορά τα χιλιόμετρα ξέρω και εγώ παλικάρι που φοράει το μοτερ και έχει κάνει μετά την μετατροπή 93000 χιλιόμετα και το πηγένει μονίμως τάπα και υπόψιν το μοτέρ δεν είναι μαμά!
ξεκαθαρίζω για άλλη μια φορά ότι εγώ εάν δεν δω δεν πιστεύω.ναι καλά διαβάζεις.τι να κάνουμε εγώ είμαι άπιστος θωμάς.έτσι μου λέγανε όλοι για τα φρένα και απο εδώ και από εκεί και εκεί θα τα βρεις τοσο και εκεί ακόμη πιο φτηνά και μπλα μπλα.

λοιπόν αυτά είχα να πω και θα παρακαλέσω για τυχόν διαφωνίες ή άνοιξε άλλο post ή στέλνε προσωπικό μήνυμα.και εσύ και ο καθένας.το παλικάρι έβαλε μια αγγελία.δεν σας υποχρεώνει να το αγοράσετε.
και φυσικά δεν θα γουστάρει να βλέπει όλα αυτά που έχουμε γράψει γιατι στην ουσία ο ένας προκαλεί τον άλλον εδώ όπως με αυτό που γράφεις αν έχω την καλοσύνη να απαντήσω.
τέλος να τονίσω ότι μετά από 2 συνεχώμενες παρατηρήσεις από moderator συνεχίζεται η κουβέντα.να υποθέσω ότι έτσι ακολουθούμε τους κανόνες του forum?
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 11-05-05, 14:32
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Να ρωτησω τωρα και κατι γενικοτερο γιατι το εχω ξαναπαρατηρησει στο forum.Τι εννοουμε οτι να ειμαστε εκτος θεματος και να αλλαξουμε topic;Οταν διαφωνουμε σε κατι βγαινουμε εκτος θεματος;Και για να γινω πολυ συγκεκριμενος τι περισσοτερο σχετικο με την συγκεκριμενη περιπτωση για να συζηταμε για τιμες;Αν οχι το πρωτο σχετικοτερο θεμα αντε το δευτερο!Θα πρεπει να λεμε μονο ναι με ενδιαφερει ή οχι δεν με ενδιαφερει;Τοτε σε 2 γραμμες ετσι 'στεγνα' θα τελειωναμε.Και κατι δευτερον που θελω να μου εξηγησετε' οι moderator ειναι για να δινουν περισσοτερες πληροφοριες σαν περισσοτερο γνωστες ή για να βαζουν μονο τους κανονες συζητησης;Και δεν περιεχει μομφη πιστεψε με αλλα μια απορια μου γιατι δεν δινεις πληροφοριες;Σε αλλα θεματα αν και το εχω ξαναπει με εχουν βοηθησει παρα πολλες φορες(Marmel π.χ που εχουμε πει και 2 κουβεντες παραπανω,ο ανθρωπος γνωριζει,Meleths λιγα λογια και καλα και δεν ειναι και Moderator) και αλλοι πολλοι.Και δεν σε ειρωνευομαι αλλα συγνωμη αλλιως φανταζομαι το ρολο σου.αν τη δεχεσαι σαν μια καλοπροαιρετη κριτικη αυτο στοχευω αν οχι τοτε σβησε ολο το κειμενο δεν με πειραζει.Υ.Γ Μετεφερε το αν θες αλλου γιατι οντως ειμαι εκτος θεματος,αλλα στα εγραψα με αφορμη ολα τα παραπανω.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 11-05-05, 20:29
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγώ έχω μάθει να μιλάω μια φορά.εμένα με ενδιαφέρει το club σαν club γιαυτό και δίνω συνέχεια το παρόν.moderator δεν ζήτησα να γίνω αλλά με κάνανε γιατί πίστευαν υποθέτω πως έπρεπε να με κάνουν.τώρα εάν εσύ και κάποιοι άλλοι έχετε σοβαρό πρόβλημα με αυτό ή έχετε ιδιαίτερο πρόβλημα με το ότι δεν γνωρίζω κάποια πράγματα που εσύ κρίνεις ότι έπρεπε μπορείται να με δικάσετε.οκ?
αυτά έιχα να πω και δεν πρόκειται να απαντήσω όσο και αν προκαλέσεις.από ότι βλέπεις σβήστικαν κάποια πράγματα(όχι από εμένα).επομένος καλό θα ήταν να μην συνεχιστεί άλλο αυτό το σκηνικό πράγμα που σκοπεύω να κάνω.το δικό μου post θα το σβήσω αύριο έτσι ώστε να το διαβάσεις.τώρα για την μετακίνηση ας το κάνει κάποιος που " ξέρει " φίλε μου.

φιλικά Κών/νος
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
Re: MOTER 20valve TOYOTA 160ΗΡ
  #19  
Παλιά 12-05-05, 11:49
Anonymous Offline:
 
Εγγραφή: 21-10-2003
Μηνύματα: 1.377
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
Anonymous είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: MOTER 20valve TOYOTA 160ΗΡ

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από diafanh-psyxh";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xenos";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Και εγω συμφωνω στο οτι να πει καποιος που το εχει ψαξει το θεμα "ειναι ακριβο", δεν ειναι και τοσο κακο. Ο καθενας εχει μυαλο και κρινει... 8)
skull

xenos χωρις να το πάρεις προσωπικά έτσι!
παίδες έχουμε ξεφύγει τελείως.το παλικάρι πουλάει ένα μοτέρ.λοιπόν όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει μαζί του για περισσότερες πληροφορίες ή και παζαρια.οκ?
και κάτι ακόμα.πρέπει να βλέπουμε λίγο πιο σοβαρά το forum και να μην λέμε αερολογίες γενικά όπως εγώ το βρίσκω με τόσα κλπ γιατί από τέτοια πράγματα έχουμε καεί!
φιλικά κων/νος skull
Δεν διαφωνω μαζι σου, απλα πιστευω πως πρεπει ο αγοραστης να ειναι κατα καποιο τροπο ενημερωμενος για το ποσο λογικη ειναι η τιμη του αντικειμενου που παιρνει. Το μοτερ που πουλαει το παιδι εδω μπορει να αξιζει και περισσοτερα, αλλα δεν πρεπει να γνωριζουμε καποια πραγματα??? Δε νομιζω οτι "υποβιβαζεται" η αγγελια...

Για τις αερολογιες απαντησε ο mechanicaf...

(αλλη μια φορα καποιος πουλαγε 1.3Τ σε πολυ καλη τιμη και θυμαστε τι εγινε... (ακριβως η αντιθετη περιπτωση, χαμηλη τιμη)- μην το παρει κανενας προσωπικα -)


edit:
Παράθεση:
τέλος να τονίσω ότι μετά από 2 συνεχώμενες παρατηρήσεις από moderator συνεχίζεται η κουβέντα.να υποθέσω ότι έτσι ακολουθούμε τους κανόνες του forum?
Αυτο και αν ακουστηκε ασχημα!!!
Λυπαμαι που το ακουω αυτο απο mod...

Αγαπητε diafanh-psyxh, μηπως εισαι λιγο υπερβολικος?

Φιλικα παντα...
(γιατι 1 λεξη λεγεται και γινεται χαμος εδω! :P )
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-05-05, 13:36
mechanicaf Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Ηλικία: 48
Μηνύματα: 452
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
mechanicaf είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ενταξει φιλε Κωστα το πηρες στραβα το θεμα.Και δεν εχω κανενα προβλημα με εσενα ουτως ή αλλως δεν σε ξερω.Δεν ειπα πως θελω να γινεις αλλα πως φανταζομαι τον ΄moderator' προσωπικα εγω και πως αυτο το συγκεκριμενο 'μοντελο' δεν εισαι, σε αντιθεση με αλλα παιδια,χωρις αυτο να σημαινει πως ειναι και το ιδανικο 'μοντελο'.Και μαλλον δεν τη δεχθηκες την καλοπροαιρετη κριτικη μου για αυτο και μιλας για δικες κ.τ.λ.Την αποσυρω λοιπον αφου δεν την εσβησε κανενας και απο εμενα προσωπικα δεν θα ξαναδεχθεις κανενος ειδους σχολιο.Αν θελετε συνεχιζουμε με τιμες και προβληματα που μπορει να αντιμετωπισει καποιος σε αγορα ενος μοτερ,μιλωντας πιο συγκεκριμενα αφου αλλαξαμε τοπικ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Τα υδρογονοκίνητα ποδήλατα είναι γεγονός αλλά σε τσουχτερή τιμή NikiforosGT ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 0 17-01-18 12:00
Τιμή για δίσκους-τακάκια giorgosvet TOYOTA COROLLA E 12 40 29-08-12 10:30
Πως να πέσει η τιμή της βενζίνης NikiforosGT ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 15 30-05-10 20:48
repair manual of 4age 20valve blacktop MARMEL 4AGE 20v Levin 11 01-12-08 23:09
Δηλωση 20valve blacktop??? vassilis_vvti 4AGE 20v Levin 13 10-02-08 12:22



Page generated in 0,17056108 seconds (82,82% PHP - 17,18% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:28.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)