Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E15

TOYOTA COROLLA E15 Το ομορφοτερο sedan μετα την 101

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 07-02-08, 13:15
Το avatar του χρήστη tsport192
tsport192 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 10-07-2006
Μοντέλο: E12 facelift 1.6 SOL M/R
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 1.484
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 395
tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα tsport192 έχει πασίγνωστο όνομα
Θα συμφωνήσω με τον Εδεσσαίο. Ο ηλεκτροχρωματικός καθρέφτης είναι ΠΑΡΑ μα πάρα πολύ βολικός. Οχι να εισαι συνέχεια ανέβασε κατέβασε το μοχλό...Θα σας πω ότι μια φορά οδήγησα το αυτοκίνητο του πατέρα μου βραδυ που δεν έχει ηλεκτροχρωματικό και εκνευρίστηκα. Είναι MUST!

Και οι υαλοκαθαριστήρες έχουν και αυτοί ικανοποιητική λειτουργεία. Σε ταξίδι με βροχή αξίζουν σίγουρα.

Τώρα για τα υπόλοιπα καλούδια που αναφέρθηκαν εγώ προσωπικά αν έπαιρνα τώρα αυτοκίνητο, θα τα έβαζα.

Υ.Γ. Και απορώ πως κάποιοι δεν βρίσκουν τους ηλεκτρικούς καθρέφτες βολικούς....Δηλαδή αν χρειαστεί να ρυθμιστεί ο δεξιός καθρέφτης εν κινήσει τί κάνουν???? Και μην μου πείτε πως δεν έχει χρειαστεί ποτε.....Με την ίδια λογική τί χρειάζονται και τα ηλεκτρικά παράθυρα....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tsport192 : 07-02-08 στις 13:35.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-02-08, 14:53
Το avatar του χρήστη antonios7
antonios7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 29-11-2006
Μοντέλο: Corolla 1.3 G6
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 1.065
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 319
antonios7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ok νόμιζα οτι μιλούσαμε για εξωτερικούς. Αν δεν είναι τραγική η τιμή αυτού του καθρέπτη συμφωνώ. Προσωπικά έχω περάσει αντιλιακές μεμβράνες, ο κεντρικός καθρέπτης μου (απλός) είναι ΠΑΝΤΑ σταθερός και δεν με ενοχλούν τα φώτα των πίσω έτσι κι αλλιώς, οπότε σκέψου το κι αυτό.

...ο καθένας όπως νομίζει καλύτερα και όπως τον βολεύει.
αν θέλει να ρυθμίζει κάθε τρεις και λίγο καθρέπτες γιατί δεν μπορεί να υπολογίσει γωνίες, που πατάει/πατήσει το αμάξι (ή αν το χρησιμοποιούν 2-3) εντάξει παο πάσο.
προσωπικά δεν έχω χαλαστεί που δεν έχει το δικό μου.
Τα ηλεκτρικά παράθυρα είναι από τα σπουδαιότερα αξεσουάρ.
επίσης δυσκολεύομαι να πιστέψω οτι υπάρχουν κάποιοι εδώ μέσα (γιατί δε νομίζω να μπαίνει στο forum ο θείος μας με την νέα Corolla) που δεν μπορούν να ζήσουν χωρίς αισθητήρες βροχής, φώτων, αυτόματο πλύσιμο φώτων, αισθητήρες παρκαρίσματος, αισθητήρες θερμότητας καθισμάτων κτλ κτλ κτλ.
Εγώ θα πλήρωνα κάτι παραπάνω για διζωνικούς κλιματισμούς, παρά για όλα τα παραπάνω, αλλά και πάλι βολεύομαι και με το απλό air condition.

Πάντως αν θέλετε ηλεκτρικά ηλεκτρονικά και δε συμαζεύετε, πάρτε κανα Citroen μην πάτε σε toyota αλλά περί ορέξεως...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 13-02-08, 21:07
Το avatar του χρήστη stefkot
stefkot Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μοντέλο: Corolla E15 SOL-VSC/TRC
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 81
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 211
stefkot είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Μέσα στον όρο έξτρα ας βάλουμε και τα αξεσουάρ....

Θα ήθελα να μου πείτε σε τι τιμές αγοράσατε τα αξεσουάρ σας. Τιμές τελικές, με ΦΠΑ, περαστικά (αν υπάρχουν), κτλ, κτλ.
Για παράδειγμα, σε άλλα threads αναφέρεται το πλαστικό δάπεδο για το πορτ-μπαγκάζ γύρω στα 48-50€. Εγώ το βρίσκω κοντά στα 80€. Γι'αυτό ζητάω ενδεικτικές τιμές, προκειμένου να δω ποιοι βάζουν το κατιτίς τους..

Εννοείται για λόγους διαφήμισης δεν χρειάζεται να πείτε από που τα πήρατε, απλά την τιμή..
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 13-02-08, 21:22
Το avatar του χρήστη GreekBoy
GreekBoy Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 16-02-2007
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 46 male
Μηνύματα: 127
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 223
GreekBoy είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Και εγώ είμαι κάτοχος του sol και μπορώ να πώ ότι το απολαμβάνω πλήρως και δεν το έχω μετανιώσει ούτε για τα χρήσιμα στοιχεία του επιπλέον εξοπλισμού (πχ προβολείς ομίχλης ή εσωτερικός καθρέπτης), αλλά ούτε και για τα πολυτελή του στοιχεία. Σίγουρα για τα 1100 ευρώ περίπου διαφορά από την προηγούμενη έκδοση αξίζουν και με το παραπάνω.

Όσο για τα αξεσουάρ που έχω βάλει:

1) VSC + DSC: 700 ευρώ (μπαίνει μόνο με παραγγελία από το εργοστάσιο)
2) Πλαστικό δάπεδο στο πόρτ-μπαγάζ: γύρω στα 48 ευρώ (πολύ χρήσιμο!)
3) αισθητήρες παρκαρίσματος πίσω: δώρο (επίσης πολύ χρήσιμοι!!)
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 13-02-08, 23:19
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.110
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 876
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefkot Εμφάνιση μηνυμάτων
[...] Εννοείται για λόγους διαφήμισης δεν χρειάζεται να πείτε από που τα πήρατε, απλά την τιμή..
Παιδιά, μην σας προβληματίζει η αναφορά σε αντιπροσωπείες και καταστήματα... Από την στιγμή που γίνεται μέσα σε ένα συγκεκριμένο thread και για συγκεκριμένους λόγους όπως αυτός, δεν τίθεται θέμα διαφήμισης. Εξάλλου, ένας από τους σκοπούς ύπαρξης αυτού του forum είναι η μεταξύ των μελών βοήθεια σε τέτοια ζητήματα. Και το να μπορούμε όλοι μας να γνωρίζουμε τις τιμές που παίζουν στην αγορά για ό,τι αφορά το αυτοκίνητό μας είναι πολύ σημαντική βοήθεια και ευπρόσδεκτο... Οπότε, μπορείτε να αναφέρεται και τα καταστήματα αγοράς των αξεσουάρ σας, προκειμένου να εξυπηρετηθούν και οι υπόλοιποι...
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-02-08, 15:34
Το avatar του χρήστη stefkot
stefkot Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μοντέλο: Corolla E15 SOL-VSC/TRC
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 81
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 211
stefkot είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ευχαριστώ για το ελεύθερο, απλά σκοπός μου είναι να τσεκάρω πόσο παίζουν οι τιμές από πόλη σε πόλη και αν παίζει να μπαίνει χαράτσι μέσα στις τιμές...
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-02-08, 19:10
Το avatar του χρήστη SteliosT
SteliosT Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 13-01-2008
Μοντέλο: Auris 1.4L VVTI
Περιοχή: athens
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 204
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 220
SteliosT είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγω σχετικα με τα extras σε ενα αυτοκινητο πιστευω πως μερικα ειναι χρησιμα οπωσ για παραδειγμα η ρυθμιση των πλαινων καθρεπτων να ανοιγουν κ να κλεινουν, υπαρχουν πολλα στενακια μεσα στην αθηνα ειδικα που μπορουν να σου κοστισουν εναν καθρεπτη, αλλα υπαρχουν κ μερικα extras οπωσ οι αισθητηρεσ παρκαρισματος που τουσ θεωρω απο τα πλεον αχρηστα πραγματα σε ενα αυτοκινητο.

αν βεβαια ειχα τα λεφτα (ιδανικεσ συνθηκες, πραγμα αδυνατον τουλαχιστον για μενα ), θα προσπυαθουσα να φτιαξω το αυτοκινητο κυριως εξωτερικα, καποια αεροτομη η πλαινα κτλ, και για μεσα clima και τουσ αισθητηρες για τα φωτα.
__________________
.......απο την πισω κινηση στην μπροστα, δεν πειραζει το κραταμε για ειδικες περιπτωσεις.


εισαι στη ζωη μ ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ η αρχη, ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΑΡΧΗ!!!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-02-08, 00:57
Το avatar του χρήστη danik
danik Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 07-01-2008
Μοντέλο: Carina e
Περιοχή: athens
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 493
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 249
danik είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
0κ..απο οικονομικης αποψης παω πασο..αλλα ποσοι απο δω μεσα οδηγανε αμαξι που το πηρανε καινουριο γυμνο και μετα πηγανε και τα χρυσοπληρωσανε στις αντιπροσωπειες τα αξεσουαρ αυτα και ποσοι αλλοι υπαρχουν που λενε αραια και που..ε τοτε που το πηρα μ@λ@κια εκανα που δεν το βαλα και αυτο μεσα...
και για οσους βλεπουν το αμαξι ως εργαλειο δουλειας , συμφωνω απολυτα..παρε το με μανιβελες στα παραθυρα, και ραδιοκασετοφωνο...
αλλα αν το αμαξι για σενα ειναι μια μονιμη ερωμενη..και το προσεχεις και το αγαπας..τα χρηματα που θα δωσεις για αυτα..δεν θα συγκρινονται με την ικανοποιηση και τα συναισθηματα που θα λαβεις...σκεψου τι χαλας σε βενζινες,αμα το πας ετσι...
πιστεψε με ο κολλητος μου πηρε το mazda 3 sedan και απο την βασικη εκδοση εδωσε 2100ευρω για να παρει την εκδοση touring η οποια περιλαμβανει:

radio-cd rds με 8 ηχεια
αισθητηρες φωτος
αισθητηρες βροχης
parktronic
χειριστηρια στο τιμονι
δερματινο τιμονι και επιλογεα/χειροφρενο
συναγερμο viper [δωρο]...

...ισως εγω να ειμαι αλλης λογικης!! παντως ο καθενας με τα γουστα του!!!
__________________
トヨタCarina 力
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA E15

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Πόσο αντέχουν οι μπιελές; Michael SUPPORT 11 07-07-11 01:00
Πόσο στοιχίζει; antonios TOYOTA COROLLA 111(G6) 25 05-09-07 21:31
Πόσο μ@λκες είναι !!! κωνσταντίνος OFF TOPIC 10 04-06-07 15:49
Πόσο αγνοί Είσαστε??? Anonymous OFF TOPIC 22 25-05-06 01:59
Corolla 2002 Πόσο Ευχαριστιμένοι? stelios ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 103 10-06-04 11:46



Page generated in 0,16280890 seconds (82,52% PHP - 17,48% MySQL) with 39 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:40.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)