Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΦΟΡΟΥΜ

ΦΟΡΟΥΜ Οτιδήποτε έχει σχέση με το φόρουμ μας, όπως νέα, αναβαθμίσεις και τυχόν προβλήματα που μπορεί να έχει κάποιος.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-03-10, 21:55
Το avatar του χρήστη Ζήσης
Ζήσης Offline:
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 1.227
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 330
Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos_adamo Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι αλλα κ τα λεφτα πολλα ειναι για επισκευη.... κ για αλλαγη μοτερ παλι σε 3ζζ ξερεις αν κ αυτο δν καει λαδια;;;;;;;;;;;; εδω ειναι το προβλημα μου... αλλιως το αμαξι ειναι οχι απλα πρωτο αλλα το ΠΡΩΤΟΟΟΟ!!!!!!!!!

Εχεις δίκιο στα λεφτά που λες.......όντος απο εκεί που δεν το περιμένης σου βγαίνει το πρόβλημα με το μοτέρ, δεν είναι οτι επιλέγης να το κάνεις απο μόνος σου οπότε οκ να τα δόσωτα λεφτά! Αλλά στο σκέλος μετά έχω να πω ένα. Αν πας σε ΜΑΣΤΟΡΑ κ το τονίζω αυτό δεν θα έχεις πρόβλημα ποτε!Αν θές μηχανικό με @ρχ.'δι@ κ όχι @ρχ.'δι@ μηχανικό στείλε μου PM να μιλήσουμε!!!

Φιλικότατα Ζήσης!!!
__________________
http://www.auto24.gr
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 11-03-10, 22:17
Το avatar του χρήστη nikos_adamo
nikos_adamo Offline:
 
Εγγραφή: 03-04-2009
Μοντέλο: E11 G6 3ZZ-FE
Περιοχή: Ίλιον
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 154
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 200
nikos_adamo είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ζήσης Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις δίκιο στα λεφτά που λες.......όντος απο εκεί που δεν το περιμένης σου βγαίνει το πρόβλημα με το μοτέρ, δεν είναι οτι επιλέγης να το κάνεις απο μόνος σου οπότε οκ να τα δόσωτα λεφτά! Αλλά στο σκέλος μετά έχω να πω ένα. Αν πας σε ΜΑΣΤΟΡΑ κ το τονίζω αυτό δεν θα έχεις πρόβλημα ποτε!Αν θές μηχανικό με @ρχ.'δι@ κ όχι @ρχ.'δι@ μηχανικό στείλε μου PM να μιλήσουμε!!!

Φιλικότατα Ζήσης!!!
το εχω το κιν σου Ζηση... θελω μια μερα να παμε στον δικο σ να δω τι θα μ πει.... απλα εχω ρωτησει πολλους κ κανενας ομως δν μ δινει εγγυηση για την δουλεια του....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 12-03-10, 00:48
Το avatar του χρήστη giorgisrog
giorgisrog Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 11-11-2008
Μοντέλο: Ε12 1.4 2005 5d
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτης
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 390
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 229
giorgisrog είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
να επισημανω και εγω οτι ο αδερφος μου με την ε11 του 2000 των 1400 κυβικων,ειχε ακριβως το ιδιο προβλημα πριν τρια και κατι χρονια, το αμαξι ομως ευτυχως ηταν στην εγγυηση και επισκευαστηκε πληρως απο την τουοτα στο ηρακλειο. νομιζω η τιμη τοτε ηταν στα 1000 ευρω.τωρα που δεν εχες εγγυηση και αν τελικα το φτιαξεις, πιστευω οτι εχεις μερικες καλες επιλογες (υπερκιβυσμος,διαφορετικος μεγαλυτερος κινητηρας). αλλα ειναι φυσικα δικια σου επιλογη και ποσο μαλλον τα χρηματα που καταλαβαινω ποσο μπελας ειναι.
γιωργος!
__________________
...corollaclub ΚΡΗΤΗ...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 12-03-10, 16:28
Το avatar του χρήστη Ζήσης
Ζήσης Offline:
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 1.227
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 330
Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα
Μίλησα πρίν λίγο με τον μηχανικό μου κ ο λόγος που τα γράφω δημόσια είναι γιατί σίγουρα αφορά πολλούς το θέμα αυτό! Απο το λίγο που μιλήσαμε (γιατί είναι σε σεμεινάριο) μου είπε οτι τα μοτέρ τα οποία έχουν πρόβλημα με το μπλόκ τους κ "τρώνε" πολλά λάδια δεν είναι καλό να το επισκευάσεις αλλά να το αλλάξεις γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα το πρόβλημα να έρθει πάλι πίσω!

Ο ΛΟΓΟΣ

Το μέταλλο το οποίο είναι κατασκευασμένω το μπλόκ στο προβληματικό/α μοτέρ είναι στην ιδιότητα του (μετάλλου) να ανοίξει μετά απο κάποια χρονική στιγμή κ μετά απο κάποια καταπόνηση είτε καλή είτε άσχημη!
Καλό είναι το μοτέρ να βγαίνει κ να αλλάσετε! Κ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν βάλεις κάποιο άλλο μοτέρ, το καλό είναι οτι είναι σχεδόν ίδια κ το 1.400 κ το 1.600 κ το 1.800 οπτικά(πλίν του 1.800 Celica το οποίο αλλάζεις το καπάκι το πλαστικό) κ δεν χρειάζεται να το δηλώσεις αυτό είναι 1.000% γιατί το νούμερο του μοτέρ είναι ακριβώς πίσω απο την πεταλούδα του γκαζιού κ λίγο πιο κάτω!

Για αρχή αυτό! Μετά θα ξαναμιλήσω κ θα δώ τί άλλο θα μου πεί!
Παραθέτω κ 3 φώτο για να δείτε τις ομοιότητες-διαφορές οπτικά!
Ο πρώτος είναι 1.400. Ο δεύτερος 1.600. Κ ο τρίτος 1.800
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  506100_2_b.jpg
Εμφανίσεις:  86
Μέγεθος:  78,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  501520_5_b.jpg
Εμφανίσεις:  86
Μέγεθος:  68,1 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  186365_s_b.jpg
Εμφανίσεις:  84
Μέγεθος:  56,4 KB  
__________________
http://www.auto24.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ζήσης : 12-03-10 στις 16:35.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 12-03-10, 16:56
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ζήσης Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν είναι καλό να το επισκευάσεις αλλά να το αλλάξεις γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα το πρόβλημα να έρθει πάλι πίσω!
Πιστευω αυτο ειναι σωστο γι' αυτο και η ΤΟΥΟΤΑ αλλαζε ολο το μπλοκ με καινουριο.

Οσο για το δηλωμα τωρα... μη βαζεις και το χερι σου στην φωτια οτι δεν χρειαζεται να το δηλωσεις...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 12-03-10, 17:05
Το avatar του χρήστη Ζήσης
Ζήσης Offline:
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 1.227
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 330
Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο για το δηλωμα τωρα... μη βαζεις και το χερι σου στην φωτια οτι δεν χρειαζεται να το δηλωσεις...

Σαφώς κ δεν ισχύει πάντα αυτό! Ο μηχανικός μου έχει κάνει αρκετές τέτοιες μετατροπές είτε απο 4ZZ σε 3ΖΖ ή απο 4ΖΖ σε 1ΖΖ ή απο 3ΖΖ σε 1ΖΖ κ δεν έχει δηλώση σχεδόν καμία (εκτός αν θέλει ο ιδιοκτήτης φυσικά) κ τα αυτοκινήτα περνάνε κανονικά ΚΤΕΟ!!! Τώρα βέβαια ο καθένας κάνει τις επιλογές του!!!
__________________
http://www.auto24.gr
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 12-03-10, 17:15
Το avatar του χρήστη pilotos7
pilotos7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-10-2008
Μοντέλο: Corolla E-11 f/l G6
Μηνύματα: 1.784
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 370
pilotos7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Δεν χρειάζεται να δηλωθεί το νέο μοτέρ.(δεν το συζητώ καν αν γίνει υπερκυβισμός...)
Το πολύ πολύ ξεκολίστε το χαρτάκι στο πλάι με τον κωδικό ή αλλάχτε τον κεθρέπτη του μοτέρ..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 12-03-10, 17:32
Το avatar του χρήστη Ζήσης
Ζήσης Offline:
 
Εγγραφή: 28-10-2009
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 1.227
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 330
Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα Ζήσης έχει πασίγνωστο όνομα
Εγώ μάλλον μοτέρ θα βάλω (1ΖΖ) (πρώτα ο θεός) για να μου μείνει κ το 14άρι γιατί αυτό μου προτήνει ο μηχανικός μου!!! Κ φυσικά βγάζεις το χαρτάκι του μοτέρ που λέει 1ΖΖ κ αλλάζεις κ το καπάκι του μοτέρ κ δεν φαίνεται τίποτα!!!
__________________
http://www.auto24.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ζήσης : 12-03-10 στις 21:46.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-03-10, 17:37
Το avatar του χρήστη harbov
harbov Offline:
 
Εγγραφή: 11-01-2009
Μοντέλο: Corolla G6 '99
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 738
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 261
harbov είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ρε παιδια επειδη νομιζω οτι το νουμερο του μοτερ ειναι χαραγμενο πανω στο μπλοκ πως αλλαζεις μοτερ χωρις να το δηλωσεις? Αν οταν πας να περασεις ΚΤΕΟ στο ψαξουν τι θα κανεις? Και μην μου πειτε οτι δεν φαινεται αν θελει καποιος να το δει το βλεπει...

Στον υπερκυβισμο συμφωνω οτι δεν χρειαζεται δηλωμα.
__________________

I am not normally a religious man, but if you are up there, save me Superman

One day i want to become B.E.A.M.S.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-03-10, 17:59
Το avatar του χρήστη pilotos7
pilotos7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-10-2008
Μοντέλο: Corolla E-11 f/l G6
Μηνύματα: 1.784
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 370
pilotos7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harbov Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδια επειδη νομιζω οτι το νουμερο του μοτερ ειναι χαραγμενο πανω στο μπλοκ πως αλλαζεις μοτερ χωρις να το δηλωσεις? Αν οταν πας να περασεις ΚΤΕΟ στο ψαξουν τι θα κανεις? Και μην μου πειτε οτι δεν φαινεται αν θελει καποιος να το δει το βλεπει...

Στον υπερκυβισμο συμφωνω οτι δεν χρειαζεται δηλωμα.
Για να φανεί ο κωδικός πρέπει να βγούν κάποια ''πραγματάκια''...Κανένα κτεο και κανένας αστυνομικός δεν θα το καταλάβει ποτέ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΦΟΡΟΥΜ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ΑΛΛΑΓΗ ΜΟΤΕΡ ΣΕ G6 1.3 xristos skl TOYOTA COROLLA 111(G6) 18 30-08-19 11:19
αλλαγη μοτερ panos_z Ειμαι νεος 11 21-12-10 12:04
Αλλαγη μοτερ απο 4ΖΖ σε 1ΖΖ davarisx TOYOTA COROLLA 111(G6) 75 16-12-10 20:11
αλλαγη μοτερ jimmo TOYOTA COROLLA 111(G6) 4 18-10-09 13:07
Μοτερ analyst78 TOYOTA COROLLA E 12 11 07-02-07 12:03



Page generated in 0,18408108 seconds (83,93% PHP - 16,07% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 15:32.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)