Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #171  
Παλιά 18-07-08, 01:42
mio Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-07-2008
Ηλικία: 42
Μηνύματα: 57
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 199
mio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giwrgos20v Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε αδερφε αμα δεν γινει αναλυση στο μεταλλο να δει τι κραμματα εχει μεσα και να το βαψουν αναλογα,οτιδηποτε αλλο δεν εναι σωστο για εμενα,ο μπουμπης την βαφη την εβγαλε με τον τορνο?σωστα?
εκει που τα βαφουν πιστευεις οτι κανανε αναλυση για να δουνε τι κραμματα εχει μεσα το μεταλλο?σιγα μην το εκαναν εμπειρικα εγινε.

τελοσπαντων μακαρι να βγουν σωστοι οι εκεντροφοροι σου και να κρατησουν και μετα απο ενα δυο χροννια να παω να φτιαξω και εγω ....
εαν δεν εχω παρει ετοιμους.
παντος εδω μεσα καποιος πουλαγε TODA 1 σταδιου 400-500 κατοσταρικα
δεν βρισκω την αγγελια,εαν μου πηγαιναν μπουμπεικι 300 εδινα παραπανω και επερνα αυτους.
μα γιατι να βαφει? ειναι ηδη βαμενο απ'το εργοστασιο κ αυτο που εκανε ειναι οτι το κατεργαστηκε με το εργαλειο του τορνου σε χαμηλη ταχυτητα για να μην αναψει το μεταλλο,δεν υπεστει βαφη,εχω δει πως ειναι βαμενο μεταλλο δευτερη φορα,εχω δουλεψει τορνο 1 χρονο κ απ΄οτι καταλαβα χρησιμοποιει την ιδια μεθοδο με αυτη που γυαλιζουμε τον στροφαλο. δεν λεω οτι μπορει να πετυχει αλλα απότι ειδα ο τυπος εκανε καλη δουλεια,ασχετο απ΄το οτι δεν τον εμπιστευεσαι! λοιπον καληνυχτα κ εχω ακομα μια εβδομαδα μπροστα μου για να μου λυθει η απορια για τα εκκεντροφορια,τα λεμε
Απάντηση με παράθεση
  #172  
Παλιά 23-08-08, 15:03
mio Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-07-2008
Ηλικία: 42
Μηνύματα: 57
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 199
mio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
χαιρετε μετα απο πολλες ημερες αναμονης των αποτελεσματων απο τους εκκεντροφορους λοιπον οτι ειναι κατω ειναι η δυναμομετρηση πριν κ οτι ειναι επανω ειναι το μετα
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  %CF%83%CE%AC%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B70005[1].JPG
Εμφανίσεις:  151
Μέγεθος:  189,4 KB  

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Alex-poli : 23-08-08 στις 22:40. Αιτία: Προσθήκη φωτογραφίας
Απάντηση με παράθεση
  #173  
Παλιά 23-09-08, 18:38
mio Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-07-2008
Ηλικία: 42
Μηνύματα: 57
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 199
mio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
χαιρετω απο αγρινιο κ παλι,λοιπον καλα λενε οτι το γκαζι ειναι σαν την πρεζα,οσο το πατας θες λιγο ακομα ετσι κ τα αλογα γι'αυτο μπηκα σε αναζητηση αγραφου εγκεφαλου κ κανω μια παρακληση αν καποιος ξερει κανα μεταχειρισμενο θα παρακαλουσα να επικοινωνησει μαζι μου στο 6949216622 γιατι για καινουργιο δεν βγαινω,ευχαριστω!!! Υ.Γ. κατεβηκα αθηνα την κυριακη στο tuning show κ το club μας ηταν παρων με μια corolla κομπρεσερατη πρωτη μουρη να πουμε μαζι με μια ωραια μπουκαλιτσα συγχαρητηρια κ ευχομαι να το τελοιοποιησετε οπως ειχαμε μια συζητητηση με ενα παλικαρι που μου εξηγησε το project αλλα ξεχασα το ονομα του,συγνωμη....καλο σας απογευμα
Απάντηση με παράθεση
  #174  
Παλιά 23-09-08, 20:44
Το avatar του χρήστη 2579
2579 Offline:
 
Εγγραφή: 22-08-2005
Μοντέλο: AUDI A4 20vt
Περιοχή: πισω απο 315,69 ιππους
Ηλικία: 52
Μηνύματα: 795
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 308
2579 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
mio δλδ εισαι +9 αλογα απο τους εκκεντροφορους καλα ειναι με ενα χταποδι και προγραμμα αλλα 10-15 αλογα τα εχεις στην τσεπη.οποτε 175hp mia χαρα εισαι.
ο μπουμπης ποσα σου πηρε?
__________________
η απαντιση
στην ευθεια τις θηβας 180-260 σε 22 sec με 5τη
AUDI 20vt 315,69HP στο 1,3bar GT28RS
με type r (του 2010)απο 30-180 10 καροτσες http://www.youtube.com/watch?v=dpahDAFuc2g
ετσι για να εχετε μια εικονα...
Απάντηση με παράθεση
  #175  
Παλιά 24-09-08, 00:26
Το avatar του χρήστη Χρηστος
Χρηστος Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 13-06-2004
Μοντέλο: carina e 20v st
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 1.396
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 382
Χρηστος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mio Εμφάνιση μηνυμάτων
χαιρετω απο αγρινιο κ παλι,λοιπον καλα λενε οτι το γκαζι ειναι σαν την πρεζα,οσο το πατας θες λιγο ακομα ετσι κ τα αλογα γι'αυτο μπηκα σε αναζητηση αγραφου εγκεφαλου κ κανω μια παρακληση αν καποιος ξερει κανα μεταχειρισμενο θα παρακαλουσα να επικοινωνησει μαζι μου στο 6949216622 γιατι για καινουργιο δεν βγαινω,ευχαριστω!!!:

μου φαινεται πουλουσε ο τσαφ τσουφ20v(γιαννης) ενα αγραφο τον οποιο ειχε σε μαυροκαπακο......στειλτου pm να τα πειτε καλυτερα!
__________________
Ατμοσφαιρα και τα μυαλα στους κοφτες!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #176  
Παλιά 24-09-08, 17:36
mio Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-07-2008
Ηλικία: 42
Μηνύματα: 57
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 199
mio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 2579 Εμφάνιση μηνυμάτων
mio δλδ εισαι +9 αλογα απο τους εκκεντροφορους καλα ειναι με ενα χταποδι και προγραμμα αλλα 10-15 αλογα τα εχεις στην τσεπη.οποτε 175hp mia χαρα εισαι.
ο μπουμπης ποσα σου πηρε?
κοιτα να δεις τι παιζεται με το προγραμμα,ο μαστορας μου ανακατευεται με τετοιου ειδους βελτιωσεις κ επειδη το ψαξαμε, δυστυχως προγραμμα δεν γινεται γιατι ο εγκεφαλος απο το 4age ειναι λιγο μυστηριος κ δεν παιρνει πολλα πολλα,το ολοκληρωμενο που εχει την χαρτογραφιση ειναι μπουρδελο χωρις στοιχεια,ρωτησε κιολας καποια ατομα που συνεργαζεται στην αθηνα κ αμερικη τον ξαδερφο του δεν υπαρχει τιποτα απολυτως. μονο με αγραφο μπορουμε να κανουμε σωστη δουλεια κ αποτελεσματικη που μαζι με lounge control το αμαξι γινεται σοβαρος φονιας κ οχι μονο το δικο μου ετσι,εννοω ολα τα 4age,οστοσο κατι σκεφτομαστε κ για λιγο μεγαλυτερα μπεκ ο μπουμπης μου πηρε 250 για τους εκκεντροφορους κ 75 για τις παστιλιες,συνολο 375. μου αρεσε η δουλεια που εκανε αλλα να ξερεις οτι μεγαλο ρολο παιζει κ το ρυθμισμα βαλβιδων πιστευω να σε καλυψα,οτιδηποτε εχεις απορια ευχαριστως να βοηθησω,οσο για το χταποδι κ αυτο που εχει επανω το μαμα πιστευω οτι κανει δουλεια αν κ δεν εχω φτασει ακομα εκει.
Απάντηση με παράθεση
  #177  
Παλιά 24-09-08, 17:40
mio Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-07-2008
Ηλικία: 42
Μηνύματα: 57
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 199
mio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρηστος Εμφάνιση μηνυμάτων
μου φαινεται πουλουσε ο τσαφ τσουφ20v(γιαννης) ενα αγραφο τον οποιο ειχε σε μαυροκαπακο......στειλτου pm να τα πειτε καλυτερα!
φιλε χρηστο δεν μπορω μεσω λιστας να τον βρω για να στειλω πμ μπορεις να βοηθησεις? ευχαριστω!
Απάντηση με παράθεση
  #178  
Παλιά 24-09-08, 17:46
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Εδω ειναι το προφιλ του tsaftsouf:

http://www.corollaclub.com/forums/member.php?u=5411

Πήγαινε πάτα στα δεξιά την "αποστολη προσωπικού μυνηματος".
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #179  
Παλιά 24-09-08, 23:33
Το avatar του χρήστη Χρηστος
Χρηστος Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 13-06-2004
Μοντέλο: carina e 20v st
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ
Ηλικία: 50
Μηνύματα: 1.396
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 382
Χρηστος είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mio Εμφάνιση μηνυμάτων
χαιρετε μετα απο πολλες ημερες αναμονης των αποτελεσματων απο τους εκκεντροφορους λοιπον οτι ειναι κατω ειναι η δυναμομετρηση πριν κ οτι ειναι επανω ειναι το μετα

φιλε με προλαβε ο admin για την διευθυνση του τσαφτσουφ,τωρα για να καταλαβω μονο με τους εκκεντροφορους που εφτιαξες πηρες απο 110κw se 113kw δηλαδη σε περιπου 5 αλογα και ροπη περιπου μισο κιλο?ή κανω λαθος?δεν καταλαβαινω το διαγραμμα ακριβως!
__________________
Ατμοσφαιρα και τα μυαλα στους κοφτες!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #180  
Παλιά 25-09-08, 18:42
mio Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-07-2008
Ηλικία: 42
Μηνύματα: 57
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 199
mio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Χρηστος Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε με προλαβε ο admin για την διευθυνση του τσαφτσουφ,τωρα για να καταλαβω μονο με τους εκκεντροφορους που εφτιαξες πηρες απο 110κw se 113kw δηλαδη σε περιπου 5 αλογα και ροπη περιπου μισο κιλο?ή κανω λαθος?δεν καταλαβαινω το διαγραμμα ακριβως!
τα στοιχεια που γραφονται κατω απ΄την δυναμομετρηση ειναι απ'την πρωτη,αν προσεξεις καλα στην καμπυλη την κιτρινη υπαρχει αλλη μια που ειναι απο πανω της ακριβως οπως επισης κ οι αλλες οι γραμμες,ολο το χαρτι μαλλον ειναι η πρωτη κ οι επιπλεον γραμμες που ειναι ανεβασμενες ειναι απ'την δευτερη απλα δεν γραφονται τα στοιχεια οπως της πρωτης,οστοσο περιμενω εναν πολλαπλασιαστη της MSD κ μολις τον βαλω θα ξανακανω δυναμομετρηση κ θα ανεβασω τα καινουργια τα στοιχεια που πιστευω να παω λιγο παραπανω γιατι οταν το εβαλα στο δυναμομετρο εξω εβραζε ο τοπος με 37 βαθμους,με πιανεις τωρα αλλα απο 155 πηγα στα 164 σχεδον,η ροπη πριν ηταν 16,3 αλλα δεν θυμαμαι ποσο πηγε,με προβληματησες κ περιμενω πως κ πως να δυναμομετρησω παλι
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
εχει κοφτη km το μαυροκαπακο?? Nikos4 4AGE 20v Levin 33 25-01-15 11:49
Υγραέριο σε μαυροκαπακο COROLLA293 4AGE 20v Levin 17 24-03-14 23:13
τα παντα για μαυροκαπακο.... Pantelis 4AGE 20v Levin 0 18-04-13 19:58
αλαφρομα βολαν 20 ν μαυροκαπακο 20 v manos 4AGE 20v Levin 46 15-03-09 12:04
20v μαυροκαπακο alejandro 4AGE 20v Levin 8 29-09-06 17:03



Page generated in 0,17585301 seconds (82,00% PHP - 18,00% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 00:48.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)