Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

TOYOTA AURIS Το καινουργιο (corolla ) Hatchback με την καινοτομο ονομασια για την αναφορα του σε πιο νεο κοινο. www.auriclub.gr

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 26-12-08, 22:42
FOTIS LIAGAS Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 26-12-2008
Μηνύματα: 21
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 190
FOTIS LIAGAS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
[quote=diafanh-psyxh;322820]quote]

γεια χαρα καλες γιορτες

To αμαξι εχει 30.000 ,,τωρα σε στροφες δεν το δουλευω πολυ ψhλα γνωριζω που αποδιδει οκ...ουτε μπορεις να το δουλεψεις πολυ ψhλα στο δρομο που κινουμαι λογω σασμαν...πιστευω οτι θελει το πειραγμα του (ειναι σαν ενας καθυστερημενος ανθρωπος αυτη την εντυπωση μου δινει η οδηγικη συμπεριφορα του δηλ. νομιζεις οτι μπορει αλλα δεν μπορει)..παλαιοτερα ειχα στειλει στην τουοτα αλλα και σε καποιους οικους βελτιωσεις(envy) αλλα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει τιποτα τοτε..ρωταω λοιπον εκτος φιλτρου και ηλεκτογκαζου υπαρχει κατι αλλο σημερα?
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 27-12-08, 01:49
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
σε αυτό θα σε βοηθήσουν οι κάτοχοι auris αλλά και πάλι αν δεν το τσιτώσεις λίγο δεν νομίζω να κάνεις κάτι.
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 27-12-08, 01:54
Το avatar του χρήστη nipponpower
nipponpower Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 15-03-2005
Μηνύματα: 177
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 251
nipponpower είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Λογικα θα υπαρχει καποια χειροποιητη βελτιωση τυπου κομπρεσορας η τουρμπινα αλλα ακομα με αμφιβολα αποτελεσματα, υπομονη, πολυ μερακι και αρκετα χρηματα. Με τα ιδια λεφτα που θα δωσεις για μια ακριβη βελτιωση πουλα το Αουρις, βαλε τα λεφτα της βελτιωσης και παρε ενα πιο γρηγορο.

Ή δουλευε το μοτερ στα ψηλα εκει που του αξιζει να δουλευει και αποδιδει. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι σε προβληματιζει το σασμαν ?
Εχει πολυ κοντο σασμαν ! Δηλαδη με ποσα χιλιομετρα θελεις να κανεις προσπεραση και δεν σε βολευει ? Μα και με 60 να εισαι η δευτερα ειναι ηδη γυρω στις 4300 οποτε ανετα τραβαει απο εκει και πανω.
__________________
No guts
No glory
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 27-12-08, 14:23
nikosauris Offline:
banned
 
Εγγραφή: 03-11-2008
Μοντέλο: toyota auris 1600 3d
Περιοχή: giannitsa city
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 90
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
nikosauris είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
[quote=FOTIS LIAGAS;322830]
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από diafanh-psyxh Εμφάνιση μηνυμάτων
quote]

γεια χαρα καλες γιορτες

To αμαξι εχει 30.000 ,,τωρα σε στροφες δεν το δουλευω πολυ ψhλα γνωριζω που αποδιδει οκ...ουτε μπορεις να το δουλεψεις πολυ ψhλα στο δρομο που κινουμαι λογω σασμαν...πιστευω οτι θελει το πειραγμα του (ειναι σαν ενας καθυστερημενος ανθρωπος αυτη την εντυπωση μου δινει η οδηγικη συμπεριφορα του δηλ. νομιζεις οτι μπορει αλλα δεν μπορει)..παλαιοτερα ειχα στειλει στην τουοτα αλλα και σε καποιους οικους βελτιωσεις(envy) αλλα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει τιποτα τοτε..ρωταω λοιπον εκτος φιλτρου και ηλεκτογκαζου υπαρχει κατι αλλο σημερα?
φιλε μηπως εχεις το 1100 auris;
γιατι για 1600 που λες αυτα δεν στεκουν
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 28-12-08, 11:06
Το avatar του χρήστη logosak
logosak Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 20-08-2008
Μοντέλο: auris Hybrid 2017
Μηνύματα: 86
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 202
logosak είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Και το 1.6 εχω ,ο κινητηρας του ξυπναει μετα τις 4000 στροφες.Κανε ενα κατεβασμα και το αυτοκινητο φορτωνει αμεσως.
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 28-12-08, 20:03
FOTIS LIAGAS Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 26-12-2008
Μηνύματα: 21
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 190
FOTIS LIAGAS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από logosak Εμφάνιση μηνυμάτων
Και το 1.6 εχω ,ο κινητηρας του ξυπναει μετα τις 4000 στροφες.Κανε ενα κατεβασμα και το αυτοκινητο φορτωνει αμεσως.
Και παλι γεια σας..παιδια εγω το αυτοκινητο το πηρα επειδη μου εδινε η εταιρια καλυτερη τιμη στο παλιο μου...οταν το οδηγησα μου ειπαν οτι θα ανοιξει και οντως ανοιξε αλλα οχι οσο ηλπιζα....φαν της toyota δεν ειμαι ουτε αλλης εταιριας......... ημουν φαν σε νεοτερη ηλικια.

Αυτα που σας λεω για το αμαξι τα εχω πει και στην toyota στους μηχανικους και περιεργως με εσας συμφωνουν απολυτα......και για τα φρενα του τους εχω πει επισης.Μην ξεχνατε οτι δεν ειναι απο τα πιο φτηνα της αγορας !!Φυσικα και πιστευα οτι εκανα την καλυτερη αγορα!!
Πηγα να το δωσω με ανταλλαγη σε αλλες εταιριες αλλα αυτη τη στιγμη δεν με συμφερει το αμαξι ειναι 12 μηνων και μου δινουν γυρω απο 16000 εως 16+

Εαν ομως βγαλει καποιο κιτ βελτιωσης κατα τα αλλα θα το κρατησω δεν εχω αλλα μειον για το αμαξι!!!που για μενα ειναι μεσο μετακινησης αφου οπως ειπα κανω 30-35000 χιλ το χρονο ..
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 29-12-08, 15:46
Το avatar του χρήστη nipponpower
nipponpower Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 15-03-2005
Μηνύματα: 177
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 251
nipponpower είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Να βγαλει καποιο κιτ βελτιωσης δυσκολο το βλεπω. Το πιθανοτερο ειναι να βγαλει μια πιο γρηγορη εκδοση αργοτερα, κατι σαν TSport. Οποτε αμα θελεις να μεινεις στην Toyota περιμενε για την TSport.
__________________
No guts
No glory

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nipponpower : 01-02-09 στις 03:16.
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 31-01-09, 00:48
Το avatar του χρήστη ALIEN-3-
ALIEN-3- Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 08-10-2008
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 170
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 208
ALIEN-3- είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παιδιά επειδή θέλω να ξυπνήσω λίγο το μοτέρ έψαχνα στο ebay και βρήκα αυτό http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2007-...spagenameZWD1V
Πιστεύετε ότι αξίζει να βάλω κάτι τέτοιο η είναι μούφα? Έχει βάλει κανείς εδώ κάτι αντίστοιχό?

ps. επίσης βρήκα και αυτό http://cgi.ebay.com/Toyota-Turbo-Sup...p1638 Q2em122

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ALIEN-3- : 31-01-09 στις 01:12.
Απάντηση με παράθεση
  #129  
Παλιά 31-01-09, 11:42
Το avatar του χρήστη NIKOSX
NIKOSX Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 11-06-2007
Περιοχή: xios
Ηλικία: 38 male
Μηνύματα: 368
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 248
NIKOSX θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος NIKOSX θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
ρε παιδια αφου οι ιαπωνες το θεμα με το ροπιασμα απο χαμηλα το εχουν ξεχασει!!! απο οτι βλεπω τα ιδια λενε και για τα honda η θα πρεπει να συμβηβαστειτε η να τα φτιαξετε οπως λετε... αλλα για καποιον που το αμαξι το βλεπει μονο σαν μεσω μεταφορας μετα θα του ξυνησει η καταναλωση της βενζινης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NIKOSX : 31-01-09 στις 11:50.
Απάντηση με παράθεση
  #130  
Παλιά 31-01-09, 13:13
Το avatar του χρήστη ALIEN-3-
ALIEN-3- Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 08-10-2008
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 170
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 208
ALIEN-3- είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NIKOSX Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε παιδια αφου οι ιαπωνες το θεμα με το ροπιασμα απο χαμηλα το εχουν ξεχασει!!! απο οτι βλεπω τα ιδια λενε και για τα honda η θα πρεπει να συμβηβαστειτε η να τα φτιαξετε οπως λετε... αλλα για καποιον που το αμαξι το βλεπει μονο σαν μεσω μεταφορας μετα θα του ξυνησει η καταναλωση της βενζινης
Εγώ προσωπικά δέχομαι την αύξηση της κατανάλωσης εφόσον αυτό που βάλω μου προσφέρει κάτι ικανοποιητικό .Θέλω να το ξυπνήσω λίγο στα χαμηλά και λίγο παραπάνω ροπή ,δεν με ενδιαφέρουν οι υπερβολές προς το παρόν
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > TOYOTA AURIS

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
E12 tuning PANOS SPEED TOYOTA COROLLA E 12 83 01-03-10 10:57
TUNING Τι μπορω να κανω ρε παιδια; Dimisrr TOYOTA COROLLA E 12 45 27-03-08 10:24
ECU TUNING toyota mania SUPPORT 9 16-07-07 22:28
Αvensis tuning tsopanos SUPPORT 11 27-01-06 16:31
Χ-τreme Tuning toyota mania ΕΔΩ ΕΠΑΡΧΙΑ 0 19-04-05 15:46



Page generated in 0,17280006 seconds (81,94% PHP - 18,06% MySQL) with 44 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 10:31.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)