Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 02-07-07, 09:34
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Λοιπόν... Ας πως και εγω τη γνώμη μου γιατί τα έχω φορέσει και τα έχω σκίσει και τα δύο λάστιχα.
Το michelen exalto το παλιο που λεει και ο Νάσος από κράτημα είναι πολύ καλύτερο από τα potenza RE720, δεν θελει σχεδόν καθόλου ζέσταμα και γραπώνει με το καλημέρα σε ζεστό και σε κρύο, σε βρεγμένο και στεγνό.
Αλλά... λόγω του ότι έχει τόσο μαλακή γόμα φθείρεται και πάρα πολύ εύκολα. Θυμάμαι τα είχα βάλει και τα κράτησα περίπου ενάμιση χρόνο γιατί μετά είχαν φαγωθεί τόσο ώστε να μην κρατάνε ούτε στο μισό απ' όσο κρατούσαν.
Τα RE720 τα έβαλα και η αλήθειά είναι ότι κρατάνε αρκετά καλά αλλά θέλουν πρώτα καλό ζέσταμα. Δεν μπορείς τις κρύες μέρες ειδικά να πεις πως θα μπεις φέτες σε στροφές χωρίς καλό ζέσταμα πρώτα.
Αλλά... δεν τρώγονται με τίποτα... Τα φοράω 3 χρόνια και κρατάνε ακριβώς το ίδιο όπως την πρώτη μέρα.
Επειδή αναφερθήκατε σε στυλ οδήγησης να σας πω πως στο δικό μου στυλ ταιριάζουν πιο πολύ τα RE720 γιατί είμαι χειροφρενάκιας και θέλω το πίσω μέρος να αποκολάται σχετικά εύκολα, το οποίο επιτυγχάνεται με σκληρότερη γόμα στο λάστιχο. Αφήστε που είναι και αθόρυβα. Μόνο ένα φύσιμα ακούγεται όταν τραβάς χειρόφρενο και σέρνεται. Αντίθετα, όταν φορούσα τα michelen ξεσήκωνα τις γειτονιές...
Τέλος, παίζει ρόλο και ο οικονομικός παράγοντας. Ίσως αν ειχα μια καλή οικονομική άνεση να φορούσα michelen αλλά θα έπρεπε να σκάω 400 ευρω κάθε ένα με ενάμιση χρόνο να τα αλλάζω αν ήθελα να έχω το αρχικό τους καλό κράτημα.
Αντίθετα, με τα potenza εχει ησυχάσει το κεφάλι μου. 3 χρονάκια τα έχω ήδη και ακόμα δεν έχω δει εμφανή σημάδια φθοράς...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 02-07-07, 15:15
Το avatar του χρήστη antonios7
antonios7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 29-11-2006
Μοντέλο: Corolla 1.3 G6
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 1.065
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 320
antonios7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα RE720 τα έβαλα και η αλήθειά είναι ότι κρατάνε αρκετά καλά αλλά θέλουν πρώτα καλό ζέσταμα. Δεν μπορείς τις κρύες μέρες ειδικά να πεις πως θα μπεις φέτες σε στροφές χωρίς καλό ζέσταμα πρώτα.
Αλλά... δεν τρώγονται με τίποτα... Τα φοράω 3 χρόνια και κρατάνε ακριβώς το ίδιο όπως την πρώτη μέρα.
Επειδή αναφερθήκατε σε στυλ οδήγησης να σας πω πως στο δικό μου στυλ ταιριάζουν πιο πολύ τα RE720 γιατί είμαι χειροφρενάκιας και θέλω το πίσω μέρος να αποκολάται σχετικά εύκολα, το οποίο επιτυγχάνεται με σκληρότερη γόμα στο λάστιχο. Αφήστε που είναι και αθόρυβα. Μόνο ένα φύσιμα ακούγεται όταν τραβάς χειρόφρενο και σέρνεται.
Ακριβώς τα ίδια φίλε.
Απλά έχουν ξεραθεί τα πλαινά αλλά και πάλι κρατάνε.
Σπορ οδήγηση με 90 περίπου άλογα τι να σημαίνει ρε παιδιά? οτι δεν είμαι με το γκάζι στο πάτωμα αλλά πάω γρηγορότερα από την πλειοψηφία σε όλα σχεδόν τα είδη των δρόμων. Σημαίνει δυνατότερο φρενάρισμα από την πλειοψηφία, καταπόνηση μεγαλύτερη, λακούβες δεν καταλαβαίνει και πολλά γιατί είναι σκληρό κτλ. Τόσο δύσκολο είναι να καταλάβει κανείς τι είναι σπορ? Δεν είναι απλή ούτε extreme.
Τώρα όσον αφορά το φόρουμ υποτίθεται οτι μου λέτε γνώμες για λάστιχα που έχετε βάλει σε αυτό το μοντέλο EE111 ή AE111.
Άλλο λάστιχο εκτός από τα μαμά michelin και τα Potenza δεν ξέρω.
Επίσης δε μου αρέσει το όνομα Turanza. Παραπέμπει σε λάστιχο τουρισμού και όχι σπορ. Τώρα αν είναι ή όχι σπορ, μπορεί να είναι και να μου ταιριάζουν απόλυτα αλλά να μην είναι extreme. Όσοι τα έχουν θα ξέρουν.
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 02-07-07, 15:25
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Και να συμπληρώσω και κάτι που ξέχασα. Τα potenza τα RE720 τα προτίμισα και για ένα άλλο λόγο.
Έχουν την καλύτερη προστασία ζάντας μακράααααααν.
Ένα δάχτυλο νύχι βγάζουν έξω από τη ζάντα οπότε θέλει τρελή προσπάθεια για να καταφέρεις να τρίψεις τη ζάντα σε πεζοδρόμιο.
Όταν άλλαξα ζάντες και έβαλα ακριβές, από τα πρώτα πράγματα που κοιτούσα ήταν αν προστατευαν τη ζάντα... Όταν έχεις σκάσει ένα σωρό λεφτά θέλεις και να διασφαλίζεις το ευ ζην της περιουσίας σου... σωστα?
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 02-07-07, 18:54
Το avatar του χρήστη billlllll
billlllll Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-12-2003
Μοντέλο: Corolla E12 Sol 1.4 '02
Περιοχή: Ιωάννινα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 2.036
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 456
billlllll έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Το Potenza RE050 δεν βγαίνει στην διάστασή αυτή; Μήπως αυτός είναι ο αντικαταστάτης του RE720;
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 02-07-07, 19:56
Το avatar του χρήστη GIANNIS_G6
GIANNIS_G6 Offline:
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: Ε11 vvt-i 1.4
Περιοχή: Αιγαλεω
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 1.238
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 369
GIANNIS_G6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Talking

Παιδακια για πειτε εμπειριες απο continental contisport (καπως ετσι τελος παντων) κανεις?Σκοπευω να παω για αλλαγη και τα βλεπω συνεχεια τωρα τελευταια ολο και πιο πολλα αμαξια τα φορανε.Μαλλον παω για 205-45-16 τα εχω βρει 470ε ειναι καλα?

Επισης ρωτησα τιμες και για αλλα στην διασταση αυτη.
Μπριτζεστον τουρανζα 430ε
Γιοκοχαμα παραντα 575Ε(Τσουζειειειει!!!)
Γιοκοχαμα Sdrive 587ε (αυτο και αν τσουζει!!)
Μισελεν pilot sport 2 525ε


Εντυπωσεις απο τα λαστιχα αυτα?

Υσ.Παρακαλω μην ξεκινησετε παλι τσακωμους και νευρακια απλα γνωμες θελω και θα αποφασισω εγω και οποιος αλλος θελησει να δει το συγκεκριμενο τοπικ.
__________________
Και οπως θα παιρνω τις στροφες,εσυ αν θελεις κοιταζε μεεεεε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 02-07-07, 20:12
Το avatar του χρήστη dRiveR7
dRiveR7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μοντέλο: 207 RC
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 1.862
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 403
dRiveR7 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GIANNIS_G6 Εμφάνιση μηνυμάτων
Υσ.Παρακαλω μην ξεκινησετε παλι τσακωμους και νευρακια απλα γνωμες θελω και θα αποφασισω εγω και οποιος αλλος θελησει να δει το συγκεκριμενο τοπικ.
Πρόληψη ε...??
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 02-07-07, 20:19
Το avatar του χρήστη nasos
nasos Offline:
Πορωμένο Μέλος
 
Εγγραφή: 24-02-2005
Μοντέλο: KE-30
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Ηλικία: 39 male
Μηνύματα: 541
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 289
nasos είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
εγω τα φοραω τα κοντινενταλ κοντισπορτ-κοντακτ τωρα αλλα δεν κανω κανενα σχολιο γιατι με το κομπλεξ ορισμενων εδω μεσα μπορει να αρχισουμε παλι τα ιδια και δεν εχω ορεξη.
__________________
ZZE-111 - KE-30


New ninja zx-6r!!! άπαιχτο!
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 02-07-07, 20:25
Το avatar του χρήστη GIANNIS_G6
GIANNIS_G6 Offline:
 
Εγγραφή: 19-03-2004
Μοντέλο: Ε11 vvt-i 1.4
Περιοχή: Αιγαλεω
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 1.238
Ευχαρίστησε: 2
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 369
GIANNIS_G6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Talking

Ελα βρε Νασο που μου κανεις και τον δυσκολο!!Πες τωρα που καιγομαστε για την εντυπωση σου!!Ασε που εχουμε και την ιδια korolla και θα με ενδιεφερε πολυ να μαθω πως συμπεριφερεται με το λαστιχο αυτο.Για πε!
__________________
Και οπως θα παιρνω τις στροφες,εσυ αν θελεις κοιταζε μεεεεε!!!
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 02-07-07, 21:08
pwpwpali Offline:
banned
 
Εγγραφή: 01-04-2006
Περιοχή: athina
Ηλικία: 39
Μηνύματα: 2.017
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
pwpwpali είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GIANNIS_G6 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ελα βρε Νασο που μου κανεις και τον δυσκολο!!Πες τωρα που καιγομαστε για την εντυπωση σου!!Ασε που εχουμε και την ιδια korolla και θα με ενδιεφερε πολυ να μαθω πως συμπεριφερεται με το λαστιχο αυτο.Για πε!
φιλε μου γιατι 205-45-16?ετσι μεγαλωνεις σε βημα...
205-40 κ κοντενη κ εκτος απο αυτο μηπως σου βρισκει το 45 αρι
παρακατω για 205-40 σου χω καλα νεα καθος εχω βρει τα parada σε 520 με 530 σε αρκετους σε εναν με 500 κ σε αλλον με 470 καπου εκει κ τα s drive αλλα το s drive παει σε w parada σε v αν θελεις πμ να σου πω οδους κτλ

205-45-16 error 2.3
205-40-16 error 1.25
αυτα σε τα βγαλα απο την διασταση 185-60-14 γιατι πιστευω ταιριαζει πιο πολυ απο την 175-65-14 η τηαν 165-70-14 σε 111

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pwpwpali : 02-07-07 στις 21:15.
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 02-07-07, 21:43
Το avatar του χρήστη diafanh-psyxh
diafanh-psyxh Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-03-2004
Περιοχή: αθηνα
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 5.088
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 755
diafanh-psyxh είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nasos Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω τα φοραω τα κοντινενταλ κοντισπορτ-κοντακτ τωρα αλλα δεν κανω κανενα σχολιο γιατι με το κομπλεξ ορισμενων εδω μεσα μπορει να αρχισουμε παλι τα ιδια και δεν εχω ορεξη.
επειδή αναφέρεσαι σε εμένα έμμεσα.θα σε παρακαλέσω για άλλη μία φορά να σταματήσεις να γίνεσαι προκλητικός.είπαμε τέλος.ελπίζω να το καταλάβεις.
__________________
Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους


www.eseepa.gr

Ανενεργός Λογαριασμός Μέλους
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Αλλαγή Ελαστικών neos3103 TOYOTA COROLLA 111(G6) 2 15-04-13 11:16
Corolla TS - Αλλαγή Ελαστικών VazelosTS UPDATES 4 24-12-12 15:57
Πότε αλλαγή Ελαστικών? teoNOKIA TOYOTA COROLLA E 12 58 15-05-12 19:12
Αλλαγή ελαστικών aircop SUPPORT 2 03-02-10 23:00
Αλλαγή Ελαστικών jimbo SUPPORT 295 24-01-08 22:52



Page generated in 0,18162704 seconds (82,20% PHP - 17,80% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 13:15.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)