Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

TOYOTA COROLLA 111(G6) 1996 >2002

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 12-09-08, 11:26
EVANK Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Μηνύματα: 47
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 196
EVANK είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
EVANK γιατι η εναγομένη είναι η TEFIN και όχι η ΤΟΥΟΤΑ HELLAS πχ?

Η TEFIN αν γνωριζω καλα ειναι η εταιρία/τραπεζα που απλά μεσω της οποίας δίνονται τα δάνεια για να αποπληρωνονται τα αμαξια με δοσεις κτλπ.

Δεν θα επρεπε κανονικά να ειναι εναγομένη η TOYOTA HELLAS?
Τότε, δεν ξέρω σήμερα, η ΤΟΥΟΤΑ εισήγαγε και έδινε στην ΤΕΦΙΝ η οποία το έδινε στον έμπορο κλπ.
Τα τιμολόγια του ιχ λένε ότι το πούλησε η TEFIN (Toyota EuroFINance).
και ο νόμος λέει ότι ότι ο πωλητής ευθύνεται για τα ελλατώματα σε όλα τα προιόντα.
  #112  
Παλιά 12-09-08, 11:27
Το avatar του χρήστη TOLIS EE80
TOLIS EE80 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 04-04-2005
Μοντέλο: COROLLA EE80
Περιοχή: Κόρινθος
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 2.004
Ευχαρίστησε: 5
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 437
TOLIS EE80 θα γίνει πολύ σύντομα πασύγνωστος
Ok, αφου δουλευες στη ΤΟΥΟΤΑ, εκτος το οτι αναφερεις οτι ολοι ηταν ευχαριστημενοι και αυτο ηταν που σε παρακινησε στην αγορα του αυτοκινητου, ποτε δεν ακουσες καποιον δυσαρεστημενο μεχρι την αγορα του? Ή ολους τους ακουσες αφοτου αγορασες το αυτοκινητο? Ή ειδες το τι γινεται στα συνεργεια της ΤΟΥΟΤΑ αφοτου πηγες το δικο σου? Αφου δουλευες στη ΤΟΥΟΤΑ, ποτε δεν οδηγησες καποιο αυτοκινητο της? Ποτε δεν ειχες μπει μεσα?
__________________
Tolis' COROLLA Pics **COROLLA EE80 - 4AGE 124HP**

CorollaClub-Greece AE82 Owners Club twincam.org
  #113  
Παλιά 12-09-08, 11:30
Το avatar του χρήστη antonios7
antonios7 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 29-11-2006
Μοντέλο: Corolla 1.3 G6
Περιοχή: Αθήνα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 1.065
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 319
antonios7 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANK Εμφάνιση μηνυμάτων
Σωστός ο παίκτης!
Δικαστικά για αντικατάσταση, θα πρέπει να το κλειδώσεις σε ένα parking μέχρι να τελεσιδικήσει το δικαστήριο.
Οταν αγοράζεις ιχ μόλις βγει από την έκθεση, έχει χάσει το 25% της αρχικής του αξίας. Χάνεις πολλά χωρίς να φταις, και πονηρεύεις τον αγοραστή.
Το δικό μου ήταν της Ιαπωνίας. Εκανε 3 μήνες να έρθει!
Οσο αφορά το τρακάρισμα, όπου και να το πήγα σε ειδικούς, ποτέ κανείς δεν βρήκε κάτι, (ή δεν ήθελε να βρει).
Αλλά τα 15,000 είναι πολλά λεφτά.
Πάρα πολλά.
Πιστεύω θα έχανες γύρω στο εκατομμύριο, εάν το έδινες σε άλλη αντιπροσωπεία toyota και έπαιρνες άλλο ολόιδιο. Θα μου πεις γιατί να τα χάσω. Εντάξει, σου λέω είναι ένας τρόπος να μην τρέχεις τα επόμενα χρόνια...Τι μοντέλο ήταν; G6; Απλό 5τάχυτο με 2 αερόσακκους ή 1; Sporty (ναι είχε και τέτοια έκδοση). Είχε ηλεκτρικά παράθυρα; γιατί κάτι είπες για μοχλούς. Θα μου πεις τι ρόλο παίζουν τώρα όλα αυτά. Γιατί είπες 4.750.000 και δεν είχε ηλεκτρικά παράθυρα...(αυτή την τιμή είχε η G6 με απ' όλα χωρίς aircondition που ήταν extra - είδες που τα θυμάμαι. Η G6 ήταν πιο ευάλωτη στα τριξίματα λόγω σκληρότερης ανάρτησης από τις άλλες εκδόσεις.

Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει οτι πρέπει να κλειδώσεις δικό σου αυτοκίνητο σε γκαράζ μέχρι την απόφαση. Μου φαίνεται απαράδεκτο.
15 είναι πολλά ναι, τα 30 που δίνουν μερικοί τι είναι; 2 φορές πολλά.
  #114  
Παλιά 12-09-08, 11:30
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Εμένα το τιμολόγιο λεει κανονικά το ονομα της αντιπροσωπίας ΤΟΥΟΤΑ που πηρα το αμαξι.
Απο την ΤΟΥΟΤΑ Κηφισού είπες το πήρες?
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
  #115  
Παλιά 12-09-08, 11:31
Το avatar του χρήστη endurasKE-30
endurasKE-30 Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 07-02-2005
Περιοχή: Εκει που θελω να ειμαι!!!!
Ηλικία: 45 male
Μηνύματα: 6.655
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 907
endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TOLIS EE80 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ok, αφου δουλευες στη ΤΟΥΟΤΑ, εκτος το οτι αναφερεις οτι ολοι ηταν ευχαριστημενοι και αυτο ηταν που σε παρακινησε στην αγορα του αυτοκινητου, ποτε δεν ακουσες καποιον δυσαρεστημενο μεχρι την αγορα του? Ή ολους τους ακουσες αφοτου αγορασες το αυτοκινητο? Ή ειδες το τι γινεται στα συνεργεια της ΤΟΥΟΤΑ αφοτου πηγες το δικο σου? Αφου δουλευες στη ΤΟΥΟΤΑ, ποτε δεν οδηγησες καποιο αυτοκινητο της? Ποτε δεν ειχες μπει μεσα?
Πολυ σωστες οι παρατηρησεις του Τολη.
Αν θελεις απαντησε και στις δικες μου ερωτησεις στην προηγουμενη σελιδα.
__________________
Επειδή το παλιό είναι αλλιώς...
****** KE-30 ******
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Υποχθόνιων Επιχειρήσεων
http://img22.imageshack.us/img22/7020/followxr9ly1jn0vz1.gif

  #116  
Παλιά 12-09-08, 11:35
EVANK Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Μηνύματα: 47
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 196
EVANK είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TOLIS EE80 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ok, αφου δουλευες στη ΤΟΥΟΤΑ, εκτος το οτι αναφερεις οτι ολοι ηταν ευχαριστημενοι και αυτο ηταν που σε παρακινησε στην αγορα του αυτοκινητου, ποτε δεν ακουσες καποιον δυσαρεστημενο μεχρι την αγορα του? Ή ολους τους ακουσες αφοτου αγορασες το αυτοκινητο? Ή ειδες το τι γινεται στα συνεργεια της ΤΟΥΟΤΑ αφοτου πηγες το δικο σου? Αφου δουλευες στη ΤΟΥΟΤΑ, ποτε δεν οδηγησες καποιο αυτοκινητο της? Ποτε δεν ειχες μπει μεσα?
Μέχρι τότε ήταν λίγα τα παράπονα. Οδηγούσα το τελευταίο starlet του οποίου δεν έδινα ιδιαίτερη σημασία στα λίγα τριξιματάκια που είχε.
Από το δικό μου μοντέλο και μετά θεωρώ ότι η ΤΟΥΟΤΑ χειροτέρεψε.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από antonios7 Εμφάνιση μηνυμάτων
Πιστεύω θα έχανες γύρω στο εκατομμύριο, εάν το έδινες σε άλλη αντιπροσωπεία toyota και έπαιρνες άλλο ολόιδιο. Θα μου πεις γιατί να τα χάσω. Εντάξει, σου λέω είναι ένας τρόπος να μην τρέχεις τα επόμενα χρόνια...Τι μοντέλο ήταν; G6; Απλό 5τάχυτο με 2 αερόσακκους ή 1; Sporty (ναι είχε και τέτοια έκδοση). Είχε ηλεκτρικά παράθυρα; γιατί κάτι είπες για μοχλούς. Θα μου πεις τι ρόλο παίζουν τώρα όλα αυτά. Γιατί είπες 4.750.000 και δεν είχε ηλεκτρικά παράθυρα...(αυτή την τιμή είχε η G6 με απ' όλα χωρίς aircondition που ήταν extra - είδες που τα θυμάμαι. Η G6 ήταν πιο ευάλωτη στα τριξίματα λόγω σκληρότερης ανάρτησης από τις άλλες εκδόσεις.

Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει οτι πρέπει να κλειδώσεις δικό σου αυτοκίνητο σε γκαράζ μέχρι την απόφαση. Μου φαίνεται απαράδεκτο.
15 είναι πολλά ναι, τα 30 που δίνουν μερικοί τι είναι; 2 φορές πολλά.
Ετσι εύκολα το χάνεις το μύριο?
Ηταν 1300 HB οχι G6, 5χυτο και μάλιστα, δεν είχε ηλεκτρικά παράθυρα από το εργοστάσιο. Δόθηκε παραγγελία με ηλεκτρικά παράθυρα και aircondition και τοποθετήθηκαν στον dealer.
Αυτό δεν είναι ξεφτίλα της εποχής? Πες μου ειλικρινά! Τόσα λεφτά με χερούλια στο παράθυρο και χωρίς aircondition!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corollapatra : 12-09-08 στις 12:21. Αιτία: Συχγώνευση posts...
  #117  
Παλιά 12-09-08, 11:38
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
φίλε μου όταν παίρνεις κάτι καινούριο, ειδικά αμάξι και έχεις τέτοια προβλήματα δεν πρέπει να δεχτείς να σου κάνουν τέτοια πράγματα στο αμάξι! με την μια το πας πίσω!
  #118  
Παλιά 12-09-08, 11:39
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Αρα πριν παραλαβεις το αμαξι ειχε ανοιχτει στην Ελλάδα απο τον dealer για να γινουν διαφορες εργασίες οπως τοποθετηση A/C, ηλεκτρικων παραθυρων κτλπ.
Δεν το παρελαβες δλδ αυτούσιο οπως ηρθε απο Japan. Αρχιζει να βγαινει μια ακρη τωρα...
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
  #119  
Παλιά 12-09-08, 11:40
Το avatar του χρήστη endurasKE-30
endurasKE-30 Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 07-02-2005
Περιοχή: Εκει που θελω να ειμαι!!!!
Ηλικία: 45 male
Μηνύματα: 6.655
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 3 φορές σε 3 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 907
endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα endurasKE-30 έχει φοβερή αύρα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANK Εμφάνιση μηνυμάτων
Δόθηκε παραγγελία με ηλεκτρικά παράθυρα και aircondition και τοποθετήθηκαν στον dealer.
Αυτό δεν είναι ξεφτίλα της εποχής? Πες μου ειλικρινά!
Αυτο γινοταν σε ολες τις αντιρποσωπιες.
Η κανω λαθος?
Ξερεις οτι ακομη και τωρα στα VAG-OPEL βγαζουν τα πατακια, πυροσβεστηρα τριγωνο φαρμακειο με τα οποια ερχονται απο το εργοστασιο και τα δινουν σαν εξτρα?????

Απαντησε και σε εμενα για το Λεον.
__________________
Επειδή το παλιό είναι αλλιώς...
****** KE-30 ******
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Administrator Υποχθόνιων Επιχειρήσεων
http://img22.imageshack.us/img22/7020/followxr9ly1jn0vz1.gif

  #120  
Παλιά 12-09-08, 11:42
EVANK Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 11-09-2008
Μηνύματα: 47
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 196
EVANK είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από madvinegar Εμφάνιση μηνυμάτων
Αρα πριν παραλαβεις το αμαξι ειχε ανοιχτει στην Ελλάδα απο τον dealer για να γινουν διαφορες εργασίες οπως τοποθετηση A/C, ηλεκτρικων παραθυρων κτλπ.
Δεν το παρελαβες δλδ αυτούσιο οπως ηρθε απο Japan.
Απαντώ και στον φίλο Νικηφόρο.
Η πολιτική της ΤΟΥΟΤΑ ΕΛΛΑΣ τότε, ήταν αυτή.
Οι γιαπωνέζοι έστελναν βασικό εξοπλισμό και τα υπόλοιπα ήταν extra.
Ή το παίρνεις ή ψάξε αλλού.
Αυτή είναι η αλήθεια. Από τότε, δεν βαζω στο αυτοκίνητο ούτε αυτοκόλλητο αν δεν είναι απο τη μάνα του που λέμε!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από endurasKE-30 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο γινοταν σε ολες τις αντιρποσωπιες.
Η κανω λαθος?
Ξερεις οτι ακομη και τωρα στα VAG-OPEL βγαζουν τα πατακια, πυροσβεστηρα τριγωνο φαρμακειο με τα οποια ερχονται απο το εργοστασιο και τα δινουν σαν εξτρα?????

Απαντησε και σε εμενα για το Λεον.
Αμ δεν το ξέρω? Χααααα άσε τι κάνουν τα ελληνικά λαμόγια.
Φίλε συγγνώμη έχω χάσει την ερώτηση! Πες μου και σου απαντώ ότι θέλεις!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη corollapatra : 12-09-08 στις 12:21. Αιτία: Συχγώνευση posts...
Κλειστό Θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA 111(G6)

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Πέθανε ο Τατσούρο Τογιόντα πρώην πρόεδρος της Toyota NikiforosGT Γεγονότα 2 08-01-18 10:18



Page generated in 0,17389894 seconds (82,70% PHP - 17,30% MySQL) with 42 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 23:50.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)