Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΕΛΟΣ ΜΑΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιά 22-06-09, 15:42
Το avatar του χρήστη jason
jason Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 23-02-2007
Μοντέλο: suzuki swift sport
Περιοχή: αργυρούπολη
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 2.649
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 475
jason είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ασε ρωτησα καποιες τιμες κ τρομαξα οποτε μαλλον θα παω σε michelen exalto.δεν εχω πειραξει τιποτα ακομα αλλα σε κανα χρονο...
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 22-06-09, 16:04
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 413
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jason Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν προκειται να το κανω για εμφανιση αλλα για αποδοση...σε στροφες
Παντα το λεγα οτι αυτο το παιδι ειναι στο σωστο δρομο
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 22-06-09, 16:57
Το avatar του χρήστη alex-g
alex-g Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 05-06-2007
Μηνύματα: 1.659
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 372
alex-g είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jason Εμφάνιση μηνυμάτων
ασε ρωτησα καποιες τιμες κ τρομαξα οποτε μαλλον θα παω σε michelen exalto.δεν εχω πειραξει τιποτα ακομα αλλα σε κανα χρονο...
καλο το exalto αλα απο την πειρα μου με caber γινοταν απροβλεπτο η σχεδιαση του σκελετου του βλεπεισ δεν βοιθουσε πολυ και και συ εχεισ δοσει αρκετο με λιγο πατημα ακομα θα ειναι οκ αλα το κοιταμε.. ουτοσ ι αλος αναγαστικα θα ξανα ανεβεις για το setup με αλο ελαστικο αλα μηποσ να κοιτουσες για 2πλις φορας
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 22-06-09, 17:03
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
παιδιά δεν θέλω να σας διακόψω την συζήτηση αλλά νομίζω ότι τα λέμε σε άσχετο topic αυτά! jason με μαμα μοτερ δεν θα τραβάει καθόλου ρε συ με τόσο μεγάλη διασταση! δλδ δεν αξίζει το να στρίβεις λίγο καλύτερα και να μην πηγαίνει το αμάξι βήμα μετά! εγώ έχω σχεδόν τα διπλάσια αφηνιασμένα άλογα και έχω 195/50/15 και θα προτιμούσα να είχα 185/55/14. ::Pppppp
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 22-06-09, 17:45
Το avatar του χρήστη GMASTER6
GMASTER6 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Μηνύματα: 2.150
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 413
GMASTER6 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NikiforosGT Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδιά δεν θέλω να σας διακόψω την συζήτηση αλλά νομίζω ότι τα λέμε σε άσχετο topic αυτά! jason με μαμα μοτερ δεν θα τραβάει καθόλου ρε συ με τόσο μεγάλη διασταση! δλδ δεν αξίζει το να στρίβεις λίγο καλύτερα και να μην πηγαίνει το αμάξι βήμα μετά! εγώ έχω σχεδόν τα διπλάσια αφηνιασμένα άλογα και έχω 195/50/15 και θα προτιμούσα να είχα 185/55/14. ::Pppppp
Οντως το μεγαλυτερο πελμα δεν ειναι παντα πανακεια,αλλα αφου παει για μοτερ σε λιγο καλα κανει και παει σε 205.Εξαλλου η 195/45/16 ειναι και λιγο εξεσυζητημενη διασταση μερικα ελαστικα δεν βγαινουν σε αυτη...
Εδω μου βγαζει η σεατ το ibiza 1.4 sport με 101 αλογα με 205/45/16 μην τρελαθουμε
Οσο για το δικο σου Νικηφορε ειδικα σε στροφες αν πηγαινες απο 195/50/15 σε 185/55/14 δεν θα προλαβαινεις να μαζευεις μουτρα πιστευω...
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 22-06-09, 20:11
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Το starlet GT μαμούσε με 185/55/14 με τα koni kitrina χαμηλωμένα και δεν έφευγε. Ντάξει η corolla έχει άλλο βάρος, αλλά σαν δύναμη με το μοτερ αυτό δεν πάει σαν το starlet! το Starlet συνέχεια έγραφε μέχρι και 3η, χωρίς καμία υπερβολή όταν το έκανα GT με 185/55/14 και κοντό σασμαν και είχα πάνω michelin pilot exalto 185/55/14 μετά από 30000χλμ έφαγαν πέταμα! διαλύθηκαν!!! τώρα η corolla με μακρύ σασμαν από GT και 195/50/15 για να σπινιάρει πρέπει να συμπλεκτάρεις κάργα, αλλιως ξεκινάει εντελώς ομαλά, καμία σχέση. Σε σχέση με το starlet μου κακοφάνηκε ΠΑΡΑ πολύ το μοτερ αυτό στην corolla, τώρα το συνήθισα, αλλά στην αρχή ένιωθα ότι έχασα τρομερά από δύναμη. Βέβαια σε ποιο μακρινές διαδρομές η corolla είναι απόλαυση, από άνεση, χώρους και επειδή έχει μακριές σχέσεις, ενώ το starlet πήγαινες ταξίδι πχ και κάτι το κοντό σασμαν, κάτι τα buckets ήσουν χάλια μετά, μούγκριζε και πολύ, βούιζαν και τα αυτιά σου. Χάσαμε επιταχύνσεις, αλλά κερδίσαμε στα περισσότερα σημεία και αυτό είναι που μετράει περισσότερο για μένα.
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 23-06-09, 02:27
Το avatar του χρήστη jason
jason Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 23-02-2007
Μοντέλο: suzuki swift sport
Περιοχή: αργυρούπολη
Ηλικία: 37 male
Μηνύματα: 2.649
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 475
jason είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
στο starlet ειχες αλλο σαζμαν?μηπως απο εκει εχεις χασει?τα ασχετα ποστ δεν τα μεταφερει καποιος σε ποιο σωστο τοπικ?
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 23-06-09, 19:24
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
στην αρχή είχα κοντό, μετά εσπασε και έβαλα από GT (αυτό που έχω τώρα στην corolla) και λάστιχα 185/60/14, στην αρχή είχα 55% προφιλ. Ακόμα και με 60% και με το μακρύ σασμαν στις επιταχύνσεις σκότωνε σε σχέση με την corolla. Ο κύριος λόγος είναι το βάρος το starlet είναι κάπου 830kg μόνο και η corolla έχει ποιο κοφτό downpipe, στο starlet ήταν ποιο ελεύθερο (δεν έχει γέφυρα από κάτω), η εξάτμιση δεν είχε τόσες κούρμπες και ήταν ποιο κοντή, δεν είχε 195/50/15 που μακραίνουν ακόμα περισσότερο το βήμα. Αυτά αλλά κυρίως πειράζει το βάρος!
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 21-09-09, 18:21
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Χτες έκανα την 1η μου δημιουργία! γιαυτό έχει και ατέλειες! το χρώμα αυτό με σκοτώνει πάντως! πραγματικά το αγαπημένο μου χρώμα στην καλύτερη απόχρωση!



Αν κάποιος ενδιαφέρεται το έκανα με ειδικό πρόγραμμα για car tunning, όχι photoshop κτλ, με ρωτάτε με PM. Δεν ξέρω αν οι φωτος αυτές αρμόζουν εδώ επειδή δεν βρήκα που αλλού να τις βάζω και επειδή ήταν το δικό μου αμάξι τις βάζω εδώ.
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 21-09-09, 18:24
Το avatar του χρήστη madvinegar
madvinegar Offline:
Administrator

 
Εγγραφή: 25-05-2005
Μοντέλο: Jeep Renegade
Περιοχή: Πειραιάς
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 12.662
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 10
madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός madvinegar είναι πάρα πολύ καλός
Πςςςςςς Pimp my ride !!!

Νομίζω πως επρεπε την φλόγα να την βάλεις μπροστά ή πίσω απο καποιο θόλο. (μαλλον μπροστα μπαινει).
__________________
COROLLA CLUB
Διοικητικό μέλος
Corolless but still a Renegade... OlllllllO
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΑΣ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;



Page generated in 0,17095709 seconds (81,83% PHP - 18,17% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 09:23.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)