Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

TOYOTA COROLLA T-SPORT 2002>

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 10-09-05, 14:01
Το avatar του χρήστη VazelosTS
VazelosTS Offline:
Νεότατος
 
Εγγραφή: 16-04-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 19
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
VazelosTS είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Αυτο το βρηκα στο site της tein:

''TEIN SUPER STREET DAMPER comes in two different kits; with or without uppermount (except some models). Pillowball uppermount with camber angle adjustment system is adopted for strut type (Ft), and reinforced rubber uppermount is used for strut (Rr), wishbone, and multi-link types. Kit with uppermount is fully compatible with EDFC. Kit without uppermount uses OE uppermount, therefore its pricing is very reasonable and affordable''.
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 12-09-05, 00:51
syele Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 15-11-2003
Μοντέλο: 2005 Corolla TS
Περιοχή: Λαγονήσι
Μηνύματα: 184
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 269
syele είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VazelosTS";p=&quot Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτο το βρηκα στο site της tein:

''TEIN SUPER STREET DAMPER comes in two different kits; with or without uppermount (except some models). Pillowball uppermount with camber angle adjustment system is adopted for strut type (Ft), and reinforced rubber uppermount is used for strut (Rr), wishbone, and multi-link types. Kit with uppermount is fully compatible with EDFC. Kit without uppermount uses OE uppermount, therefore its pricing is very reasonable and affordable''.
Κοίτα, η superstreet σαν ανάρτηση είναι συμβατή με το EDFC ανεξάρτητα αν την πάρεις με uppermount ή όχι.
Απλώς, για το Toyota Corolla το μοντέλο της superstreet χρησιμοποιεί τα OEM uppermounts και σύμφωνα με την TEIN το EDFC δεν μπαίνει λόγω hood clearance. Δηλαδή, το καπό δεν μπορεί να κλείσει.

Όμως δεν υπάρχει περίπτωση να μην μπαίνει με κάποια τροποποίηση στο EDFC. Θα δούμε. Είναι μεγάλη υπόθεση αυτό το EDFC.
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 16-09-05, 23:09
syele Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 15-11-2003
Μοντέλο: 2005 Corolla TS
Περιοχή: Λαγονήσι
Μηνύματα: 184
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 269
syele είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Λοιπόν, επιτέλους έβαλα την Superstreet στην Corolla μου!
Η αγορά έγινε από τον Τζούρδα στον Κολωνό και το συνολικό πακέτο ανάρτηση - τοποθέτηση κόστισε 1300 Ευρώ. Not Bad.

Οι πρώτες εντυπώσεις μου χωρίς να έχω καταφέρει ακόμα να το "στρίψω" λόγω κίνησης και βροχής είναι τα ακόλουθα

1) Η ανάρτηση έχει εντυπωσιακή ποιότητα κατασκευής. Ελπίζω αυτό να οδηγήσει σε αξιοπιστία και καλό performance

2) Το αυτοκίνητο έγινε ελαφρώς πιο σφιχτό και ακολουθεί πιο άμεσα τις ανωμαλίες του δρόμου. Η προτεινόμενη αρχική ρύθμιση η οποία και θα παραμείνει μέχρι να δουλέψει, είναι 12 κλικ από τη πιο σφιχτή θέση (κλίμακα 0-16) άρα είναι αρκετά μαλακή. Οι εγκάρσιες ανωμαλίες (ακόμα και οι απότομες) δεν αποτελούν κανένα πρόβλημα και το αυτοκίνητο δεν κοπανάει

3) Το τιμόνι έχει γίνει πιο βαρύ και έχει αποκτήσει σαφώς καλύτερη αίσθηση. Αυτό δεν ξέρω αν οφείλεται αποκλειστικά στην ανάρτηση ή και στο γεγονός του χαμηλώματος

4) Οι αρχικές προτεινόμενες ρυθμίσεις της tein είναι για χαμήλωμα 6 πόντων εμπρός και 6,6 πόντων πίσω. Όταν το είδα είπα ότι θα είναι υπερβολικό και ότι μπορεί να οδηγήσει σε επηρρεασμό της γεωμετρίας της ανάρτησης. Ευτυχώς όμως, το χαμήλωμα τελικά δεν είναι τόσο υπερβολικό ούτε σε αίσθηση, ούτε σαν εικόνα, ούτε πραγματικά. Το χαμήλωμα ήταν 3 εκ μπροστά και 3,5 πίσω. Αν σ' αυτά συνυπολογίσουμε το ότι το facelift είναι ήδη 2 εκ χαμηλώτερο τότε το συνολικό χαμήλωμα είναι 5 με 5,5 εκ. Δείχνει να είναι ότι πρέπει και δεν είναι υπερβολικό. Θα δείξει αργότερα

5) Οι κλισεις του αμαξώματος έχουν εμφανώς περιοριστεί. Βέβαια, τελικά συμπεράσματα θα βγουν σε οριακή οδήγηση αργότερα, όπου και θα δοκιμαστούν όλες οι πιθανές ρυθμίσεις.

Έχω όμως να κάνω δύο παράπονα.
Ένα αφορά την ίδια την Tein η οποία σε κανένα σημείο δεν ενημερώνει ότι για να μπει η superstreet στην Corolla απαιτούνται κάποιες μικρές "πατέντες" στους πίσω θόλους. Ευτυχώς που οι πίσω θόλοι είναι με διπλή λαμαρίνα και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Βέβαια, το ψυχολογικό κομμάτι είναι υπαρκτό και δεν παύει να κάνει το γεγονός απαράδεκτο. Θα λάβουν σχετικό χεστήριο mail

Το δεύτερο αφορά την τοποθέτηση αφού ο άνθρωπος που την έβαλε μου απόκρυψε το γεγονός ότι τα πίσω καλάμια βρίσκουν στους θόλους. (Ένα 5λεπτο έλειψα και είχε βάλει καλύματα, δάπεδο). Ευτυχώς, ήρθε ένας φίλος μου για να δει την τοποθέτηση και θέλοντας να του δείξω την πίσω θολόμπαρα αλλά και το λόγο που τελικά δεν μπαίνει το EDFC, τα ξανάνοιξα και μέμεινα έκπληκτος με το θέαμα. Θα έφευγα και στην πρώτη λακούβα θα μου έσπαγε η ανάρτηση. Έγιναν μετά οι κατάλληλες επεμβάσεις με σφυράκι και όλα εντάξει. Απαράδεκτος!!

Δυστυχώς, το EDFC δεν μπαίνει. Πίσω σίγουρα, λόγω πλάγιας τοποθέτησης των θόλων με αποτέλεσμα να μην έχει χώρο να μπει ο ρότορας. Ούτε όμως και μπροστά μπαίνει επειδή αφενός το καλάμι βγαίνει αρκετά ψηλά και γιατί αφετέρου το OEM Uppermount είναι αρκετά μικρό ώστε να χωρέσει το καπάκι του ρότορα.
Η ρύθμιση όμως είναι πανεύκολη. Για μπροστά δεν το συζητάμε. Πίσω θέλει να βγάζεις τις ταπετσαρίες και το δάπεδο αλλά μάλλον κάποιο κόψιμο θα γίνει για εύκολη πρόσβαση.

Περισσότερα ως προς την απόδοση της ανάρτησης σύντομα...
Απάντηση με παράθεση
Re: Στήσιμο - Ανάρτηση
  #94  
Παλιά 17-09-05, 11:44
Το avatar του χρήστη ΣΠΥΡΟΣ ΔΟΪΚΑΣ
ΣΠΥΡΟΣ ΔΟΪΚΑΣ Offline:
 
Εγγραφή: 19-01-2005
Μοντέλο: Corolla TS '02..είχα
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 394
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 275
ΣΠΥΡΟΣ ΔΟΪΚΑΣ είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Στήσιμο - Ανάρτηση

Καλοτάξιδη η νέα σου ανάρτηση φίλε syele αλλά ρε γαμώτο αυτό που έγραψες ότι έδωσες 1300 ευρώπουλα και σου έκαναν πατέντες πίσω κάπως μου φάνηκε..(το ψυχολογικό που λες κι εσύ)
__________________
Corolla TS '02
Απάντηση με παράθεση
Re: Στήσιμο - Ανάρτηση
  #95  
Παλιά 18-09-05, 23:22
geotschr Offline:
 
Εγγραφή: 29-10-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Μηνύματα: 13
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
geotschr είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Στήσιμο - Ανάρτηση

Φίλε syele,
καλορίζικη η νέα ανάρτηση.
Λογικά πρέπει να μείνεις αρκετά ευχαριστημένος.
Ενημέρωνέ μας όσο γίνεται τακτικά για τις εντυπώσεις και τις παρατηρήσεις σου , μια και είμαστε αρκετοί αυτοί που τους απασχολεί το θέμα " ανάρτηση της corolla ΤS"
Απάντηση με παράθεση
Re: Στήσιμο - Ανάρτηση
  #96  
Παλιά 19-09-05, 12:56
Το avatar του χρήστη billlllll
billlllll Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 04-12-2003
Μοντέλο: Corolla E12 Sol 1.4 '02
Περιοχή: Ιωάννινα
Ηλικία: 41 male
Μηνύματα: 2.036
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 456
billlllll έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Re: Στήσιμο - Ανάρτηση

Γειά σας και από εμένα.
Να σας πω και εγώ τις εντυπώσεις μου από την Tein.
Να σημειώσω πως μαζί με την Tein έβαλα και 16άρες με Toyo T1R (205/50) ελαφρώς μεταχειρισμένα.
Οι εντυπώσεις μετά από μερικές μέρες και σχετικό testάρισμα σε στροφές είναι οι εξής...

Στην αρχική ρύθμιση σκληρότητας δηλαδή 12 (16 το πιο μαλακό) το αυτοκίνητο ΔΕΝ κοπανάει σε λακουβίτσες, εγκάρσιες ανωμαλίες και τα σχετικά. Επίσης είναι πολύ άνετο στην εθνική ακόμα και με αρκετά km/h.
Στις υψηλές ταχύτητες εμπνέει μια σιγουριά φοβερή και είναι πολύ σταθερό.
Στις απότομες αλλαγές πορείας πχ στην αττική οδό ή στην εθνική γέρνει λιγάκι παραπάνω από όσο περίμενα..
Στις στροφές με χαμηλότερη ταχύτητα με 2α ή 3ή το αυτοκίνητο κρατάει ΠΟΛΥ καλύτερα με λίγες κλίσεις, αλλά ασφαλή τελειώς συμπεράσματα δεν έχω βγάλει καθώς προσωπικά θα ήθελα λιγάκι παραπάνω, κάτι που μπορεί να οφείλεται βέβαια στα λάστιχα το οποία να θέλουν αρκετή πίεση πρώτα μέχρι να ζεσταθούν καλά (μη ξεχνάτε 1.4 έχω )
Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές δηλαδή και θα περιμένω λίγο ακόμα μέχρι να αρχίσω να δοκιμάζω να το ρυθμίσω στο πιο σκληρό...

Όσο για την εγκατάσταση όπως τα λέει και ο syele για την 'πατεντίτσα' που χρειάζεται... Θα βγάλω photo σήμερα αργότερα να σας δείξω τι εννοούμε....

Πριν φόραγα τα ελατήρια της ΤΤΕ και τώρα χαμήλωσε 1 πόντο ακόμα πίσω δηλαδή 3 μπροστά και 4 πίσω σύνολο...
Απάντηση με παράθεση
Re: Στήσιμο - Ανάρτηση
  #97  
Παλιά 19-09-05, 18:24
Το avatar του χρήστη ΣΠΥΡΟΣ ΔΟΪΚΑΣ
ΣΠΥΡΟΣ ΔΟΪΚΑΣ Offline:
 
Εγγραφή: 19-01-2005
Μοντέλο: Corolla TS '02..είχα
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ-ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ
Ηλικία: 42 male
Μηνύματα: 394
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 275
ΣΠΥΡΟΣ ΔΟΪΚΑΣ είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Στήσιμο - Ανάρτηση

Λοιπόν παίδες,θέλω την βοήθειά σας!!! Από τα τέλη του '04,οπότε και πήρα την TS μου,μοντέλο '02,σκεφτόμουν να αλλάξω ανάρτηση.Ειδικά μετά την αλλαγή των μαμά ελαστικών με άλλα σε διάσταση 205-50/16 η απόσταση τροχού-θόλου μεγάλωσε και το Κορολλάκι μου φαίνεται τουλάχιστον σαν SUV!Αυτό που θα ήθελα θα ήταν να μου πείτε τι ανάρτηση έχει βάλει ο καθένας σας με τι κόστος περίπου και τι συνδυασμό ελατηρίων-αμορτισέρ θα μου προτείνατε!! Με ενδιαφέρει να μην χάσω πολύ από άνεση γιατί τα χιλιόμετρα που κάνω είναι κυρίως στην εθνική.Α ναι και το κόστος να μην πάει στο Θεό!!Προτάσεις κανείς???????? question
__________________
Corolla TS '02
Απάντηση με παράθεση
Re: Στήσιμο - Ανάρτηση
  #98  
Παλιά 24-09-05, 02:31
syele Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 15-11-2003
Μοντέλο: 2005 Corolla TS
Περιοχή: Λαγονήσι
Μηνύματα: 184
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 269
syele είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Στήσιμο - Ανάρτηση

Καλησπέρα παιδιά,

Σε συνέχεια των εντυπώσεών μου από την ανάρτηση θα ήθελα να σας δώσω μερικά απτά στοιχεία για τη βελτίωση που παρατηρήθηκε στη συμπεριφορά του αυτοκινήτου, έτσι για να πάρετε μια αίσθηση. Τα στοιχεία που θα παραθέσω μαζεύτηκαν κατά τη διάρκεια της διαδρομής από το σπίτι στο γραφείο και ιδίως στη δεξιά στροφή για να μπεις στην Αττική Οδό από το Κορωπί και με τη βοήθεια του GTECH PRO RR που έχω στην κατοχή μου. Βέβαια, το αυτοκίνητο δεν ήταν στα όρια (λόγω φόβου από τη μια, αλλά και διότι δεν υπάρχει λόγος να γίνει ξαφνικά καμιά στραβή) αλλά πήγαινε πολύ γρήγορα.
Λοιπόν, σας παραθέτω δύο εικόνες από την μέτρηση των g κατά τη διάρκεια της εν λόγω στροφής πριν μπει η ανάρτηση (με την μαμά δηλαδή) και αφού μπήκε.

Στην πρώτη βλέπουμε τι έγινε με την μαμά ανάρτηση.
Περίπου 3 δευτ. από την αρχή της φθάνουμε σε ένα πρώτο τοπικό υψηλό με 0,75 g και στη συνέχεια προφανώς λόγω κλίσεων και ίσως κάποιου γλιστρίματος πέφτει στα 0,7 g.
Στη συνέχεια ανεβαίνει και πάλι (αφού βρίσκει grip) και φθάνει στην τιμή των 0,82 g (στιγμιαία) που είναι και η μέγιστη τιμή σε όλη τη διάρκεια της στροφής.
Μετά και για περίπου 4 δευτ. κρατάει ένα σχετικά ψηλό πλατό από 0,78 έως 0,82 g (που τα ξαναπιάνει λίγο πριν τελειώσει, πάλι στιγμιαία) με μια μέση τιμή των 0,79 g.
Στη συνέχεια αρχίζω και ισιώνω σιγά - σιγά και τα g αρχίζουν και πέφτουν μέχρι την πλήρως ευθεία πορεία.
Αν δείτε και τις στροφές βλέπετε ότι μπαίνω στην είσοδο της στροφής με 3η και 4400 στροφές, οι οποίες πέφτουν στη συνέχεια στις 4100, όπου αρχίζουν 2-3 άσε - πάτα.

Αντίστοιχα, στη δεύτερη εικόνα βλέπουμε τα ακόλουθα
Εδώ φθάνουμε πολύ ομαλότερα κατευθείαν σε ένα και μοναδικό πλατό με ελάχιστη τιμή τα 0,86 g, και μέγιστη τιμή τα 0,91 g (και μάλιστα διάρκειας περίπου 2 δευτ).
η δεύτερη καμπύλη είναι σαφώς πιο σωστή, χωρίς σκαμπανεβάσματα (καλό grip σε όλη τη διάρκεια) και με τιμή από 0,7 έως 0,9 g υψηλότερα.

Στις στροφές του κινητήρα, εδώ βλέπουμε ότι μπαίνω με σαφώς μεγαλύτερη ταχύτητα, έχοντας 3η και 4900 (500 παραπάνω) και πέφτω στις 4400. Μετά είμαι στο πλατό με 2950 στροφές (λίγο ψηλότερα) για περίπου 5 δευτ, όπου αρχίζω να επιταχύνω και πάλι.
Σύνολο στροφής 10 δευτ.

Κέρδισα δηλαδή σχεδόν 1 δευτ. κυρίως λόγω μεγαλύτερης ταχύτητας εισόδου και λόγω σταθερότητας μέσα στη στροφή (χωρίς πάτα-άσε). Αυτό μου επίτρεψε να στρίψω αργότερα μέσα στη στροφή (κάτι σαν late apex), ώστε να ισιώσω νωρίτερα και να έχω μεγαλύτερη ταχύτητα εξόδου (περίπου 5 χλμ στο ίδιο σημείο).

Βέβαια, όλα τα παραπάνω μπορεί να γίνονταν και με την μαμά ανάρτηση. Έλα όμως που δε σου έδινε την αίσθηση να το κάνεις... Έγερνε αρκετά. Τώρα όμως σου δινόταν η εντύπωση ότι μπορείς κι άλλο.

ΥΓ: Βγάζουν νόημα όσα έγραψα;
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  prin.jpg
Εμφανίσεις:  45
Μέγεθος:  116,9 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  meta.jpg
Εμφανίσεις:  37
Μέγεθος:  116,3 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 24-09-05, 05:38
jimbo Offline:
 
Εγγραφή: 29-08-2005
Περιοχή: Νίκαια
Ηλικία: 37
Μηνύματα: 464
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 0
jimbo είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
βγάζουν και είναι και πολύ διαφοτιστικά μάλιστα! συγχαρητήρια!
Απάντηση με παράθεση
Re: Στήσιμο - Ανάρτηση
  #100  
Παλιά 24-09-05, 10:22
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 506
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Re: Στήσιμο - Ανάρτηση

Παράθεση:
Βέβαια, όλα τα παραπάνω μπορεί να γίνονταν και με την μαμά ανάρτηση. Έλα όμως που δε σου έδινε την αίσθηση να το κάνεις... Έγερνε αρκετά. Τώρα όμως σου δινόταν η εντύπωση ότι μπορείς κι άλλο.
Αυτη ειναι ολη η ουσια, η αισθηση.Εχω και εγω GtechPro RR και περιμενω τις αντιστρεπτικαρες μου(TTE)μη με βαζεις να μπαινω με τις πορτες.Η αποσταση σπιτι γραφειο ειναι........3 τετραγωνα οποτε με βλεπω για λιμνη Πλαστηρα tongue
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA EDITIONS > COROLLA EDITIONS > TOYOTA COROLLA T-SPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Στήσιμο-Ακρα-φρενα Nick_linea terra TOYOTA COROLLA 111(G6) 18 24-04-20 11:34
Στήσιμο... Αναρτήσεις - Μπάρες Θόλων - Αντιστρεπτικές κλπ Virus TOYOTA COROLLA E*90 39 11-06-12 03:07
Στήσιμο Avensis (ανάρτηση , Ζαντολάστιχα). ΙΩΑΝΝΗΣ CARINA - AVENSIS - CELICA - RAV4 39 18-10-08 20:29
Στήσιμο... Αναρτήσεις - Μπάρες Θόλων - Αντιστρεπτικές κλπ vask TOYOTA COROLLA 111(G6) 244 12-10-07 16:07
Στήσιμο - Ανάρτηση Tsport TOYOTA COROLLA E 12 77 15-07-06 01:06



Page generated in 0,16870093 seconds (81,28% PHP - 18,72% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 21:18.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)