Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 06-12-17, 18:30
Το avatar του χρήστη iempan
iempan Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 27-03-2011
Περιοχή: Θεσσαλονικη,Ελλαδα
Μηνύματα: 322
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 193
iempan είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Καλυτερο ξεκαπνισμα απο 100αρα βενζινα και μια γρηγορη βολτα πιστευω δεν υπαρχει,συγνωμη αλλα ειμαι πολυ δισπιστος σε κατι τετοια,προτειμω να βαλω ενα πενηνταρικο 100αρα και να το καψω μεχρι να φεξει παρα να κανω κατι τετοιο.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 07-12-17, 09:32
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.857
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Καλημερα! θα συμφωνησω και εγω οπως εχω πει αλλωστε, 50αρικα τσαμπα θα πηγαινουν στην εταιρεια αυτη, βαζουμε καλη βενζινη πχ shell v power racing και παμε μια βολτα οπου θελουμε μια Κυριακη και καθαριζει μια χαρα, αν θελουμε κατι παραπανω κοπαναμε και ενα καθαριστικο πχ εγω εβαζα το Super dynamic και γινεται λαμπικος!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 16-12-17, 20:29
CTS03 Offline:
Θεϊκό Μέλος
 
Εγγραφή: 14-07-2005
Μηνύματα: 810
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 311
CTS03 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Βασικά περιγράφει ψεκασμό νερού (ατμοί=υδρατμοί) στο κινητήρα. Αν πηγαίνεις γυρεύοντας ...

Διάβασα σχόλιο υποτιθέμενου πελάτη ότι καθάρισε κινητήρα με μόλις 77.000 χλμ που μετά αναστήθηκε. Αλλοίμονο μας αν έπαιζε έτσι η απόδοση των κινητήρων!!!
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 16-12-17, 22:34
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.857
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
Κατι εχεις μπερδεψει, δεν μιλαμε για ψεκασμο μεθανολης νερου, αλλα ΚΑΘΑΡΟΥ υδρογονου!!! το υδρογονο ειναι αεριο δεν ειναι νερο, απο νερο γινεται απο την ηλεκτρολυση φανταζομαι τα γνωριζεις αυτα.

Σχετικα με τις αποδοσεις ειχα φτιαξει τετοιο συστημα στο μοτερ μου και τωρα το εχω σε ενα κουτι οχι πανω στο αμαξι αλλα μπορω οποτε θελω να το συνδεσω. Ειναι ετοιμο προς χρηση.
Εγω δεν βαζω μαζι το οξυγονο μονο το υδρογονο εβαζα. Mαλιστα στο σωληνακι αν το ειχα εξω, με ενα αναπτηρα το αναβα και ειχε φλογα κανονικα.
Καπου αναφερα εγω οτι ηταν σαν ατμος το καυσαεριο για να πω ποσο καθαρα ηταν, οχι οτι παει νερο μεσα!!!!
στο δικο μου επειδη τα δοχεια-που κανουν διαχωρισμο υγρων αεριων ηταν στο αμαξι καποιες φορες που τουρμπιζε τερμα η τουρμπινα ειχε ρουφηξει υγρα, εφτασαν μεχρι το ιντερκουλερ, τα εβγαλα ολα αυτα και τα καθαρισα και αυτος ηταν και ο λογος που το εβγαλα.
Οτι καθαριζει το μοτερ το κανει, ανεβαζει οκτανια κανει καλυτερη καυση ειναι λογικο και επακολουθο, το υδρογονο αναφλεγεται πολυυυυυυυ ποιο γρηγορα απο την βενζινη!
το θεμα ειναι οτι τα αποτελεσματα ΔΕΝ μενουν μετα, πρεπει να το εχεις συνεχεια σε χρηση για να τα βλεπεις.
Και η πλακα οταν ειχα παει ΚΤΕΟ εκτος οτι τα καυσαερια ηταν απιστευτα ΚΑΘΑΡΑ με κρυο το μοτερ! που αλλες φορες το εκαναν βολτες ποσην ωρα τουρμπιζοντας για να ζεσταθει ο καταλυτης μετα εβγαλε αμεσως!
ειχαν παει πανω απο το αμαξι ποσα ατομα και ο ενας φωναζε αλλον....μετα κοιταγαν στο πορτ μπαγκαζ....ημουν πισω απο το τζαμι και γελαγα...ΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Υπαρχουν τελος και τα συστηματα ψεκασμου νερου που βαζουν και μεθανολη συνηθως 50-50 το μιγμα αυτο και ψεκαζεται καπου στην εισαγωγη με καποιο εξτρα μπεκ.
Εχω γνωστο μου με Seat turbo και εχει βαλει και απλά ειναι απιστευτες οι επιδοσεις....κρυωνει το μιγμα οπως ειναι φυσικο και η μεθανολη ειναι καυσιμο δυνατο οποτε φανταζομαστε ολοι νομιζω τα αποτελεσματα....αυτα φυσικα δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που λεμε με το υδρογονο και αυτο δλδ που κανει αυτη η εταιρεια που εχει αναφερθει.

Τελος αυτο με τους πελατες, φωτος κτλ ναι και εγω δεν τα πιστευω και ειναι αντε γεια!
καλυτερα δωστε τα λεφτα σε κανα καθαριστικο υγρο, εγω εχω δουλεψει το Super Dynamic και καλη βενζινη!

μου κανει εντυπωση που υπαρχει μονο μια εταιρια, δλδ το σκεφτηκε αυτη? ειναι πατεντα, τι ειναι? ή ειναι απατεωνια?
παντως τα παραλενε κατα πολυ!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NikiforosGT : 16-12-17 στις 22:58.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Μπουζί για 1ΖΖ κινητήρα giannisaug ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 2 01-12-10 16:30
Ήχος από κινητήρα Thomas_K SUPPORT 22 07-10-09 13:59
Δήλωση Κινητήρα DjEvan ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 17 04-10-07 09:25
Θόρυβος από κινητήρα.. THEMIS TOYOTA COROLLA 111(G6) 24 02-04-07 16:35
Αλλαγώ Κινητώρα kissand SUPPORT 4 08-04-05 16:37



Page generated in 0,12576008 seconds (77,64% PHP - 22,36% MySQL) with 32 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 14:15.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)