Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Ντιζα καθισματος συνοδηγου...απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ toyota.
  #1  
Παλιά 26-12-16, 21:46
Το avatar του χρήστη trelokomio
trelokomio Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Μοντέλο: E12 1.4 f/l
Περιοχή: Θεσσαλια
Μηνύματα: 408
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 239
trelokomio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Thumbs down Ντιζα καθισματος συνοδηγου...απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ toyota.

Καλησπερα.
Το αμαξι μου ειναι ενα corolla ε12 2005 μοντελο τριθυρο facelift.
Κοπηκε η ντιζα απο το καθισμα του συνοδηγου, μιλαμε για το συρματοσχοινο που τραβας το μοχλο και απλευθερωνει το καθισμα να παει μπροστα ωστε να μπουνε οι επιβατες στο πισω καθισμα.
Μου κοπηκε λοιπον αυτο το συρματοσχοινο, με αποτελεσμα τραβωντας το μοχλο να πεφτει μονο η πλατη του καθισμοτος αλλα να μην απελευθερωνει το καθισμα να φυγει εμπρος.
Παιρνω λοιπον τηλεφωνο στην toyota για το εν λογο ανταλακτικο και προς μεγαλη μου εκπληξη μου λενε οτι δεν υπαρχει σαν ανταλλακτικο αυτη η ντιζα και οτι παει μαζι με το σιδηροδρομο του καθισματος(κατι τετοιο τελος παντων) και εν τελη να μην τα πολυλογο επρπει να πληρωσω 550 ευρω αν ηθελα να το φτιαξω διοτι πολυ απλα η toyota ενα τοσο απλο και συναμα ευαισθητο/αναλωσιμο πραγμα οπως ειναι ενα συρματοσχοινο, που μπορει να κοπει ανα πασα στιγμη δεν το δινει μονο του σαν ανταλλακτικο, δεν πιστευα αυτο που ακουγα.

Απλα απαραδεκτη η πολιτικη της εταιρειες στο after sale support οσο αφορα τα ανταλλακτικα, σου κοβεται συρματοσχοινο απο το καθισμοα και σου λενε πρπει να σκασεις 5,5 κατοσταρικα, ουτε φερραρι να ειχα.
Παλι καλα που δεν μου κοπηκε η ντιζα γκαζιου, λογικα θα μου λεγανε οτι παει πακετο με ολοκληρο τον κινητηρα.
Α-Π-Α-Ρ-Ε-Κ-Τ-Ο-Ι απλα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη trelokomio : 26-12-16 στις 22:01.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-12-16, 01:52
Το avatar του χρήστη kokovios
kokovios Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 03-10-2008
Μοντέλο: e12 pro f/l
Περιοχή: ελευσινα
Μηνύματα: 410
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 232
kokovios είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ανοιξε το και σκαλισε το καποια πατεντα θα μπορεις να κανεις αναλογως το σημειο που εχει παθει ζημια,αν πιανουν λιγο τα χερια σου θα βγαλεις ακρη.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-12-16, 05:56
Το avatar του χρήστη christos-kyrg
christos-kyrg Offline:
Μέλος
 
Εγγραφή: 25-12-2010
Μοντέλο: Ε12 1,8
Περιοχή: Θεσσαλονίκη-Κέρκυρα
Ηλικία: 33 male
Μηνύματα: 136
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 177
christos-kyrg είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
κλασικό πρόβλημα στα 3θυρα αν πέφτει μόνο η πλάτη και δεν πάει μπροστά πίσω σπάει ένα πυράκι και δεν απομονώνει τα δόντια βρες κάποιον να στο κάνει πατέντα θες και ταπετσιέρη μπορεί και αυτός να μπορεί να το κάνει.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-12-16, 21:36
Το avatar του χρήστη trelokomio
trelokomio Offline:
Κυριλέ Μέλος
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Μοντέλο: E12 1.4 f/l
Περιοχή: Θεσσαλια
Μηνύματα: 408
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 239
trelokomio είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Δεν εχει σπασει καποιο πυρακι, εβγαλα μονος μου το καθισμα και διαπιστωσα οτι κοπηκε μια ντιζα που υπαρχει στην κατω πλευρα του καθισματος.Βγαινει σχετικα ευκολα για αλλαγη,δεν χρειαζεται καν ταπετσιερης, δεν χρειαζεται να βγει η ταπετσαρια του καθισματος για να αλλαχθει αυτη η ντιζα, εχεις προσβαση κανονικοτατα, το μονο που χρειαζεται ειναι να βγαλεις τις 4 βιδες του καθισματος και να παρεις το καθισμα στο χερι.

Το θεμα δεν ειναι αν τελικα θα καταφερω να κανω καποια πατεντα ωστε να προσαρμοσω εκει καποιο αλλο συρματοσχοινο η οχι, το θεμα ειναι οτι ειναι εντελως απαραδεκτο να μην δινει την ντιζα ξεχωριστα σαν ανταλλακτικα να την τοποθετησω και να μου λενε οτι παει μαζι με σιδηροδρομο.
Δηλαδη πρπει τωρα εγω να ψαχνομαι για πατεντες, επειδη μου κοπηκε μια ντιζα κοστους μισου ευρω και η Toyota θελει 550 ευρω για αυτο το πραγμα να παρω και σιδηροδρομο πακετο.
Απαραδεκτη εντελως πολιτικη θα επρεπε να ντρεπονται.

Της προαλες μου εσπασε ο εσωτερικος καθρεφτης της καμπινας (ειναι αντιθαμβωτικος) και πηρα τηλ αντιπρωσοπεια να ρωτησω ποσο κανει καινουργιος και ακουσα το εξωφρενικο ποσο των 750 ευρω, αν ειναι δυνατον.
Τοyota πηρα, αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να πεταω 1000ευρα σε καθρεφτη θα ειχα lamborgini.

Παραλογο κοστος σε καποια αντλλακτικα, και εντλως παραλογη αντιμετωπιση και πολιτικη σε καποια αλλα(ντιζα καθισματος).
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 30-12-16, 09:15
Το avatar του χρήστη NikiforosGT
NikiforosGT Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Περιοχή: Athina
Μηνύματα: 7.856
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 1024
NikiforosGT έχει απενεργοποιήσει την αξιολόγηση χρήστη
καλημερα, χρονια πολλα! καλα η Toyota και οχι μονο, αλλα αυτη ξερω γιαυτη θα πω δεν παει καλα! υποφερει το μυαλο τους απλα!
ειναι 100% παραλογοι στις τιμες τους! στα περισσοτερα πραγματα!
αν σου ειναι ευκολο ριξε καμια φωτο να δουμε τι ειναι αυτο μπας και σκεφτουμε κατι! τι ειναι συρματοσχοινο ή εχει ντιζα με σπειρωμα?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
ντιζα γκαζιου! mimetos TOYOTA COROLLA E 12 7 05-01-14 14:14
Απαραδεκτη αντιμετωπιση αντιπροσωπου σε ανταλαγη monkey ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 15 03-09-11 12:55
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ KIRKONET Γεγονότα 22 05-05-09 23:57
Απαραδεκτη συμπεριφορα των αρμοδίων της πιστας των Μεγαρων jhon_starlet ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 3 22-04-07 23:17
Επαναφορα καθισματος σε 3θυρο Ε12 basilis55 TOYOTA COROLLA E 12 1 13-02-07 11:56



Page generated in 0,13572311 seconds (79,54% PHP - 20,46% MySQL) with 34 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 06:15.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)